Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα. Μετά το update σε 5.1.1., δεν ξέρω όμως εάν είναι τυχαίο, όποτε καταχωρώ μια νέα επαφή αυτή μετά από λίγο χάνεται.... :mad: Οι επαφές έχω ορίσει να συγχρονίζονται με τον google λογαριασμό μου... Έχει κανείς κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;;;

 

Φίλε 2 φορές το έπαθα και ψαχνομουνα αχαχα λεω μα καλα μηπως δεν θυμαμαι καλα και δεν πατησα save αλλα εχθες ημουν σίγουρος!με google κ εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προχωρησα στην αναβάθμιση και το μόνο που έχω να πω είναι ότι το κινητό πετάει...Κανένα lag μεχρι στιγμής και όλα λειτουεγουν άψογα....Για την μπαταρία δεν μπορώ να εκφράσω άποψη γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα...Οποιος το σκεφτεται αν θα την κάνει ή όχι να προχωρήσει άφοβα....(Έκανα clean install από τον υπολογιστή και όχι από το wifi)
Link to comment
Share on other sites

μονο στο ουγγρικο δεν εχει ερθει τελικα η MM

 

Όχι! Μόνο για το πολωνικό έχει έρθει! Τα υπόλοιπα όχι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον συγκριτικό test video για Lollipop Vs Marshmallow σε Camera, bench mark και ram:

 

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προχωρησα στην αναβάθμιση και το μόνο που έχω να πω είναι ότι το κινητό πετάει...Κανένα lag μεχρι στιγμής και όλα λειτουεγουν άψογα....Για την μπαταρία δεν μπορώ να εκφράσω άποψη γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα...Οποιος το σκεφτεται αν θα την κάνει ή όχι να προχωρήσει άφοβα....(Έκανα clean install από τον υπολογιστή και όχι από το wifi)

 

Αναρωτιέμαι αν κι εσένα (ας πουν και οι άλλοι όμως) μετά την αναβάθμιση, σου βγάζει μετά απο επανεκκίνηση αυτό το εκνευριστικό μήνυμα για την SD κάρτα. Για πείτε ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν κι εσένα (ας πουν και οι άλλοι όμως) μετά την αναβάθμιση, σου βγάζει μετά απο επανεκκίνηση αυτό το εκνευριστικό μήνυμα για την SD κάρτα. Για πείτε ρε παιδιά.

Ναι , και εμένα το βγάζει.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το s6 edge plus το είδα σε εκθεσιακό πάει το κόλλημα φουλ κ το redraw πιστεύω σε κανονικό δεν θα τα κάνει αυτά.. Ελπίζω τα αλάνια στο xda να σας δώσουν κάτι Καλό γιατί το νοτελι μας έχει δυνατότητες. Πιστεύω ότι θα το αλλάξει κ αυτο η σαμι κάποια στιγμή θα δίνει πιο συχνά update και πιο δυνατά

 

Φιλε μου το s6 edge plus παει μπαλα με mm, περνα μια βολτα απο το thread ....πραγματικα μηδενικα θεματα....το εκθεσιακο δεν ειναι μετρο συγκρισης...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν κι εσένα (ας πουν και οι άλλοι όμως) μετά την αναβάθμιση, σου βγάζει μετά απο επανεκκίνηση αυτό το εκνευριστικό μήνυμα για την SD κάρτα. Για πείτε ρε παιδιά.

 

Οχι δεν μου το εβγαλε....στην πρωτη εκκινηση με ρωτησε κατι αλλα μετα οχι...

Link to comment
Share on other sites

Αμα δειτε πολλοι με βρίζουν οτι υποστηρίζω τη σαμσουνγκ, και οντω, αφου βγαζει τα καλύτερα κινητα, αλλα, ακριβώς γι αυτο, επειδή εχει ξεφύγει απο τον ανταγωνισμό, εχει γινει πλέον κακιστη σε πολλά πράγματα.

Knox, κλειδώματα bootloader, αφαίρεση sd, ξανα sd.. Για ραδιόφωνα και αποσπώμενη μπαταρία δεν το συζηταμε καν, έχουμε αποδεχτει ηδη οτι δεν θα τα ξανα δούμε, δεν το θεωρουμε καν έλλειψη. Και ναι είναι ευκολο να εχεις και αλουμινιο και αποσπομενη, απλα δεν θέλουν.

Αλλα ειδικά τα Update σε μια συσκευή που υποτίθεται οτι ειναι ναυαρχίδα, ακριβη, και μη ξεχνάμε οτι ειναι η τελευταία στην Ευρώπη. Το νοτε 5 δεν ηρθε ποτε.

Και εγω θα το σκεφτώ πολυ να ξανα παω σε σαμσουνγκ (αν δεν ξεκλείδωνει ο Bootloader αποκλείεται καν να παω, όλα τα αλλα τα κατά πίνουμε, αυτο οχι).

Ασε που τα Update που δινει ειναι φανερα κουτσουρεμενα ωστε κάποια στιγμή να βαρεθείς και να πάρεις την επόμενη συσκευή. Όλα γι αυτο γίνονται. Κάπου εκεί υπηρχαν οι Custom, οι οποίες για τους λίγους που ξέρουν να τις βάζουν σωστα, ήταν σωτηρία. Επειδή αυτοι οι λιγοι αρχισαν να γίνονται πολοι, και κόβουν πωλήσεις, ηρθε το κλείδωμα του Bootloader ώστε να κοπει αυτο.

Το πρόβλημα είναι οτι και οι υπόλοιπες εταιρείες περιστασιακα ειναι καλυτερες. Οταν δεν εχουν κάτι καλο που δεν πουλάει. Ολοι εχουν συνασπιστει στην ίδια πολιτική.

Ειδαμε και τους κινεζους που μας τα ειχαν πριξει για το ποσο οικονομικοι είναι. Μολις βαλαν oled οθόνες σοβαρους επεξεργαστες και παρουσια σε φυσικο μαγαζι σε Ευρώπη με φορους κλπ, φτασαν να ειναι εως και ακριβοτεροι. Ενω εχουν ακομα μειον πχ μετριες καμερες.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το κινητό.ποια έκδοση να προτιμήσω; την F η C?

 

Και τα δύο είναι ισάξια με ελάχιστες διαφορές… Στα γρήγορα οι ποιο χαρακτηριστικές διαφορές τους είναι ότι το F είναι 4πύρηνο και έχει 4G+ ενώ το C 8πύρηνο και έχει 4G… Μπορείς να διαβάσεις και το αντίστοιχο θέμα που έχω ανοίξει Snapdragon Vs Exynos για να πάρεις μια εικόνα…

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919

 

Σε γενικές γραμμές είναι τα ίδια πάντως… Θα σου έλεγα το ποιο φθηνό αν βρεις να το χτυπήσεις… :)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου . Αυτό είχε συμβεί και στο δικό μου. Το πηγα στο σέρβις να το δουν και μου αλλαξαν mainboard . Από τότε μου το έχει κάνει λιγότερες φορές αλλά δεν εξαφανίστηκε τελείως ... Πάντως για να μην ανοιγοκλεινεις το τηλ καθε φορά που συμβαίνει, βοηθάει να το περνάς για λιγο σε airplane mode.

 

Σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου φιλε νασαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το κινητό.ποια έκδοση να προτιμήσω; την F η C?

Επειδή το τερμάτισα στο ψάξιμο θα σου πω ότι μου είπαν κι εμένα :πάρε οποίο βρεις. Έχουν διάφορες αλλά μόνο αν είσαι πολύ εξειδικευμενος χρήστης θα δεις κάτι. Αν απλά θες να γουστάρεις πάρε οποίο βρεις

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το τερμάτισα στο ψάξιμο θα σου πω ότι μου είπαν κι εμένα :πάρε οποίο βρεις. Έχουν διάφορες αλλά μόνο αν είσαι πολύ εξειδικευμενος χρήστης θα δεις κάτι. Αν απλά θες να γουστάρεις πάρε οποίο βρεις

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατα τη προσωπικη μου γνωμη το c ειναι καλυτερη επιλογη μεταξυ των δυο... Το f λενε πολλοι οτι ειναι 4g+ ενω το c δεν ειναι... Να πω μονο απλο 4g στην ελλαδα δεν εχουμε πλην ελαχιστον σημειων πολυ κεντρικων... ακομα και οταν λεει 4g μαρκετινγκ ειναι προκειται για h+. Φαντασου τωρα ποτε θα βρεις να χρησιμοποιησεις 4g+. Ποτε κατα τη γνωμη για τα επομενα δυο χρονια οσο θα σου κρατησει και το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια καμία καλή θήκη πέρα από την γνήσια έχετε να συστησετε;

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάω αύριο να το χτυπήσω, αξίζει ακόμη;;

 

Μπορεί να υπάρχουν πολύ ποιο δυνατές συσκευές πλέον και ποιο ανταγωνιστικές...Παρόλα αυτά ακόμα και μετά από 1,5 χρόνο που είναι στην αγορά για τα λεφτά του αλλά και τις δυνατότητες που προσφέρει πιστεύω καλύπτει και τον ποιο απαιτητικό χρήστη...'Ηδη περιμένουμε από μέρα σε μέρα και ώρα σε ώρα και τελευταίο update που ανανεώνει και άλλο την συσκευή... ;) Κάποιοι τυχεροί το έχουνε πάρει! :ninja:

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπάρχουν πολύ ποιο δυνατές συσκευές πλέον και ποιο ανταγωνιστικές...Παρόλα αυτά ακόμα και μετά από 1,5 χρόνο που είναι στην αγορά για τα λεφτά του αλλά και τις δυνατότητες που προσφέρει πιστεύω καλύπτει και τον ποιο απαιτητικό χρήστη...'Ηδη περιμένουμε από μέρα σε μέρα και ώρα σε ώρα και τελευταίο update που ανανεώνει και άλλο την συσκευή... ;) Κάποιοι τυχεροί το έχουνε πάρει! :ninja:

 

τα πάει καλά σε multi-tasking γενικά;;

Link to comment
Share on other sites

τα πάει καλά σε multi-tasking γενικά;;

 

Υπήρχαν κάποιες μικρό καθυστερήσεις όταν πάταγες το back για να σου βγάλει την λίστα με τις εφαρμογές που θα επέλεγες το multi-tasking (αυτό στην lollipop) αλλά όχι τίποτα το σοβαρό...Τώρα δεν ξέρω με την 6 αν βελτιώνουν και αυτό...Γενικά συμπεριφέρεται μια χαρά...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχαν κάποιες μικρό καθυστερήσεις όταν πάταγες το back για να σου βγάλει την λίστα με τις εφαρμογές που θα επέλεγες το multi-tasking (αυτό στην lollipop) αλλά όχι τίποτα το σοβαρό...Τώρα δεν ξέρω με την 6 αν βελτιώνουν και αυτό...Γενικά συμπεριφέρεται μια χαρά...

 

Μόλις πούλησα το LG G3 μου σήμερα για να πάρω το Note 4! Ελπίζω να δω διαφορές..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...