Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εφαρμογή σε κινητό και υπολογιστή ταυτόχρονα. Στο lumia 530 συγγενικού μου προσώπου με 8.1 denim υπάρχει το ίδιο πρόβλημα. Έχουμε κοιτάξει ρυθμίσεις εφαρμογής , οικονομία μπαταρίας , εφαρμογές παρασκηνίου, ειδοποιήσεις (δεν εμφανίζεται η εφαρμογή) αλλά τζίφος. Λογικά είναι θέμα viber. Προσωρινά το γυρίσαμε στο Line.

 

Καμία γνώμη για τις ειδοποιήσεις στο viber; Όπως καταλαβενετε αν δεν σου χτυπάει ειδοποίηση σε εισερχόμενο μηνυμα ειναι εντελώς άχρηστη η εφαρμογή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι ειδοποιήσεις στο Viber είναι θέμα για όλες τις πλατφόρμες, και στο Google play υπάρχουν πολλά σχόλια ότι μια δουλεύουν και μια όχι. Και γω με 535 και 930 σε win10 που το ζω δουλέψει, μια δουλεύουν και μια όχι, οποτε δεν είναι θέμα της συσκευής η του λειτουργικου σου
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις στο Viber είναι θέμα για όλες τις πλατφόρμες, και στο Google play υπάρχουν πολλά σχόλια ότι μια δουλεύουν και μια όχι. Και γω με 535 και 930 σε win10 που το ζω δουλέψει, μια δουλεύουν και μια όχι, οποτε δεν είναι θέμα της συσκευής η του λειτουργικου σου

Σε μας όμως δεν αναβαθμίζετε πλέον το Viber! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ούτε bug fixes έχει? Ναι είναι εκνευριστικό να χάνεις τα μην των άλλων. Για αυτό και το γυρίσαμε προσωρινά σε άλλη εφαρμογή. Αν και οι περισσότεροι έχουν Viber. Και επειδή δεν είναι εύκολο να αλλάζεις συσκευή συχνά (συνεπάγεται και λειτουργικό)...βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις στο Viber είναι θέμα για όλες τις πλατφόρμες, και στο Google play υπάρχουν πολλά σχόλια ότι μια δουλεύουν και μια όχι. Και γω με 535 και 930 σε win10 που το ζω δουλέψει, μια δουλεύουν και μια όχι, οποτε δεν είναι θέμα της συσκευής η του λειτουργικου σου

 

Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να δω την εφαρμογή στο υπό μενού ήχοι και ειδοποιήσεις για να κανω την ρύθμιση. Ας φτάσω μέχρι εκει και ας μην δουλεψει. Το θεμα ειναι οτι σε κινητο συναδέλφου το βλέπω και στο δικο μου όχι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να δω την εφαρμογή στο υπό μενού ήχοι και ειδοποιήσεις για να κανω την ρύθμιση. Ας φτάσω μέχρι εκει και ας μην δουλεψει. Το θεμα ειναι οτι σε κινητο συναδέλφου το βλέπω και στο δικο μου όχι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αγορίνα χίλιες φορές να περάσεις σε δεκάρια πρώτα

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα χίλιες φορές να περάσεις σε δεκάρια πρώτα

 

Ειναι απροβλημάτιστα στο 535; Αν ναι μου λες πως γίνεται. Αν μπορείς βέβαια. Γιατι ειναι το πρωτο WPhone που πιάνω στα χέρια μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάνε. Θα κατεβάσεις απ το store το Windows insider θα το τρέξεις και θα επιλέξεις release preview. Μετα απο κάποιες αναβαθμίσεις (νομιζω 2), θα σε πάει στην τελευταία έκδοση 14393.1770 όπου ειναι και η νεότερη διαθέσιμη. Μετα απ το store κατεβάζεις ότι εφαρμογή θες
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα με το viber λύση δεν βρήκα για τα notifications.

Ξέρει κανείς να μου πει ενα βίντεο που λαμβάνω μέσω viber αν μπορω να το αποθήκευση στο κινητο και απο που το βλέπω μετα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Αλήθεια υποστηρίζεται ακόμη το 535???

Γενικά πως τα παει?

 

Συγγενικο προσωπο το έχει και δε την παλεύει αλλο

Συνέχεια κολλαει

Εχει γίνει reset

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια υποστηρίζεται ακόμη το 535???

Γενικά πως τα παει?

 

Συγγενικο προσωπο το έχει και δε την παλεύει αλλο

Συνέχεια κολλαει

Εχει γίνει reset

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σε μένα δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το χω δει σε λειτουργια και όντως δεν ειναι για καθημερινη χρηση. Σπαει νευρα.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να περάσεις την τελευταία έκδοση και αν δεις ότι δεν πάει καλά τότε κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωρίζει κάποιος τροπο να κανω βιντεοκλήση με το 535; Με το viber δεν γίνεται.

Το Skype λογω οτι εχω τα 8αρια δεν μπορω να συνδεθώ καθόλου.

Καμία πρόταση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τροπο να κανω βιντεοκλήση με το 535; Με το viber δεν γίνεται.

Το Skype λογω οτι εχω τα 8αρια δεν μπορω να συνδεθώ καθόλου.

Καμία πρόταση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μόνο αν περάσεις τα 10άρια.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν περάσεις τα 10άρια.

 

Μπορεις να μου πεις πως; Εχω κατεβάσει το inside Windows αλλα εμαπο εκει και πέρα δεν ξέρω τι να κανω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις πως; Εχω κατεβάσει το inside Windows αλλα εμαπο εκει και πέρα δεν ξέρω τι να κανω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω την διαδικασία μ' αυτήν την εφαρμογή. Στο 830 πού είχα υπήρχε άλλη εφαρμογή η οποία είχε μέσα τις οδηγίες για να περάσω τα 10άρια τότε. Μ' αυτήν εδώ δεν ξέρω. Δεν έχει μέσα οδηγίες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω την διαδικασία μ' αυτήν την εφαρμογή. Στο 830 πού είχα υπήρχε άλλη εφαρμογή η οποία είχε μέσα τις οδηγίες για να περάσω τα 10άρια τότε. Μ' αυτήν εδώ δεν ξέρω. Δεν έχει μέσα οδηγίες;

 

Δεν ειναι και πολυ σχετικός. Οδηγίες νομιζω όχι δεν εχει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και πολυ σχετικός. Οδηγίες νομιζω όχι δεν εχει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ίσως και να μη γίνετε πλέον. Ή να θέλει άλλη διαδικασία.

Ας μας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις πως; Εχω κατεβάσει το inside Windows αλλα εμαπο εκει και πέρα δεν ξέρω τι να κανω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

αν καταλαβα καλα εxεις 8αρια και θες να πας στα 10 ετσι?...

 

αυτό γινεται αν κατεβασεις από store στο τηλεφωνο to Upgrade Advisor.

Το τρεχεις και τσεκαρει με wifi αν το μοντελλακι σου είναι "αναβαθμισιμο".

Αν ναι, πατας οκ και μετα τρεχεις το update από το μενου του τηλεφωνου. (settings / update)

Κάθε αναβαθμιση εκδοσης κλπ την κανει χωριστα οποτε θα κανει 2-3 αναβαθμίσεις. Δεν παει κατευθείαν στην τελικη.

ΑΑΑ να εχεισ και το insider se fast ενεργοποιημενο .

Θα αναβαθμιστεις μεχρι εκει που σηλωνει η συσκευη σου.... Θα τρεξει και Skype + viber μια χαρα.

 

Αν όμως θελεις να ασχοληθείς με ξεκλείδωμα τηλεφωνου bootloader, δηλ να συμπεριφέρεται/αναβαθμίζεται σαν ανωτερη συσκευη (πχ 950)...τοτε πρεπει να διαβασεις σε google+youtube, αν και καπου πηρε το ματι μου εδώ μεσα στο φορουμ έναν οδηγο. Kalh Diaskedash

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα εxεις 8αρια και θες να πας στα 10 ετσι?...

 

αυτό γινεται αν κατεβασεις από store στο τηλεφωνο to Upgrade Advisor.

Το τρεχεις και τσεκαρει με wifi αν το μοντελλακι σου είναι "αναβαθμισιμο".

Αν ναι, πατας οκ και μετα τρεχεις το update από το μενου του τηλεφωνου. (settings / update)

Κάθε αναβαθμιση εκδοσης κλπ την κανει χωριστα οποτε θα κανει 2-3 αναβαθμίσεις. Δεν παει κατευθείαν στην τελικη.

ΑΑΑ να εχεισ και το insider se fast ενεργοποιημενο .

Θα αναβαθμιστεις μεχρι εκει που σηλωνει η συσκευη σου.... Θα τρεξει και Skype + viber μια χαρα.

 

Αν όμως θελεις να ασχοληθείς με ξεκλείδωμα τηλεφωνου bootloader, δηλ να συμπεριφέρεται/αναβαθμίζεται σαν ανωτερη συσκευη (πχ 950)...τοτε πρεπει να διαβασεις σε google+youtube, αν και καπου πηρε το ματι μου εδώ μεσα στο φορουμ έναν οδηγο. Kalh Diaskedash

Υπάρχει ακόμα το upgrade advisor;;;;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...