Jump to content

Κλείσε τα Mάτια (Mega)


Bayern7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον Kaveiros

 

Αυτό το φορτηγάκι που οδηγούσε ο Χειλάκης κάτι που θύμιζε αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τι :devil:. Οδηγούσε και παλιότερα φορτηγάκι; Πάντως δεν είναι και πολύ καλό γιατί ο Χριστόφορος πεζός τον πέρασε στην ανάβαση της Πάρνηθας και έφτασε πιο γρήγορα στο καταφύγιο :!: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

να σου λυσω εγω την απορεια φιλε kaneiros!!!

το ιδιο περιπου φοτρτηγακι οδηγουσε και σε μια παλιοτερη σειρα που μοιραζε τραπεζομαντηλα στα "κολαδικα" και "κανονιζε" τη ρωσσιδα μανα του κολλητου του. παντα το κακο παιδι αυτος ο χειλακης. :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 667
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον psybill

 

να σου λυσω εγω την απορεια φιλε kaneiros!!!

το ιδιο περιπου φοτρτηγακι οδηγουσε και σε μια παλιοτερη σειρα που μοιραζε τραπεζομαντηλα στα "κολαδικα" και "κανονιζε" τη ρωσσιδα μανα του κολλητου του. παντα το κακο παιδι αυτος ο χειλακης. :cool:

 

 

Και για να το συγκεκριμενοποιήσω σε μια υπέροχη δουλειά της μοναδικής Μιρέλλα Παπαοικονόμου πριν 5χρόνια νομίζω, "η Ζωή που δεν έζησα" λεγόταν και όντως πάνω κάτω ήταν το ίδιο φορτηγάκι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Kaveiros

 

Πάντως δεν είναι και πολύ καλό γιατί ο Χριστόφορος πεζός τον πέρασε στην ανάβαση της Πάρνηθας και έφτασε πιο γρήγορα στο καταφύγιο :!: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Υποτίθεται ότι ο Χειλάκης έχασε χρόνο περιμένωντάς τον να εμφανιστεί. :whistle:

Το κουλό της μέρας πάντως ήταν το αποτύπωμα του τηλεφώνου στην πετσέτα. ΕΛΕΟΣ , το ξεφτίλισε τελείως. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

Υποτίθεται ότι ο Χειλάκης έχασε χρόνο περιμένωντάς τον να εμφανιστεί. :whistle:

Το κουλό της μέρας πάντως ήταν το αποτύπωμα του τηλεφώνου στην πετσέτα. ΕΛΕΟΣ , το ξεφτίλισε τελείως. :rolleyes:

Θέλω να πιστεύω πως το είχε γράψει ΚΑΙ στην πετσέτα η Παππά γιατί αν είναι όντως η δική σου εξήγηση τότε τι να πω, απλά καραλόλ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Θέλω να πιστεύω πως το είχε γράψει ΚΑΙ στην πετσέτα η Παππά γιατί αν είναι όντως η δική σου εξήγηση τότε τι να πω, απλά καραλόλ

 

 

Φυσικά το είχε γράψει ΚΑΙ στην πετσέτα... :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz

 

Φυσικά το είχε γράψει ΚΑΙ στην πετσέτα... :!:

 

Και γιατί δεν το έδειξε όταν το έγραφε;

Γιατί ήταν ανάποδα γραμμένα;

Γιατί με το σκούπισμα του τοίχου δεν "χάλασαν" τα γράμματα αλλά έμειναν άθικτα; :worry: :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Και γιατί δεν το έδειξε όταν το έγραφε;

Γιατί ήταν ανάποδα γραμμένα;

Γιατί με το σκούπισμα του τοίχου δεν "χάλασαν" τα γράμματα αλλά έμειναν άθικτα; :worry: :o

 

 

Χαλαρώστε ρε παιδιά φυσικά και το έγραψε και στη πετσέτα, αν είναι δυνατόν δηλαδή αν μπορούσε να αντιγραφεί από το τοίχο στη πετσέτα μόνο του. Απλά κατάλαβε αυτή ότι θα μπει να ελέγξει αυτός και σου λέει δε θα το προσέξει και στη πετσέτα. Το γιατί δε μας το δείξει;; ε να έχει και λίγο πλοκή μη τα βλέπουμε κι όλα...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Και γιατί δεν το έδειξε όταν το έγραφε;

 

 

Η γνώμη μου: Για λόγους σκηνοθεσίας, δράματος, αγωνίας ή ότι άλλο μπορεί να σκεφτεί κανείς, με απώτερο σκοπό να αφήσει την "ελπίδα" ζωντανή.

 

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Γιατί ήταν ανάποδα γραμμένα;

 

 

Δε νομίζω να ήταν γραμμένο ανάποδα στην πετσέτα. Κανονικά ήταν και με μικρούς χαρακτήρες.

 

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Γιατί με το σκούπισμα του τοίχου δεν "χάλασαν" τα γράμματα αλλά έμειναν άθικτα; :worry: :o

 

 

Με το σκούπισμα στον τοίχο χάλασαν τα γράμματα στον τοίχο (πλακάκια). Τα γράμματα στην πετσέτα είχαν απορροφηθεί από το βαμβάκι. Έτσι ήταν αδύνατο να χαλάσουν.

 

Το θέμα ήταν πολύ απλό και είχε να κάνει με την εναλλαγή των συναισθημάτων των θεατών:

-Έγραψε το τηλ. στα πλακάκια.

-Ωραία! κάτι μπορεί να γίνει... υπάρχει μια ελπίδα!

-Θα μπει μέσα ο κακός Χειλάκης ή θα φύγουν κατ' ευθείαν;

-Φτου γμτ μπήκε... :mad:

-Θα το δει γραμμένο στα πλακάκια ή όχι;

-Φτου γμτ!!! το είδε!!!! :eek:

-Την έκατσε η Παπά.....

-Δεν υπάρχει πια καμιά ελπίδα... (σνιφ)

-Πάει και το τηλ. σβήστηκε από τα πλακάκια..

-Αυτό είναι το τέλος!

-Μα όχι!!!!!

-Η παμπόνηρη Παπά, εκτός από τα πλακάκια, το είχε γράψει και στη ραφή της πετσέτας!!!

-Άρα η ΕΛΠΙΔΑ είναι ακόμη ΖΩΝΤΑΝΗ! Μπορεί να σωθεί!!!! :)

 

Ίσως τα παραπάνω είναι πλέον του δέοντος παραστατικά, αλλά έτσι νομίζω ότι "παίχτηκε" το όλο ζήτημα τηλεφωνο-πλακάκια-πετσέτα.

 

Άντε, γιατί πολύ εστιάσαμε σ' αυτό :)

Φιλικά

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσω τροφή σ'αυτούς που τον κατηγορούν ότι αντιγράφει: εμένα μου φάνηκε σε κάποια στιγμή εκεί με τα τηλέφωνα ότι έβλεπα το DIE HARD 3 στο οποίο ο φίλτατος Μπρούς κυνηγούσε τον αδελφό του κακοποιού που σκότωσε στο D.H.1 και ο οποίος τον έπαιζε ένα παιγνίδι με τα τηλέφωνα...

 

Το θυμάστε;;; Ίδιο δεν ήταν;;

 

Edit: πάντως τον παραδέχομαι στην επιλογή της μουσικής του. Αυτό το τελευταίο κομμάτι στους τίτλους τέλους ήταν κορυφή. Το γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον a_aris

Θα δώσω τροφή σ'αυτούς που τον κατηγορούν ότι αντιγράφει: εμένα μου φάνηκε σε κάποια στιγμή εκεί με τα τηλέφωνα ότι έβλεπα το DIE HARD 3 στο οποίο ο φίλτατος Μπρούς κυνηγούσε τον αδελφό του κακοποιού που σκότωσε στο D.H.1 και ο οποίος τον έπαιζε ένα παιγνίδι με τα τηλέφωνα...

Το θυμάστε;;; Ίδιο δεν ήταν;;

NAI NAI NAI και μένα μου'ρθε αμέσως αυτή η σκέψη :) :)

Εκεί που ο κακός έπαιζε με τον Σάμιουελ Τζάκσον και τον πήγαινε από τηλέφωνο σε τηλέφωνο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μέχρι κι ο Θέμος κατάκραξε τον Παπακαλιά!!! Τύπου ότι αντιγράφει κι έτσι.. ΆΆΆΆΝΤΕ καλέ το παιδί, ντροπή σας!!! :) Στα κουτσομπολοκάναλα τον παρουσιάζουν Θεό, φαινόμενο, Φώσκολο.... Μ' αυτά που βλέπω θα χτυπήσω αναρρωτική απο τη δουλειά!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz

 

Η γνώμη μου: Για λόγους σκηνοθεσίας, δράματος, αγωνίας ή ότι άλλο μπορεί να σκεφτεί κανείς, με απώτερο σκοπό να αφήσει την "ελπίδα" ζωντανή.

 

Χμ, σωστή σκέψη. :)

 

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz

Δε νομίζω να ήταν γραμμένο ανάποδα στην πετσέτα. Κανονικά ήταν και με μικρούς χαρακτήρες.

Μου φάνηκε ότι ήταν ανάποδα. Δεν πρόσεξα καλά όμως, οπότε δεν επιμένω. :o

 

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz

Με το σκούπισμα στον τοίχο χάλασαν τα γράμματα στον τοίχο (πλακάκια). Τα γράμματα στην πετσέτα είχαν απορροφηθεί από το βαμβάκι. Έτσι ήταν αδύνατο να χαλάσουν.

Κι αυτό σωστό. Δεν πέρασε από το μυαλό μου.

 

 

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz

Το θέμα ήταν πολύ απλό και είχε να κάνει με την εναλλαγή των συναισθημάτων των θεατών:

-Έγραψε το τηλ. στα πλακάκια.

-Ωραία! κάτι μπορεί να γίνει... υπάρχει μια ελπίδα!

-Θα μπει μέσα ο κακός Χειλάκης ή θα φύγουν κατ' ευθείαν;

-Φτου γμτ μπήκε... :mad:

-Θα το δει γραμμένο στα πλακάκια ή όχι;

-Φτου γμτ!!! το είδε!!!! :eek:

-Την έκατσε η Παπά.....

-Δεν υπάρχει πια καμιά ελπίδα... (σνιφ)

-Πάει και το τηλ. σβήστηκε από τα πλακάκια..

-Αυτό είναι το τέλος!

-Μα όχι!!!!!

-Η παμπόνηρη Παπά, εκτός από τα πλακάκια, το είχε γράψει και στη ραφή της πετσέτας!!!

-Άρα η ΕΛΠΙΔΑ είναι ακόμη ΖΩΝΤΑΝΗ! Μπορεί να σωθεί!!!! :)

 

Ίσως τα παραπάνω είναι πλέον του δέοντος παραστατικά, αλλά έτσι νομίζω ότι "παίχτηκε" το όλο ζήτημα τηλεφωνο-πλακάκια-πετσέτα.

 

Άντε, γιατί πολύ εστιάσαμε σ' αυτό :)

Φιλικά

Μάνος

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ παραστατικότατη εξήγηση. Ωραίοςςς :D :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ παραστατικότατη εξήγηση. Ωραίοςςς :D :)

 

 

Κάποιος αδικείται... Κάποιος έπρεπε να γίνει σκηνοθέτης...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κομμάτι που έπαιξε στο τέλος, που είπατε ότι είναι καλό ποιο είναι τελικά;;;

Από ποιο soundtrack το αντέγραψε; :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον psybill

 

να σου λυσω εγω την απορεια φιλε kaneiros!!!

 

 

Kaveiros ! ή έστω Κάβειρος

If you can't change the world, change yourself, but if you can't change yourself then change the world
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nantia

 

Κάποιος αδικείται... Κάποιος έπρεπε να γίνει σκηνοθέτης...

 

 

Μπα!!! Δε νομίζω. :)

Όλες οι φόρμες και τα μοτίβα που χρησιμοποιούνται στη συγκεκριμένη σειρά, ιδιαίτερα τώρα που είναι στη θέση θρίλλερ, είναι παμπάλαια και πολυχρησιμοποιημένα στο χώρο του κινηματογράφου, αλλά και της τηλεόρασης.

Είναι αλήθεια ότι, ιδιαίτερα φέτος, ο Παπακαλιάτης έχει επιδοθεί σ' ένα ανελέητο copy/paste, γι' αυτό και τρώει το κράξιμο απ' όλους αυτούς τους διάφορους. Δεν είναι όμως ούτε ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος, που ακολουθεί γνωστές και πετυχημένες συνταγές για να κερδίσει τη θεαματικότητα. Πάρα πολλοί δημιουργοί (σεναριογράφοι, σκηνοθέτες κλπ) τις ίδιες συνταγές ακολουθούν ή προσπαθούν να ακολουθήσουν.

Η διαφορά με τον Παπακαλιάτη είναι ότι αυτός το κάνει με επιτυχία και αυτό είναι κάτι που, όσοι τον κατηγορούν, είτε το παραβλέπουν, είτε τους τρελλαίνει περισσότερο ;)

Εγώ πάντως παρακαλουθώ τη σειρά με μεγάλη ευχαρίστηση και το διασκεδάζω αφάνταστα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz

 

Εγώ πάντως παρακαλουθώ τη σειρά με μεγάλη ευχαρίστηση και το διασκεδάζω αφάνταστα. :cool:

 

Kι εγώ. Και στην τελική αυτό είναι που μετράει. Άπαξ και σε κάνει να κολλάς στην οθόνη, ας είναι copy-paste ή ότι άλλο θέλει. :) :cool:

Link to comment
Share on other sites

Eυτυχώς εμένα δεν με κάνει να κολλάω!

Ευτυχώς...

Μου αρέσει μόνο να την κατακρίνω χωρίς να έχω δει ούτε μισό επεισόδιο! Αντικειμενικός όπως πάντα.. :p

Link to comment
Share on other sites

Bayern τα σέβη μου κ' πάλι! Εγώ κρίνω από ότι βλέπω στα τρέιλερ κ στα κουτσομπολιά! Την ανατριχιαστική λεπτομέρεια τη μαθαίνω ΕΔΩ! Για να ενστερνιστείς την αντικειμενικότητα, πρέπει να τα έχεις "βρεί" με την υποκειμενικότητά σου!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nantia

 

Για να ενστερνιστείς την αντικειμενικότητα, πρέπει να τα έχεις "βρεί" με την υποκειμενικότητά σου!

 

 

Pw pw....tha to grapsw kapou afto na to thymamai! ...ti thelei na pei o poihths arage? :blink: :D :p

ti sou kanaaa k piiiineis??! :p just kidding nantia! :whistle:

Link to comment
Share on other sites

για οσους δεν παρακολουθουν την σειρα (αρα δεν τους αρεσει κιολας), γιατι ασχολειστε με κατι που δεν σας ενδιαφερει ρε παιδια;;

 

μηπως ειστε και εσεις ενας απο αυτους που προσπαθουν να δειξουν οτι "υπαρχουν" μεσα απο την λαμψη καποιου αλλου (βλεπε κουτσομπολιστικες εκπομπες);

μηπως καταβαθος ζηλευετε που καποιος συνομηλικος σας εχει τοσα χρηματα, δοξα και δημοσιοτητα και προσπαθειτε να τον "φατε";

μηπως, λεω μηπως θα θελατε κι εσεις να ησασταν ενας παπακαλιατης;

 

εγω παντως την σειρα την "παω" με χιλια.. κι αποτι φαινεται δεν ειμαι και ο μονος.. :D

Rules are made to be broken...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Trivil

 

για οσους δεν παρακολουθουν την σειρα (αρα δεν τους αρεσει κιολας), γιατι ασχολειστε με κατι που δεν σας ενδιαφερει ρε παιδια;;

 

μηπως ειστε και εσεις ενας απο αυτους που προσπαθουν να δειξουν οτι "υπαρχουν" μεσα απο την λαμψη καποιου αλλου (βλεπε κουτσομπολιστικες εκπομπες);

μηπως καταβαθος ζηλευετε που καποιος συνομηλικος σας εχει τοσα χρηματα, δοξα και δημοσιοτητα και προσπαθειτε να τον "φατε";

μηπως, λεω μηπως θα θελατε κι εσεις να ησασταν ενας παπακαλιατης;

 

εγω παντως την σειρα την "παω" με χιλια.. κι αποτι φαινεται δεν ειμαι και ο μονος.. :D

 

 

Mπόρει για όλα τα παραπάνω, μπορεί για κανένα από αυτά, μπορεία για μερικά από αυτά!

Μπορεί απλώς να θέλουμε να κάνουμε το χαβαλέ μας, μπορεί απλώς για να προκαλέσουμε αντιδράσεις όπως η δικιά σου! ;)

Μπορεί να είμαστε κρυφοί θαυμαστές του Χριστόφορου και να ντρεπόμαστε να το ομολογήσουμε! Στο βάθος το ζηλεύουμε αυτό που ρεζιλεύουμε και τα τοιάυτα..

Have fun απόψεις ανταλλάσσουμε :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Trivil

 

μηπως, λεω μηπως θα θελατε κι εσεις να ησασταν ενας παπακαλιατης;

 

 

Αν ήμουν του ιδίου φύλου θα τον ζήλευα σίγουρα :)

με την καλή έννοια βέβαια.

 

Αυτοκτονία ο Χειλάκης; πωπω από καμια ταινία θα το πήρε πάλι .. αυτό το παιδί δε σταματάει τις αντιγραφες :p

Αντε να φύγει ο σκληρός άντρας γιατί πολύ βαρύναμε να πάρει σειρά και ο φτωχός Σερβετάλης, να βρει το φως του κι αυτός :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...