Jump to content

Rap vs. Metal


DENIOR
 Κοινοποίηση

Poia mousiki akoute kai giati?  

229 members have voted

  1. 1. Poia mousiki akoute kai giati?

    • RAP
      61
    • METAL
      119
    • Kai oi dio kales einai
      21
    • RAP and METAL suck
      28


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (28 Οκτ. 2004 , 19:52)

To na kaneis tropo zohs kai na zeis mono gia na asxloleisai me auti ti mousiki einai aparadekto.Simainei oti eisai ethismenos,oti exeis ipervei ta oria,oti ta vlepeis ola ipokeimenika,oti den antilamvanese tin pragmatikotita.Osoi loipon PASXOUN apo auti tin arrostia den mporoun na doun ta pragmata me mia alli matia.H antiparathesi me autous den odigei se tipota,afou ksero oti i peitho den mporei na voithisei.Kai na po tin alhtheia pisteuo oti autoi oi anthropoi ntropiazoun ti sigegrimeni mousiki.Se poion aresoun autoi oi anthropoi?Tetoia atoma einai osoi zoun kai simperiferontai HIP HOP kai METAL ktlp.

PAN METRON ARISTON filoi mou....

 

Θα παραθέσω ένα κομμάτι απο το αρχικό σου post, για να σου δείξω οτι απο όλους εμάς, δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς για κολλημένους και εθισμένους:

 

RAP 4EVER.METAL SUCKS.

 

Case closed :)

Φιλικά πάντα...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (28 Οκτ. 2004 , 19:52)

 

To na euxaristiesai akougontas ena eidos mousikis einai apolita fisiologiko.To na thaumazeis tous kallitexnes pou sinthetoun auti ti mousiki to katalavaino.To na kathesai na akous me tis ores to sigegrimeno eidos mousikis einai anthropino.To na iperaspizeis auto to eidos mousikis kai ipokeimenika na to theoreis to kalitero einai apodekto.To na kaneis tropo zohs kai na zeis mono gia na asxloleisai me auti ti mousiki einai aparadekto.Simainei oti eisai ethismenos,oti exeis ipervei ta oria,oti ta vlepeis ola ipokeimenika,oti den antilamvanese tin pragmatikotita.Osoi loipon PASXOUN apo auti tin arrostia den mporoun na doun ta pragmata me mia alli matia.H antiparathesi me autous den odigei se tipota,afou ksero oti i peitho den mporei na voithisei.Kai na po tin alhtheia pisteuo oti autoi oi anthropoi ntropiazoun ti sigegrimeni mousiki.Se poion aresoun autoi oi anthropoi?Tetoia atoma einai osoi zoun kai simperiferontai HIP HOP kai METAL ktlp.

PAN METRON ARISTON filoi mou....

 

 

 

Λυπαμαι φιλε μου, αλλα οπως ισως να εχεις ακουσει καπου, καποτε το Hip-Hop δεν ειναι Απλα Μουσικη (που λενε κ οι Terror-X-Crew για οσους θυμουνται)

 

Το Hip-Hop Αποτελειται απο 4 στοιχεια (οπως λεει αλλωστε κ η υπογραφη του φιλου Woca: Το Ραπ , Το DJing , Το BBoying και το Graffiti

 

To Hip-Hop EINAI ενας τροπος ζωης, το οποιο ωστοσο ΔΕΝ μας εμποδιζει να δουμε τα πραγματα αντικειμενικα. Δεν ειναι σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση αρρωστια! ! ειναι ενας ολοκληρος τροπος ζωης. Απ οτι φαινεται σε πειραζει που η χιπχοπ δεν ειναι οπως η ποπ , που την ακους απλα γιατι ειναι η μοδα της εποχης, σε πειραζει μηπως που ειναι μια ολοκληρη κουλτουρα? Που εκφραζει καποιες ιδεες και δεν ειναι απλως σκορπιοι ηχοι και στιχοι?

 

Το οτι καποιος εχει ΧιπΧοπ τροπο ζωης δε σημαινει σε καμια περιπτωση οτι κατακρινει ολεα τα αλλα ειδη μουσικης.

 

Για δες το Quote του ifrit στο μηνυμα μου! (smiles που ξερνανε κτλ επειδη απλα ο ifrit ειναι προκατειλλημενος απεναντι στο χιπχοπ! Αυτο θα πει να μη δεχεσαι τα αλλα ειδη μουσικης , αυτο θα πει να σαι κολλημενος .......

Link to comment
Share on other sites

Dead Angel από πού κι ως πού βλακεία η Nu Metal; Nu Metal rulez! ;) Τέσπα, χαίρομαι που κι εσύ θεωρείς τους Metallica θεούς, είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα :) Και τα Load, ReLoad, St. Anger δεν είναι σε καμία περίπτωση κακές στιγμές, είναι φοβερά albums, το ότι δεν είναι Thrash δε σημαίνει ότι δεν είναι και καλό... Όσο για τους Evanescence ΔΕΝ είναι Nu Metal και το Fallen είναι καταπληκτικό album... Μα γιατί τους λέτε όλοι Nu Metal απορώ, καμία σχέση δεν έχουν...

 

tax_opari91 το ξέρω ότι υπάρχει Hip Hop με εκπληκτικούς στίχους αλλά δε μπορώ να πω ότι ένα κομμάτι λέει μόνο και μόνο επειδή έχει καλούς στίχους... Η μουσική πού είναι; Ένα κομμάτι, ακόμα και τους στίχους με το βαθύτερο νόημα του κόσμου να έχει εάν δεν έχει σύνθεση τότε τι να το κάνεις; :wacko: Απορώ όλοι όσοι ακούνε Rap, τι ακούνε, εντάξει, μπορεί να τους εκφράζουν οι στίχοι, αλλά αν δεν υπάρχει μουσική, τι στο καλό απολαμβάνουν; Απλά ακούνε απαγγελίες διάφορων ποιημάτων τις οποίες συνοδεύει ένα νταπαντούπα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρητορικό ερώτημα:

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john_vla (28 Οκτ. 2004 , 20:12)

Όσο για τους Evanescence ΔΕΝ είναι Nu Metal και το Fallen είναι καταπληκτικό album... Μα γιατί τους λέτε όλοι Nu Metal απορώ, καμία σχέση δεν έχουν...

Τί είναι τότε; :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john_vla (28 Οκτ. 2004 , 20:12)

 

Dead Angel από πού κι ως πού βλακεία η Nu Metal; Nu Metal rulez! ;) Τέσπα, χαίρομαι που κι εσύ θεωρείς τους Metallica θεούς, είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα :) Και τα Load, ReLoad, St. Anger δεν είναι σε καμία περίπτωση κακές στιγμές, είναι φοβερά albums, το ότι δεν είναι Thrash δε σημαίνει ότι δεν είναι και καλό... Όσο για τους Evanescence ΔΕΝ είναι Nu Metal και το Fallen είναι καταπληκτικό album... Μα γιατί τους λέτε όλοι Nu Metal απορώ, καμία σχέση δεν έχουν...

 

tax_opari91 το ξέρω ότι υπάρχει Hip Hop με εκπληκτικούς στίχους αλλά δε μπορώ να πω ότι ένα κομμάτι λέει μόνο και μόνο επειδή έχει καλούς στίχους... Η μουσική πού είναι; Ένα κομμάτι, ακόμα και τους στίχους με το βαθύτερο νόημα του κόσμου να έχει εάν δεν έχει σύνθεση τότε τι να το κάνεις; :wacko: Απορώ όλοι όσοι ακούνε Rap, τι ακούνε, εντάξει, μπορεί να τους εκφράζουν οι στίχοι, αλλά αν δεν υπάρχει μουσική, τι στο καλό απολαμβάνουν; Απλά ακούνε απαγγελίες διάφορων ποιημάτων τις οποίες συνοδεύει ένα νταπαντούπα ;)

 

 

 

Όσο για μουσική, ακούστε λίγο FF.C να δείτε τα "νταπα-ντουπα" της Rap...

 

ο gkr41 απαντησε ΗΔΗ για μενα Φιλε μου! ασε που το beat τα scratch και τα loops ΠΟΛΛων κομματιων φαινονται σε ΕΜΕΝΑ πολυ καλα.. Κ εμενα η μουσικη της metal μου ακουγεται σαν να γρατζουναει μια γατα τις χορδες μαις ηλεκτρικης κιθαρας αλλα ΣΕΒΟΜΑΙ οτι υπαρχουν ανθρωποι στους οποιους ακουγεται σαν πανεμορφη μουσικη...

 

Ελπιζω να σε καλυψα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91 (28 Οκτ. 2004 , 18:05)

 

Ρε μαγκες ........ Μαθετε πρωτα απο ραπ κ χιπχοπ και μετα μιληστε!!!

Μην Κρινετε απο τον Βουρλιωτη και το (XAXXA) 50cent! και γενικα ολους του εμπορικους που φτανουν στ αυτια σας... Το πραγματικο ΧιπΧοπ ειτε ειναι Underground (δηλαδη τα CD δεν πουλιουνται στα δισκοπωλεια) ειτε πωλειται κ ειναι εντελως αγνωστο σε οσους δεν ειναι μεσα στη φαση...

Αν θελετε να ακουσετε καλο Ελληνικο ΧιπΧιπ Βαλτε καθε μερα 2μμ - 4μμ

Ατλαντις 105.2 ΣΥΝΗΘΩΣ βαζουναι καλο ΧιπΧοπ

 

Ακουστε ΒΠεις , Στιχοιμα , Terror-X-Crew , FFC

 

Και μετα μιληστε!

 

Μην Κρινετε τη Ραπ απο τους εμπορικους Μ@λ@κες που φτανουν στ'αυτια σας!

 

Γιατι οπως λενε οι Στιχοιμα

 

Εμενα δε μου το μαθε το MAD το Hip-Hop χρονια τωρα συμπεριφερομαι και ζω Hip-Hop ειμαι Hip-Hop κ ονειρευομαι Hip-Hop ενα ενωμενο Hip-Hop ενα επικινδυνο Hip-Hop, Ενα Hip-Hop που δε ζει μεσα στα μαγαζια σας ενα Hip-Hop που ευτυχως δε χωρα στα μυαλα σας. Ειμαι ζω συμπεριφερομαι Hip-Hop Ημουνα ΠΑΝΤΑ Hip-Hop πριν γινει μοδα το Hip-Hop

 

owned :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akpe (28 Οκτ. 2004 , 20:13)

 

Ρητορικό ερώτημα:

 

Τί είναι τότε; :cool:

 

 

Βρε αδερφούλη... Γιατί με απογοητεύεις έτσι; :p

Οι Evanescence, nu-metal...; :rolleyes: :whistle: :*


Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε μου το μαθε το MAD το Hip-Hop χρονια τωρα συμπεριφερομαι και ζω Hip-Hop ειμαι Hip-Hop κ ονειρευομαι Hip-Hop ενα ενωμενο Hip-Hop ενα επικινδυνο Hip-Hop, Ενα Hip-Hop που δε ζει μεσα στα μαγαζια σας ενα Hip-Hop που ευτυχως δε χωρα στα μυαλα σας. Ειμαι ζω συμπεριφερομαι Hip-Hop Ημουνα ΠΑΝΤΑ Hip-Hop πριν γινει μοδα το Hip-Hop

 

...Σοφές κουβέντες...

Life is a game with lots of gameovers
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cristina (28 Οκτ. 2004 , 21:15)

 

Βρε αδερφούλη... Γιατί με απογοητεύεις έτσι; :p

Οι Evanescence, nu-metal...; :rolleyes: :whistle: :*

 

 

siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis :)

Εντάξει, nu-metal μπορεί να μην είναι, δεν νομίζω όμως οτι μπορούν να χαρακτηριστούν metal :rolleyes:

 

[offtopic] γιατί δε σε βρίσκω ποτε στο DC++? :p [/offtopic]

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αφιερωμένο στους κολλημένους και από τις 2 πλευρές...

 

Aπό το εξώφυλλο μπορεί να καταλάβει κανείς περί τίνος πρόκειται. Ένας τύπος ντυμένος ντυμένος στα φαρδυά αραγμένος στα σκαλιά συναντάει κάποιον που κρατάει μια κιθάρα. Η εικόνα είναι χαρακτηριστική και σε προδιαθέτει αμέσως για το ηχητικό αποτέλεσμα ενός τέτοιου εγχειρήματος. Πολλοί αναρωτιούνται: Μα είναι δυνατόν να συνυπάρξει το hip-hop με το έντεχνο; Και βέβαια! Η απόδειξη έρχεται με την "Χαρμολύπη".

 

http://www.hiphop.gr/page.php?ID=42

 

 

Και θερμοπαρακαλώ όποιον έχει κομμάτια από αυτό το CD, να μου στείλει ένα PM. Το ψάχνω αρκετό καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91 (28 Οκτ. 2004 , 20:17)

 

ο gkr41 απαντησε ΗΔΗ για μενα Φιλε μου! ασε που το beat τα scratch και τα loops ΠΟΛΛων κομματιων φαινονται σε ΕΜΕΝΑ πολυ καλα.. Κ εμενα η μουσικη της metal μου ακουγεται σαν να γρατζουναει μια γατα τις χορδες μαις ηλεκτρικης κιθαρας αλλα ΣΕΒΟΜΑΙ οτι υπαρχουν ανθρωποι στους οποιους ακουγεται σαν πανεμορφη μουσικη...

 

Ελπιζω να σε καλυψα ;)

 

 

Πάντως ένα σόλο σε κιθάρα θέλει πολύ περισσότερη δουλειά και κόπο για να δημιουργηθεί απ'ότι τα scratch και τα loops ;)

 

Όσο για τους Evanescence, δεν έχουν καμία σχέση με Metal... Alternative Gothic Rock είναι, κάτι τέτοιο τέλως πάντων, οι ίδιοι αυτοαποκαλούνται Epic/Dramatic/Dark Rock

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91 (28 Οκτ. 2004 , 17:43)

 

μεχρι πριν λιγο καιρο το χε ο Θανος ( Woca ) στην υπογραφη του!

 

Μη μου πεις οτι δεν το χεις! http://www.hiphop.gr ---> ακυκλοφορητα mp3 ----> Στιχοιμα ----> Hip-Hop ;)

 

 

 

Χαχαχα.... μ αυτα που λες μονο να γελασω μαζι σου μπορω....

 

thanks!!!! man to pernao tora stin upografei mou! ;)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john_vla (29 Οκτ. 2004 , 15:09)

 

Πάντως ένα σόλο σε κιθάρα θέλει πολύ περισσότερη δουλειά και κόπο για να δημιουργηθεί απ'ότι τα scratch και τα loops ;)

 

Όσο για τους Evanescence, δεν έχουν καμία σχέση με Metal... Alternative Gothic Rock είναι, κάτι τέτοιο τέλως πάντων, οι ίδιοι αυτοαποκαλούνται Epic/Dramatic/Dark Rock

 

 

Να προσθέσω κι εγώ κάτι για τους Evanescence...Πρίν βγάλουν τον δίσκο με το Bring Me To Life είχαν έναν δίσκο, ο οποίος από πολλούς αποκαλούνταν thrash metal εγώ δεν θα το πω thrash γιατί σε καμία περίπτωση δεν θα συγκρίνω κλασικά thrash συγκροτήματα όπως οι slayer,sepultura etc με τους Evanescence!!!Ομολογώ πάντως πως ο σπάνιος πλέον παλαιότερος δίσκος των Evanescence ήταν πολύ καλός και πολύ γκαζάτος!!!!Όταν βγήκε το Bring Me To Life θεωρήθηκε ένα από τα καλύτερα κομμάτια του 2002 γιατί τότε βγήκε, απλά έγινε σούπα πολύ αργότερα από κάτι trendy σταθμούς...Κι επειδή γλυκάθηκαν από τα γκα-φρα συνέχισαν να βγάζουν τέτοια κλαψο-μουσική!!!!Ως παλαιός Hip Hopper και σημερινός rockas πλέον τους κατακρίνο και τους θεωρώ "λαϊκούς" κοροϊδευτικά αν με καταλαβένεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Oi evanescence einai kati san skliro pop.Otan leo RAP 4 EVER simainei oti eimai kollimenos me tin rap?Osoi xrisimopoioun auti tin ekfrasi einai arrostoi tote.OK.Den akouo o,ti einai tis modas.Akouo o,ti mou aresei,o,ti mou goustarei telospanton.Etsi kai allios esy den exeis kamia idea gia tis protimiseis mou.To na kaneis to HIP HOP tropo zohs einai apodekto stin AMERIKI opou einai kati san ethniki mousiki sto DETROIT kai sta geto.Ekeinoi dinoun mia alli ermineia ston tropo zohs.RAPPAROUN gia na zisoun,giati einai paradosi.Auto den einai arrostia.Stin Ellada omos pos mporei kapoios na kanei to rap tropo zohs?Mono ginomenos ethismenos,arrostos.Mono mimoumenos tous rapper kai kanontas ta pragmata pou autoi kanoun,xoris na exei ti diki tou prosopikotita.Auto einai aparadekto
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (29 Οκτ. 2004 , 18:16)

To na kaneis to HIP HOP tropo zohs einai apodekto stin AMERIKI opou einai kati san ethniki mousiki sto DETROIT kai sta geto.Ekeinoi dinoun mia alli ermineia ston tropo zohs.RAPPAROUN gia na zisoun,giati einai paradosi.Auto den einai arrostia.Stin Ellada omos pos mporei kapoios na kanei to rap tropo zohs?Mono ginomenos ethismenos,arrostos.Mono mimoumenos tous rapper kai kanontas ta pragmata pou autoi kanoun,xoris na exei ti diki tou prosopikotita.Auto einai aparadekto

 

 

Μάλλον βλέπεις πάρα πολύ 8th mile...Μήπως σε λένε και Rabbit; :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (29 Οκτ. 2004 , 18:16)

 

Oi evanescence einai kati san skliro pop.Otan leo RAP 4 EVER simainei oti eimai kollimenos me tin rap?Osoi xrisimopoioun auti tin ekfrasi einai arrostoi tote.OK.Den akouo o,ti einai tis modas.Akouo o,ti mou aresei,o,ti mou goustarei telospanton.Etsi kai allios esy den exeis kamia idea gia tis protimiseis mou.To na kaneis to HIP HOP tropo zohs einai apodekto stin AMERIKI opou einai kati san ethniki mousiki sto DETROIT kai sta geto.Ekeinoi dinoun mia alli ermineia ston tropo zohs.RAPPAROUN gia na zisoun,giati einai paradosi.Auto den einai arrostia.Stin Ellada omos pos mporei kapoios na kanei to rap tropo zohs?Mono ginomenos ethismenos,arrostos.Mono mimoumenos tous rapper kai kanontas ta pragmata pou autoi kanoun,xoris na exei ti diki tou prosopikotita.Auto einai aparadekto

 

 

θα μας τρελανεις ρε DENIOR?

 

Επειδη η Hip-Hop δεν ειναι εθνικη μας μουσικη σημαινει οτι δεν μπορουμε να εχουμε το Hip-Hop σαν τροπο ζωης????? :geek: :X

 

Εσυ αν θες ακουγε αραια και που Χιπ χοπ..... κ ασε εμενα κ τους υπολοιπους "ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ" κατα τα λεγομενα σου να το χουμε για τροπο ζωης..... Απλα μην ασχολεισαι......

 

:down:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (29 Οκτ. 2004 , 19:01)

 

Ti tha pei kano to rap tropo zohs gia sena kai pos to efarmozeis?

 

 

Δεν μπορω να το περιγραψω.... Δε σου ρχεται μια μερα και λες "Θα κανω το ΧιπΧοπ τροπο ζωης" και το να ειναι ο τροπος ζωης σου δεν σημαινει οτι δεν ενδιαφερεσαι και κριτικαρεις οτιδηποτε αλλο....

 

Και το νοιωθεις οταν ειναι ο τροπος ζωης σου.... οτι δεν ακους απλα μουσικη για να περναει η ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Auto den einai tropos zohs.Tropos zohs einai na afieroneis to megalitero meros tis zohs sou se drastiriotites kai asxolies pou sxetizontai me tin rap.O,ti kaneis na kathorizetai apo tin rap.Stin ameriki iparxoun polla tetoia dikaiologimena paradeigmata.Stin ELLADA omos einai arrosto na kaneis tin rap tropo zohs.Paraeinai ipervoliko
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (29 Οκτ. 2004 , 19:08)

 

Auto den einai tropos zohs.Tropos zohs einai na afieroneis to megalitero meros tis zohs sou se drastiriotites kai asxolies pou sxetizontai me tin rap.O,ti kaneis na kathorizetai apo tin rap.Stin ameriki iparxoun polla tetoia dikaiologimena paradeigmata.Stin ELLADA omos einai arrosto na kaneis tin rap tropo zohs.Paraeinai ipervoliko

 

 

Αφου δεν καταλαβαινεις παω Πασο...... Think what you Think. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (29 Οκτ. 2004 , 17:07)

 

Να προσθέσω κι εγώ κάτι για τους Evanescence...Πρίν βγάλουν τον δίσκο με το Bring Me To Life είχαν έναν δίσκο, ο οποίος από πολλούς αποκαλούνταν thrash metal εγώ δεν θα το πω thrash γιατί σε καμία περίπτωση δεν θα συγκρίνω κλασικά thrash συγκροτήματα όπως οι slayer,sepultura etc με τους Evanescence!!!Ομολογώ πάντως πως ο σπάνιος πλέον παλαιότερος δίσκος των Evanescence ήταν πολύ καλός και πολύ γκαζάτος!!!!Όταν βγήκε το Bring Me To Life θεωρήθηκε ένα από τα καλύτερα κομμάτια του 2002 γιατί τότε βγήκε, απλά έγινε σούπα πολύ αργότερα από κάτι trendy σταθμούς...Κι επειδή γλυκάθηκαν από τα γκα-φρα συνέχισαν να βγάζουν τέτοια κλαψο-μουσική!!!!Ως παλαιός Hip Hopper και σημερινός rockas πλέον τους κατακρίνο και τους θεωρώ "λαϊκούς" κοροϊδευτικά αν με καταλαβένεται!!!

 

Άντε πάλι.

ΟΛΟΙ οι δίσκοι των Evanescence τέτοια "κλαψοκομμάτια" έχουν. Μόνο στο Fallen τα είδες εσύ δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Se auto simfono.I sigxroni rap omos pisteuo pos einai poli kaliteri apo tin sigxroni metal.Exei kalitero rithmo.Den pleiteis me tin rap...Einai euxaristi mousiki.Oses fores kai na akouo kala rap tragoudia den ta variemai.Thelo na ta ksanakouso ksana kai ksana
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...