Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, μια και η mm θα αργήσει απ' ότι φαίνεται κάμποσο καθώς πρέπει να τελειώσει το beta testing στο οποίο έχουν υποβληθεί οι αμερικάνοι κάτοχοι της sprint, ας δούμε μερικά βιντεάκια:

1. Δεν παίρνουμε νέο tw, θέματα, παίρνουμε το s-note/screen of memo από το note 5:

.

2. Η εφαρμογή της κάμερας είναι ολόιδια, η mm έχει καλύτερη απόδοση σε gpu και ram management:

.

3. Όταν με το καλό πάρουμε την αναβάθμιση, γκουχ-γκουχ, σε mm τσεκάρετε αυτήν την εφαρμογή που έχει βγάλει η samsung για τα galaxy σε mm μόνο (ονομάζεται GoodLock):

.

 

Έχω ξενερώσει ήθελα τα θέματα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ξενερώσει ήθελα τα θέματα πολύ!

Αυτό που ανέφερα. Όχι νέος tw, όχι νέα κάμερα.

Υποψιάχομαι ότι παίζει ρόλο ότι tw και κάμερα βασίζονται σε 64 bit ενώ το δικό μας σε 32 bit libraries. Στο c ίσως θα μπορούσαν να λύσουν το πρόβλημα απλά ενεργοποιώντας το 64 bit που διαθέτει μετά όμως θα τα ακούγανε από τους κατόχους snapdragon οπότε μας γείωσαν και εμάς.

Η περίπτωση βέβαια να καθίσουν να γράψουν ολόκληρο το νέο tw σε 32 bit για χατήρι μας δεν τους πέρασε καθόλου από το μυαλό οπότε... no new tw, no new camera. Αυτή είναι η σκληρή αλήθεια.

Στον αντίποδα βέβαια θα μπορούσε κάποιος να πει ότι το κινητό μας 1.5 χρόνο μετά την κυκλοφορία του θα είναι στην καλύτερη φάση του από άποψη απόδοσης και αυτονομίας. Το φάουλ όμως της Samsung εξακολουθεί να υφίσταται και δεν δικαιολογείται από την πλευρά μας, του καταναλωτή δηλαδή.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ανέφερα. Όχι νέος tw, όχι νέα κάμερα.

Υποψιάχομαι ότι παίζει ρόλο ότι tw και κάμερα βασίζονται σε 64 bit ενώ το δικό μας σε 32 bit libraries. Στο c ίσως θα μπορούσαν να λύσουν το πρόβλημα απλά ενεργοποιώντας το 64 bit που διαθέτει μετά όμως θα τα ακούγανε από τους κατόχους snapdragon οπότε μας γείωσαν και εμάς.

Η περίπτωση βέβαια να καθίσουν να γράψουν ολόκληρο το νέο tw σε 32 bit για χατήρι μας δεν τους πέρασε καθόλου από το μυαλό οπότε... no new tw, no new camera. Αυτή είναι η σκληρή αλήθεια.

Στον αντίποδα βέβαια θα μπορούσε κάποιος να πει ότι το κινητό μας 1.5 χρόνο μετά την κυκλοφορία του θα είναι στην καλύτερη φάση του από άποψη απόδοσης και αυτονομίας. Το φάουλ όμως της Samsung εξακολουθεί να υφίσταται και δεν δικαιολογείται από την πλευρά μας, του καταναλωτή δηλαδή.

Πέρα από αυτά που σωστά αναφέρεις, νομίζω, ότι εάν έδινε και καινούριο tw και καινούρια κάμερα, δεν θα υπήρχε κανένας απολύτως λόγος, για να αγοράσει κανείς το 5.

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτά που σωστά αναφέρεις, νομίζω, ότι εάν έδινε και καινούριο tw και καινούρια κάμερα, δεν θα υπήρχε κανένας απολύτως λόγος, για να αγοράσει κανείς το 5.

Μα έτσι και αλλιώς μόνο το Note 4 πουλάνε σε ολόκληρη την Ευρώπη οι μ@κ@κες δλδ εντάξει ας δώσουν και ένα update αφού το Note 5 δεν το έφεραν......Δεν είναι μικρή η αγορά της Ευρώπης.......

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτά που σωστά αναφέρεις, νομίζω, ότι εάν έδινε και καινούριο tw και καινούρια κάμερα, δεν θα υπήρχε κανένας απολύτως λόγος, για να αγοράσει κανείς το 5.

 

Δεν φοβούνται ότι δεν θα αγοράσουμε το 5αρι αυτο πάει παλιωσε τώρα.. Το Αύγουστο θα ανακοινωθεί η βγει το αρι note. Καημο το εχω στη σαμι να.έδιναν ενα update που να έκανε πολύ καλύτερο το κινητό μας Ή Γενικά κάποιες συσκευές της. Ευτυχώς που δεν έφερε προς τα δω το 5αρι και δεν εψαξα για να το βρω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτά που σωστά αναφέρεις, νομίζω, ότι εάν έδινε και καινούριο tw και καινούρια κάμερα, δεν θα υπήρχε κανένας απολύτως λόγος, για να αγοράσει κανείς το 5.

Καλύτερο design, ποιο Premium, πολυ καλύτερο, γρηγοροτερο cpu, αυτα ηταν ετσι και αλλιως τα μονα συν του νοτε 5..

Link to comment
Share on other sites

Το συνδέεις στο ίδιο pc όπως πάντα ; αν ναι το pc το έκανες φορματ;μπορεί να θέλει να περάσεις τα driver της Samsung χειροκίνητα άμα δεν κολλάει το pc και δεν το κάνει μόνο του.

 

Παιδιά για το πρόβλημα της σύνδεσης στο pc η μόνη απάντηση που πήρα είναι να περάσω χειροκίνητα τους Samsung drivers (φαντάζομαι στο τηλέφωνο :sick::sick: )

αλλά που θα τους βρώ καμιά ιδέα ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το πρόβλημα της σύνδεσης στο pc η μόνη απάντηση που πήρα είναι να περάσω χειροκίνητα τους Samsung drivers (φαντάζομαι στο τηλέφωνο :sick::sick: )

αλλά που θα τους βρώ καμιά ιδέα ???

 

Εγώ θα πρότεινα να κάνεις κάποιους βασικούς ελέγχους πριν. Και θέλω να πιστεύω πως το Note σου τρέχει την τελευταία official rom της Samsung (5.1.1)

 

Αρχικά τσέκαρε και σιγουρέψου οτι το καλώδιο που το συνδέεις στο pc είναι ΟΚ (δοκίμασε ένα άλλο αν έχεις). Αν έχει πρόβλημα το καλώδιο, αυτό μπορεί να είναι στο ίδιο το καλώδιο (κάπου κομμένο η χτυπημένο), στο usb βύσμα που κουμπώνει στο pc η στο micro usb βύσμα που κουμπώνει στη συσκευή. Επίσης υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα το θηλυκό micro usb που είναι πάνω στο τηλέφωνο (φορτίζει κανονικά η συσκευή σου άραγε;) Πρόβλημα μπορεί επίσης να έχει και η θύρα usb στο pc σου (κούμπωσε το καλώδιο σε κάποια άλλη αν έχει).

 

Τώρα πάμε στο software και τους drivers. Τι λειτουργικό τρέχει το pc σου; Θέλω να πιστεύω windows 7 και πάνω. Έχεις antivirus η άλλο λογισμικό προστασίας εγκατεστημένο πρόσφατα; Μπορεί να παίζει κάτι και με αυτό να χεις υπόψιν.

 

Και τώρα το σημαντικότερο: Τους Samsung drivers δεν τους περνάς στη συσκευή. Στο pc πρέπει να εγκατασταθούν. Έχεις εγκατεστημένο το Kies η το Smart Switch; Τα έχεις αναβαθμισμένα στην τελευταία έκδοση; Αυτά τα δυο προγράμματα έχουν ενσωματωμένους τους drivers. Ακόμη και αν έχεις κάποιο απο τα δυο (το Smart Switch θεωρείται προτιμότερο γιατί είναι εξέλιξη του Kies υποτίθεται), απεγκατέστησε το, εγκατέστησε το Smart Switch, κανε επανεκκίνηση στο pc και στη συσκευή και μετά ξαναδοκίμασε να δεις αν το βλέπει το pc σου.

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Ελπίζω να βοήθησα. Καλή τύχη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο design, ποιο Premium, πολυ καλύτερο, γρηγοροτερο cpu, αυτα ηταν ετσι και αλλιως τα μονα συν του νοτε 5..

Ο σχεδιασμός είναι υποκειμενικός, στο πώς κανείς τον αντιλαμβάνεται ως καλύτερο ή χειρότερο. Έχεις δίκιο για το cpu (αν και προσωπικά δεν θα μπορούσα να δώ διαφορά σε καθημερινή απαιτητική χρήση) αλλά στα στοιχεία, που καθιέρωσαν το note (οθόνη, πένα/sw, επέκταση μνήμης, μπαταρία αποσπώμενη) μάλλον στάσιμο (μην πω πισωγύρισμα) είναι το 5. Οπότε αναβάθμιση σε μερικά μόνο στοιχεία στο sw, δεν νομίζω να ήταν ικανός παράγοντας μετάβασης στο 5 για τον περισσότερο κόσμο που έχει το 4 (βάζω και τον εαυτό μου μέσα), από τη στιγμή που θα έδινε τον νέο launcher και τη νέα κάμερα

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Ο σχεδιασμός είναι υποκειμενικός, στο πώς κανείς τον αντιλαμβάνεται ως καλύτερο ή χειρότερο. Έχεις δίκιο για το cpu (αν και προσωπικά δεν θα μπορούσα να δώ διαφορά σε καθημερινή απαιτητική χρήση) αλλά στα στοιχεία, που καθιέρωσαν το note (οθόνη, πένα/sw, επέκταση μνήμης, μπαταρία αποσπώμενη) μάλλον στάσιμο (μην πω πισωγύρισμα) είναι το 5. Οπότε αναβάθμιση σε μερικά μόνο στοιχεία στο sw, δεν νομίζω να ήταν ικανός παράγοντας μετάβασης στο 5 για τον περισσότερο κόσμο που έχει το 4 (βάζω και τον εαυτό μου μέσα), από τη στιγμή που θα έδινε τον νέο launcher και τη νέα κάμερα

Δε διαφωνώ, εγω δεν ειχα νοτε, και αναμεσα στο 4 και στο 5 προτιμησα το 4 για τους λόγους που γραφεις, micro sd, αποσπώμενη και μεγαλύτερη μπαταρία, + φυσικά την πολύ μεγάλη διαφορά τιμης. Επαιρνα σχεδόν 2 νοτε 4 αντι για ενα νοτε 5..

Αλλα εχει και το 5 τα πλεονέκτηματα του. Ο επεξεργαστής του ειδικά είναι πολυ γρηγορότερος, πολυ ποιο smooth στο άνοιγμα κλείσιμο εφαρμογών. Οκ το design ειναι γουστο αλλα 9 στους 10 το 5 θα προτιμούσαν.. Ακομα μικροτερα bezel, μεταλλο πραγματικο στα πλαγια και οχι το βαμμένο του νοτε 4, και γυαλι πισω δεν τα λες και λιγα, ειναι ποιο Premium. Βεβαι ειναι 1 βημα μπρος και 1.5 πισω. Το νοτε 6 θα ειναι το νοτε που έπρεπε να βγαλει η σαμσουνγκ μετα το 4..

Link to comment
Share on other sites

Το νοτε 6 θα ειναι το νοτε που έπρεπε να βγαλει η σαμσουνγκ μετα το 4..

Έχεις δίκιο. Πλάκα πλάκα νομίζω, ότι με εξαίρεση την επιστροφή της sd, αποσπώμενες και μεγάλες μπαταρίες θα πρέπει να τις θεωρούμε τελειωμένες. Όπως επίσης και μετά τη διαφαινόμενη εμπορική επιτυχία του s7, νομίζω ότι και πάλι δεν θα δούμε το 6 στην Ευρώπη, αλλά κάποιες εκδόσεις s7 edge κλπ... Δυστυχώς μετά το 4 έχω την αίσθηση ότι το όλο σχέδιο note είναι υποβαθμισμένο..

Edited by cookieman
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πότε αναμένεται το Android 6 στο note μας?

Κανεις δεν ξέρει σίγουρα αλλά θα στοιχήματιζα μεσα στο μηνα, προς το τέλος.

Αν θες να δεις πως θα είναι, γραψε στο utube, Sprint Marshallow note 4.

Εχει ηδη δωθει σε εναν μονο παροχο, την Sprint.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έκαναν προσφορά για το νότε 4 στα 300 ευρώ μαζί με s-view και protective cover σαμη , μια Spingen neo hybrid και μια απλή όλη διαφανές!! Λέτε να το δώσω ; το σκέφτομαι και να πάω σε S7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έκαναν προσφορά για το νότε 4 στα 300 ευρώ μαζί με s-view και protective cover σαμη , μια Spingen neo hybrid και μια απλή όλη διαφανές!! Λέτε να το δώσω ; το σκέφτομαι και να πάω σε S7 edge

 

Ναι αδερφέ, θα δεις τεράστιες διάφορες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έκαναν προσφορά για το νότε 4 στα 300 ευρώ μαζί με s-view και protective cover σαμη , μια Spingen neo hybrid και μια απλή όλη διαφανές!! Λέτε να το δώσω ; το σκέφτομαι και να πάω σε S7 edge

 

Και τω το ψιλοσκεφτομαι να σου πω την αλήθεια γιατί έχει αρκετά υπέρ το σ7 ΑΛΛΆ τον Αύγουστο αν φέρουν προς τα δω το note 6 κ θα είναι σούπερ τότε τι κάνουμε πάλι πετάμε λεφτά??

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το σκοτώνεις σε αυτά τα λεφτά. Αλλά οκ εξαρτάται τι θες. Σίγουρα θα πας σε καλύτερο τηλέφωνο αλλά στην καθημερινότητα σου πιστεύεις ότι θα δεις τις διαφορές που θα δικαιολογούν τα λεφτά που θα δώσεις πάλι;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αδερφέ, θα δεις τεράστιες διάφορες

Καλημέρα.

Ως προς τι θα δει διαφορές και τεράστιες μάλιστα; Εγώ νομίζω, εξαρτάται τη χρήση, που θα θέλει να κάνει. Και επίσης νομίζω, ότι κάποιος που έχει πάρει συνειδητά σειρά ΝΟΤΕ, θα τον ξενίσει, τουλάχιστον, να πάει σε άλλο κινητό χωρίς το συγκεκριμένο sw

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ως προς τι θα δει διαφορές και τεράστιες μάλιστα; Εγώ νομίζω, εξαρτάται τη χρήση, που θα θέλει να κάνει. Και επίσης νομίζω, ότι κάποιος που έχει πάρει συνειδητά σειρά ΝΟΤΕ, θα τον ξενίσει, τουλάχιστον, να πάει σε άλλο κινητό χωρίς το συγκεκριμένο sw

 

Για μένα το σκοτώνεις σε αυτά τα λεφτά. Αλλά οκ εξαρτάται τι θες. Σίγουρα θα πας σε καλύτερο τηλέφωνο αλλά στην καθημερινότητα σου πιστεύεις ότι θα δεις τις διαφορές που θα δικαιολογούν τα λεφτά που θα δώσεις πάλι;

 

Και τω το ψιλοσκεφτομαι να σου πω την αλήθεια γιατί έχει αρκετά υπέρ το σ7 ΑΛΛΆ τον Αύγουστο αν φέρουν προς τα δω το note 6 κ θα είναι σούπερ τότε τι κάνουμε πάλι πετάμε λεφτά??

 

Ναι αδερφέ, θα δεις τεράστιες διάφορες

Θα δω σίγουρα μπαταρία που είναι το σημαντικοτερο από όλα! Καλύτερη κάμερα , τα παιχνίδια θα φυσάει και με ενδιαφέρει αυτό σε συνδυασμό με μπαταρία που από ότι παρακολουθώ στο θέμα με το Σ7 σπέρνει! Επίσης το αποτύπωμα δουλεύει κανονικά και όπως έπρεπε γιατι στο νοτε 4 δεν μπορώ χωρίς αυτό δεν νιώθω ασφαλές αλλιώς όταν το αφήνω το κινητό στο γραφείο κλπ άσχετα αν με βγάζει την ψυχή μερικές φορές!

 

Μόνο το πενακι είναι θέμα που θα το αφήσω δεν ξέρω... τώτα τελευταία έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιησω και αυτό τώρα που το έβγαζα μόνο έτσι για καμιά περικοπή εικόνας και να την στείλω! Αλλά και πάλι μ αρέσει που το έχω και υπάρχει.....ελπίζω να με καταλαβαινετε και να μην κάνω σκέψεις μόνος μου

Link to comment
Share on other sites

Θα δω σίγουρα μπαταρία που είναι το σημαντικοτερο από όλα! Καλύτερη κάμερα , τα παιχνίδια θα φυσάει και με ενδιαφέρει αυτό σε συνδυασμό με μπαταρία που από ότι παρακολουθώ στο θέμα με το Σ7 σπέρνει! Επίσης το αποτύπωμα δουλεύει κανονικά και όπως έπρεπε γιατι στο νοτε 4 δεν μπορώ χωρίς αυτό δεν νιώθω ασφαλές αλλιώς όταν το αφήνω το κινητό στο γραφείο κλπ άσχετα αν με βγάζει την ψυχή μερικές φορές!

 

Μόνο το πενακι είναι θέμα που θα το αφήσω δεν ξέρω... τώτα τελευταία έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιησω και αυτό τώρα που το έβγαζα μόνο έτσι για καμιά περικοπή εικόνας και να την στείλω! Αλλά και πάλι μ αρέσει που το έχω και υπάρχει.....ελπίζω να με καταλαβαινετε και να μην κάνω σκέψεις μόνος μου

Για αυτό σου είπα εξαρτάται από τη χρήση, που θέλει να κάνει κανείς.

Αφού δεν σε ενδιαφέρει η πένα ή δεν την πολυχρησιμοποιείς, εννοείται, ότι το s7 είναι η λύση για σένα. Δεν την έχω την συσκευή, να σου πω, πού κερδίζει και πού χάνει. Π.χ. μπαταρία που λες, δεν νομίζω να έχει σημαντικές διαφορές (ίδια οθόνη σε μέγεθος και ανάλυση) ή τελοσπάντων τέτοια που να είναι βασικός παράγοντας. ϊσα ίσα που για εμένα προσωπικά, το 4 κερδίζει λόγω αποσπώμενης (όχι μόνο με την έννοια, ότι μπορείς να την αλλάξεις, αλλά ότι με ένα πολύ μικρό κόστος, μπορείς στους 4 - 5 μήνες, που θα αρχίσει να "πέφτει" να την αλλάξεις με καινούρια)

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ως προς τι θα δει διαφορές και τεράστιες μάλιστα; Εγώ νομίζω, εξαρτάται τη χρήση, που θα θέλει να κάνει. Και επίσης νομίζω, ότι κάποιος που έχει πάρει συνειδητά σειρά ΝΟΤΕ, θα τον ξενίσει, τουλάχιστον, να πάει σε άλλο κινητό χωρίς το συγκεκριμένο sw

 

Συμφωνώ και εγώ… ;) Να προσθέσω και ότι όσοι επιλέξαμε το note σίγουρα πρώτο κριτήριο ήταν το s-pen και μετά η μεγάλη οθόνη, η αφαιρούμενη μπαταρία, η microSD και τα specs για την περίοδο εκείνη...Αν εξαιρέσω τα specs του s7 -που σίγουρα είναι πολύ καλύτερα από το note 4- για κάποιον που δεν του φάνηκε χρήσιμο το s-pen και δεν τον νοιάζει η απουσία της αφαιρούμενης μπαταρίας ίσως θα μπορούσε να κάνει την αλλαγή…Για μένα θα ήταν υποβάθμιση πάντως!

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σου είπα εξαρτάται από τη χρήση, που θέλει να κάνει κανείς.

Αφού δεν σε ενδιαφέρει η πένα ή δεν την πολυχρησιμοποιείς, εννοείται, ότι το s7 είναι η λύση για σένα. Δεν την έχω την συσκευή, να σου πω, πού κερδίζει και πού χάνει. Π.χ. μπαταρία που λες, δεν νομίζω να έχει σημαντικές διαφορές (ίδια οθόνη σε μέγεθος και ανάλυση) ή τελοσπάντων τέτοια που να είναι βασικός παράγοντας. ϊσα ίσα που για εμένα προσωπικά, το 4 κερδίζει λόγω αποσπώμενης (όχι μόνο με την έννοια, ότι μπορείς να την αλλάξεις, αλλά ότι με ένα πολύ μικρό κόστος, μπορείς στους 4 - 5 μήνες, που θα αρχίσει να "πέφτει" να την αλλάξεις με καινούρια)

 

Έχει τεράστια διαφορά από ότι βλέπω τα νούμερα στο θέμα με το S7 edge η μπαταριά! Επίσης ναι η αποσπομενη είναι φθηνή αλλά και πάλι ενάμιση χρόνο τώρα δεν έχει χάσιμο την απόδοση της η μπαταρία μου σχεδόν καθόλου θα έλεγα (2 φορές γρήγορη φόρτιση το έχω κάνει όλο και όλο)

Link to comment
Share on other sites

Έχει τεράστια διαφορά από ότι βλέπω τα νούμερα στο θέμα με το S7 edge η μπαταριά! Επίσης ναι η αποσπομενη είναι φθηνή αλλά και πάλι ενάμιση χρόνο τώρα δεν έχει χάσιμο την απόδοση της η μπαταρία μου σχεδόν καθόλου θα έλεγα (2 φορές γρήγορη φόρτιση το έχω κάνει όλο και όλο)

Τεράστια σε πραγματικές συνθήκες δεν είναι δυνατόν να έχει. Και το ξαναλέω, η μπαταρία κρίνεται με τι χρήση γίνεται από τον καθένα, κατά τη διάρκεια της ημέρας και τι εφαρμογές χρησιμοποιεί. Όπως επίσης και ότι 1,5 χρόνο μετά η μπαταρία δεν είναι δυνατόν να είναι είναι ίδια με όπως ήταν από την αρχή της αγοράς.

Αλλά και πάλι, για τη χρήση που ζητάς, νομίζω, ότι το s7 είναι ιδανικό

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Τεράστια σε πραγματικές συνθήκες δεν είναι δυνατόν να έχει. Και το ξαναλέω, η μπαταρία κρίνεται με τι χρήση γίνεται από τον καθένα, κατά τη διάρκεια της ημέρας και τι εφαρμογές χρησιμοποιεί. Όπως επίσης και ότι 1,5 χρόνο μετά η μπαταρία δεν είναι δυνατόν να είναι είναι ίδια με όπως ήταν από την αρχή της αγοράς.

Αλλά και πάλι, για τη χρήση που ζητάς, νομίζω, ότι το s7 είναι ιδανικό

 

Οταν ποσταρουν χρόνους 3 ώρες οθόνης στο 60++% της μπαταρίας με συχρονισμους gps όλα ανοιχτά και σερφαρισμα νομίζω το λέει αππ μόνο του και όπως όλοι στο φόρουμ ότι η μπαταριά σπάει κόκαλα φέτος......

 

Συμφωνώ και εγώ… ;) Να προσθέσω και ότι όσοι επιλέξαμε το note σίγουρα πρώτο κριτήριο ήταν το s-pen και μετά η μεγάλη οθόνη, η αφαιρούμενη μπαταρία, η microSD και τα specs για την περίοδο εκείνη...Αν εξαιρέσω τα specs του s7 -που σίγουρα είναι πολύ καλύτερα από το note 4- για κάποιον που δεν του φάνηκε χρήσιμο το s-pen και δεν τον νοιάζει η απουσία της αφαιρούμενης μπαταρίας ίσως θα μπορούσε να κάνει την αλλαγή…Για μένα θα ήταν υποβάθμιση πάντως!

Εγώ ήμουν από αυτούς που το πήρε από "σπόντα" να το πω έτσι για κάτι διαφορετικό δεν είχα ποτέ ιδέα από Νοτε πριν είχα ένα Galaxy S3....δεν λέω ότι δεν μπορώ να ζήσω χωρίς την πένα σίγουρα όμως θα μου λήψει να την έχω και είμαι σε δίλημμα! Αν δεν μπορούσα να ζήσω χωρίς πένα δεν θα το σκεφτόμουν και θα ήμουν σε δίλημμα!:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...