Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες να ρωτησω 2 πραγματακια??

1)Πως γινεται με hands-free να ακουγεται το ringtone και απο το ηχειο γιατι δεν μπορω να το βγαζω για να ακουγεται η κληση και να το βαζω για να απανταω

2)&αν υπαρχει προγραμμα που να δημιουργει προφιλς ηχου γιατι νομιζω απο default δεν το υποστηριζει το κινητο μας

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Για το 1 σου απαντησανε , για το 2 υπαρχει το magic profiles. αν δεν το βρεις στειλε μου e-mail να σου το στειλω.

Link to comment
Share on other sites

το χω φιλε bxtrm αλλα αν δεν κανω λα8ος ειναι για προφιλς του τυπου αυτο το προφιλ να δεχεται κλησεις αυτο οχι...ή κανω λα8ος....

πως το εχεις ρυ8μισει το κινητο να αλλαζει προφιλ ηχου οπως τα κλασικα s60?

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από Nicholas_mgr

Στο p910i έχω περάσει τις ρυθμίσεις για internet (Vf GPRS - Vf Internet και Vodafone wap) και ενώ με τον default browser μπορώ να συνδεθώ στο internet και να δω sites (wap???) με τον Opera δεν συνδέεται και

επίσης δεν μπορώ να κάνω ενημερώσεις για καιρό και ισοτιμίες με το worldmate, όπως επίσης δεν μπορώ να στείλω ή να λάβω email μεσω του λογαριασμού που έχω.

Στις πληροφορίες σύνδεσης, μου γράφει: "Συνδέθηκε με Vf GPRS - Απεστ.Δεδομένα 0Kb - Ληφθέντα Δεδομένα 0Kb" και μετά από λίγο βγάζει μήνυμα "Communication Error - Check Connection".

Πήρα Vodafone και SE, μου έστειλαν κάποιες αυτόματες ρυθμίσεις αλλά τίποτα.

Η σύνδεση αυτή (Vf GPRS) όταν συνδέομαι με τη κανονική διαδικασία που έχει το P910i, λειτουργεί κανονικά.

Καμιά λύση???

Ο browser του κινητου νομίζω οτι βλέπει μονο wap. Σιγουρέψου οτι σου στείλαν τις ρυθμίσεις για web browsing (ζητα τες ετσι) και επέλεξε αυτη ως default. Και εγω εχω voda και η ρυθμιση λέγεται VODA ISP GPRS. Aν έχεις αυτή εισαι οκ

 

Έχεις δίκιο σχετικά με το web και wap browsing. δεν έχω τη ρύθμιση που λες (VODA ISP GPRS) αλλά έκανα το παρακάτω, το οποίο έλυσε το πρόβλημα και τώρα όλα δουλεύουν ρολόϊ.

Η ονομασία ρυθμίσεων που είχα για σύνδεση με internet ήταν (και είναι) η Vf GPRS. Αυτό που άλλαξα χειροκίνητα και έκανε τη διαφορά ήταν το εξής:

Στις ιδιότητες της σύνδεσης (Πίνακας Ελέγχου - Συνδέσεις -Λογαριασμοί Internet - Vf GPRS - Επεξεργασία - Περισσότερα) Είχε Όνομα χρήστη και κωδικό, τα οποία άφησα ως είχαν και στη Διεύθυνση που είχε "wap.vodafone.gr" το άλλαξα και έγραψα αντί για wap "internet.vodafone.gr".

Opera, worldmate κτλ, παίζουν άψογα.

Πάντως σ΄ευχαριστώ για την πληροφορία σχετικά με τις ρυθμίσεις για web browsing ( VODA ISP GPRS) θα τις ζητήσω.

Link to comment
Share on other sites

παληκαρια να ρωτησω...μπαταρια παιζει μεγαλυτερη απο την μαμησια που εχει??απο ποιο μαγαζι μου προτινετε να αγορασω γιατι η δικια μου τα χει ψιλοφτυσμενα.....

ευχαριστω εκ των προτερων

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

το χω φιλε bxtrm αλλα αν δεν κανω λα8ος ειναι για προφιλς του τυπου αυτο το προφιλ να δεχεται κλησεις αυτο οχι...ή κανω λα8ος....

πως το εχεις ρυ8μισει το κινητο να αλλαζει προφιλ ηχου οπως τα κλασικα s60?

to magic profiles pro που εχω εγω , ρυθμιζει τα παντα , ηχους, ξυπνητηρια , flight mode κτλ.

βαλτο ειναΙ πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

to magic profiles pro που εχω εγω , ρυθμιζει τα παντα , ηχους, ξυπνητηρια , flight mode κτλ.

βαλτο ειναΙ πολυ καλο.

Μπορώ να το έχω και εγώ αυτό το προγραμματακι;Επίσης κάποιο προγραμματακι για ειδοποίηση χαμένων κλήσεων;Εκτός από το big ben το οποίο μου βγάζει συνέχεια πρόβλημα...Το email μου είναι seralex1980@yahoo.gr.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το έχω και εγώ αυτό το προγραμματακι;Επίσης κάποιο προγραμματακι για ειδοποίηση χαμένων κλήσεων;Εκτός από το big ben το οποίο μου βγάζει συνέχεια πρόβλημα...Το email μου είναι seralex1980@yahoo.gr.Ευχαριστώ

 

ψαξε στο google για sman 1.4....τα κανει ολα(συμπεριλαμβανομενου και αυτου που 8ες)&συμφερει!:p

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα νοκια bluetooth ακουστικό με το οποίο δεν ειμαι και πολύ ευχαριστημένος μιας και αποσυνδέετε μόνο του φορες φορες. Δεν ξέρω αν φταιει το συγκεκριμένο ή το κάνει με όλα. Αυτο που θα ήθελα να ξέρω είναι αν υπαρχει καποια ρυθμιση ή προγραμμα να μπορω να του ορισω οταν ειναι συνδεμενο το bluetooth ακουστικό να απαντα μόνο του τις κλησεις. Το χρειαζομαι για όταν ειμαι στη μηχανή και δεν μπορω να πατήσω το κουμπί απαντησης ούτε στο ακουστικό ούτε στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτο που θα ήθελα να ξέρω είναι αν υπαρχει καποια ρυθμιση ή προγραμμα να μπορω να του ορισω οταν ειναι συνδεμενο το bluetooth ακουστικό να απαντα μόνο του τις κλησεις. Το χρειαζομαι για όταν ειμαι στη μηχανή και δεν μπορω να πατήσω το κουμπί απαντησης ούτε στο ακουστικό ούτε στο τηλέφωνο.

Όταν βρίσκεσαι στην οθόνη "Τηλέφωνο" στο κινητό σου, κλικάρεις "Επεξ." --> "Προτιμήσεις" --> "Handsfree" κι εκεί επιλέγεις τη λειτουργεία απάντησης και το Bluetooth που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

mia erotisi paidia.yparxi kapia rythmisi sto p900 na xorizo ego an thelo na dexto i oxi ta arxia pou mou stelnoun meso BT,giati oses fores mou stelnoun to tilefono den mou dini tin epilogi an thelo na to dexto i oxi aplos to trabai to arxio kateftian..ti ginite se afti tin periptosi.yparxi kapia rythmisi?
Link to comment
Share on other sites

mia erotisi paidia.yparxi kapia rythmisi sto p900 na xorizo ego an thelo na dexto i oxi ta arxia pou mou stelnoun meso BT,giati oses fores mou stelnoun to tilefono den mou dini tin epilogi an thelo na to dexto i oxi aplos to trabai to arxio kateftian..ti ginite se afti tin periptosi.yparxi kapia rythmisi?

 

Δυστυχώς απο ότι θυμάμαι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο!!

Link to comment
Share on other sites

mia erotisi paidia.yparxi kapia rythmisi sto p900 na xorizo ego an thelo na dexto i oxi ta arxia pou mou stelnoun meso BT,giati oses fores mou stelnoun to tilefono den mou dini tin epilogi an thelo na to dexto i oxi aplos to trabai to arxio kateftian..ti ginite se afti tin periptosi.yparxi kapia rythmisi?

 

φιλε μου δυστυχως δεν υπαρχει τετοια επιλογη στο p900 ..ηταν μια απο τις αδυναμιες του τηλεφωνου που προστεθηκε ομως στις δυνατοτητες του p910i.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λυσει ακόμα το πρόβλημα με το bluetooth ακουστικό μου (ειναι nokia). Μετά από αναβάθμιση σε 910 βρήκα έλεγχο του handsfree αλλα δεν απαντά αυτόματα όπωε το έχω ορίσει που νομίζω οτι οφείλεται στο γεγονος οτι το ακουστικό αποσυνδέετε μόνο του συνέχεια. Αν ξέρει κανείς κάτι.....

 

Επήσεις ενώ έχω μια καρτα 1gb φορτώνω παιχνίδια όπως το VRALLY και το Soldier Strike αλλά και το Route 66 και όταν πάω να τα ανοίξω μου γραφει οτι δεν εχει μνήμη. Εχω τη εσωτερική μνήμη όπως ήταν αρχικά χωρίς κανενα προγραμμα επιπλέον εγκατεστημένο. ??????????????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα,όταν τερμάτισα μία κλήση μου,μου έβγαλε το εξής μήνυμα:

 

"Πρόγραμμα κλειστό

Πρόγραμμα vLoader Thread

Κωδ. αιτίας KERN EXEC

Αριθ. αιτίας 3"

Μπορεί να μου το εξηγήσει κανεις;Πρέπει να ανησυχώ...Όχι τίποτα άλλο,είμαι σημαντικό πρόσωπο και μπορεί και να παρακολουθούμαι...:D

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως τα "KERN EXEC" τα βγαζει οταν μενει απο μνημη. Λογικα δεν ειναι τιποτα σπουδαιο. Απλα μην τρεχεις ταυτοχρονα πολλα προγραμματα. Κλεινε κανενα με τη βοηθεια καποιου task manager που και που.
Link to comment
Share on other sites

xerei kaneis an yparxei tropos sixronismou me to thunderbird h kapio allo free programma?

thnx :)

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εγκατέστησα το Smartmovie 3.2 αλλά έχω ξεχάσει πως κάνω το ξεκλει*μα.Έχει ένα generator που ζητά owner name.Τι να κάνω?

 

Το ΙΜΕΙ βάλε. *#06#

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι γνωρίζω το Ρ910 μπορεί να δεχτεί μνήμες μέχρι και 1 γίγα... Έχω κι εγώ όμως μια ερώτηση... Από που μπορώ να αγοράσω ένα πορτάκι για το Ρ910 που μου έσπασε; Επίσης θα ήθελα να αγοράσω και πένες... Σας ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

re paidia mia aporia.. san katatoxox nokia syskeywn.. otan hmoun me wap mesa px msn, mporousa na dex8w klhseis.. me to p910 mou lei no calls allowed kai tis pairnw oles afou vgw.. mpws mporw na to allaksw ayto giati eimai sxedon synexeia mesw wap syndedemenos??? eyxaristw poly :O
Link to comment
Share on other sites

paides pira tora to p910i me polla programata se dvd 8elo na mou peite pos vazo ta arxeia .app sto kinito mou gia na doulepsoun free k oxi trial oi efarmoges.thanks!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...