Jump to content

iNew V3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

http://content.myphone.gr/photo/full/31962/inew-v3-plus-621417623754.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 70.8 x 142.5 x 8.4 mm
  • Weight: 128 g
  • SoC: MediaTek MT6592M
  • CPU: ARM Cortex-A7, 1400 MHz, Cores: 8
  • GPU: ARM Mali-450 MP4, 700 MHz, Cores: 4
  • RAM: 2 GB, 666 MHz
  • Storage: 16 GB
  • Memory cards: microSD, microSDHC
  • Display: 5 in, IPS, 720 x 1280 pixels, 24 bit
  • Battery: 1830 mAh, Li-Ion
  • OS: Android 4.4 KitKat
  • Camera: 4864 x 3456 pixels, 1920 x 1080 pixels, 30 fps
  • SIM card: Mini-SIM, Micro-SIM
  • Wi-Fi: b, g, n, n 5GHz, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display
  • USB: 2.0, Micro USB
  • Bluetooth: 4.0
  • Positioning: GPS, A-GPS

 

Hands-on: iNEW V3 Plus

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.inewphone.com/EN/images/v3plus/m1.jpg

 

 

 

Specifications:

 

OS: Android 4.4.2

Shell Material: Plastic

Style: Touch Screen Phone

Color: White

CPU: Octa-core, MTK6592M

CPU Frequency: 1.4GHz

GPU: OpenGL ES 2.0, Mali-450 MP4

Screen Size: 5.0"

Brand: INEW

ROM: 16GB

RAM: 2GB

3G: WCDMA 850MHz, WCDMA 1900MHz, WCDMA 2100MHz

2G: GSM 850MHz, GSM 900MHz, GSM 1800MHz, GSM 1900MHz

Screen Resolution: 1280 x 720 pixels

Screen Type: HD, IPS, OGS Full-Lamination, 720P, Touch screen, Capacitive

Screen Material: TFT

Multi-touch: Five Point Multi-touch

Battery: 7.03Wh, 1850MAH, Lithium, 3.8V, One Battery

Unlocked: Yes (without contract)

Screen Lock: Slide, Face Unlock, Vioce Unlock, Fingerprint Recognition, Pattern Unlock, PIN Unlock, Password

Standby: 2 SIM 2 Standby

SIM Card: Standard SIM Card Connector Supports 3G, Standard SIM Card, Micro SIM Card

Data Transfer: GPRS, EDGE, HSPA, HSPA+

Storage: TF card not included, 32GB extended

Back Camera Megapixel: Back 13.0 MP, Interpolated 16MP

Front Camera Megapixel: Front 5.0 MP, Interpolated 8MP

Camera Functions: Panorama, Auto-focusing, Facial Beautification

GPS: GPS, AGPS

Sensor: Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor

WIFI: 2.4/5GHz Dual-band, WiFi 802.11a/b/g/n/ac, WiFi hotspot

Bluetooth: Bluetooth 4.0

Ports: Micro USB, 3.5mm Audio Jack, TF Card slot

Language: English, Spanish, Italian, Russian, German, French, Hebrew, Hungarian, Greek, Portuguese, Malay, Indonesian, Czech, Danish, Croatian, Latvian, Lithuanian, Dutch, Polish, Norwegian, Romanian, Slovenian, Finnish, Swedish, Vietnamese, Turkish, Bulgarian, Ukrainian, Arabic, Persian, Thai, Korean, Chinese, Filipino

Installed Apps: Audio Player, Google Play Store, Google Map, Google Navigation, Email, Clock, Calendar, Calculator, Notebook, World Clock, Stopwatch, Browser, etc.

Other Feature: OTG, Message, VPN, Wifi Display, Scheduled Power On & Off, Sound Recorder, FM Radio

Video Resolution: 720P, 1080P

Video Format: AVI, MP4, 3GP, MOV, MKV

Audio Format: WAV, MP3, AMR, MID, OGG, WMA

Picture Format: JPG, BMP, GIF, PNG

E-book Format: TXT, CHM, UMD, PDF, etc

Size 142 x 71 x 8.1 mm

Net Weight 123 g (with a battery)

Accessories

adaptor*1,battery*1,USB cable*1,user manual*1

 

 

 

To νέο αναβαθμισμένο και μοσχοπουλημένο V3 , όμορφο όπως πάντα , έχουμε κανέναν κάτοχο?

 

Βγαίνει στα $151.30 με κουπόνι PLUSKC

και 3 ΔΩΡΑ :

1. Extra screen protector

2. Flipcase with window

3. Earphones

 

στο Gearbest

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραια η αναρτηση της παρουσιασης.

 

Τωρα λοιπον αναμενουμε αν υπαρχουν φιλοι που να το εχουν ηδη παραγγειλει να ενημερωσουν σχετικα, ....... να δουμε και σε τι 'ενδιαφερον' αγοραστικα κινειται η συσκευη.

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Mια μικρη διορθωση. Eαν δεν κανω λαθος η gpu που φοραει o mt6592m ειναι η mali 450mp4 600mhz:)

Το διόρθωσα αλλά είχα πάρει τα specs από το oficial site και μάλλον τα έχουν λάθος :lol:

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.θα σας πω εντυπωσεις οταν το παραλαβω σε κανα δυο βδομαδες,το πηρα απο minideal και εγραφε οτι εχει 1.7chz ενω τα περισσοτερα site γραφουν 1.4chz.την πρωτη φολα την φαγαμε απο αυτο αντε να δουμε και το κινητο τι παιζει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.θα σας πω εντυπωσεις οταν το παραλαβω σε κανα δυο βδομαδες,το πηρα απο minideal και εγραφε οτι εχει 1.7chz ενω τα περισσοτερα site γραφουν 1.4chz.την πρωτη φολα την φαγαμε απο αυτο αντε να δουμε και το κινητο τι παιζει...

 

καλησπέρα φίλε μου φόλα δεν θα είναι σίγουρα , απο οτι βιντεακια βλέπω στο youtube μια χαρά είναι, ο επεξεργαστής όντως είναι ο MTK6592M οχι ο MTK6592. Άντε με το καλό να το παραλλάβεις να μας πεις εντυπώσεις :)

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, λίγες ώρες πριν ποστάρεις είχα ανοίξει θέμα με αυτή τη συσκευή vs Ecoo E02 Shining Pro και δεν ήξερα ποιο να διαλέξω.

Πραγματικά, θα το έπαιρνα (ο αγοραστής δηλαδή) αν δεν είχε τόσο μικρή μπαταρία.

Υπάρχει κάποιος που έχει κινητό με παρόμοια μπαταρία για να μας πει εντυπώσεις αυτονομίας;

Δηλαδή, αν δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα να προχωρήσω άμεσα, καθώς όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά και επιπλέον η εμφάνιση με καλύπτουν απόλυτα.

Αλλιώς τρώει άκυρο και κοιτάω μόνο το Ecoo ή περιμένω το Elephone P4000.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, λίγες ώρες πριν ποστάρεις είχα ανοίξει θέμα με αυτή τη συσκευή vs Ecoo E02 Shining Pro και δεν ήξερα ποιο να διαλέξω.

Πραγματικά, θα το έπαιρνα (ο αγοραστής δηλαδή) αν δεν είχε τόσο μικρή μπαταρία.

Υπάρχει κάποιος που έχει κινητό με παρόμοια μπαταρία για να μας πει εντυπώσεις αυτονομίας;

Δηλαδή, αν δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα να προχωρήσω άμεσα, καθώς όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά και επιπλέον η εμφάνιση με καλύπτουν απόλυτα.

Αλλιώς τρώει άκυρο και κοιτάω μόνο το Ecoo ή περιμένω το Elephone P4000.

 

Λογικά απο θέμα αυτονομίας το Ecoo θα είναι χειρότερο γιατί έχει 5.5 οθόνη με παρόμοια μπαταρία vs την 5αρα, αλλά υπάρχουν 2 αλλά :p είναι πραγματικά 1900mAh που λένε ορισμένα site h 2650mAh (μαλον ειναι 1900mAh ) ? Είναι optimised σε θέμα διαχείρισης η rom του? Επίσης ο MTK6592 είναι ποιο ψιλά χρονισμένος απο τον MTK6592m αλλα και ποιο ενεργοβόρος. το Elephone P4000 είναι το ίδιο με το NO.1 MI4 που είναι και τα 2 κλώνοι του xiaomi NO.1 MI4 , πάλι θα βρεις διαφορά από site σε site με τη χωρητικότητα στις μπαταρίες. Εγώ βλέπω οτι παίζουν όλα εκεί γύρω στα 1900mAh.

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, λες ότι ίσως το inew με την -υποτιθέμενη- 1900mah μπαταρία να αποδίδει εξίσου με τα άλλα των 2600mah λόγω του 6592Μ?

Και ότι πιθανόν να ψεύδονται τα σάιτ όταν λένε για μπαταρία 2600mah ενώ πραγματικά είναι στα 1900mah?

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, λες ότι ίσως το inew με την -υποτιθέμενη- 1900mah μπαταρία να αποδίδει εξίσου με τα άλλα των 2600mah λόγω του 6592Μ?

Και ότι πιθανόν να ψεύδονται τα σάιτ όταν λένε για μπαταρία 2600mah ενώ πραγματικά είναι στα 1900mah?

 

Αυτό που λέω είναι οτι σίγουρα το inew v3 plus έχει 1850mAh, το ECOO E02 δεν είμαι σίγουρος αν θα έχει 2600mah σίγουρα . Το ECOO E02 έχει καλύτερο επεξεργαστή αλλα τρώει και ποιο πολύ μπαταριά. Επίσης η οθόνη του παρότι 5.5 είναι 960 x 540 pixels. το ECOO E01 που είδα κάποια review πάντως δεν ξετρελάθηκα. Νομίζω οτι η iNew είναι ποιοτικότερη η ECOO είναι καινούργια και το ECOO E01 ήταν μέτριο.

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.

Πάντως, HD είναι η οθόνη του Ecoo.

Τα χαρακτηριστικά και των δύο συσκευών είναι ολόιδια, εφόσον δεν γράφουν βλακείες οι Κινέζοι.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.

Πάντως, HD είναι η οθόνη του Ecoo.

Τα χαρακτηριστικά και των δύο συσκευών είναι ολόιδια, εφόσον δεν γράφουν βλακείες οι Κινέζοι.

 

Δεν είναι HD αλλά QHD απο τα ποιο σοβαρά κινεζοsite http://www.geekbuying.com/item/ECOO-E02-Shinning-MTK6592-Octa-Core-1-7GHz-Smartphone-5-5-Inch-IPS-QHD-Screen-Android-4-4-1GB-RAM-8GB-ROM-8-0MP---Black-336116.html

http://www.tinydeal.com/ecoo-e02-55-ips-qhd-ogs-android-44-mtk6592-octa-core-3g-phone-p-139950.html

http://www.pandawill.com/ecoo-shinning-pro-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-16gb-55-inch-ogs-screen-android-44-p94397.html

εχεις δίκιο το θυμάμαι και εγω όταν πρωτοεμφανίστηκε το ECOO E02 έγραφαν HD τώρα που πλησιάζει το release έγινε QHD:lol:

Εγω θα σου πρότεινα να πας στο iNEW γιατί σίγουρα θα έχει καλύτερη υποστήριξη απο το ECOO E02

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε τους μπαγάσες!

Άρα, άκυρο και αυτό.

Μένει το Inew και περιμένουμε το P4000 τότε.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα! Είναι ακριβώς όπως και το iNew V3 (όπως αναμενόταν) οι διαφορές είναι μόνο στα χαρακτηριστικά. Το μόνο που με ξενέρωσε απίστευτα είναι το ότι τελικά δεν έχει NFC που είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είχα διαβάσει πως έχει. Θα ανεβάσω και στιγμιότυπα από το antutu συγκριτικά με το απλό το V3 σε λίγο.

 

EDIT: Έβαλα και τα screen caps

Edited by Bougatsas
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα! Είναι ακριβώς όπως και το iNew V3 (όπως αναμενόταν) οι διαφορές είναι μόνο στα χαρακτηριστικά. Το μόνο που με ξενέρωσε απίστευτα είναι το ότι τελικά δεν έχει NFC που είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είχα διαβάσει πως έχει. Θα ανεβάσω και στιγμιότυπα από το antutu συγκριτικά με το απλό το V3 σε λίγο.

 

EDIT: Έβαλα και τα screen caps

 

καλησπερα καλοριζικο!!!!!!!! Αξιζει η αγορατου ? Προβληματα σε σχεση με το v3 !!!:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ jpall13

Δυστυχώς η συσκευή ενώ αρχικά προοριζόταν για μένα επειδή τελικά δεν έχει NFC κράτησα το απλό το V3 οπότε δεν την έχω άμεσα για περαιτέρω τεστάρισμα αλλά θα προσπαθήσω σήμερα ή αύριο να την πάρω για να τεστάρω κάποια βασικά πράγματα (πχ gps). Η ρομ του πάντως είναι διαφορετική και φαίνεται πιο αποτελεσματική με μια πρώτη ματιά. Η σκέψη μου πάντως είναι πως από την στιγμή που δεν άλλαξε η ποιότητα της οθόνης, με τον καλύτερο επεξεργαστή γραφικών και τα 2Gb RAM λογικά θα πετάει (είχε 1.6Gb ελεύθερα χωρίς apps εγκατεστημένα)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ jpall13

Δυστυχώς η συσκευή ενώ αρχικά προοριζόταν για μένα επειδή τελικά δεν έχει NFC κράτησα το απλό το V3 οπότε δεν την έχω άμεσα για περαιτέρω τεστάρισμα αλλά θα προσπαθήσω σήμερα ή αύριο να την πάρω για να τεστάρω κάποια βασικά πράγματα (πχ gps). Η ρομ του πάντως είναι διαφορετική και φαίνεται πιο αποτελεσματική με μια πρώτη ματιά. Η σκέψη μου πάντως είναι πως από την στιγμή που δεν άλλαξε η ποιότητα της οθόνης, με τον καλύτερο επεξεργαστή γραφικών και τα 2Gb RAM λογικά θα πετάει (είχε 1.6Gb ελεύθερα χωρίς apps εγκατεστημένα)

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ,, αφού ξαναπειρες INEW Δεν θα είχες σημαντικά προβλήματα! !!!! Τώρα για την ραμ πιστεύω ότι θα πηγαίνει πολύ καλά το τηλέφωνο. Εγώ έχω το optimus g 4πύρινο με 2 gb ram πετάει! !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω παραγγειλει απο Bangood και αναμενω να λαβω μεσα στην αλλη εβδομαδα το INew V3 PLUS(ΜΑΥΡΟ) + εξτρα μπαταρια.Σκεφτομαι να το πουλησω για να παρω ενα αλλο που ειχα σταμπαρει λιγο πιο ακριβουτσικο...Αν ενδιαφερεται καποιος ας επικοινωνησει στο ttsab444@yahoo.com
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με ξενέρωσε απίστευτα είναι το ότι τελικά δεν έχει NFC που είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είχα διαβάσει πως έχει.

 

Περίεργο, είσαι σίγουρος ότι δεν έχει ? στα χαρακτηριστικά λέει ότι υποστηρίζει NFC , και στις φωτογραφίες στο πίσω καπάκι το γράφει , Περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

http://www.inewphone.com/EN/images/v3plus/m1.jpg

Βγαίνει στα $151.30 με κουπόνι PLUSKC

και 3 ΔΩΡΑ :

1. Extra screen protector

2. Flipcase with window

3. Earphones

 

στο Gearbest

 

Η τιμη του με το κουπονι βγαινει στα 117€ ,αξιζει απο gearbest;

προτεινεται απο καπου αλλου;

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του με το κουπονι βγαινει στα 117€ ,αξιζει απο gearbest;

προτεινεται απο καπου αλλου;

 

και εγω σε σκεψη ειμαι:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του με το κουπονι βγαινει στα 117€ ,αξιζει απο gearbest;

προτεινεται απο καπου αλλου;

 

και εγω σε σκεψη ειμαι:rolleyes::rolleyes:

 

Προσωπικά είμαι ευχαριστημενος απο το κατάστημα , εχω κάνει 4 παραγγελίες και ολα πήγαν καλά. Τώρα δεν εχω βρει χαμηλότερη τιμή από αυτή με το κουπόνι PLUSKC και τα δώρα.

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...