Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάλι δεν μπορώ να πω ότι είδα διαφορά. Σχεδόν έμεινε στα ίδια χάλια από το προηγούμενο update.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.ebay.co.uk/itm/262992417898?_trksid=p2060353.m2763.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Galaxy-note-4-faulty-/112410613514?hash=item1a2c31d70a:g:kggAAOSw42dZHIxB

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει το ρίσκο να αγοράσω ένα από αυτά με την προικιάτικη να προσπαθήσω να το φτιάξω στο ένα λέει ότι με από update κόλλησε στο μπουταρισμα στο sasmnug logo και λεω αν είναι software το πρόβλημα να προσπαθήσω να το φτιάξω δεν ξέρω αν το ΝΟΤΕ 4 έχει hardware πρόβλημα όπως το LG G4 που βγάζει πρόβλημα η πλακέτα.Το 2 περίπτωση είναι οταν το κλείνει για να κάνεις επανεκκίνηση δεν ανοίγει όταν βγάλει την μπαταριά για καμία ώρα δουλεύει κανονικά και δεν φορτίζει όταν είναι ανοικτό αυτό το πρόβλημα ακούγετε περισσότερο hardware πρόβλημα πάρα software. Το ξερω ειναι ρισκο κ θα χασω 105 στερλίνες =122 ευρό

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις πως απενεργοποιει καποιος τις επιλογες για προγραμματιστες που ενεργοποιησα απο περιεργεια...? Αυτο που κανεις πεντε συνεχομενα κλικ....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος τρόπος πέρα από το KIES για να συνδέσουμε το κινητό στον υπολογιστή; Το θέμα είναι ότι στην δουλειά πλέον έχω τα WINDOWS 10 και δεν με αφήνουν να το κάνω εγκατάσταση!!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Για να απενεργοποιει καποιος τις επιλογες για προγραμματιστες πάς ρυθμίσεις (στις κύριες ρυθμίσεις του τηλεφώνου) στην επικεφαλίδα "ΣΥΣΚΕΥΗ" πατας εφαρμογές στη καρτέλα που λέει όλες (πάνω λέει λήφθηκε εκτελείτε και όλες) βρίσκεις της ρυθμίσεις (εχει όλες της εφαρμογές του κινητού αλφαβητικά)το πατάς ανοίγει και πατάς εκκαθάριση δεδομένων και με αυτό το τρόπο απενεργοποιήεις της επιλογές για προγραμματιστές
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος τρόπος πέρα από το KIES για να συνδέσουμε το κινητό στον υπολογιστή; Το θέμα είναι ότι στην δουλειά πλέον έχω τα WINDOWS 10 και δεν με αφήνουν να το κάνω εγκατάσταση!!

 

Ναι φίλε. Υπάρχει το Smart Switch (απο το site της Samsung) το οποίο είναι συμβατό και με windows 10.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε. Υπάρχει το Smart Switch (απο το site της Samsung) το οποίο είναι συμβατό και με windows 10.

 

Ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω!!

 

Ενημέρωση: Πάλι δεν με αφήνει! Υπάρχει άραγε κάτι άλλο;;

 

Συμπτωματικά πριν από λίγο αγόρασα καινούριο καλώδιο usb, όχι γνήσιο, μια που το γνήσιο κόπηκε και δεν φόρτιζε. Με το καινούριο καλώδιο λοιπόν που μόλις δοκίμασα συνδέεται χωρίς ΚΙΕS και άλλα!!! Μάλιστα μου βγάζει για πρώτη φορά μενού με 4 επιλογές, για μεταφορά αρχείων, για φωτογραφίες, για φόρτιση κτλ! Πως γίνεται αυτό;; Το καλώδιο της SAMSUNG δεν το άφηνε; Θα τρελαθούμε εντελώς!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω!!

 

Ενημέρωση: Πάλι δεν με αφήνει! Υπάρχει άραγε κάτι άλλο;;

 

Συμπτωματικά πριν από λίγο αγόρασα καινούριο καλώδιο usb, όχι γνήσιο, μια που το γνήσιο κόπηκε και δεν φόρτιζε. Με το καινούριο καλώδιο λοιπόν που μόλις δοκίμασα συνδέεται χωρίς ΚΙΕS και άλλα!!! Μάλιστα μου βγάζει για πρώτη φορά μενού με 4 επιλογές, για μεταφορά αρχείων, για φωτογραφίες, για φόρτιση κτλ! Πως γίνεται αυτό;; Το καλώδιο της SAMSUNG δεν το άφηνε; Θα τρελαθούμε εντελώς!

 

Αν δουλεύεις σε εταιρία που πρόσφατα ανανέωσε τις άδειες και τα λειτουργικά στους υπολογιστές της, είναι πιθανόν να μην μπορείς να εγκαταστήσεις τίποτα "ξένο" λόγο εταιρικών περιορισμών (για λόγους ασφαλείας του δικτύου και γενικότερα) . Άλλα προγράμματα έχεις δοκιμάσει να εγκαταστήσεις; Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο. Ίσως κάποιο περίεργο antivirus-firewall, αλλά δεν νομίζω.

Στα δικά μου windows 10 και σε ένα σωρό άλλων χρηστών, μια χαρά εγκαθίστανται τα λογισμικά της Samsung, άρα σίγουρα κάτι παίζει με το δικό σου pc και το εταιρικό δίκτυο που πιθανόν δουλεύει.

 

Κι αυτό που λες με το καλώδιο, νομίζω πως επίσης έχει να κάνει με την έκδοση των windows (και τους drivers) . Μάλλον πριν (με το πρώτο καλώδιο της Samsung) δεν το συνέδεες σε windows 10, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Για να απενεργοποιει καποιος τις επιλογες για προγραμματιστες πάς ρυθμίσεις (στις κύριες ρυθμίσεις του τηλεφώνου) στην επικεφαλίδα "ΣΥΣΚΕΥΗ" πατας εφαρμογές στη καρτέλα που λέει όλες (πάνω λέει λήφθηκε εκτελείτε και όλες) βρίσκεις της ρυθμίσεις (εχει όλες της εφαρμογές του κινητού αλφαβητικά)το πατάς ανοίγει και πατάς εκκαθάριση δεδομένων και με αυτό το τρόπο απενεργοποιήεις της επιλογές για προγραμματιστές

ευχαριστώ θα το δοκιμάσω....

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύεις σε εταιρία που πρόσφατα ανανέωσε τις άδειες και τα λειτουργικά στους υπολογιστές της, είναι πιθανόν να μην μπορείς να εγκαταστήσεις τίποτα "ξένο" λόγο εταιρικών περιορισμών (για λόγους ασφαλείας του δικτύου και γενικότερα) . Άλλα προγράμματα έχεις δοκιμάσει να εγκαταστήσεις; Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο. Ίσως κάποιο περίεργο antivirus-firewall, αλλά δεν νομίζω.

Στα δικά μου windows 10 και σε ένα σωρό άλλων χρηστών, μια χαρά εγκαθίστανται τα λογισμικά της Samsung, άρα σίγουρα κάτι παίζει με το δικό σου pc και το εταιρικό δίκτυο που πιθανόν δουλεύει.

 

Κι αυτό που λες με το καλώδιο, νομίζω πως επίσης έχει να κάνει με την έκδοση των windows (και τους drivers) . Μάλλον πριν (με το πρώτο καλώδιο της Samsung) δεν το συνέδεες σε windows 10, έτσι δεν είναι;

Ναι εταιρικός είναι ο υπολογιστής και περιορισμοί υπάρχουν. Παρόλα αυτά τώρα συνειδητοποίησα ότι υπάρχουν απλά καλώδια και καλώδια μεταφοράς δεδομένων. Το έγραφε στο κουτί του νέου καλωδίου και απόρησα στην αρχή. Λοιπόν με ότι άλλο καλώδιο (3 στο σύνολο) δοκίμασα δεν μπορούσε να συνδεθεί, αλλά μόνο φόρτιζε. Με το καινούριο καλώδιο μου βγάζει τις 4 επιλογές που ανέφερα πιο πάνω και μπαίνω στο κινητό κανονικά χωρίς KIES κτλ!! Έπεσα από τα σύννεφα! Όσο ζεις μαθαίνεις!!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ένα κείμενο που εμφανίζεται για λίγο (1 sec) στο κάτω μέρος της οθόνης μετά απο επανεκκίνηση που λέει: "Headphones Disconnected" ?? Θα ναι κουλό αν εμφανίζεται μόνο στο δικό μου :wacko: .

Μετά απ' το προηγούμενο update πρωτοεμφανίστηκε. Τι φάση είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε νέα ενημέρωση (374,28Mb) στο Πολωνέζικο μωρό μου :D

 

 

Αηδια καταντησε η δουλεια. Πανω που το εφερα στα μετρα μου :lol:

 

Την εβαλες; Χαλασε τιποτα; Απο μπαταρια εννοώ

Link to comment
Share on other sites

Για Σλοβενία την πέρασα και εγώ σήμερα… Δεν έχω διαπιστώσει κάτι συνταρακτικό… Ολα καλά!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ουγγρικό πέρασα χθες προχθές δεν θυμάμαι όλα καλά δεν είδα κάμα διάφορα μέχρι τώρα! Επίσης με ήρθε και ενημέρωση ο στοκ ο broswer γ@@μ@ πολύ δεν ξέρω αν είναι έτσι και στο S8 αλλά απίθανος.

 

Υ.Σ ακόμα με το νοτελι δεν το αλλάζω σαν κυρία συσκευή βετεράνος έγινα χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ουγγρικό πέρασα χθες προχθές δεν θυμάμαι όλα καλά δεν είδα κάμα διάφορα μέχρι τώρα! Επίσης με ήρθε και ενημέρωση ο στοκ ο broswer γ@@μ@ πολύ δεν ξέρω αν είναι έτσι και στο S8 αλλά απίθανος.

 

Υ.Σ ακόμα με το νοτελι δεν το αλλάζω σαν κυρία συσκευή βετεράνος έγινα χαχαχ

 

Φίλε και εγώ αν δεν κάνει "μπαμ" δεν το αλλάζω με τίποτα… τα κάνει όλα και συμφέρει! Πάμε για 3 χρόνια σε λίγο… και είναι σαν να μην πέρασε μια μέρα! Δεινόσαυροι αυτού του thread γίναμε! :cool:

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

+1 στην ομάδα των υπερ-ευχαριστημένων!

 

Απλά αυτή η ενημέρωση του Μαΐου χάθηκε ο κόσμος να ρθει λίγο νωρίτερα; Προχθές το έστρωσα με factory reset και την ενημέρωση του Απριλίου, ποιος το ξανακάνει τώρα...

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γώ με τη δικιά μου ουγκαρέζα περάσαμε κάποια στιγμή μια κρίση στη σχέση μας. Ήθελα μια αλλαγή στη ζωή μου αλλά κατάλαβα ότι δεν υπάρχει καλύτερη και έμεινα πιστός. Ίσως πρώτη φορά κρατάω smartphone τόσο καιρό. Μετά από 2 μιση χρόνια και ακόμα δεν υπάρχει άξιος διάδοχος στην αγορά. Κρίμα με το NOTE 7. Θα ήταν κινητάρα αν δεν υπήρχε το γνωστό θέμα.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
+1 στην ομάδα των υπερ-ευχαριστημένων!

 

Απλά αυτή η ενημέρωση του Μαΐου χάθηκε ο κόσμος να ρθει λίγο νωρίτερα; Προχθές το έστρωσα με factory reset και την ενημέρωση του Απριλίου, ποιος το ξανακάνει τώρα...

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

δεν νομιζω να υπαρχει λογος να κανει καποιος factory reset καθε μηνα που δινουν το update,δεν ειναι νεο λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

@lagoudakis, από τη μία συμφωνώ, αλλά από την άλλη 400 MB δεν το λες απλά αναβάθμιση ασφαλείας, οπότε τελικά πάντα επικρατεί ο ψυχαναγκασμός του factory reset :-)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το ξερω...απλα προσωπικα επειδη με τσακιζει το ξανα μανα απο την αρχη καθε μηνα,οποτε το αποφευγω,φυσικα αν δω κατι δεν παει καλα ειναι μονοδρομος,ευτυχως που μου δουλευει υποδειγματικα μεχρι στιγμης με τα update:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...