Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προσθέσω ότι στο νέο ota η καθυστέρηση στην πρώτη εμφάνιση της πλαϊνής μπάρας πολλαπλών παραθύρων....δεν έφτιαξε!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρατήρησα μετά από επανεκκίνηση σήμερα το πρωί ότι έβγαζε ένα μήνυμα ότι η εφαρμογή Peel Smart Remote δεν ξεκινούσε κανονικά. Όταν επέλεγα να τρέξει δεν άνοιγε καν. Το αφαίρεσα και μετά έκανα επανεκκίνηση. Το εγκατέστησα ξανα από το market και ήρθε τελείως διαφορετική έκδοση. Πλέον δεν βγάζει μήνυμα όταν ξεκινάει... Και από τότε δεν έχει ξανακολλήσει-crashάρει...

Ελπίζω να έφταιγε αυτό και να μην έχω ξανά αυτό το σπαστικό κόλλημα. Από όταν έκανα την αναβάθμιση σε 5.1.1 και ξεκίνησε αυτό όποτε το έκανε στο όριο δεν το έστελνα στον τοίχο! Επίσης παρατήρησα ότι η τελευταία έκδοση πρσθέτει ένα εικονίδιο τηλεκοντρόλ στην οθόνη κλειδώματος με το δαχτυλικό αποτύπωμα... Τι επόμενες μέρες θα δείξει σίγουρα...

 

Το κόλλημα στην οθονη κλειδώματος με το αποτύπωμα συνεχίζει αλλά μόνο μια φορά την ημέρα περίπου εμφανίζεται...

Είναι γενικό πρόβλημα σε όλους αυτό;

Στην επόμενη αναβάθμιση που λέτε ότι βγήκε διορθώνεται τελικά αυτό;

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Το κόλλημα στην οθονη κλειδώματος με το αποτύπωμα συνεχίζει αλλά μόνο μια φορά την ημέρα περίπου εμφανίζεται...

Είναι γενικό πρόβλημα σε όλους αυτό;

Στην επόμενη αναβάθμιση που λέτε ότι βγήκε διορθώνεται τελικά αυτό;

Στο F μοντέλο με τη νεότερη βάση λογισμικού COI3 δείχνει να έχει διορθωθεί οπότε θεωρητικά κάποια στιγμή θα έρθει και στο C.

Καλύτερα βέβαια ας σου απαντήσουν όσοι έχουν αναβαθμίσει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Το κόλλημα στην οθονη κλειδώματος με το αποτύπωμα συνεχίζει αλλά μόνο μια φορά την ημέρα περίπου εμφανίζεται...

Είναι γενικό πρόβλημα σε όλους αυτό;

Στην επόμενη αναβάθμιση που λέτε ότι βγήκε διορθώνεται τελικά αυτό;

 

Με COI4 στο c δεν έχω παρατηρήσει ακόμα κάποιο πρόβλημα, 3 μέρες που τη πέρασα. Και κάτι ψιλό κολλήματα που είχε σπάνια με τη κουρτίνα νομίζω διορθώθηκαν κι αυτά.

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την Αναβάθμισησε 5.1.1 έχω χάσει την επιλογή γρήγορη φορτηση ή απλή. Τι έγινε το αφαίρεσαν αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την Αναβάθμισησε 5.1.1 έχω χάσει την επιλογή γρήγορη φορτηση ή απλή. Τι έγινε το αφαίρεσαν αυτό?

 

πάλι υπάρχει γρήγορη φόρτιση απλά σταμάτησε να υπάρχει σαν επιλογή

 

Ρυθμίσεις>>μπαταρία>>χρήση μπαταρίας>>πάνω από το διάγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την Αναβάθμισησε 5.1.1 έχω χάσει την επιλογή γρήγορη φορτηση ή απλή. Τι έγινε το αφαίρεσαν αυτό?

 

πάλι υπάρχει γρήγορη φόρτιση απλά σταμάτησε να υπάρχει σαν επιλογή

 

Η επιλογή υπάρχει κανονικά...

 

Ρυθμίσεις>Μπατάρια και πάνω ψηλά επιλέγεται Χρήση Μπαταρίας. Εκεί θα δείτε πάνω πάνω την επιλογή…

 

Edit:Με πρόλαβε ο Κώστας! :lol:

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό έγω θέλω να το φορτίζω με την απλή μεθοδο π.χ. όταν το βάζω βράδυ αυτή η επιλογή υπάρχει ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ το είδα ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό έγω θέλω να το φορτίζω με την απλή μεθοδο π.χ. όταν το βάζω βράδυ αυτή η επιλογή υπάρχει ?

 

Τι εννοείς ;; αν τσεκάρεις την επιλογή θα φορτίζει με γρήγορη φόρτιση αν δεν την τσεκάρεις με κανονική φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 ημέρες μ βγάζει εκτός σύνδεσης και μετά απο επανακκινηση φτιαχνει...τ κάνει κ σε εσάς? Φταίει κάτι?

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

για να κανει καταγραφη κλησης το C μοντελο με bluetooth τι πρεπει να κανω?με την 6 που θα ερθει εχουμε καμια τυχη ? με αλλαγη rom π.χ. μπορει να δουλεψει?

αλλη λυση ειναι να παω για note 5 η F

Link to comment
Share on other sites

για να κανει καταγραφη κλησης το C μοντελο με bluetooth τι πρεπει να κανω?με την 6 που θα ερθει εχουμε καμια τυχη ? με αλλαγη rom π.χ. μπορει να δουλεψει?

αλλη λυση ειναι να παω για note 5 η F

 

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτε προς το παρόν...

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα...

Έχω το N910C Πολωνικο με την 5.1.1 περασμένη χωρίς root, rom κλπ και εδώ μια εβδομάδα μου έχει έρθει κ εμένα ενα update 69mb αν θυμάμαι καλά, αλλά έχω ένα θέμα...

Οταν τελειώνει με το κατέβασμα οταν του λέω να το κάνει εγκατάσταση, οταν κάνει επανεκκίνηση κ πηγαίνει στην οθόνη που κάνει το update βγάζει error μετά από λίγο κ οταν ανοίγει μου λέει να στείλω report στην Samsung και βγαζει αυτο το μήνυμα...

"Software update error logs have been collected (0.63MB). These will be uploaded to the server."

Αυτό έχει γίνει 5-6 φορές αλλά τζίφος...

Σήμερα πήγα να δω μήπως το κάνω με το Kies αλλά μου βγάζει ότι έχω το τελευταίο update...

Μήπως ξέρει κάποιος κάτι πάνω σε αυτό το θέμα;

Να συμπληρώσω πως την 5.1.1 την πέρασα με hard reset και δεν υπήρχε κάποιο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα να το ρωτήσω..

Σκέφτομαι να αγοράσω την έκδοση C ,οχι την edge , (σε άσπρο αν παίζει κάποιο ρόλο) .

Θέλω να ρωτήσω, το κινητό θα με βγάλει πιστεύω (από άποψη χρήσης ) για τα επόμενα 2-3 χρόνια ; Εννοώ δε θα ναι <<ξεπερασμένο>> σε 7 μηνες πχ , παρόλο που είναι του 2014 ? Ξέρω οτι πλεον η τεχνολογία εξελισσεται γρήγορα , απλά για έναν μέσο χρήστη μιλάμε τώρα που δεν αγοράζει «κάθε χρόνο» κινητό..

Επίσης τίθεται σύγκριση με το S6 ;

 

Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα /θύμισα πρόεδρο εδεσσαικου οπως τα γραψα :P

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετέφερα κάτι αρχεία(βίντεο-φωτογραφίες ) στον φάκελο ιδιωτικό τώρα πως τα ξανά εμφανιζω πάλι η να τα ξανά βρω
Link to comment
Share on other sites

Για σου κωστα καλο μεσιμερη φιλε. Πας ριθμισης, εξατομικεφση ,αποριτι λιτουργια πανω δεξια τιν ενεργοπιοις
Link to comment
Share on other sites

Για σου κωστα καλο μεσιμερη φιλε. Πας ριθμισης, εξατομικεφση ,αποριτι λιτουργια πανω δεξια τιν ενεργοπιοις

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα να το ρωτήσω..

Σκέφτομαι να αγοράσω την έκδοση C ,οχι την edge , (σε άσπρο αν παίζει κάποιο ρόλο) .

 

 

Δεν μας μπέρδεψες μην αγχώνεσαι. Υπάρχει αλλου μεριά για ερωτησεις αλλα κ εδώ θα σε βοηθήσουμε αφου ξέρουμε :-) Πάρτο με κλειστά ματια θα σου βγάλει εύκολα 2 με 3 χρόνια εφόσον το προσέχεις και δεν έχει θέμα απτο εργοστάσιο αλλα για αυτό έχει και 2χρόνια εγγυηση. Και γω σε ασπρο το έχω δεν παίζει καποιο ρόλο.. Ναι το c να πάρεις. Μακάρι να το κρατούσα και γω 3 -4 χρόνια αν άντεχα τα πουλάω πολυ σύντομα χωρίς να τα χαρώ καθόλου.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πια έκδοση της 5.1.1 έχετε;;; Από ότι κατάλαβα δεν έχουμε όλοι την ίδια. Πχ εγώ έχω την Ν910CXXU1COH4 και είμαι ΟΚ.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...