Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την πέρασα και εγώ την αναβάθμιση φυσικά. Δεν αντιλήφθηκα κάτι και η μπαταρία σε γενικές γραμμές δείχνει τα ίδια με 2 φορτίσεις έως τώρα. Μια μέρα την βγάζει άνετα όπως πάντα και αυτό είναι που μετρά για μένα!

 

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο όπως λέτε και εσείς το έχω 2 χρόνια και 4 μήνες, ρεκόρ για μένα και θα πάει για πολύ ακόμη, μια που δεν νοιώθω να λείπει κάτι από το τηλέφωνο, όλα αυτά τα χρόνια λειτουργεί άψογα και φυσικά δεν υπάρχει αντικαταστάτης προς το παρόν.

 

Επαναφορά του έκανα μόνο 1 φορά γιατί είχε αυξηθεί μετά από αναβάθμιση πολύ η κατανάλωση και μετά έστρωσε!

 

Επίσης έχω πάθει πλάκα με την αντοχή της γνήσιας SVIEW θήκης που έχω από την αρχή και παρά την χρήση που έχει!!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια:)

 

Έχω να κάνω factory reset εγώ από τότε που έβαλα την 6 άρα χάχα αχ πλάκα μου κάνετε....! Χααχα

Έχω να κάνω factory reset από τότε που το πήρα, Ιούνιο του 15 :D :D

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια ώρα μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση για να δούμε τι θα δουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά δεν υπάρχει το έβαλα να φορτισει και έδειχνε ότι φόρτιζε και άρχισε να ξεφορτίζει. Αντίστροφη μέτρηση 15 14 13 12 11 αφού λέω τώρα θα κάνει κάνα μπαμ χαχα θα τρελαθώ ετσι

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως !!! Δεν έχω κάνει ποτέ factory reset από 1/2015... Και δουλεύει μια χαρά... παρόλο που εγκαθιστώ αρκετές εφαρμογές και μετά τις διαγράφω λόγω μη χρηστικότητας. Ίσως η νεα ενημέρωση είναι γρηγορότερη στη διαχείριση των δικτυων. Βλέπω καλύτερη ταχύτητα στο internet...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα κάτι καινούργιο που μάλλον προστέθηκε στην τελευταία αναβάθμιση (πρώτη φορά το βλέπω) και αφορά την μπαταρία και την εξοικονόμηση ενέργειας.

Όταν η μπαταρία έφτασε στο 25% εμφανίστηκε ένα μεγάλο αναδυόμενο μήνυμα απο το πάνω μέρος σε κλειδωμένη οθόνη, προτείνοντας μου διάφορες ρυθμίσεις για εξοικονόμηση. Όπου είχε κείμενο, ήταν στα αγγλικά (όπως και το headphones discconected κατά την εκκίνηση) παρότι η γλώσσα της συσκευής είναι στα ελληνικά.

 

Το χει δει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα κάτι καινούργιο που μάλλον προστέθηκε στην τελευταία αναβάθμιση (πρώτη φορά το βλέπω) και αφορά την μπαταρία και την εξοικονόμηση ενέργειας.

Όταν η μπαταρία έφτασε στο 25% εμφανίστηκε ένα μεγάλο αναδυόμενο μήνυμα απο το πάνω μέρος σε κλειδωμένη οθόνη, προτείνοντας μου διάφορες ρυθμίσεις για εξοικονόμηση. Όπου είχε κείμενο, ήταν στα αγγλικά (όπως και το headphones discconected κατά την εκκίνηση) παρότι η γλώσσα της συσκευής είναι στα ελληνικά.

 

Το χει δει κανείς;

 

Ναι με το βγάζει από την προηγούμενη ενημέρωση σίγουρα αν όχι από την προ προηγούμενη δε θυμάμαι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνει από την προηγούμενη αναβάθμιση αυτό που λες.

Πάντως εκεί που είχα δει μια μικρή καλυτέρευσή μπαταρίας με την προηγούμενη. Τώρα ξαναχαλασε παλι

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα κάτι καινούργιο που μάλλον προστέθηκε στην τελευταία αναβάθμιση (πρώτη φορά το βλέπω) και αφορά την μπαταρία και την εξοικονόμηση ενέργειας.

Όταν η μπαταρία έφτασε στο 25% εμφανίστηκε ένα μεγάλο αναδυόμενο μήνυμα απο το πάνω μέρος σε κλειδωμένη οθόνη, προτείνοντας μου διάφορες ρυθμίσεις για εξοικονόμηση. Όπου είχε κείμενο, ήταν στα αγγλικά (όπως και το headphones discconected κατά την εκκίνηση) παρότι η γλώσσα της συσκευής είναι στα ελληνικά.

 

Το χει δει κανείς;

Καλημέρα . Αυτό το μήνυμα (και άλλα παρομοια) νομίζω ότι δεν προέρχονται από το λειτουργικό , αλλά από την εφαρμογή peel smart remote . Εγώ τα εξαφανισα κάνοντας διαγραφή δεδομένων της εφαρμογής , μιας και δεν την χρησιμοποιώ.

 

Στάλθηκε από το SM-T555 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το βγάζει από την προηγούμενη ενημέρωση σίγουρα αν όχι από την προ προηγούμενη δε θυμάμαι ακριβώς!

 

Εμένα δεν μου έχει βγάλει τέτοιο μήνυμα. Ίσως όπως λέει και ο fagotistas επειδή δεν έχω πλέον το peel.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες μήπως έχει κάποια ρύθμιση ο καινούριος browser που έκανε αναβάθμιση σαν του 8+ για το ζουμ; Όταν έκανα double tap στον παλιό έκανε μεγέθυνση και προσαρμοζε το κείμενο να διαβάζετε όλο σε μια σελίδα, τώρα κάνω ζουμ και δεν το κάνει αυτό.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες μήπως έχει κάποια ρύθμιση ο καινούριος browser που έκανε αναβάθμιση σαν του 8+ για το ζουμ; Όταν έκανα double tap στον παλιό έκανε μεγέθυνση και προσαρμοζε το κείμενο να διαβάζετε όλο σε μια σελίδα, τώρα κάνω ζουμ και δεν το κάνει αυτό.

Enable manual zoom?

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες μήπως έχει κάποια ρύθμιση ο καινούριος browser που έκανε αναβάθμιση σαν του 8+ για το ζουμ; Όταν έκανα double tap στον παλιό έκανε μεγέθυνση και προσαρμοζε το κείμενο να διαβάζετε όλο σε μια σελίδα, τώρα κάνω ζουμ και δεν το κάνει αυτό.

576012daa87d493799b98e421d8c2a1c.jpg

cc240f282eed55596aad5226dc907133.jpg

d044cf6195b2a32bae54c586e453cd35.jpg

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

 

Το έχω ενεργοποιήσει αλλά πάλι τίποτα

Enable manual zoom?

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Δεν το βρίσκω αυτό.

.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδες το ποστ μου. Τωρα το ποσταρα σωστα :)

 

Λοιπόν είδα ότι μάλλον δεν το υποστηρίζει το site. Σε άλλο site με double tap "μαζεύει" όλο το κείμενο να διαβαστεί κανονικά.

 

Edit:Προσπαθώ να επισυνάψω screenshotόπως πιο πάνω έκανες εσυ αλλά δεν με αφήνει λόγω limited quota. Το μικραίνω από το κινητό σε σημείο που δεν διαβάζεται το κείμενο και πάλι δεν με αφήνει. Πως το μικραίνεις με τέτοια ποιότητα και να σε αφήνει να το επισυνάψεις;

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα φορουμ μπαινω με την εφαρμογη tapatalk. Ενα απο τα πολλα καλα της ειναι οτι σε αφηνει να ανεβαζεις φωτο χωρις περιορισμους.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος λινκ που να λέει επίσημα τι παίρνει από sd card το NOTE 4; αν δεν κάνω λάθος μέχρι 256gb;

Σκέφτομαι αγορά Samsung Evo plus 64gb. Είναι u3. Δεν υπάρχει φαντάζομαι καμία ασυμβατότητα; απλά είπα να είμαι σίγουρος πριν την αγοράσω. Ιδανικά θα ήθελα να απαντήσει κάποιος που την έχει

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος λινκ που να λέει επίσημα τι παίρνει από sd card το NOTE 4; αν δεν κάνω λάθος μέχρι 256gb;

Σκέφτομαι αγορά Samsung Evo plus 64gb. Είναι u3. Δεν υπάρχει φαντάζομαι καμία ασυμβατότητα; απλά είπα να είμαι σίγουρος πριν την αγοράσω. Ιδανικά θα ήθελα να απαντήσει κάποιος που την έχει

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Επίσημα έως 128GB υποστήριζει… Ωστόσο στο youtube αν κάνεις μια αναζήτηση πολλοί έχουνε βάλει 256GB και 512GB(!?!?!?) και φαίνεται να τις διαβάζει κανονικά… :o Για την samsung που λες δεν γνωρίζω… Προσωπικά χρησιμοποιώ μια SanDisk 128GB εδώ και 3 χρόνια σχεδόν χωρίς κανένα πρόβλημα… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος λινκ που να λέει επίσημα τι παίρνει από sd card το NOTE 4; αν δεν κάνω λάθος μέχρι 256gb;

Σκέφτομαι αγορά Samsung Evo plus 64gb. Είναι u3. Δεν υπάρχει φαντάζομαι καμία ασυμβατότητα; απλά είπα να είμαι σίγουρος πριν την αγοράσω. Ιδανικά θα ήθελα να απαντήσει κάποιος που την έχει

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Στο επίσημο site λέει: "External Memory Support MicroSD (Up to 128GB) " http://www.samsung.com/uk/smartphones/galaxy-note-4-n910f/SM-N910FZKEBTU/

 

Στο manual που έριξα μια ματιά, δεν λέει μέχρι τι κάρτα δέχεται. Εγώ έχω 1,5 χρόνο την San Disk extreme U3 με 64 γίγαντες :lol: και πετάει σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena δίνει 256. Καλά το μέγεθος δεν με νοιάζει και πολύ. Για 64 πάω. Έχω την 32gb Samsung Evo plus. Απλά είπα να πάω σε μεγαλύτερο. Το u3 βλέπω προτείνεται για 4k video οπότε λέω να πάω σε αυτή κοιτώντας στο μέλλον, γιατί πόσο ακόμα να μείνω με το NOTE.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μερες με τρωει η τσεπη μου. Εμαθα και οτι το ΝΟΤΕ 8 θα μοιαζει με το S8 και ξενερωσα. Σημερα επαιξα λιγο με το s7 Edge σε καταστημα και γλυκαθηκα. Εχει και καλη τιμη πλεον και εχει και την 7.

Λετε να η μπα :D

Link to comment
Share on other sites

Μπα. Αλήθεια τί θα κερδίσεις; αυτό πρέπει να σκεφτείς. την πέρασα και γώ αυτή τη φάση αλλά δεν βρήκα αξία εναλλακτική

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πω, πω νέκρα :worry:

 

Λίγο το καλοκαίρι, λίγο το οτι πάλιωσε το μωρό μας, αλλά κυρίως το οτι είναι κορυφαίο και δεν προβληματίζει τους κατόχους του ακόμη και τώρα (πολύ αντικειμενική άποψη έτσι :lol: ) δικαιολογεί μάλλον την μεγάλη σιωπή στο νήμα.

 

Πάμε λοιπόν...... νέα ενημέρωση μόλις έσκασε στο Πολωνικό μου :)

Link to comment
Share on other sites

Βλακειες αναβαθμισεις εμενα σταμάτησε να δουλεύει καιρο τωρα το ινφαρεντ για το τηλεκοτρολ δεν κλεινει μονο του οτι και να του βάλεις ειτε 5sec ειτε 15 οτι νάνε......:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...