Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα καιρο τωρα μετα απο ενα update τα επεξαν οι υπεριθρες δεν ξερω αν με την αρχικη ρομ επανερθει αλλα επειδη εχω δωσει καμια 300 ευρω δεν ειμαι για να το κανω ανρουτ.

Παντως δεν ειναι εφαρμογη κατι στο λογισμικο φτεει.... το ειχα παει στην σαμσουνγκ στο σερβις το εβαλαν επανω και μου ειπαν απο το διαγνωστικο οτι δεν εχει θεμα οποτε......... η αναβαθμιση φτεει.:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει δοκιμασει κανενας να βαλει custom rom στο νοτε 4c? εβαλα μια ιταλικη νομιζω αλλα κολλαει απιστευτα. ειναι η ditto note 7
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανενας να βαλει custom rom στο νοτε 4c? εβαλα μια ιταλικη νομιζω αλλα κολλαει απιστευτα. ειναι η ditto note 7

 

Ελεγα να ξεκινήσω να βάζω roms μετά την λήξη της εγγύησης αλλά επειδή είμαι ευχαριστημένος και με στοκ τελικά παρέμεινα έτσι… Θέλει καλό ψάξιμο και σωστό setarisma για να βρεις μια rom που να δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα π.χ. δυσλειτουργία του s-pen, πρόβλημα στην κάμερα κ.λ.π.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να ξεκινήσω να βάζω roms μετά την λήξη της εγγύησης αλλά επειδή είμαι ευχαριστημένος και με στοκ τελικά παρέμεινα έτσι… Θέλει καλό ψάξιμο και σωστό setarisma για να βρεις μια rom που να δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα π.χ. δυσλειτουργία του s-pen, πρόβλημα στην κάμερα κ.λ.π.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο ακριβώς σκέφτομαι και εγώ συν ότι δεν έχει βγει μια σωστή χωρίς κολλήματα και παγωματα κατά καιρούς από ότι διαβάζω στο xda.

Και μου αρέσει πολύ το Grace UX και ο launcher ο καινούργιος γμτ.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ομοίως με τους παραπάνω φίλους. Ο βασικός μου ενδοιασμός στην custom rom είναι η σταθερότητα και η φωτογραφική. Πάντως 3 χρόνια και κάτι, παραμένω πολύ ευχαριστημένος με τη συσκευή!

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανενας να βαλει custom rom στο νοτε 4c? εβαλα μια ιταλικη νομιζω αλλα κολλαει απιστευτα. ειναι η ditto note 7

 

δοκιμασε nemesis refined την τελευταια με το Patch πολυ καλη και σταθερη την εχω αρκετο καιρο, μονο το δακτυλικο αποτυπομα δεν δουλευει καθολου (μονο με εφαρμογες μεσω playstore) και καποια επεξεργασια που ειχε στην εικονα δεν δουλευει σαν στοκ επεξεργασια εικονας κατα τα αλλα πολυ καλη και μια χαρα δουλευει η καμερα

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανενας να βαλει custom rom στο νοτε 4c? εβαλα μια ιταλικη νομιζω αλλα κολλαει απιστευτα. ειναι η ditto note 7

Διάβασε το επόμενο νήμα ....έχω δοκιμάσει αρκετές και γράφω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδα εγω φοβαμε να κανο αναβαθμιση μην γινει καμια στραβη την ωρα του φλασαρισματος επειδη το καλωδιο κανει διακοπες και παρουμε το τηλεφωνο στο χερι.
Link to comment
Share on other sites

παιδα εγω φοβαμε να κανο αναβαθμιση μην γινει καμια στραβη την ωρα του φλασαρισματος επειδη το καλωδιο κανει διακοπες και παρουμε το τηλεφωνο στο χερι.

Με ολη την αγαπη του κοσμου κι αφου πρωτα σου ευχηθω καλη χρονια να σου πω οτι με αυτα που γραφεις ΜΗΝ επιχειρησεις να φλασαρεις γιατι υπαρχει σοβαρος κινδυνος να σου μπρικαρει η συσκευη. Αφου μελετησεις και ξερεις ΚΑΛΑ τι πρεπει να κανεις, τοτε να επιχειρησεις.

Μην ανησυχεις παντως. Πριν 2 χρονια ημουν εντελως ασχετος και τωρα σεταρω συσκευες για πλακα. Κι ολα αυτα μονο με λιγο διαβασμα και πολυ youtube.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ανοικτή ακρόαση σε viber και messenger μόνο δεν με ακούνε . Στις κλήσεις με ανοιχτή ακρόαση κανένα πρόβλημα στην εγγραφή βίντεο κανένα πρόβλημα δουλεύει κανονικά το κινητό . Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ανοικτή ακρόαση με Note 4 σε viber και messenger μόνο δεν με ακούνε . Στις κλήσεις με ανοιχτή ακρόαση κανένα πρόβλημα στην εγγραφή βίντεο κανένα πρόβλημα δουλεύει κανονικά το κινητό . Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα note 2 που με οδηγιες το ειχα κανει με το 4 ειναι το θεμα τι γινετε.

Ιδια ακριβως διαδικασια ειναι. Δες βιντεο στο youtube για να το ξαναθυμηθεις και ξεκινα. Και προς Θεου δωσε 1€ και παρε ενα καλωδιο φορτισης.

Link to comment
Share on other sites

Να κλειδώσει βρέθηκε η λύση ήταν βουλωμένη η μικρή τρύπα δίπλα στην υποδοχή για τα ακουστικά

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ανοικτή ακρόαση σε viber και messenger μόνο δεν με ακούνε . Στις κλήσεις με ανοιχτή ακρόαση κανένα πρόβλημα στην εγγραφή βίντεο κανένα πρόβλημα δουλεύει κανονικά το κινητό . Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

βρέθηκε η λύση ήταν βουλωμένη η μικρή τρύπα δίπλα στην υποδοχή για τα ακουστικά

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρέθηκε η λύση ήταν βουλωμένη η μικρή τρύπα δίπλα στην υποδοχή για τα ακουστικά

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο είχα πει λίγο πιο πίσω οτι μπορεί να παίζει και αυτό. Αναρωτιέμαι πάντως αν το βρήκες μόνος σου (το καθάρισες με καρφίτσα; ) η το πήγες σε τεχνικό. Αφού λύθηκε λοιπόν, άντε καλές συνομιλίες :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος μόνο digitizer? Και αν ναι, που?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάποιος??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο τι πραγμα ειχε βουλώσει δηλαδη;
Έχει μια μικρή τρύπα δίπλα στην θύρα ακουστικών (είναι το τρίτο μικρόφωνο) καμία φορά γεμίζει με βρομιά και σε εφαρμογές που το κάνουν χρήση δεν δουλεύει την καθαρίζεις και όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έχω ένα κινητό galaxy note 4 που πήρα πριν λίγες μέρες και έχω πρόβλημα με την κάμερα δεν είναι οι φωτογραφίες σωστές που βγάζει και φοβάμαι ότι έχει αλλάξει κάμερα και έχει βάλει imitation. Υπάρχει τρόπος να το ελέγξω αν είναι γνήσια η κάμερα ;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by contrast61
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έχω ένα κινητό galaxy note 4 που πήρα πριν λίγες μέρες και έχω πρόβλημα με την κάμερα δεν είναι οι φωτογραφίες σωστές που βγάζει και φοβάμαι ότι έχει αλλάξει κάμερα και έχει βάλει imitation. Υπάρχει τρόπος να το ελέγξω αν είναι γνήσια η κάμερα ;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αφού έλυσες το θέμα του μικροφώνου, τώρα ήρθε η σειρά της κάμερας :cry:

 

Εγκατέστησε την εφαρμογή Phone Info και θα δεις μέσω αυτής πολλές πληροφορίες για το hardware και όχι μόνο. Η μαμά κάμερα είναι της Sony.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και δεν μπορώ να την βρω πουθενά είναι η sony imx240

Αυτά τραβάς όταν αγοράσεις κινητό και δεν το τσεκάρεις .

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι σου λεει το phone info?

Μου φαινεται υπερβολικος ο κοπος που πρεπει να μπει καποιος για να βαλει μαϊμου καμερα στο νοτε και να γλιτωσει ελαχιστα ευρω σε σχεση με την οριτζιναλ. Εκτος και αλλαξε ολη τη μητρικη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πριν λίγο συνέβη το εξής κουλό (σε Note 4 C Πολωνίας) .

Ήμουν σε δίκτυο H+ και μόλις είχα πάρει κανα δυο ενημερώσεις κάποιων εφαρμογών απο το store. Λέω, δεν μπαίνω να κάνω κι έναν χειροκίνητο έλεγχο για ενημερώσεις λειτουργικού; Πατάω στο "Μη αυτόματη λήψη ενημερώσεων" και όλως περιέργως μου δείχνει νέα ενημέρωση..!!

Πριν προλάβω να δω τι και πως, μου πετάει απο πάνω ένα μήνυμα ως προειδοποίηση οτι είμαι σε σύνδεση δεδομένων και οχι wi-fi, και οτι ενδεχομένως θα χρεωθώ αν συνεχίσω. Του είπα όχι, έψαξα και βρήκα wi-fi και μπήκα ξανά για να πάρω την ενημέρωση με την ησυχία μου. Έλα μου ντε που δεν υπήρχε πουθενά όσες φορές κι αν την έψαξα. Μέχρι που το έβαλα πάλι σε δεδομένα για να δω μπας και εμφανιστεί πάλι, αλλά τίποτα.

 

Πολύ κουλό δεν είναι; Τι παίχτηκε, την απέσυραν;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας. Έχω το το Galaxy Note 4 SM-N910F. Όταν πάω στις ρυθμίσεις κλήσεων μου βγάζει Αποτυχία ανάγνωσης δεδομένων Σφάλμα κάρτας sim ή δικτύου. Ενώ αναγνωρίζει την κάρτα sim την διαβάζει κανονικά έχω σήμα και δεδομένα και επαφές όταν πάω στις ρυθμίσεις κλήσεων μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Άλλαξα κάρτα sim έβαλα καινούρια έκανα εργοστασιακή εγκατάσταση format, και στο cache και πάλι τα ίδια. Κάποιος μου είπε ότι έχει πρόβλημα το sim card reader αλλά αν είχε πρόβλημα έπρεπε να μην αναγνώριζε καθόλου την κάρτα. Εδώ την αναγνωρίζει. Μόνο στις ρυθμίσεις κλήσεων μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι γίνεται και πως αντιμετωπίζεται αυτό το πρόβλημα. Edited by Nik_amp
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...