Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Duos


ASTERIOS11416
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίο το βίντεο - παρουσίαση.... Το περιμένω και γω με ανυπομονησία... Σε καμία 10αρια μέρες υπολογιζω.... Έχω μια ερώτηση... Παρήγγειλα μια 2η μπαταρία (υποτίθεται original) και μου ήρθε στα χαρακτηριστικά στο ebay έγραφε κανονικά ότι είναι για το SN9100 με κωδικό EB-BN916BBC αλλά οταν ηρθε ειχε τον ίδιο κωδικο αλλα 3220mAh.... Λογικά αυτή δεν θα κανει για το κινητο μας ε? Ρωταω για να την στείλω πισω και να ψάξω στα πιο σίγουρα για αλλη.....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλήθεια έχω μια απορία. ..

βγήκε αραγε το Samsung Galaxy Note 4 duos με αλλο επεξεργαστή ή μονο με τον Snapdragon? ??

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον από σημερα κατοχος και εγω....τελικα μου ηρθε η κινεζικη εκδοση Ν9100 (γλωσσες Αγγλικα και Κινεζικα μονο) rooted και με κινεζικο recovery....Οποτε κατεβασα την International Hong Kong version και με το odin την περασα οποτε τωρα εχω κανονικα Ελληνικα....παντου σε όλα τα μενου-υπομενου....Τον τελευταιο καιρο εχουν περασει αρκετα τηλεφωνα από τα χερια μου.....με καλυτερο ως τωρα το Zte Nubia Z7Max (snapdragon 801 στα 2,5-dual sim-dual 4g-2g ram-32g rom)...

θα λειτουργησω λιγο ακομα το Νote 4 γιατι προγματικα αξιζει και δεν ξερω πιο από τα 2 θελω να εχω στα χερια μου!!!

Φανταστικη οθονη....καλυτερη από του Zte που την θεορω παρα πολύ καλη

Φανταστικη καμερα....καλυτερη από του Zte που την θεορω από τις καλυτερες για κινεζικο

Ηχος ηχείου πολύ καλος....εδώ το Zte υπερτερη ελαχιστα

Ηχος ακουστικου για μενα απλα μετριος-πριμαριστος & με ελαφρια τριξιματα στην μεγαλυτερη ενταση....το Ζte εχει ισως το καλυτερο ακουστικο που εχω συναντηση...τελια μπασα και τρελλη ενταση χωρις το παραμικρο τσικ....

Από σημα Gsm πολύ καλο χωρις πολλα πανω-κατω αλλα θεορω το Ζte ισως λιγο πιο δυνατο....δηλαδή σε σημεια που το coolpad η το Kingzone δεν επιανε καθολου σημα εκει το Note εχει 1 γραμμη με πολύ καλη ποιοτητα συνομιλιας ενώ το Zte 3 γραμμες και αυτό με πολύ καλη ποιοτητα συνομιλιας....

Aπο σημα 4g το βρισκω απλα τελειο....full all the time!!!

 

Το τηλεφωνο τρεχει απροβλημάτιστα...σφαιρα...η διαχειρηση των 2 σιμ πολύ καλη(δεν το περιμενα) το 4g στην Αθηνα πιανει τελεια...wifi-wireles display-infared control-push notification-mhl-bluetooth,Gps κτλ είναι σε κορυφαια επίπεδα.....

Δεν εχεις βεβαια να περιμενεις και κατι λιγοτερο από μια συσκευη των 630€ από Κινα......Όλα είναι πανω του ''πολύ καλα''

H ποιοτητα κατασκευης σχεδόν αξεπεραστη το περιβαλον χρησης της samsung πολύ καλο με μια παρα πολύ μεγαλη ελλειψη...

''Double tap wake''.....και όχι τιποτα άλλο αλλα το εχω συνηθησει και παραβολευτη στο Zte....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ο φίλος που έχει πάρει το τηλέφωνο μπορεί να με βοηθήσει λέγοντας μου περίπου σε πόση ώρα φορτίζει η συσκευή του με ενεργοποιημενη την γρήγορη φόρτιση??? Ρωτάω γιατί εμένα κάνει περίπου 2 ωρες και 15 λεπτά.... Και μου φαίνονται ολίγον τι πολλα
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα το προσεξω στην επομενη φορτιση και θα σου πω...σε καμια περιπτωση πμως δεν κανεις τοση πολυ ωρα!αν ειναι συο 25% νομιζω θελει το πολυ 1 ωρα και ενα τεταρτο...κ πολυ μπορει να λεω

 

Λοιπον,η συσκευη ειχε 19% μπαταρια,το εβαλα για φορτιση 14:22 και ολοκληρωθηκε η φορτιση στις 15:37!ακριβως μια ωρα και ενα τεταρτο!

Edited by truckman

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Θα το προσεξω στην επομενη φορτιση και θα σου πω...σε καμια περιπτωση πμως δεν κανεις τοση πολυ ωρα!αν ειναι συο 25% νομιζω θελει το πολυ 1 ωρα και ενα τεταρτο...κ πολυ μπορει να λεω

 

Λοιπον,η συσκευη ειχε 19% μπαταρια,το εβαλα για φορτιση 14:22 και ολοκληρωθηκε η φορτιση στις 15:37!ακριβως μια ωρα και ενα τεταρτο!

 

Εμενα καμιά σχεση....σε παλιότερο τσεκ που εκανα οταν βαζω το τηλεφωνο .ανοιχτό για φορτηση στο 15% περίπου φωτίζει σε 2ωρες και 15 λεπτα πανω κατω που σημαινει οτι δεν λειτουργεί η γρήγορη φόρτιση...και αν δεν κανω λάθος κάπου τόσο μου κάνει και με κλειστεί την συσκευή. ...σαν μπαταρία τωρα δεν μπορώ να πω ότι τα παει και ασχημα μιας και μου κραταει (με κλειστά τα δεδομενα και gps & φωτεινότητα στο αυτόματο με +2)περιπου 40 ωρες με 3,5 οθονη 2ωρες ομιλία 2 ωρες ιντερνετ-facebook καμια δεκαρια μνμ και λιγες φωτο...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το πρόβλημα που δεν μου λειτουργούσε το fast charge η λύση ηταν απλη....ο φορτιστής μου ηταν μεν 2Α original της samsung αλλα δεν υποστηρίζε fast charge....ηταν ο απλος...και δεν έχει την ένδειξη πανω "fast charge"σε δοκιμη που εκανα με φιλου λειτουργεί κανονικα
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο τιμ με τα δικαρτα NOTE 4 dual sim

Από χθες έκανα δώρο γενεθλίων στον εαυτό μου το συγκεκριμένο κινητό και το πήρα μέσα από το http://www.sellphone.gr/shop/samsung/samsung-galaxy-note-4-duos-sm-n9100-white/?ref=bestprice.gr και είναι το KT84P Ν9100ΖΗU1ANL1

Και όπως έχω δη εδώ http://www.droidviews.com/list-samsung-galaxy-note-4-models/ το τηλ είναι για την China και η πρώτη ψυχρολουσία μου ηρθε μόλις το άνοιξα και το μόνο που είδα ήτανε τα κινέζικα ιερογλυφικά , ευτυχώς είμαι και κάτοχος του ΝΟΤΕ 2 οπότε με τα εικονίδια μπήκα στο μενού γλώσσες Ελληνικά και όλα ΤΕΛΕΙΑ !!!! Επειδή ο χρόνος μου είναι περιορισμένος θα κάνω Κανά 10 ήμερο να το φτιάξω στα μέτρα μου και μετά τα νεότερα απλά να σας πω ότι είχε στην συσκευασία τον fast charging ο οποίος θέλει και μου τον έδωσαν και τον συγκεκριμένο ανταπτωρα για τις δικές μας πρίζες το μειων ότι θέλει σουκου αλλά με δεύτερο ανταπτωρα το κάνουμε και για χωρίς σουκου απλά γίνετε σαν τούβλο !!! Δεν έχω Βάλη sim μέσα ακόμη ούτε sd αλλά αυτό που δεν μου άρεσε σαν κάτοχο αρκετών ακόμη dual sim ( zopo zp300 & zp980 & iocean g7 κλπ ) είναι ότι η μια sim είναι 2g μόνο !!! Δεν έχεις δυνατότητα να κάνης όποια από τις 2 sim θέλεις 3 η 4 G , Το IOCEAN G7 που έχω είναι μακράν καλύτερο σε αυτό το θέμα αλλά και 8πυρηνο και 32gb τι να κάνουμε δεν γίνετε να τα έχουμε όλα απλά για τα λεφτά του έπρεπε και 32gb να ήτανε και επιλογή για εναλλαγή μεταξύ των 2 sim σε 2 η 4g να έχει και το καλό θα ήτανε να είναι και dual active !!! 643.74 € με αντικαταβολη και ACS μου βγηκε και πραγματικά από την παραγγελιά μου μέσα σε 3 μέρες ήτανε στα χέρια μου !!!! όπως το λένε στην ιστοσελίδα τους !!!

Παραγγειλα επισης και αυτην την θηκη http://bataria.gr/brushed-texture-magnet-buckle-leather-case-for-samsung-galaxy-note-4-n910-dark-blue.html !! & την περιμενω μεσα στην εβδομαδα !! & αυτο το

σκληρυμένο γυαλί Προστατευτικό οθόνης http://www.ebay.com/itm/400821390947?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=670373953174&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT τι εχετε να πειτε ?

p.s. Προς τους κκ διαχειριστές

Αν τίθεται θέμα και υπάρχει πρόβλημα διαφήμισης των καταστημάτων που έβαλα να ενημερωθώ με pm να τα διαγράψω

Ευχαριστώ

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορισε και η Lollipop 5.0.1 για την Hong Kong version (ευτυχος μιας και ολοι αυτην εχουμε).....

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N9100

Μου κανει εντυπωση που δεν μου ηρθε on Air γιατι εχω πανω την 4.4.4 χωρις rout και αλλαγμενω recovery....Βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο το ότι όταν μου ηρθε η συσκευη ειχε πανω την κινεζικη εκδοση!!!!!

 

Θα ηθελα να ρωτησω και πως μπορούμε να περασουμε μεγαλα σε μεγεθος παιχνίδια στην εξωτερικη καρτα μνημης (ξετεται εσεις περνωντας στον φακελο Android - data - obb τα καταλληλα αρχεια) και να παιζουν σωστα γιατι όταν τα βαζω στην εξωτερικη δεν παιζουν μολις τα βαλω στην εσωτερικη είναι μια χαρα...χρειαζετε απλα ρουτ???

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορισε και η Lollipop 5.0.1 για την Hong Kong version (ευτυχος μιας και ολοι αυτην εχουμε).....

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N9100

Μου κανει εντυπωση που δεν μου ηρθε on Air γιατι εχω πανω την 4.4.4 χωρις rout και αλλαγμενω recovery....Βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο το ότι όταν μου ηρθε η συσκευη ειχε πανω την κινεζικη εκδοση!!!!!

 

Θα ηθελα να ρωτησω και πως μπορούμε να περασουμε μεγαλα σε μεγεθος παιχνίδια στην εξωτερικη καρτα μνημης (ξετεται εσεις περνωντας στον φακελο Android - data - obb τα καταλληλα αρχεια) και να παιζουν σωστα γιατι όταν τα βαζω στην εξωτερικη δεν παιζουν μολις τα βαλω στην εσωτερικη είναι μια χαρα...χρειαζετε απλα ρουτ???

Σε μενα δεν εχει ερθει ακομα..το τσεκαρω καθε μερα!δεν σου ηρθε OTA?την φλασαρες?εχω την hong kong version,αφου το παλιο κινητο το πουλησα,οποτε ειναι "μαμα" το κινητο!μηπως να πςριμενω?

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν εχει ερθει ακομα..το τσεκαρω καθε μερα!δεν σου ηρθε OTA?την φλασαρες?εχω την hong kong version,αφου το παλιο κινητο το πουλησα,οποτε ειναι "μαμα" το κινητο!μηπως να πςριμενω?

 

Οχι δεν μου ηρθε Ota.... Εμαθα για το update στο 4pda....την κατεβάζω σε κανα 8ωρο θα εχει κατέβει

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα φλασαρεις δηλαδη!πες εντυπωσεις μολις τη βαλεις...

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Θα φλασαρεις δηλαδη!πες εντυπωσεις μολις τη βαλεις...

Καλα ετσι οπως αει δεν προκειτε να κατευει ΠΟΤΕ!!!!3η φορα που κοβεται.......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλα ετσι οπως αει δεν προκειτε να κατευει ΠΟΤΕ!!!!3η φορα που κοβεται.......

Κανε update μεσω Kies!μια χαρα παει..σχετικα...

Εγινε το δικο μου!!

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Κανε update μεσω Kies!μια χαρα παει..σχετικα...

Εγινε το δικο μου!!

Το Kies3 δεν μου βγαζει....μου γραφει ότι εχω το πιο προσφατο λογισμικο....ενώ βλεπει το τηλεφωνο κανονικα N9100 κτλ....τωρα μολις την κατευασα και θα την βαλω με το odin.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το Kies3 δεν μου βγαζει....μου γραφει ότι εχω το πιο προσφατο λογισμικο....ενώ βλεπει το τηλεφωνο κανονικα N9100 κτλ....τωρα μολις την κατευασα και θα την βαλω με το odin.....

 

To kies 3 θελει..αλλα αφου στο βλεπει,αυτο εχεις!το δικο μου εγινε.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

To kies 3 θελει..αλλα αφου στο βλεπει,αυτο εχεις!το δικο μου εγινε.

 

Τελικα την εβαλα με το odin...Μια χαρα μου φενεται...όχι τίποτα τρομερό & διαφορετικό αλλα anyway ολα καλα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Χάλια ή lollipop! !!όταν κάνω κλήση έχω βάλει την ρύθμιση "ερωτηση" από ποια κάρτα θέλω να πάρω. Μόλις πατάω, με τι να μου δώσει την επιλογή,κάνει κ 10"..κάνει το ίδιο κ σε αλλον;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορώ να κάνω downgrade se kitkat με Odin τωρα;

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Χάλια ή lollipop! !!όταν κάνω κλήση έχω βάλει την ρύθμιση "ερωτηση" από ποια κάρτα θέλω να πάρω. Μόλις πατάω, με τι να μου δώσει την επιλογή,κάνει κ 10"..κάνει το ίδιο κ σε αλλον;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορώ να κάνω downgrade se kitkat με Odin τωρα;

 

Φιλε μου θα σε στεναχωρησω αλλα εμενα μου βγαζει το παραθυρο για την επιλογή της σιμ που θα καλεσω ακαριαια και όταν επιλεξω μου κανει την κληση ακαριαια....μεσα σε 1 δευτερο το πολυ....οποτε δεν φταιει η lollipop αλλα κατι άλλο....παρε ένα backup με το kies...κανε επαναφορά εργοστασιακών και ξαναδοδιμασε....Αν κανει παλι το ιδιο τοτε κατεβασε την από το Sammobile (πρεπει να κανεις log in) που κατεβαινει σχετικα γρηγορα χωρις διακοπες και περνα την με odin μην τυχον και δεν εχει κατσει καλα...ουτος συ άλλος η εγγυηση που εχουμε εμεις δεν υσχιει!!!!

Μπορω να πω ότι μου αρεσει πιο πολύ από την 4.4.4 σε περιβαλον εργασιας και κυληση-lag....το μονο που θελω να τσεκαρω είναι πως τα παει από μπαταρια....

Για downgrate δεν γνωριζω....καλο είναι να κανεις ερωτηση στο κεντρικο θεμα με τον snapdragon 805

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν εχει ερθει ακομα..το τσεκαρω καθε μερα!δεν σου ηρθε OTA?την φλασαρες?εχω την hong kong version,αφου το παλιο κινητο το πουλησα,οποτε ειναι "μαμα" το κινητο!μηπως να πςριμενω?

εχεις κατεβασει κ φλασαρει αυτη απο το λινκ που εχεις παραπανω?

υ.γ.εκανα επαναφορα εργοστασιακων κ τα ιδια...

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

αν καλεσω επαφη απο τις επαφες,μου βγαζει γρηγορα την επιλογη της καρτας σιμ.αν ομως παω να καλεσω απο τις καταγραφες κλησεις,εκει εχω το προβλημα.σε σενα δεν εχει ουτε εκει κανενα θεμα tsiglas?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

αν καλεσω επαφη απο τις επαφες,μου βγαζει γρηγορα την επιλογη της καρτας σιμ.αν ομως παω να καλεσω απο τις καταγραφες κλησεις,εκει εχω το προβλημα.σε σενα δεν εχει ουτε εκει κανενα θεμα tsiglas?

 

Ναι τελικα εχεις δικαιο....από τα ερχεια καταγραφης όπως και από τα Αγαπημενα εχει και σε εμενα καθυστερηση 5-6 δευτερολεπτων μεχρι να βγαλει το οικονιδιο επιλογης σιμ...μονο από τις επαφες λειτουργει σωστα και ακαριαια.....εγω τσεκαρα μονο τον καταλογο των επαφων....δεν το ειχα προσεξει γιατι δεν λειτουργω εγω με αυτόν τον τροπο το τηλεφωνο....Εγω εχω την σιμ1 κυρια σιμ που με αυτην παιρνω όλα τα τηλεφωνα και την σιμ2 την χρησιμοποιω σπανια....οποτε και εχω μονιμα επιλεγμενη την σιμ1 για κλησεις.....σορι που σε εβαλα στο τρυπακι.......

 

Μόλις βγήκε και η Κινέζικη Lollipop 5.0.1.... http://www.sammobile.com/firmwares/download/45280/N9100ZCU1BOC5_N9100CHC1BOC5_CHC/

Υπόψη ότι δεν έχει Ελληνικά (μονο Κινέζικα - Αγγλικά) και χωρίς Play Store....

Αν την βάλει κάποιος περιμένω εντυπώσεις....

Edited by truckman
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση...

Ξερει καποιος αν δουλευει ταυτοχρονα μια καρτα με σκετα data και μια καρτα με φωνη/data.....?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση...

Ξερει καποιος αν δουλευει ταυτοχρονα μια καρτα με σκετα data και μια καρτα με φωνη/data.....?

 

Data εχει μονο η σιμ 1....αν τωρα βαλεις την σιμ 1 με data και σε παρουν τηλεφωνο στην σιμ 2 τοτε με το που ερθει η κληση κοβετε το 4g από την σιμ1 και όταν κλησης την γραμμη επανέρχεται αυτόματα το 4g στην σιμ1....οποτε αυτό σημαινει ότι δεν μπορουν να συνυπαρχουν data και gsm ταυτόχρονα.....μολις το δοκιμασα....!!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

H sim 1 ειναι καρτα που εχει φωνη και data και χρησιμοποιεις μονο τα data?

Ρωταω στην περιπτωση που βαλω μια καρτα απο 3g tablet....με αποκλειστικα προγραμμα με data...

Παιζει καποιο ρολο στο αν δουλευει σωστα (η σκετη data sim) ο Παροχος?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Duos

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...