Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται ότι δεν παίρνω iPhone με τίποτα. Αλλά με νιώθεις για τα κολλήματα.

Τώρα για BlackBerry θα σου συνιστούσα να το σκεφτείς διπλά και τριπλά καθώς είναι ένα λειτουργικό σύστημα πάρα πολύ καλό αλλά υπό εξαφάνιση. Η ίδια η εταιρεία το έχει για σχολασμα. Σκεφτόμουν πριν πάρω το νοτελι το passport αλλά το άφησα.

Εγώ θεωρώ ότι με το νοτελι η σαμμυ έχει κάνει καλή δουλειά σε μεγάλο βαθμό αλλά τα προβλήματα πάντα θα υπάρχουν. Εγώ δεν πρόλαβα και άλλες εκδόσεις μόνο την 6.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα στην ΚΚ ΌΛΑ δουλεύαν ΆΨΟΓΑ. Μόλις έβαλα την 511 τρελάθηκε το τηλέφωνο. Ακόμα και την προηγούμενη εβδομάδα έκανα εκκαθάριση και τα πέρασα όλα από την αρχή αλλά τίποτα, τα ίδια κολλήματα. Καλό το iphone, smooth αλλά λόγο δουλειάς το πενάκι είναι must. Ακόμα και το πρόχειρο που κάνεις πολλές αντιγραφές - επικόλλησεις, το split screen, η ακόμα να μπορείς να ανοίγεις πολλά παράθυρα browser-email -κομπιούτερακι - notes ( ναι το κάνω συχνά ) και να μιλάω και στο τηλέφωνο. Αυτά στο iphone ΔΕΝ. ....... Προσωπικά περιμένω το note 6 μπας και δεν έχει τα κολλήματα του note4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά δεν είχα ποτέ ούτε κρασαρίσματα, ούτε χάσιμο φωτογραφιών κατά την μεταφορά, ούτε κάτι το επιλήψιμο στους σχεδόν 16 μήνες που το έχω με ένα σκασμό εφαρμογές! Το τηλέφωνο είναι άψογο σε όλα του. Το μόνο που με ενοχλεί κάπως είναι η καθυστέρηση ανοίγματος του ενεργού σημειώματος.

 

Τελευταία έχω προσέξει το εξής χαζό. Κάποιες ειδοποιήσεις που βάζω στο έξτρα ημερολόγιο (digical γιατί μου αρέσει το σκοτεινό θέμα) που έχω κατεβάσει, το οποίο συνεργάζεται άψογα με το splaner, μου ζητά να τις δω και στο knox! Γιατί το κάνει άραγε; Δεν δημιουργεί πρόβλημα, αλλά είναι χαζό να μου ζητά να τις δω και στο ΚΝΟΧ, αν θέλω φυσικά.

 

Επίσης η βελτιστοποίηση εφαρμογών μου έβγαλε 1 φορά μήνυμα ότι η εφαρμογή weather & Clock Widget (που έχει κατηγορηθεί ότι είναι ενεργοβόρα) καταναλώνει πολύ μπαταρία, κάτι που δεν φαινόταν στο Gsam Battery Monitor. Περίεργο.

 

Κατά τα άλλα αναβάθμιση σε Βουλγαρίας που έχω δεν μου έχει έρθει ακόμη.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά δεν είχα ποτέ ούτε κρασαρίσματα, ούτε χάσιμο φωτογραφιών κατά την μεταφορά, ούτε κάτι το επιλήψιμο στους σχεδόν 16 μήνες που το έχω με ένα σκασμό εφαρμογές! Το τηλέφωνο είναι άψογο σε όλα του. Το μόνο που με ενοχλεί κάπως είναι η καθυστέρηση ανοίγματος του ενεργού σημειώματος.

 

Τελευταία έχω προσέξει το εξής χαζό. Κάποιες ειδοποιήσεις που βάζω στο έξτρα ημερολόγιο (digical γιατί μου αρέσει το σκοτεινό θέμα) που έχω κατεβάσει, το οποίο συνεργάζεται άψογα με το splaner, μου ζητά να τις δω και στο knox! Γιατί το κάνει άραγε; Δεν δημιουργεί πρόβλημα, αλλά είναι χαζό να μου ζητά να τις δω και στο ΚΝΟΧ, αν θέλω φυσικά.

 

 

Κατά τα άλλα αναβάθμιση σε Βουλγαρίας που έχω δεν μου έχει έρθει ακόμη.

 

Same here. 1 χρονο τωρα, και με 5.1.1 αλλα και με 6.0.1 προσφατως, ΚΑΝΕΝΑ crash, με αρκετες τυπικες εφαρμογες αλλα χωρις κανενα παιχνιδι. Εχω το 910f βεβαια, αλλα δεν πιστευω να παιζει ρολο. Απο την μικρη μου πειρα με αντροιντ, τα περισσοτερα κρασαρισματα δεν λυνονται με factory reset αλλα με wipes στις cache και στα data.

Και ενα μικρο spoiler. Στην 6.0.1 το ενεργο σημειωμα, παροτι συνεχιζει να αργει να ανοιξει, οπως και πριν, αντικαθιστα τελειως (για τη δικη μου χρηση) το s planner (και γενικως τα ημερολογια) μιας και δινει επιλογη και για υπενθυμιση στη σημειωση που θα γραψεις.

Αυτη η αλλαγη μαζι με τη βελτιωση στο s note και στο air command menu, ειναι κατα τη γνωμη μου οι σημαντικοτερες βελτιωσεις που εδωσε η σαμσουνγκ στο νοτε4 με την ΜΜ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες

 

Βρήκα για ποιο λόγο δημιουργείται το battery draining τις τελευταίες μέρες, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί νωρίτερα, αλλά θα εδώ θα παραθέσω την άποψη μου αλλά και πως έλυσα το πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα προέρχεται έπειτα από το τελευταίο update του Απριλίου και ο λόγος είναι το “backup” android system wakelock, που σχετίζεται με το Google Backup και αποτρέπει τη συσκευή να πέσει σε λήθαργο ή αλλιώς σε deep sleep state.

To “backup” wakelock ενεργοποιείται όταν η συσκευή συνδέεται για φόρτιση και συνεχίζει να λειτουργεί, χωρίς να μπορείς να κάνεις κάτι για να το αποτρέψεις. Είναι κολλημένο σε buggy loop και ο μόνος τρόπος για να διορθωθεί είναι να γίνει επανεκκίνηση, αλλά αυτό θα επανέλθει στην επόμενη φόρτιση.

Για να μην κάνεις συνέχεια επανεκκινήσεις ακολούθησε τις εξής οδηγίες. (2 τρόποι)

1ος Τρόπος

1)Κάνε επανεκκίνηση (μία φορά στην αρχή για να διορθώσεις το wakelock, αν δεν γίνει αυτό και δεν διορθωθεί το wakelock τότε τα επόμενα βήματα δεν θα κάνουν τίποτα)

2)Πριν τη φόρτιση της συσκευής, απενεργοποίησε το Wi-Fi και το Google Backup

3)Κάνε πλήρης φόρτιση στη συσκευή

4)Αποσύνδεσε τη συσκευή από τον φορτιστή

5)Ενεργοποίησε το Wi-Fi και το Google Backup ξανά

6)Χρησιμοποίησε τη συσκευή

7)Πρόκειται να δεις πρόοδο

 

Το Google Backup είναι ο πραγματικός υπαίτιος και το bug ενεργοποιείται όταν η συσκευή συνδέεται στον φορτιστή και το Wi-Fi είναι ανοικτό, αλλά αν το Wi-Fi είναι απενεργοποιημένο πριν και κατά τη διάρκεια της φόρτισης τότε το bug δεν θα ενεργοποιηθεί.

Ακόμα αν το wakelock είναι ενεργοποιημένο δεν θα διορθωθεί η κατάσταση αν απλά κλείσεις το Google Backup.

Το θέμα είναι αν το Wi-Fi είναι ανοικτό κάποια logs προσπαθούν να κάνουν backup (Wi-Fi passwords)

2ος Τρόπος

1)Κάνε επανεκκίνηση (μία φορά στην αρχή για να διορθώσεις το wakelock,

2)Φόρτιση της μπαταρίας με εξωτερικό φορτιστή

 

Προσωπικά κάνω το δεύτερο τρόπο γιατί θέλω να έχω συνέχεια ανοικτο το wi-fi μου.

Υ.Γ Επιπροσθέτως απενεργοποίησα το smart lock και το location Google History που βρίσκεται στο location.

Υ.Γ2 Όλα αυτά μέχρι να έρθει το update της ΜΜ μιας και έχω Μαγιάρικο Note 4 910C που ελπίζω να έχει διορθωθεί το πρόβλημα.

Παρακάτω παραθέτω την προηγούμενη κατάσταση της μπαταρίας μου και την τωρινή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραπάνω δεν μπορούσα να ανεβάσω φωτογραφίες.. Εδω βάζω τη κατάσταση της μπαταρίας μετά από τις παραπάνω λύσεις https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/2c8769d158f28203a60c9b6909275b6c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/88614c9e663b241550a580d996aa52a1.jpg και πριν ήταν έτσι και χειρότερααααα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/f789d4098620fe103cdbd62f0e746f70.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160523/94a98adc5edeef435061ebc416ad6b3f.jpg Να φανταστείτε έφτασε το Android system στο 18%.

ελπίζω να βοήθησα, τώρα σειρά της Samsung και της Google..

Και ταυτόχρονα Google services στο 17%

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by philoly
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο εναν χρονο με το νοτελι, εφυγα γιατι βαρεθηκα κατι μικροbugs αλλα και ηθελα να αλλαξω,πλεον ειμαι κατοχος s6 edge plus απιστευτη συσκευη για οποιον το σκεφτεται...ειδικα με την 6.0.1 παει σφαιρα
Link to comment
Share on other sites

Νέο κρούσμα. Ενώ έδειχνε ότι είχα σήμα δύο άτομα με έπαιρναν και έδειχνε κλειστό.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλές συμπτώσεις ρε γμτ.....και το battery drain και δοκίμαζα κάτι ήχους στο κινητό και καλούσα τον εαυτό μου από το γραφείο,ενώ είχε σήμα έλεγε οτι ο συνδρομητής που καλέσατε έχει το τηλ του απενεργοποιημένο.:confused:

Με επανεκκίνηση έστρωσε αλλά δεν ήρθε καμμία ειδοποίησηση/μύνημα απο cosmote για χαμένη κλήση.Τι να το κάνω να το κοιτάω συνέχεια αν έχει σύνδεση και με σήμα να φοβάμαι μην χάνω κλήσεις...έλεος ρε samsung!:mad:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Νέο κρούσμα. Ενώ έδειχνε ότι είχα σήμα δύο άτομα με έπαιρναν και έδειχνε κλειστό.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε μενα το έκανε αυτό φίλε και ηταν ένας λόγος που εδωσα το νότε

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μην μου λέτε τέτοια

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω πιστεύω όλες οι συσκευές με 4g cat 4 έχουν αυτό το θέμα, γι αυτο αν θα έπαιρνα τώρα νοτε 4 θα προτιμούσα το 4 πυρηνο γτ είναι cat 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Πρώην κάτοχος samsung galaxy s5 και αφου μου το έκλεψαν πριν τα Χριστούγεννα σε αναζήτηση καινούριου είδα πως " once note always note "και είχαν δίκιο.

27-1 πήρα το note 4 c. Στην αρχή θεώρησα πώς το πενακι θα είναι άχρηστο σε εμένα αλλα μόνο αχρηστο δεν ήταν. Απλά καταπληκτικό και πολύ χρήσιμο. Το κινητό είναι ένας υπολογιστής σε μικρή έκδοση. Κάνω τα πάντα.Σπάνια ανοίγω πλέον υπολογιστή.Πχ να ειμαι σε σεμιναριο και όταν όλοι να βγάζουν να σημειώσουν να βλέπουν ότι γράφω πάνω στο κινητό και για όσο θέλω και να παθαίνουν πλάκα.

Λοιπόν ένα αρνητικό για εμενα είναι το σήμα του στο 4g δεν έχω σήμα σπάνια να εμφανιστεί καμιά γραμμή. Αναγκαστικά το έχω στο 3g.Μεγάλη απογοητευση.Ενώ με το galaxy s5 που είχα το 4g ήταν φουλ και δεν είχα κανένα θέμα.

Συνεχίζω.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό μου είναι από Βιετναμ, 17-4 μου εγεινε η καινούρια αναβάθμιση 6.01 (και από ότι είδα και από αλλού ήμουν από τις πρώτες).

Επειδή δεν είμαι και χακερας χαχα σαν και εσάς δεν ήξερα πως καλο λοιπόν θα ήταν να είχα κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν περάσω την καινούρια αναβάθμιση. Στην αρχή έτρεξα να το γυρίσω σε 4g και το σήμα χειρότερο και από πριν.Τα καινούρια εικονίδια δεν πολυσυμπάθησα αλλά τα συνηθισα.Με χάλασε που αφαίρεσαν τα πρότυπα από τις λειτουργίες του spen στην καινούρια έκδοση. Κολλήματα δεν είχα ποτέ ούτε πριν ούτε τώρα με την καινούρια έκδοση. Ενώ το s5 έτρωγε τρελά. Βέβαια τις τελευταίες μέρες τρώει κάποια άλλα πιστεύω επειδή το έχω φουλ και πρέπει επιτέλους να πάρω μια κάρτα μνήμης. Ω ναι όλο το άφηνα αφού έβλεπα πως είχα χώρο

Συνεχίζω. .....

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρνητικά στην καινούρια αναβαθμιση είναι πως η μπαταρία τελειώνει πολύ πιο γρήγορα από πριν.Και μιλάμε για ίδια βαριά χρήση όπως πριν.

Ενώ η αναβάθμιση εγεινε 17 -4 το κινητό από αρχές Μαΐου υπερθερμενεται στην φόρτιση και γενικά. Σε σημείο που πολλές φορές ούτε στο αυτί δεν μπορώ να το ακουμπήσω .Αυτό γίνεται πολύ συχνά. Τι μπορεί να φταίει?

Έχω τζάμι προστασίας και δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά εδώ και μήνες όταν γράφω με το spen στο κέντρο της οθόνης και δεξιά δεν έχει καθόλου καλή απόκρυσή.

Μπορεί καμιά φορά να δουλεύει κανονικά και άλλες φορές να μου παραμορφώνει ότι γράφω και μόνο στο συγκεκριμένο σημείο. Το τζάμι σε εκείνο το σημείο είναι μια χαρα.Τι μπορεί να φταίει?

Περιμένω απαντήσεις για σήμα αν έχετε θέμα και εσεις με το 4g και τα υπόλοιπα που σας ειπα,οποίος ξέρει και έχει όρεξη να μου πει.

Ευχαριστώ και sorry για το σεντόνι χαχα

Edited by bilibina
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα αρνητικό για εμενα είναι το σήμα του στο 4g δεν έχω σήμα σπάνια να εμφανιστεί καμιά γραμμή. Αναγκαστικά το έχω στο 3g.Μεγάλη απογοητευση.Ενώ με το galaxy s5 που είχα το 4g ήταν φουλ και δεν είχα κανένα θέμα.

Συνεχίζω.......

 

 

 

Με χάλασε που αφαίρεσαν τα πρότυπα από τις λειτουργίες του spen στην καινούρια έκδοση.

 

Αρνητικά στην καινούρια αναβαθμιση είναι πως η μπαταρία τελειώνει πολύ πιο γρήγορα από πριν.Και μιλάμε για ίδια βαριά χρήση όπως πριν.

Ενώ η αναβάθμιση εγεινε 17 -4 το κινητό από αρχές Μαΐου υπερθερμενεται στην φόρτιση και γενικά. Σε σημείο που πολλές φορές ούτε στο αυτί δεν μπορώ να το ακουμπήσω .Αυτό γίνεται πολύ συχνά. Τι μπορεί να φταίει?

Έχω τζάμι προστασίας και δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά εδώ και μήνες όταν γράφω με το spen στο κέντρο της οθόνης και δεξιά δεν έχει καθόλου καλή απόκρυσή.

Μπορεί καμιά φορά να δουλεύει κανονικά και άλλες φορές να μου παραμορφώνει ότι γράφω και μόνο στο συγκεκριμένο σημείο. Το τζάμι σε εκείνο το σημείο είναι μια χαρα.Τι μπορεί να φταίει?

Περιμένω απαντήσεις για σήμα αν έχετε θέμα και εσεις με το 4g και τα υπόλοιπα που σας ειπα,οποίος ξέρει και έχει όρεξη να μου πει.

Ευχαριστώ και sorry για το σεντόνι χαχα

 

Σχετικά με το 4g δεν έχω συγκριτικά για έχω συμπέρασμα. Πάντως πιάνει σχεδόν παντού για να μη πω παντού σε Κοζάνη-Θεσσαλονίκη που το έχω δοκιμάσει.

 

Όσο για την ΜΜ βγάλανε τα πρότυπα από το spen;; Απαράδεκτο. Δηλαδή τώρα τι έχει; Μόνο μια φόρμα;

 

Η μπαταρία άλλοι λένε ότι είναι ίδια και άλλοι χειρότερη. Δεν ξέρω τι φταίει. Χειρότερη μπαταρία δεν θα την ανεχτώ πάντως, μια που ήδη με την 5.1.1 έπεσε αισθητά, αλλά ακόμη μια μέρα την βγάζει με την χρήση που κάνω.

 

Τα παραπάνω με προβληματίζουν για το αν θα περάσω την ΜΜ.:confused:

 

Όσο για την κακή απόκριση του spen που λες περίεργο. Μήπως έχεις θήκη με μαγνήτη;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όσο για την ΜΜ βγάλανε τα πρότυπα από το spen;; Απαράδεκτο. Δηλαδή τώρα τι έχει; Μόνο μια φόρμα;

 

Όσο για την κακή απόκριση του spen που λες περίεργο. Μήπως έχεις θήκη με μαγνήτη;

 

Τα πρότυπα με τα χρώματα και τα σχεδιάκια έχουν φύγει.

Αλλά έχουν αφήσει τη διαχείριση φόντου. Δλδ...

 

Μέσα στο s note, αφού ανοίξουμε να γράψουμε ένα σημείωμα, πάμε πάνω δεξιά στα ΠΕΡ. -> Ρυθμίσεις φόντου και εκεί ρυθμίζουμε τον 'Τύπο σελίδας' και το χρώμα του φόντου. Αν θέλουμε εκεί μπορούμε να βάλουμε μια δική μας εικόνα ως φόντο. Κατεβάζουμε λοιπόν όσα πρότυπα θέλουμε από το νετ και τα βάζουμε σαν φόντο! Οπότε έγινε ακόμη καλύτερο!

 

Στον Τύπο σελίδας μπορούμε να επιλέξουμε μεταξύ των: Κενό, Σημείωση, Πλέγμα, Λίστα εργασιών, Ημερολόγιο, Πρόγραμμα, Σημ. συνάντησης και Ηρεμ. φωτογραφ.

 

Όσο για την απόκριση του spen είναι το ίδιο καλή με πριν. Καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τα πρότυπα με τα χρώματα και τα σχεδιάκια έχουν φύγει.

Αλλά έχουν αφήσει τη διαχείριση φόντου. Δλδ...

 

Μέσα στο s note, αφού ανοίξουμε να γράψουμε ένα σημείωμα, πάμε πάνω δεξιά στα ΠΕΡ. -> Ρυθμίσεις φόντου και εκεί ρυθμίζουμε τον 'Τύπο σελίδας' και το χρώμα του φόντου. Αν θέλουμε εκεί μπορούμε να βάλουμε μια δική μας εικόνα ως φόντο. Κατεβάζουμε λοιπόν όσα πρότυπα θέλουμε από το νετ και τα βάζουμε σαν φόντο! Οπότε έγινε ακόμη καλύτερο!

 

Στον Τύπο σελίδας μπορούμε να επιλέξουμε μεταξύ των: Κενό, Σημείωση, Πλέγμα, Λίστα εργασιών, Ημερολόγιο, Πρόγραμμα, Σημ. συνάντησης και Ηρεμ. φωτογραφ.

 

Όσο για την απόκριση του spen είναι το ίδιο καλή με πριν. Καμία διαφορά.

 

Ωραία τότε!! Πλέον το μόνο που με προβληματίζει είναι η μπαταρία, για την οποία άλλοι έχουν θετικές εντυπώσεις και άλλοι αρνητικές. Υπερισχύουν από ότι κατάλαβα οι θετικές.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τότε!! Πλέον το μόνο που με προβληματίζει είναι η μπαταρία, για την οποία άλλοι έχουν θετικές εντυπώσεις και άλλοι αρνητικές. Υπερισχύουν από ότι κατάλαβα οι θετικές.

 

Τις πρώτες 2 μέρες την έπινε την μπαταρία, αλλά όπως έγραψα ξανά σε άλλο ποστ αυτό είναι φυσιολογικό, ειδικά μετά από εγκατάσταση πάνω από την 5.1.1. Μετά έστρωσε.

 

Τώρα, μετά και το μεγάλο update, βγάζω άνετα 1 μέρα με βαριά χρήση (με SOT γύρω στις 4+ ώρες ) και 1,5 με φυσιολογική (με SOT 3+).

Πλέον έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο καλύτερο από ότι ήταν πριν με την 5.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια με την ΜΜ ειναι απιστευτη!!!

7ωρες και 50 λεπτα SOT!!!

 

 

Συνεχεια ανοιχτο το wifi και συνεχεια προβολη βιντεο στο youtube και σερφαρισμα.

Εχω το 910f.

Edited by bill66542
Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο μου φαίνεται. Καμία φωτογραφία?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο μου φαίνεται. Καμία φωτογραφία?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα γιατι να πω ψεμματα??Τι εχω να κερδισω??

 

 

http://i68.tinypic.com/sff7dv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι λες ψέματα φίλε μου αλλά ότι το θεωρώ πολύ δύσκολο

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε και την πρώτη φώτο με την συνολική χρήση. ..

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω θηκη σαν βιβλίο που κλείνει στο πλάι από πάνω με μαγνητακι. Λες να φταίει αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με το 4g δεν έχω συγκριτικά για έχω συμπέρασμα. Πάντως πιάνει σχεδόν παντού για να μη πω παντού σε Κοζάνη-Θεσσαλονίκη που το έχω δοκιμάσει.

 

Όσο για την ΜΜ βγάλανε τα πρότυπα από το spen;; Απαράδεκτο. Δηλαδή τώρα τι έχει; Μόνο μια φόρμα;

 

Η μπαταρία άλλοι λένε ότι είναι ίδια και άλλοι χειρότερη. Δεν ξέρω τι φταίει. Χειρότερη μπαταρία δεν θα την ανεχτώ πάντως, μια που ήδη με την 5.1.1 έπεσε αισθητά, αλλά ακόμη μια μέρα την βγάζει με την χρήση που κάνω.

 

Τα παραπάνω με προβληματίζουν για το αν θα περάσω την ΜΜ.:confused:

 

Όσο για την κακή απόκριση του spen που λες περίεργο. Μήπως έχεις θήκη με μαγνήτη;

 

Ναι εχω θηκη σαν βιβλίο που κλείνει στο πλάι και από πάνω με μαγνητακι.Λες να φταίει αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με υπερθέρμανση τελικά δεν έχει κανένας θέμα ε μόνο εγώ κλαψ

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω θηκη σαν βιβλίο που κλείνει στο πλάι από πάνω με μαγνητακι. Λες να φταίει αυτό?

 

Ναι φίλε μου! Πληκτρολόγησε στον dialer της Sammy *#0*# και στο ειδικό μενού που θα σου ανοίξει επέλεξε SPEN HOVERING.

Εκεί θα δοκιμάσεις το spen. Δοκίμασε μια με την θήκη και μια χωρίς αυτήν. Θα δεις ότι με την θήκη, κοντά στο μαγνητάκι το spen δεν δουλεύει καλά!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με το που το πήρα πήγα κατευθείαν στην 6.τι είναι τα πρότυπα στις σημειώσεις που λέτε?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου! Πληκτρολόγησε στον dialer της Sammy *#0*# και στο ειδικό μενού που θα σου ανοίξει επέλεξε SPEN HOVERING.

Εκεί θα δοκιμάσεις το spen. Δοκίμασε μια με την θήκη και μια χωρίς αυτήν. Θα δεις ότι με την θήκη, κοντά στο μαγνητάκι το spen δεν δουλεύει καλά!

 

Είμαι κορίτσι αλλά δεν παρεξηγώ που να το καταλάβεις από το ψευδώνυμο μου.πήγα να το αλλάξω αλλά δεν αλλάζει τες πα.

Ευχαριστω για τις συμβουλές, απλά ανοίγω εντελώς την θήκη και δεν την διπλώνω και γράφει μια χαρά. Άρα ναι όντως έφταιγε το μαγνητακι.:):):) Ευτυχώς γιατί νόμιζα ότι χάλασε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή με το που το πήρα πήγα κατευθείαν στην 6.τι είναι τα πρότυπα στις σημειώσεις που λέτε?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχε πάρα πολλά έτοιμα πρότυπα. Δηλαδή σελίδες με έτοιμα θέματα. Πχ χριστουγεννιάτικα, με θάλασσα,με διάφορες ζωγραφιές τέλος πάντων που εγραφες επάνω .Εμένα μου άρεσε πολύ. Αυτά λοιπόν τα έβγαλαν.:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...