Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν την εγκατάσταση κάνουμε με κάποιον τρόπο backup, η όταν γίνει η εγκατάσταση με τον samsung account επανέρχονται όλες οι εφαρμογές αυτόματα?

Και ναν φανταστώ θέλει ξανά κωδικούς και αποτυπώματα σε κάθε εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλους αλλα καποιες φορες ενω ειμαι εκτος wifi εξω και δειχνει οτι εχω σημα αν δεν κανω επανεκκινηση δεν ερχονται ειδοποιησεις στο φβ αλλα ουτε το ιντερνετ δουλευει..... και αναγκαζομαι να κανω επανεκκινηση μηπως πρεπει να το παω σερβις ?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το αόρασα πρόσφατα προερχόμενος από Note 3 το οποίο μετά την αναβάθμιση σε lollipop είχε κάποια θεματά ενοχλητικά... Έτσι πριν περιπου 15 μερες πηρα το NOTE 4 το οποιο μέχρι στιγμής λειτουργεί άψογα... Χτες μου ήρθε η αναβάθμιση σε ΜΜ και τώρα τίθεται το ερώτημα.... να προχωρήσω στην αναβάθμιση ή θα εχω πάλι κολληματάκια, lag και τα λοιπά όπως έπαθα με τη lollipop στο Ν3; Γιατί αν είναι έτσι έδωσα ένα σωρό χρήματα για να κανω μια τρύπα στο νερό! Όσοι φίλοι κάνατε αναβάθμιση είστε οκ; Λειτουργούν όλα σωστα και άνετα; Οι λειτουργίες στο πενάκι και συγκεκριμένα αυτες στα action memo που αναγνωρίζε τα e-mail και τα τηλέφωνα λειτουργούν; Τα χρησιμοποιώ σχεδόν σε καθημερινή βάση...αλλιως την έβαψα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλους αλλα καποιες φορες ενω ειμαι εκτος wifi εξω και δειχνει οτι εχω σημα αν δεν κανω επανεκκινηση δεν ερχονται ειδοποιησεις στο φβ αλλα ουτε το ιντερνετ δουλευει..... και αναγκαζομαι να κανω επανεκκινηση μηπως πρεπει να το παω σερβις ?

 

Καλησπέρα φίλε μου . Αυτό είχε συμβεί και στο δικό μου. Το πηγα στο σέρβις να το δουν και μου αλλαξαν mainboard . Από τότε μου το έχει κάνει λιγότερες φορές αλλά δεν εξαφανίστηκε τελείως ... Πάντως για να μην ανοιγοκλεινεις το τηλ καθε φορά που συμβαίνει, βοηθάει να το περνάς για λιγο σε airplane mode.

Link to comment
Share on other sites

Η καθυστέρηση στην συλλογή φωτογραφιών από την φωτογραφική και στην εμφάνιση sidebar υπάρχουν ακόμα σε mm;

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Η καθυστέρηση στην συλλογή φωτογραφιών από την φωτογραφική και στην εμφάνιση sidebar υπάρχουν ακόμα σε mm;

 

Tapatalked

 

Εννοείται. Έδωσαν την 6.0.1 αλλά πάλι τυπικά. Οι εφαρμογές δεν αναβαθμίστηκαν στις καινούριες παρά μόνο ο stock browser κι αυτό γιατί είναι μέσω play store. Καινούριο TW δεν έδωσε ούτε το σμουθ που έχουν τα s6 και s7. Επειδή έχω και note 4 και το s6 edge καμία σχέση τα δύο κινητά. Κλασσική σάμσουνγκ. Έκανε 10 μήνες να δώσει το update και αυτό που έδωσε μόνο είναι τα εικονίδια της 5.1.1 από το καινούριο TW. Δεν ξέρω γιατί συνεχίζουν να χαντακώνουν το note 4 με αυτό τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σε 3 μηνες βγαινει το νοτε6. Ελπιζω μονο να το φερουν επισημα και στην Ευρωπη.

Προσωπικα μολις βγουν οι πρωτες απροβληματιστες port note 6 roms, θα ρουταρω το νοτε4 μου.

Μονο οταν δωσει 64μπιτη λειτουργια θα αλλαξω συσκευη.

Για να φανταστειτε ποσο μας δουλευει η σαμσουνγκ, το ταπεινο νοτε2 μου τρεχει αξιοπρεπεστατα την 4.4.4.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Έδωσαν την 6.0.1 αλλά πάλι τυπικά. Οι εφαρμογές δεν αναβαθμίστηκαν στις καινούριες παρά μόνο ο stock browser κι αυτό γιατί είναι μέσω play store. Καινούριο TW δεν έδωσε ούτε το σμουθ που έχουν τα s6 και s7. Επειδή έχω και note 4 και το s6 edge καμία σχέση τα δύο κινητά. Κλασσική σάμσουνγκ. Έκανε 10 μήνες να δώσει το update και αυτό που έδωσε μόνο είναι τα εικονίδια της 5.1.1 από το καινούριο TW. Δεν ξέρω γιατί συνεχίζουν να χαντακώνουν το note 4 με αυτό τον τρόπο.

Τουλάχιστον τα bugs να διόρθωναν. Ούτε αυτά σε τόσα update? Fail...

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλά τι περιμένατε, δεν τα ξερατε.. Παντως η διαφορά του νοτε 4 απο galaxy 6 ή 7 οφείλεται και στο hardware. Εχουν πολύ ποιο ισχυρο επεξεργαστή.
Link to comment
Share on other sites

Καλά τι περιμένατε, δεν τα ξερατε.. Παντως η διαφορά του νοτε 4 απο galaxy 6 ή 7 οφείλεται και στο hardware. Εχουν πολύ ποιο ισχυρο επεξεργαστή.

 

Ας το άνοιγε το δικό μας σε 64-bit με τον καινούριο TWZ και θα σου έλεγα εγώ, θα πήγαινε σφαίρα εν έτη 2016 με πολύ μικρή διαφορά από τα άλλα ( εκτός από τα γραφικά που εκεί οκ πάω πάσο έκανε πάρα πολύ καλή δουλειά)

Link to comment
Share on other sites

Το s6 edge plus το είδα σε εκθεσιακό πάει το κόλλημα φουλ κ το redraw πιστεύω σε κανονικό δεν θα τα κάνει αυτά.. Ελπίζω τα αλάνια στο xda να σας δώσουν κάτι Καλό γιατί το νοτελι μας έχει δυνατότητες. Πιστεύω ότι θα το αλλάξει κ αυτο η σαμι κάποια στιγμή θα δίνει πιο συχνά update και πιο δυνατά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Νέος στην παρέα σας και έχω μια απορία. Επίσημα το θέμα 64bit έχει τελειώσει θεωρώ. Το ερώτημα μου είναι αν υπάρχει δυνατότητα για ανεπίσημο από XDA. Έχουν τρόπο;

 

edit:http://forum.xda-developers.com/note-4/galaxy-note-4-developer-discussion-developers-only/wip-64bit-build-exynos-5433-t3090926

μάλλον όχι. Μπορεί κάποιος να μου πει ποιες είναι οι πιο δοκιμασμένες και αξιόλογες ρομ να αρχίζω το διάβασμα παρακαλώ;

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Νέος στην παρέα σας και έχω μια απορία. Επίσημα το θέμα 64bit έχει τελειώσει θεωρώ. Το ερώτημα μου είναι αν υπάρχει δυνατότητα για ανεπίσημο από XDA. Έχουν τρόπο;

 

Για 64bit όχι δεν υπάρχει από πουθενά! Γενικά το ξεχνάμε μια και καλή!

Link to comment
Share on other sites

Για 64bit όχι δεν υπάρχει από πουθενά! Γενικά το ξεχνάμε μια και καλή!

 

Μια ηλίθια κ χωρίς νόημα κίνηση να το έχει κλειδωμένο.. Φυσικά κ κατανοώ ότι αν το ξεκλειδωνε μπορεί να μην το αλλάζαμε ευκολα.. Αν κ αντικειμενικά δεν πρέπει να το αλλάξουμε γρήγορα.. Αλλά η τεχνολογία είναι η αρρώστια μας.. Επίσης μου φαίνεται περίεργο με τοσους χάκερ εκεί εξω που λογικά θα είναι ευκολο ??να ξεκλειδωσουν μια συσκευή γιατί να μην το κάνανε ας πούμε?? Σκέφτομαι να το αλλάξω αν κ το εχω Ένα χρόνο κ είναι πολυ για μένα.. το απλό το s 7 μου φάνηκε ψεύτικο σε μαυρο σε γκρι πιο καλο. Μαρεσει το edge που είναι αδιάβροχο. Μακάρι να είναι κ το note 6 μετα θα το κρατήσω 3ετια κ καλά..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μετά το update σε 5.1.1., δεν ξέρω όμως εάν είναι τυχαίο, όποτε καταχωρώ μια νέα επαφή αυτή μετά από λίγο χάνεται.... :mad: Οι επαφές έχω ορίσει να συγχρονίζονται με τον google λογαριασμό μου... Έχει κανείς κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;;;
Link to comment
Share on other sites

κλασική απαράδεκτη Samsung!! είναι το τελευταίο κινητό που αγοράζω απ αυτήν την εταιρία...

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κλασική απαράδεκτη Samsung!! είναι το τελευταίο κινητό που αγοράζω απ αυτήν την εταιρία...

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γίνε ποιο συγκεκριμένος από την μία αόριστη σειρά που μας έχεις πει....

Link to comment
Share on other sites

κλασική απαράδεκτη Samsung!! είναι το τελευταίο κινητό που αγοράζω απ αυτήν την εταιρία...

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην λες μεγάλα λόγια.. Η σαμσουνγκ αν συνεχισει την ανοδική πορεία θα τη βλέπουν με κιάλια

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γίνε ποιο συγκεκριμένος από την μία αόριστη σειρά που μας έχεις πει....

..αναφέρομαι στις λείψες αναβαθμίσεις που δίνει όταν δίνει.. για μένα είναι σημαντικός παράγοντας.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

..αναφέρομαι στις λείψες αναβαθμίσεις που δίνει όταν δίνει.. για μένα είναι σημαντικός παράγοντας.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι όσοι παίρνουμε σαμη χρόνια ξέρουμε τι θα δώσει πότε θα το δώσει και τι θα κάνει πριν ακόμα το πει η ίδια η σαμη....είναι γνωστό ότι δίνει για 2 χρόνια αναβαθμίσεις δλδ 2 μεγάλα update και τέλος μετά ελπίζουμε μήπως αλλάξει και δώσει τπτ από μόνη της .... Αν ήθελες συνεχόμενα update για πολλά χρόνια και περισσότερη υποστήριξη μονόδρομος Nexus και IPhone......

Link to comment
Share on other sites

Μην λες μεγάλα λόγια.. Η σαμσουνγκ αν συνεχισει την ανοδική πορεία θα τη βλέπουν με κιάλια

δεν διαφωνώ. αλλά να αναβαθμίζει τα κινητά της,που δεν έχουν κλείσει ούτε 2χρονια καινά μην δίνει τίποτα το νέο ..ε..αυτό με έχει κουράσει και την θεωρώ απαράδεκτη!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

..αναφέρομαι στις λείψες αναβαθμίσεις που δίνει όταν δίνει.. για μένα είναι σημαντικός παράγοντας.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι αναβαθμίσεις φίλε έχουν κάποια στιγμή μια ημερομηνία λήξης… Όσοι αγοράζουμε κινητά samsung το γνωρίζουμε αυτό δεν είναι κάτι άγνωστο… Από την άλλη είναι επιλογή-πολιτική της εταιρείας αν θα δώσει μερικά ή όλα τα features των νέων της μοντέλων στις παλιές της συσκευές… Και ναι είτε το θέλουμε είτε όχι όλα γίνονται για το marketing... Το να περιμένουμε αιώνιες αναβαθμίσεις χαλιόμαστε άδικα και δεν έχει νόημα… :) Ευτυχώς υπάρχει και η λύση του xda -αν δεν μένει κάποιος ικανοποιημένος σε stock κατάσταση- οπότε θα υποστηρίζεται από εκεί…

 

Edit: Με πρόλαβε ο Κώστας! :D

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις φίλε έχουν κάποια στιγμή μια ημερομηνία λήξης… Όσοι αγοράζουμε κινητά samsung το γνωρίζουμε αυτό δεν είναι κάτι άγνωστο… Από την άλλη είναι επιλογή-πολιτική της εταιρείας αν θα δώσει μερικά ή όλα τα features των νέων της μοντέλων στις παλιές της συσκευές… Και ναι είτε το θέλουμε είτε όχι όλα γίνονται για το marketing... Το να περιμένουμε αιώνιες αναβαθμίσεις χαλιόμαστε άδικα και δεν έχει νόημα… :) Ευτυχώς υπάρχει και η λύση του xda -αν δεν μένει κάποιος ικανοποιημένος σε stock κατασταση- οπότε θα υποστηρίζεται από εκεί…

 

Edit: Με πρόλαβε ο Κώστας! :D

συμφωνώ σε όλα!!!! απλά με κούρασε αυτή η στρατηγική της και γι αυτό δήλωσα ότι είναι η τελευταία συσκευή που αγοράζω!!

 

Δεν το κρύβω ότι είχα μια κρυφή προσδοκία ότι θα περνάμε κάτι νέο ...αλλά τζίφος!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μετά το update σε 5.1.1., δεν ξέρω όμως εάν είναι τυχαίο, όποτε καταχωρώ μια νέα επαφή αυτή μετά από λίγο χάνεται.... :mad: Οι επαφές έχω ορίσει να συγχρονίζονται με τον google λογαριασμό μου... Έχει κανείς κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;;;

 

Μου είχε συμβεί κι εμένα αυτό σε 5.1.1 με μια συγκεκριμένη επαφή που όλο την έβαζα και χανόταν,είναι bug αλλά δε ξέρω κάτω από ποιες προϋποθέσεις εμφανίζεται.. τώρα με 6.0.1 τρεις μέρες δεν έχει τύχει να καταχωρήσω κάποια επαφή για να τσεκάρω αν διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...