Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως το λες για τα δυο προβλήματα. Μακάρι, αλλά χλωμό λίγο. Πάντως στο δικό μου C, μετά την τελευταία αναβάθμιση, δεν μου έχει ξαναπαρουσιαστεί το πρώτο και χειρότερο απ' όλα, αυτό με τις κλήσεις. Όλα τα άλλα, δυστυχώς τα έχει ακόμη.

 

Ωραίος ήχος το φαγκότο..!! Δεν παίζω, αλλά πολύ μ' αρέσει :)

Όντως , με την τελευταία δεν μου το έχει ξανακάνει τώρα που το σκέφτομαι . Μακάρι να τελειώσαμε οριστικά με αυτό . Όσο αφορά το Φαγκότο , σε βρίσκω πολύ ψαγμένο , φίλε μου !

 

Στάλθηκε από το SM-T555 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως , με την τελευταία δεν μου το έχει ξανακάνει τώρα που το σκέφτομαι . Μακάρι να τελειώσαμε οριστικά με αυτό . Όσο αφορά το Φαγκότο , σε βρίσκω πολύ ψαγμένο , φίλε μου !

 

Στάλθηκε από το SM-T555 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, κατι φαινεται πως εκαναν γι αυτο το προβλημα. Ας ελπισουμε και για τα αλλα (στην επερχομενη αναβαθμιση). Οχι ρε συ, δεν ειμαι και κανενας σουπερ ψαγμενος. Απλα μ' αρεσει ο ηχος αυτου του οργανου :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε λοιπον η νεα ενημερωση των 435mb περιπου (σε Note C Πολωνιας). Το κειμενο ως γνωστον περιγραφει τα γνωστα οπως παντα.

 

Παντα καλοδεχουμενη :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε αναβάθμιση του shealth που σημαίνει ότι έρχεται και η αναβάθμιση που πήρατε ήδη κάποιοι. Ήλπιζα να είναι η nougat, αλλά....
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Για Σλοβενία και μένα κατεβάζω το update τώρα…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το φαγκότο στα Χανιά στο παλιό λιμάνι?

Όχι φίλε μου , το επάγγελμα μου είναι μουσικός και παίζω Φαγκότο . Φίλε Johnphone , ψαγμένος είσαι και μόνο που ξέρεις ότι το Φαγκότο είναι μουσικό όργανο , πόσο μάλλον που γνωρίζεις τον ήχο του και σου αρέσει κιόλας ! Στα του θέματος μας τώρα . Σήμερα παρέλαβα από Σμαρτεκ το κινητό μου . Να υπενθυμίσω ότι το είχα πάει γιατί σταμάτησαν να δουλεύουν οι υπέρυθρες . Ε λοιπόν τα παιδιά μου άλλαξαν και την κάμερα (είχα παρατηρησει οτι δεν εστίαζε καλά μερικές φορές) , όπως επίσης και την υποδοχή φόρτισης του κινητού που , οπως μου είπαν ήταν έτοιμη να κοπεί . Εχω να πω για τους ανθρώπους εκεί ότι οπότε τους χρειάστηκα ηταν άψογοι στη δουλειά τους και στην εξυπηρέτηση τους . Ειναι ένας σοβαρός λόγος να ξαναπαρω samsung . Να πω επίσης ότι με το που το άνοιξα μου ήρθε αναβάθμιση ( Ουγγαρία ) . Αυτά !

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 μερες συνεχεια μου πεταει στο ξεκαρφωτο διαφημησεις και μου ανοιγει τον explorer οτι ταχα κερδισα ενα κινητο και οτι χρειαζεται να κανω αναβαθμιση το κινητο..εχω κολλησει καποιο ιο? πως μπορω να το τσεκαρω?
Link to comment
Share on other sites

Ιος οχι. Εφαρμογη μαλλον. Καποια που εγκατεστησες τις τελευταιες 2-3 μερες.

αυτο ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω ποια ειναι... να αρχισω να σβηνω εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με αναβάθμιση 400 τόσα MB και ούτε μισό νέο feature, ελπίζω το κινητό μας να είναι εντελώς bug-free :-)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Η ενημέρωση ασφαλείας είναι απλός δεν είναι κάτι το update αυτό! Αν και μετά απο περισσότερα από 2 χρόνια ακόμα παίρνουμε αναβαθμίσεις είναι πολύ δεν θυμάμαι πότε να το έχει ξανά κάνει η σαμη.

Link to comment
Share on other sites

@kostashark, το ξέρω, απλά λόγω μεγέθους (1/4 πλήρους upgrade) αναρωτιέσαι πόσα bug fixes και security patches βρήκανε. Πάντως 2+ χρόνια μετά, το κινητό φυσάει :-)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ την τελευταία αναβάθμιση προχθές. 3 πράγματα πρόσεξα.

 

1. Πλέον μετά από επανεκκίνηση δεν βγάζει το μήνυμα ότι έχει τοποθετηθεί εξωτερική κάρτα μνήμης.

 

2. Στην ''Έξυπνη διαχείριση'' όταν επιλέγεις εκκαθάριση όλων βγάζει επιλογή για να επιλέξεις εσύ αν θες τον καθαρισμό του χώρου αποθήκευσης.

 

3. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά ουσιαστικά είναι η 1η φορά που βλέπω μεγάλη διαφορά στην μπαταρία. Συγκεκριμένα είχα να δω πάρα πολύ καιρό 5+ ώρες για να πέσει 1% η μπαταρία σε πλήρη αναμονή σε λειτουργία πτήσης, χωρίς wifi, bluetooth, τοποθεσία και με εξοικονόμηση ενέργειας. Η κατανάλωση που είχα ήταν 3 ώρες/1%. Μακάρι να μην είναι τυχαίο. Όταν το είχα πάρει, αλλά και όταν του έκανα κάποια στιγμή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είχε πάει στο 7+ώρες/1%, αλλά ήταν χωρίς τις πολλές εφαρμογές που έχω τώρα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σκέφτομαι να προχωρήσω είναι αγορά ενός note 4 c που έχω βρει και θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με το 4g+; έχει όπως και το note 4 f; γενικά ποιο προτιμάτε? Το f η το c; η δεν έχει σημασία?
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σκέφτομαι να προχωρήσω είναι αγορά ενός note 4 c που έχω βρει και θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με το 4g+; έχει όπως και το note 4 f; γενικά ποιο προτιμάτε? Το f η το c; η δεν έχει σημασία?

 

Το θέμα f vs c το είχα ανοίξει πριν 2,5 χρόνια και το έχουμε εξαντλήσει αλλά μπορείς να ρίξεις μια ματιά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919 .Σε γενικές γραμμές το c δεν υποστηρίζει 4g+ ενώ το f υποστηρίζει το c είναι 8πύρηνο το f 4πύρηνο αλλά όποιο και να βρεις θα το ευχαριστηθείς το ίδιο… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σκέφτομαι να προχωρήσω είναι αγορά ενός note 4 c που έχω βρει και θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με το 4g+; έχει όπως και το note 4 f; γενικά ποιο προτιμάτε? Το f η το c; η δεν έχει σημασία?

 

Το θέμα f vs c το είχα ανοίξει πριν 2,5 χρόνια και το έχουμε εξαντλήσει αλλά μπορείς να ρίξεις μια ματιά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919 .Σε γενικές γραμμές το c δεν υποστηρίζει 4g+ ενώ το f υποστηρίζει το c είναι 8πύρηνο το f 4πύρηνο αλλά όποιο και να βρεις θα το ευχαριστηθείς το ίδιο… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι, συν ένα μεγάλο μειονέκτημα που έχει το c ότι δεν κάνει ηχογράφηση κλήσεων μέσω bluetooth, αν σε ενδιαφέρει βέβαια.

Κατά τα άλλα δεν θα με απασχολούσε ιδιαίτερα αν ήταν C ή F.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την τελευταία Πολωνική,και μου νεκρώθηκε,δεν έχει σήμα,δηλαδή μηδέν γραμμές.Εκανα δύο φορές επανεκκίνηση,κάτι που τις άλλες δύο φορές που το διαπίστωσα,το διόρθωνε,αλλά τώρα δεν...Μάλιστα στη δεύτερη επανεκκίνηση,δεν επανήλθε,και αναγκάστηκα να πατήσω ΄πάλι το κουμπί για να ανοίξει,έκανε δηλαδή σαν να ήταν κλειστό.Αποτέλεσμα μηδέν.:(

Edit.

To μετακίνησα στην άλλη άκρη του σπιτιού,και το έβγαλα έξω στη βεράντα 4ου ορόφου που μένω,και ανέκαμψε με 3 γραμμές.Οταν το ξαναγύρισα στο υπνοδωμάτιο που συνήθως βρίσκομαι και συνήθως δουλεύει μιά χαρά,ξαναπήγε στο μηδέν σταθερά...

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την τελευταία Πολωνική,και μου νεκρώθηκε,δεν έχει σήμα,δηλαδή μηδέν γραμμές.Εκανα δύο φορές επανεκκίνηση,κάτι που τις άλλες δύο φορές που το διαπίστωσα,το διόρθωνε,αλλά τώρα δεν...Μάλιστα στη δεύτερη επανεκκίνηση,δεν επανήλθε,και αναγκάστηκα να πατήσω ΄πάλι το κουμπί για να ανοίξει,έκανε δηλαδή σαν να ήταν κλειστό.Αποτέλεσμα μηδέν.:(

Edit.

To μετακίνησα στην άλλη άκρη του σπιτιού,και το έβγαλα έξω στη βεράντα 4ου ορόφου που μένω,και ανέκαμψε με 3 γραμμές.Οταν το ξαναγύρισα στο υπνοδωμάτιο που συνήθως βρίσκομαι και συνήθως δουλεύει μιά χαρά,ξαναπήγε στο μηδέν σταθερά...

 

1) Στην καλυτερη περιπτωση θα μπορουσε να εχει προβλημα το δικτυο κυψελης του παροχου στην περιοχη σου. Αν εισαι και σε καμια νεκρη ζωνη αυτου του δικτυου, ακομη πιο πιθανο. Και μολις αποκατασταθει, θα εισαι ΟΚ.

 

2) Στην λιγοτερο χειροτερη περιπτωση, εχει προβλημα η καρτα SIM. Την αντικαθιστας και παλι ολα ΟΚ. Πιθανον και να μην παταει καλα στο sim tray η να εχει μετακινηθει. Αν την εχεις μεσα σε ανταπτορα, ακομη πιο πιθανο. Τσεκαρε το.

 

3) Στην απολυτως χειροτερη περιπτωση ειναι αυτο που φοβασαι μαλλον. Και οχι μονο εσυ, ολοι μας. Εχει προβλημα hardware η συσκευη (εκαψε μοντεμ η κατι αλλο στην πλακετα) και μονο σερβις μετα.

 

Την εχει βρεξει η σου χει πεσει ποτε; Τι αλλο να πω; Να ναι θεμα software ? Ισως το λιγοτερο πιθανο.

 

Οπως και να χει, μακαρι να εισαι σε εγγυηση ακομη και γενικοτερα να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

1) Στην καλυτερη περιπτωση θα μπορουσε να εχει προβλημα το δικτυο κυψελης του παροχου στην περιοχη σου. Αν εισαι και σε καμια νεκρη ζωνη αυτου του δικτυου, ακομη πιο πιθανο. Και μολις αποκατασταθει, θα εισαι ΟΚ.

 

2) Στην λιγοτερο χειροτερη περιπτωση, εχει προβλημα η καρτα SIM. Την αντικαθιστας και παλι ολα ΟΚ. Πιθανον και να μην παταει καλα στο sim tray η να εχει μετακινηθει. Αν την εχεις μεσα σε ανταπτορα, ακομη πιο πιθανο. Τσεκαρε το.

 

3) Στην απολυτως χειροτερη περιπτωση ειναι αυτο που φοβασαι μαλλον. Και οχι μονο εσυ, ολοι μας. Εχει προβλημα hardware η συσκευη (εκαψε μοντεμ η κατι αλλο στην πλακετα) και μονο σερβις μετα.

 

Την εχει βρεξει η σου χει πεσει ποτε; Τι αλλο να πω; Να ναι θεμα software ? Ισως το λιγοτερο πιθανο.

 

Οπως και να χει, μακαρι να εισαι σε εγγυηση ακομη και γενικοτερα να πανε ολα καλα.

Το παρακολουθώ συνέχεια,και βλέπω ότι πότε πότε,εμφανίζονται 1-2 γραμμές αλλά χάνονται γρήγορα,αλλά στη βεράντα που είναι από την άλλη μεριά του διαμ/τος,εξακολουθεί να έχει 3 γραμμές.Αρα κάτι γίνεται από δω.

Νερά-υγρασίες δεν έχει φάει,ενώ βρίσκεται μέσα στη μπλε θήκη της Samsung,αλλά και σε μία ακόμη θήκη-πουγκί όταν το παίρνω έξω.

Επίσης το άνοιξα και έβγαλα και έβαλα πάλι την κάρτα SIM,αλλά δεν είδα καμία αλλαγή.Πήρα και στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι θα το ψάξουν για θέμα βλάβης κυψέλης.

Εύχομαι να μη χαλάσει πριν να βγει το Νοte 8.:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθώ συνέχεια,και βλέπω ότι πότε πότε,εμφανίζονται 1-2 γραμμές αλλά χάνονται γρήγορα,αλλά στη βεράντα που είναι από την άλλη μεριά του διαμ/τος,εξακολουθεί να έχει 3 γραμμές.Αρα κάτι γίνεται από δω.

Νερά-υγρασίες δεν έχει φάει,ενώ βρίσκεται μέσα στη μπλε θήκη της Samsung,αλλά και σε μία ακόμη θήκη-πουγκί όταν το παίρνω έξω.

Επίσης το άνοιξα και έβγαλα και έβαλα πάλι την κάρτα SIM,αλλά δεν είδα καμία αλλαγή.Πήρα και στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι θα το ψάξουν για θέμα βλάβης κυψέλης.

Εύχομαι να μη χαλάσει πριν να βγει το Νοte 8.:lol:

Αν εχεις ακομα το νοτε2 στο συρταρι, θα σου προτεινα παντως να βαλεις τη σιμ εκει και να τη δοκιμασεις. Εμενα αυτο το σκυλι συνεχιζει να με βγαζει ασπροπροσωπο παντου.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ακομα το νοτε2 στο συρταρι, θα σου προτεινα παντως να βαλεις τη σιμ εκει και να τη δοκιμασεις. Εμενα αυτο το σκυλι συνεχιζει να με βγαζει ασπροπροσωπο παντου.

 

Το είχα και το χάρισα σε φίλο που με έχει βοηθήσει επί πολλά χρόνια να συμβιώσω με τον υπολογιστή μου.Αν δεν υπήρχε αυτός,θα είχα πετάξει τον υπολογιστή απ' το παράθυρο...:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σκέφτομαι να προχωρήσω είναι αγορά ενός note 4 c που έχω βρει και θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με το 4g+; έχει όπως και το note 4 f; γενικά ποιο προτιμάτε? Το f η το c; η δεν έχει σημασία?

 

Λοιπον φιλε το 910c υποστηριζει 4g+, εκεινο που μειονεκτει ειναι το κατεβασμα που αμα υπηρχε κατι ποιο γρηγορο απο το vdsl τοτε θα ηταν οντως μειονεκτημα προς το παρον ουτε εκει μειονεκτει.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΤΟ 910C.- το 910f βγαινει με τετραπυρηνο επεξεργαστη και το 910c εχει ενα οκτατυρηνο διαμαντι exynos διαβασε τα τεχνικα χαρακτηριστικα απο το gsm κανε και την συγκριση και αστους να λενε....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...