Jump to content

The O.C. (Fox)


menelia
 Κοινοποίηση

Πως σας φαίνεται η σειρά;  

288 members have voted

  1. 1. Πως σας φαίνεται η σειρά;

    • Τέλεια
      104
    • Καλή
      70
    • Βαρετή/Δε βλέπεται
      59
    • Δεν την έχω παρακολουθήσει ποτέ
      55


Recommended Posts

Season 2, region 2 release date 8 Αυγουστου 2005. :cool: :D

 

Ωραια, ετσι δεν θα περιμενω απο κανενα βλακοσταρ να δω τα επεισοδια :D

 

Cyberbob νομιζω οτι η Μισα ειναι λιγο ξυλλαγουρε η Ρειτσελ Μπιλσον και η ηθοποιος που κανει τη Χειλι ειναι πολυ καλυτερες. Αλλα αυτη ειναι η γυναικεια αποψη οποτε μπορει να μην πολυμετραει χεχε :p

Εγω προσωπικα θελω τον Ανταμ Μπροντυ σε συσκευασια δωρου :w00t: :love:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Season 2, region 2 release date 8 Αυγουστου 2005. :cool: :D

 

Ωραια, ετσι δεν θα περιμενω απο κανενα βλακοσταρ να δω τα επεισοδια :D

 

Cyberbob νομιζω οτι η Μισα ειναι λιγο ξυλλαγουρε η Ρειτσελ Μπιλσον και η ηθοποιος που κανει τη Χειλι ειναι πολυ καλυτερες. Αλλα αυτη ειναι η γυναικεια αποψη οποτε μπορει να μην πολυμετραει χεχε :p

Tha symfonhso apolyta mazi soy.H Heili kai h Samer einai poly kalyteres apo thn Marisa.

Link to comment
Share on other sites

Καλά,γούστα είναι αυτά :p

 

Και η Summer είναι πολύ ωραία..τη Χέιλι δεν την έχω δεί ακόμα (προφανώς θα παίζει σε κάποιο/α απο τα επόμενα επεισόδια...)

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Καλά,γούστα είναι αυτά :p

 

Και η Summer είναι πολύ ωραία..τη Χέιλι δεν την έχω δεί ακόμα (προφανώς θα παίζει σε κάποιο/α απο τα επόμενα επεισόδια...)

 

την εχεις δει...ειναι η αδερφη της Κιρστεν, στην μιση 1η σαιζον εμφανιζοταν στα επεισοδια ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

την εχεις δει...ειναι η αδερφη της Κιρστεν, στην μιση 1η σαιζον εμφανιζοταν στα επεισοδια ;)

Αφου σου είπε ότι έχει δει μέχρι το 1x05, πιο μετα θα δούμε τη Xέιλι...

εγω έχω δει μέχρι το 2x07 και τώρα κατεβάζω το 2x08 (i know, είμαι λίγο πίσω αλλα....)

 

BTW ο Cyberbob έχει δίκιο... ας άλλάξει τίτλο το thread και ας γίνει "The OC (California Teens)"

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου είπε ότι έχει δει μέχρι το 1x05, πιο μετα θα δούμε τη Xέιλι...

εγω έχω δει μέχρι το 2x07 και τώρα κατεβάζω το 2x08 (i know, είμαι λίγο πίσω αλλα....)

 

BTW ο Cyberbob έχει δίκιο... ας άλλάξει τίτλο το thread και ας γίνει "The OC (California Teens)"

 

ωπ σορρυ, νομιζα οτι ειχε κατεβασει μεχρι το 5ο επεισοδιο του 2ου κυκλου. Αnyway η Χειλι Cyberbob εμφανιζεται στο 14ο εχεις μελλον ακομα ;) Λεγεται Αμαντα Ριγκετι, και τωρα παιζει σε μια αλλη σειρα του δικτυου Fox το North Shore και θα κανει γκεστ απο οτι λεγεται στο τελευταιο επεισοδιο του 2ου κυκλου του Ο.C.

 

ποτε θα αρχισουν τελικα?

 

Αν εννοεις τα επεισοδια του 2ου κυκλου απο το Σταρ, τελη Σεπτεμβρη με αρχες Οκτωβρη.;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις τα επεισοδια του 2ου κυκλου απο το Σταρ, τελη Σεπτεμβρη με αρχες Οκτωβρη.;)

Αυτό απο που το ξέρεις ?:confused::worry:

Απόσο ξέρω το ΣΤΑΡ μόνο για τις μάγισσες έχει κλείσει για τον επόμενο κύκλο (δλδ τον 7 οπου παίζεται αυτή τη στιγμή στην Αμερική)

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου είπε ότι έχει δει μέχρι το 1x05, πιο μετα θα δούμε τη Xέιλι...

εγω έχω δει μέχρι το 2x07 και τώρα κατεβάζω το 2x08 (i know, είμαι λίγο πίσω αλλα....)

 

BTW ο Cyberbob έχει δίκιο... ας άλλάξει τίτλο το thread και ας γίνει "The OC (California Teens)"

 

εγω εχω φτασει μεχρι και το 22 του δευτερου κυκλου, και για οσους δεν τα εχουν δει τα επισοδια απλα να ξερετε οτι ερχονται πολλες εκπληξεις ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ δρόμο μπροστά μου... :)

Και το κακό είναι οτι τα πρώτα επεισόδια δεν έχουν πολλούς seeders και έχουν πολλούς leechers οπότε κατεβάζω πολύ αργά (~5-10kb/s)

 

Λοιπόν μερικά sites για τη σειρά τώρα (αλφαβητικά):

 

The Bait Shop

The Newport Project

The O.C. Addict

The O.C. Central

The O.C. Community

The O.C. Directory (Έχει links για άλλα sites)

The O.C. Fanbase

The O.C. Fansite

The O.C. Files

The O.C. Images

The O.C. Online

The O.C. Show

The O.C. UK

Αφιερωμένα στο ζευγάρι Marissa-Ryan:

 

Perfectly Imperfect

Ryan and Marissa: Love and Aggression

Ryan e Marissa

 

Mischa Barton (Marissa Cooper) websites:

 

Mischa-B // The Mischa Experience

Mischa Baton Central

Mischa Barton German Fansite (Έχει μεταφραστεί στα αγγλικά με το Babelfish)

Mischa Barton Online (Πρόβλημα με Firefox,ανοίξτε με ΙΕ)

Mischa-Web (Επίσης πρόβλημα με Firefox,ανοίξτε με ΙΕ)

 

Rachel Bilson (Summer Roberts) websites:

 

Rachel-Bilson

Rachel Bilson Fan

Rachel Bilson France (Έχει μεταφραστεί στα αγγλικά με το Babelfish)

 

...Αυτά ! :)

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω φτασει μεχρι και το 22 του δευτερου κυκλου, και για οσους δεν τα εχουν δει τα επισοδια απλα να ξερετε οτι ερχονται πολλες εκπληξεις ;)

 

sorry κιόλας αλλα πως γίνεται να έχεις φτάσει μέχρι και το 7x22 αφού έχει παιχτεί μέχρι το 20 στο FOX ? :X:confused::whistle::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει και το 2x21 αλλά είναι σε κακή ποιότητα και είναι απο την καναδική τηλεόραση. Δεν προβλήθηκε κανονικά απο το FOX λόγω κάποιας ομιλίας του Bush.

Οπότε η hdtv έκδοση απο LOL θα κυκλοφορήσει αυτή την Πέμπτη-Παρασκευή που απ'ότι φαίνεται θα προβληθούν μαζί (?) το 2x21 και 2x22...

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

sorry κιόλας αλλα πως γίνεται να έχεις φτάσει μέχρι και το 7x22 αφού έχει παιχτεί μέχρι το 20 στο FOX ? :X:confused::whistle::wacko:

 

γραψε λαθος, τωρα που γυρισα σπιτι ειδα οτι ναι το τελευταιο που εχω ειναι το 21 και σε VCD ποιοτητα, την παρασκευη λογικα θα βγει η κανονικη εκδοση.

 

κατεβασα και τα 2 specials που προβληθηκαν αναμεσα τα 2 seasons με τα outakes + interviews

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Season 2, region 2 release date 8 Αυγουστου 2005

 

Pou re paidia, kai edo stin ellada? I apo kana site tipou amazon tha ta paragileis?

Ton proto kiklo mporoume na ton vroume ellada? (tora pou na psaxnoume gia pistotiki...)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό απο που το ξέρεις ?:confused::worry:

Απόσο ξέρω το ΣΤΑΡ μόνο για τις μάγισσες έχει κλείσει για τον επόμενο κύκλο (δλδ τον 7 οπου παίζεται αυτή τη στιγμή στην Αμερική)

 

το διαβασα στο TV Zapping αλλα λογικα θα ειναι μεγαλη βλακεια του Σταρ να μην δειξει το 2ο κυκλο οπως επισης και τον 3ο κυκλο του Everwood και τον 5o κυκλο Gilmore Girls. ;)

 

Pou re paidia, kai edo stin ellada? I apo kana site tipou amazon tha ta paragileis?

Ton proto kiklo mporoume na ton vroume ellada? (tora pou na psaxnoume gia pistotiki...)

 

Ναι σιγα μην βγει απο ελληνικη εταιρεια διανομης. Απο amazon.uk για αγορα θα κυκλοφορησει. Τωρα για τη σαιζον 1 κανε ενα search στα βιντεοκλαμπ στο κεντρο της Γλυφαδας καπου μπορεις να την πετυχεις για ενοικιαση(με αγγλικους υποτιτλους) ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή στον τίτλο έγινε ! Thnx mods !

 

Υπάρχει πουθενά ο 1ος κύκλος για ενοικίαση ? (Έστω και χωρίς ελληνικούς υπότιτλους)

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

oπως εγραψα πριν μου ειπαν οτι υπαρχει η πρωτη σαιζον προς ενοικιαση σε κεντρικα βιντεοκλαμπ στη Γλυφαδα γιατι υπαρχουν πολλοι ξενοι που μενουν στη συγκεκριμενη περιοχη. Βεβαια δεν ειχα χρονο να ψαξω για να σου πω σιγουρα.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Απο ελληνική εταιρία διανομής πιστεύω ότι θα βγει... δεν μπορεί να το αφήσουν έτσι(είναι πολλά τα λεφτα Άρη ! ) ;)

Αν εκδηλώσουμε και εμείς ενδιαφέρον(στέλνοντας mail, παίρνοντας τηλέφωνα) τότε ίσως το βγάλουν... ποιες είναι οι ελληνικές εταιρίες διανομής ?

Σπέτζος, Προοπτική... ποιές άλλες ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσης η Audio Visual και η ODEON.

Μάλλον στην ODEON πρέπει να απευθυνθούμε καθώς έχει ήδη φέρει στην Ελλάδα τις σειρές 24,CSI,Sex & the City,Star Trek,Simpsons και το X-Files (4o-9o κύκλο)

 

Δεν πρέπει να είναι δύσκολο γι'αυτούς αφού η ODEON συνεργάζεται με τη FOX.

 

Έχει κανείς το e-mail για να στείλουμε στην ODEON ?

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Kαι το Νip/tuck και το The Shield εχουν βγει σε dvd.

 

Επισης ολως περιεργως τα dvd του Ο.C. εχουν κυκλοφορησει απο τη Warner Bros οποτε πρεπει να βρουμε ποια εταιρεια συνεργαζεται με τη WB.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Εταιρεία διανομής της Warner Bros στην Ελλάδα είναι η Audio Visual.

 

Επικοινωνία

 

Άντε,για να δραστηριοποιηθούμε... :cool:

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Σάς ενημερώνουμε οτι η συγκεκριμένη σειρά γιά την οποίαν ενδιαφέρεστε θα κυκλοφορήσει σύντομα και στην Ελλάδα από την Εταιρεία μας.

 

Ευχαριστούμε γιά την επικοινωνία

Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

 

Τώρα το πόσο σύντομα είναι μια άλλη ιστορία :p

Τουλάχιστον θα κυκλοφορήσει ! :)

 

Πάντως,ας στείλουν κι άλλοι e-mail να δούν οτι υπάρχει ενδιαφέρον μπας και κυκλοφορήσει πιο σύντομα :rolleyes:

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

αντε να παρει φωτια το Bitorrent ;) βγηκε το 22...
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Cyberbob νομιζω οτι η Μισα ειναι λιγο ξυλλαγουρε η Ρειτσελ Μπιλσον και η ηθοποιος που κανει τη Χειλι ειναι πολυ καλυτερες. Αλλα αυτη ειναι η γυναικεια αποψη οποτε μπορει να μην πολυμετραει χεχε :p

Tha symfonhso apolyta mazi soy.H Heili kai h Samer einai poly kalyteres apo thn Marisa.

 

:p Δεν περίμενα οτι θα το πώ αλλά έχει αρχίσει και μ'αρέσει περισσότερο η Summer απο τη Marissa :rolleyes: Sumeeeeeeeer :love:

(Μα καλά τοσο δύσκολο είναι για να διαλέξει ανάμεσα σε Anna και Summer o Seth ?)

H Heily σε ποιό επεισόδιο εμφανίζεται ?

Είμαι ακόμα στο 1x13...

 

Και τώρα πιά κατεβάζω απο το DC++ τα παλιά επεισόδια... Άν πετύχω καλό χρήστη πιάνει κοντά στα 40kb/s ! :D

Ενω το torrent έπιανε γύρω στα 5-10 kb/s ! (No seeders)

 

Για παλιά επεισόδια είναι οτι πρέπει... Torrent μόνο για καινούργια !

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

H Heily σε ποιό επεισόδιο εμφανίζεται ?

Είμαι ακόμα στο 1x13...

 

στο 14 αντε στο επομενο θα τη δεις ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...