Jump to content

Επιλογή Κινητού!! Μερικές επιλογές μόνο..


Th3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω γνώμες για το πιο είναι το καλύτερο κινητό από αυτά:

• Samsung Galaxy Core Plus

• Samsung Galaxy Core 2

• Samsung Galaxy Ace 4

• Nokia Lumia 625

• Sony Xperia M

 

Ποιο από αυτά είναι σχετικά καλύτερο ..??Περιμένω γνώμες!!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την τιμή δες το Motorola moto g. Καμιά σχέση με αυτά της λίστας.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τα core είναι κοροιδία σαν κινητά. Σε αυτή τη τιμή μόνο moto g ή δες και κανα lumia 735, 635,925

 

για το ace 4 galaxy τι λες? νομιζω τα ace δεν εχουν και πολυ καλη φημη. οσο για τα xperia γενικοτερα επισης λενε οτι κολλανε. τι λες για το nokia lumia 625? επειδη εχει και φλας και μπροστινη καμερα γι αυτο το λεω

Link to comment
Share on other sites

για το ace 4 galaxy τι λες? νομιζω τα ace δεν εχουν και πολυ καλη φημη. οσο για τα xperia γενικοτερα επισης λενε οτι κολλανε. τι λες για το nokia lumia 625? επειδη εχει και φλας και μπροστινη καμερα γι αυτο το λεω

 

Οτιδηποτε εκτος απο moto g σε τετοια τιμη θα σε απογοητευσει. Υπαρχει και το ZTE blade vec 4g που είναι κινητάρα στα 160 ευρώ. Καλό και το Lumia αλλά φτωχό μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

τα φτηνά samsung = αυτοκτονία............

το φτηνό sony αν δεν βάλεις εφαρμογές είσαι οκ... αν βάλεις ξέχνα το lag σύννεφο

lumia καλό δεν λαγαρει λόγο λογισμικού...... αλλα και παλι λογο λογισμικου ειναι ακρος περιορισμενο

 

απο Ελλάδα απο φτηνά ΜΟΝΟ μότο g....... άντε και το huawei g630/g740 και lg g2 mini............ κάπου εδω τελειώνουν επιλογές μεχρι 200 ευρω

Link to comment
Share on other sites

τι λετε για το Sony Xperia E3 ?? αξιζει? και αν οχι γιατι?

 

Μέτριο σε όλα σχεδόν, μόνο για την καλή μπαταρία του ξεχωρίζει λίγο.

Samsung Nexus S (SlimKat 4.4.2), Asus Nexus 7 (Stock KitKat)
Link to comment
Share on other sites

Μέτριο σε όλα σχεδόν, μόνο για την καλή μπαταρία του ξεχωρίζει λίγο.

 

Μην εισαι τόσο καλός............. χαλια σε όλα....... και καλό στην μπαταρία :p

 

στην Ελλάδα αν θες κινιτο με λίγα χρήματα μόνο το moto g το απλο (Στα 150 ευρω) μετα Huawei Ascend G630 στα 160 (πολύ καλό και αυτό) και μετά moto g 2014 στα 190 (οτι άλλο εχω δει χάλια μαύρα είναι)00

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

τι λετε ομως για το Nokia lumia 735 Και το samsung galaxy s3 neo ??

 

το προτο αρκετα καλο (χάνει απο θέμα εφαρμογών βεβαία) το δεύτερο δεν είναι και οτι καλύτερο..........

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προτείνω το moto g. Το είχα και είναι απίστευτο κινητό, γρήγορο, με καλή μπαταρία και κάμερα τίμια. Πιστεύω είναι ότι πιο vfm σ αυτό το εύρος τιμών
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προτείνω το moto g. Το είχα και είναι απίστευτο κινητό, γρήγορο, με καλή μπαταρία και κάμερα τίμια. Πιστεύω είναι ότι πιο vfm σ αυτό το εύρος τιμών

 

(απο ελλαδα παντα μιλαμε)

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται, δεν ξέρω τι ισχύει για τα κινέζικα

 

απο κίνα στα 200 ευρώ παίρνεις διαστημόπλοια (προφανώς με αποφυγή τελωνείο....γιατί αν πληρώσεις τους φόρους μας θα μείνεις χωρίς βρακιά)

Link to comment
Share on other sites

απο κίνα στα 200 ευρώ παίρνεις διαστημόπλοια (προφανώς με αποφυγή τελωνείο....γιατί αν πληρώσεις τους φόρους μας θα μείνεις χωρίς βρακιά)

Ναι έχω ακούσει για τα κινέζικα, αλλά εγώ τουλάχιστον τα αποφεύγω. Πουυυ να μπλέξεις τώρα σε περίπτωση που χαλάσει ας πούμε

Link to comment
Share on other sites

το προτο αρκετα καλο (χάνει απο θέμα εφαρμογών βεβαία) το δεύτερο δεν είναι και οτι καλύτερο..........

 

οσο αναφορα το δευτερο γιατι το λες αυτο? απλα ειδα τα χαρακτηριστικα του και δεν μου φανηκε να ειναι μετριο αλλα αντιθετως καλο.

Link to comment
Share on other sites

οσο αναφορα το δευτερο γιατι το λες αυτο? απλα ειδα τα χαρακτηριστικα του και δεν μου φανηκε να ειναι μετριο αλλα αντιθετως καλο.

Το έχει μια φίλη μου το s3 neo. Είναι καλούτσικο κινητό, αλλά έχει το κλασικά βαρύ λογισμικό της σαμμυ και κολλάει αρκετά θα έλεγα. Το μοτο γ επειδή το είχα λέω ότι είναι 3 φορές πιο γρήγορο, με καλύτερη μπαταρία κιόλας

Link to comment
Share on other sites

οσο αναφορα το δευτερο γιατι το λες αυτο? απλα ειδα τα χαρακτηριστικα του και δεν μου φανηκε να ειναι μετριο αλλα αντιθετως καλο.

 

εχει ακρος βαρυ λογισμικο.......... απο τα 1,5 gb ram ελευθερα χορις πολλα πολα ειναι 250 mb....... και αν βαλουμε στην εξισοση κακη μαπταρια............. εχουμε και λεμε...... μολις περασεις μερικες εφαρμογες θα σερνετε και θα ψαχνεσε και σχυνα πικα για πριζα.........

Link to comment
Share on other sites

εχει ακρος βαρυ λογισμικο.......... απο τα 1,5 gb ram ελευθερα χορις πολλα πολα ειναι 250 mb....... και αν βαλουμε στην εξισοση κακη μαπταρια............. εχουμε και λεμε...... μολις περασεις μερικες εφαρμογες θα σερνετε και θα ψαχνεσε και σχυνα πικα για πριζα.........

Συμφωνώ με τον φίλο στη μεσαία κατηγορία η σαμμυ δεν είναι καλή, λόγω κακου λογισμικού

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον φίλο στη μεσαία κατηγορία η σαμμυ δεν είναι καλή, λόγω κακου λογισμικού

 

συμφωνω τοτε. Δυο πραγματα να πω.

Πρωτον αν σε μια μεσαια κατηγορια samsung κινητο αναβαθμιστει σε kitkat εκδοση android θα αντιμετωπιζει παλι το ιδιο προβλημα?

Και δευτερον τοτε ποιες μαρκες ειναι αξιοπιστες σε κατηγορια μεσαια?

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω τοτε. Δυο πραγματα να πω.

Πρωτον αν σε μια μεσαια κατηγορια samsung κινητο αναβαθμιστει σε kitkat εκδοση android θα αντιμετωπιζει παλι το ιδιο προβλημα?

Και δευτερον τοτε ποιες μαρκες ειναι αξιοπιστες σε κατηγορια μεσαια?

Το s3 neo έχει ήδη κιτκατ, και πάλι δεν πάει καλά να ξέρεις. Καλές είναι όσες έχουν λογισμικό όσο πιο κοντά σε στοκ Android, δηλαδή μοτορολα, σονυ και καααπως η lg

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω τοτε. Δυο πραγματα να πω.

Πρωτον αν σε μια μεσαια κατηγορια samsung κινητο αναβαθμιστει σε kitkat εκδοση android θα αντιμετωπιζει παλι το ιδιο προβλημα?

Και δευτερον τοτε ποιες μαρκες ειναι αξιοπιστες σε κατηγορια μεσαια?

όπως ειπώθηκε ήδη εχει Kitkat το neo και πάει αρκετά χάλια.... και απο θέμα αυτονομίας και από θεμα επιδόσεων........(όχι οτι είναι κακή συσκευή απλός το λογισμικό που του έχωσε η samsung......... το καταστρέφει σαν συσκευή)

 

στην μεσαία στην Ελλάδα πάει μόνο motorolla (δλδ τιμές γύρο στα 200 ευρώ)(μετά αν θέλουμε στα ίδια λεφτά πάμε κίνα) μετά όσο ανεβαίνει ολο και κάτι άλλο υπάρχει

 

 

θα σου πω μερικά κινητά android μέχρι 300 ευρώ που αξίζουν (στην Ελλάδα)

 

Huawei Ascend G630 (155 euro)

Motorola Moto G 2014 180 euro

Lenovo A850i 200 euro

Huawei Ascend G740 200 euro

Lenovo S860 (16GB) 230 euro

Huawei Ascend G750 255 euro

LG G2 (16GB) 265 euro

Huawei Ascend P7 270 euro

Motorola Moto X (16GB) 280 euro

Samsung Galaxy S4 i9505 290 euro

LG Google Nexus 5 D821 (16GB)

 

σημείωση τα δυο τελευταία έχουν χαμηλή αυτονομία

 

με λιγα λογια μέχρι android 300 ευρώ και από την Ελλάδα έχουμε αυτά..... αν σου ταιριάζει κάποιο αγοράζεις

 

σε windows phone εχουμε

Nokia Lumia 925 210 ευρω

Nokia Lumia 735 215 ευρω

Nokia Lumia 1020 280 ευρω

Nokia Lumia 830 300 ευρω

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Το s3 neo έχει ήδη κιτκατ, και πάλι δεν πάει καλά να ξέρεις. Καλές είναι όσες έχουν λογισμικό όσο πιο κοντά σε στοκ Android, δηλαδή μοτορολα, σονυ και καααπως η lg

 

δηλαδη η samsung για android δεν κανει σωστα? εκτος αν ειναι υψηλης κατηγορια συσκευη samsung.

δηλαδη καλυτερα να προτιμήσω αν θελω να παρω μεσαια κατηγορια συσκευη android μαρκα sony από το να προτιμήσω μαρκα samsung?

απλα εχω ακουσει πολλα κακα λογια για τα σονυ αλλα και για τα samsung . μερικοι ομως υποστηριζουν τα samsung ακομα και τα πολυ φθηνα.

πφφ:p

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη η samsung για android δεν κανει σωστα? εκτος αν ειναι υψηλης κατηγορια συσκευη samsung.

δηλαδη καλυτερα να προτιμήσω αν θελω να παρω μεσαια κατηγορια συσκευη android μαρκα sony από το να προτιμήσω μαρκα samsung?

απλα εχω ακουσει πολλα κακα λογια για τα σονυ αλλα και για τα samsung . μερικοι ομως υποστηριζουν τα samsung ακομα και τα πολυ φθηνα.

πφφ:p

 

σου έγραψα ολόκληρο κείμενο διάβασε λιγο ;)

 

αν δεν σε καλύπτει καποια συσκευή απο εκεί τοτε παω πάσο (και ναι και η sony δεν παει και πολυ καλα στης χαμιλης κατηγορίας συσκευές)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...