Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεα σας θελω την βοηθεια σας

Εχω ρυθμισει το internet και μπαινω κανονικα σε σελιδες απο τον browser που ειχε το κινιτο.Απο τον opera ομως δεν μπορω να μπω πουθενα.Επισης δεν μπορω να λαβω τα e-mails ουτε απο τα μυνηματα(αφου εκανα τον λογαριασμο για το gmail ) αλλα ουτε απο τον profimail

Καμια βοηθεια???(για τα mail καιγομε βασικα)

εχεις πληρη προσβαση ιντερνετ μεσω gprs απο το δικτυο σου?
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια βοήθεια!

Τις τελευταιες μέρες πέθανε η δονηση. Που και που οταν χτυπαει το τηλ δοναει μια φορα (ξεψυχισμενα κιολας) αλλα συνηθως δεν κανει τιποτα.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοήθεια!

Τις τελευταιες μέρες πέθανε η δονηση. Που και που οταν χτυπαει το τηλ δοναει μια φορα (ξεψυχισμενα κιολας) αλλα συνηθως δεν κανει τιποτα.

Καμια ιδεα?

service center φιλε μου......
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

εχεις πληρη προσβαση ιντερνετ μεσω gprs απο το δικτυο σου?

 

Οπου προσπαθησα αν μπω μπηκα.Εκτος απο το contra που μου λεει οτι το σαιτ περιεχει κατι που δεν μπορει να προβληθει η κατι τετοιο

bb pin 2564C061
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια βλακεια στο p910 μου εγκατεστησα τα χρ εικονιδια και ολα κολήσαν ξέρει κανεις τι μπορω να κάνω τώρα ? εκτος απο service center
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια βλακεια στο p910 μου εγκατεστησα τα χρ εικονιδια και ολα κολήσαν ξέρει κανεις τι μπορω να κάνω τώρα ? εκτος απο service center

Format και φυσικα θα χασεις οτι εχεις μεσα στο κινητο.

Μπαίνεις στο μενού της SE με την παρακάτω διαδικασία:

 

Πατάς διαδοχικά:

jog up

*

jog down

jog down

*

jog down

*

 

Εκεί επιλέγεις το 3 (Λειτουργ. Υπηρ.) και επιλέγεις 2 (Ναι) για να κάνεις διαμόρφωση δίσκου. Να ξέρεις όμως ότι μετά το format θα χάσει την ελληνική γλώσσα, την οποία πρέπει να κατεβάσεις απ' το site της SE.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια βλακεια στο p910 μου εγκατεστησα τα χρ εικονιδια και ολα κολήσαν ξέρει κανεις τι μπορω να κάνω τώρα ? εκτος απο service center
κανε μια online αναβαθμηση και μετα θα επανελθει το τηλεφωνο,μετα κανε ενα φορματ στην καρτα μνημης και στη συνεχεια κανε επαναφορα ενα παλιο backup η στησε τα προγραμματα απο την αρχη. ΕΑΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΒΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΥΠΑΡΧΕΙ TOPIC ΓΙΑ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΧΡ ΚΑΙ ΤΟ Ρ910

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

αποφυγε το φορματ και κανε αυτο που σου γραφω και θα επανελθει το τηλεφωνο.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα :

(που μπορει να έχουν ξανασυζητηθεί αλλά δεν τα βρήκα στην αναζήτηση)

 

1. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα (της SONY ή άλλης εταιρείας) ή τροπος να μπορώ να καταγράψω συνομιλία ή μέρος αυτής με το P910 ???

2. Εχει δουλέψει κανένας το VNC για Remote Desktop με το P910 ?

 

Ευχαριστώ και καλή μέρα σε όλους ... !!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το καινούργιο office;αξίζει να κάνουμε Uninstall το προεγκατεστημένο office;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το καινούργιο office;αξίζει να κάνουμε Uninstall το προεγκατεστημένο office;

δεν μπορεις να κανεις uninstall το quickoffice στο ρ910 ειναι μεσα στην rom,εαν κανεις εγκατασταση το αλλο θα εχεις προβληματα η γνωμη μου ειναι να το αφησεις οπως ειναι. η βαλε το με δικη σου ευθυνη.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πριν κάνω την αναβάθμιση του είχα περάσει ένα άλλο office που είχε powerpoint που μπορούσες ακόμα κ να επεξεργαστείς αρχεία(στο Powerpoint που έχει το update δεν μπορείς να επεξεργαστείς αρχεία του powerpoint μονάχα να τα ανοίξεις), αλλά δεν με εντυπωσίασε κ έτσι το έκανα uninstall κ ξαναεγκαταστήθηκε από μόνο του το παλιό office.Απλά για το καινούργιο office άκουσα σε ξένα forums ότι έχει καλύτερες ταχύτητες από το παλιό..
Link to comment
Share on other sites

Οπου προσπαθησα αν μπω μπηκα.Εκτος απο το contra που μου λεει οτι το σαιτ περιεχει κατι που δεν μπορει να προβληθει η κατι τετοιο

δεν απαντησες την ερωτηση μου.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πριν κάνω την αναβάθμιση του είχα περάσει ένα άλλο office που είχε powerpoint που μπορούσες ακόμα κ να επεξεργαστείς αρχεία(στο Powerpoint που έχει το update δεν μπορείς να επεξεργαστείς αρχεία του powerpoint μονάχα να τα ανοίξεις), αλλά δεν με εντυπωσίασε κ έτσι το έκανα uninstall κ ξαναεγκαταστήθηκε από μόνο του το παλιό office.Απλά για το καινούργιο office άκουσα σε ξένα forums ότι έχει καλύτερες ταχύτητες από το παλιό..
τι να σου πω, κανε οτι νομιζεις.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

δεν απαντησες την ερωτηση μου.

 

Οταν λες πληρη προσβαση τι εννοεις?

Μπαινω κανονικα σε σελιδες στις οποιες μπαινω και απο το pc μου

Αν θελεις βοηθησε με λιγο να καταλαβω!!

bb pin 2564C061
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα :

(που μπορει να έχουν ξανασυζητηθεί αλλά δεν τα βρήκα στην αναζήτηση)

 

1. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα (της SONY ή άλλης εταιρείας) ή τροπος να μπορώ να καταγράψω συνομιλία ή μέρος αυτής με το P910 ???

2. Εχει δουλέψει κανένας το VNC για Remote Desktop με το P910 ?

 

Ευχαριστώ και καλή μέρα σε όλους ... !!

 

Δεν υπάρχει πρόγραμμα για ηχογράφηση συνομιλίας

για όλη την σειρά Pxxx

:kill: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόγραμμα για ηχογράφηση συνομιλίας

για όλη την σειρά Pxxx

Νομίζω ότι υπάρχει το sound explorer της VITO technology αν και από μία πρώτη ματιά είναι λίγο δύσχρηστο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το Smart Movie Converter v3.0 της Lonely Cat Games το οποίο όμως μου έχει σπάσει τα νεύρα.Συγκεκριμένα δεν μπορω να ανοίξω κανένα βίντεο στο pc μου.Μου λέει ότι το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω το κατάλληλο codec να ανοιχτεί το αρχείο.Με παραπέμπει σε ένα link όπου το κατεβάζω και πάλι τα ίδια(ffdshow.exe).Το έχει δουλέψει κανείς;Μάλλον κάτι δεν κάνω σωστά με τα codec... :fool:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟ Ρ910 ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ UPDATE SERVICE ΤΗΣ SONY ERICSSON. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΒΑΣΗ (DSS-25).

Η ΒΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΦΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΡΧΕΙΑ ΠΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ DRIVERS ΕΚΑΝΑ UNINSTALL ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ?

Email : geoka@altecnet.gr

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟ Ρ910 ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ UPDATE SERVICE ΤΗΣ SONY ERICSSON. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΒΑΣΗ (DSS-25).

Η ΒΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΦΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΡΧΕΙΑ ΠΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ DRIVERS ΕΚΑΝΑ UNINSTALL ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ?

Email : geoka@altecnet.gr

 

Πήγαινε στο εικονίδιο με τα βελάκια που βγάζει όταν συνδέεται το κινητό, κάνε δεξί κλικ, ιδιότητες και βγάλε το USB.

 

Ο φορτιστής να μην είναι συνδεδεμένος αλλά το κινητό να είναι φορτισμένο από πριν.

 

Thanks to Voxson

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το Smart Movie Converter v3.0 της Lonely Cat Games το οποίο όμως μου έχει σπάσει τα νεύρα.Συγκεκριμένα δεν μπορω να ανοίξω κανένα βίντεο στο pc μου.Μου λέει ότι το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω το κατάλληλο codec να ανοιχτεί το αρχείο.Με παραπέμπει σε ένα link όπου το κατεβάζω και πάλι τα ίδια(ffdshow.exe).Το έχει δουλέψει κανείς;Μάλλον κάτι δεν κάνω σωστά με τα codec... :fool:

 

Η διαδρομή του δίσκου είναι στα αγγλικά??

Δηλαδή D/my video/video και όχι D/τα βίντεο μου/βίντεο.

Πιστεύω να βοήθησα!!

Link to comment
Share on other sites

Να μαστε με προβλήματα πάλι...

Σημερα ενω επινα τον καφε μου παρεα με ενα φιλο μου ,μου ηρθε η τραγικη(οπως αποδειχτηκε)ιδεα να του στειλω με Bluetooth 2 εικονες...

Ανοιγω το πορτακι,βγαζω πενακι και παω να αρχισω την διαδικασια να το στειλω...

Ελα ομως που η οθονη μου ειχε και εχει ακομα διαφορετικη αποψη επι του θεματος.και εξηγουμαι

Η οθονη απο πανω και εως την μεση δουλευει κανονικα...απο την μεση και κατω απλα δεν δουλευει....

Εκτος οτι ειναι η 2η φορα που εχω προβλημα ,βλεπω οτι η εγγυηση μου τελειωνει σε 3 μερες(15/2/06) και φοβαμαι μην μου αρχισουν της εξυπναδες και τους αρχισω στα καντηλια...:mad:

 

Και ενα εξυπνο τωρα ουτε Βack up δεν μου περνει...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Να μαστε με προβλήματα πάλι...

Σημερα ενω επινα τον καφε μου παρεα με ενα φιλο μου ,μου ηρθε η τραγικη(οπως αποδειχτηκε)ιδεα να του στειλω με Bluetooth 2 εικονες...

Ανοιγω το πορτακι,βγαζω πενακι και παω να αρχισω την διαδικασια να το στειλω...

Ελα ομως που η οθονη μου ειχε και εχει ακομα διαφορετικη αποψη επι του θεματος.και εξηγουμαι

Η οθονη απο πανω και εως την μεση δουλευει κανονικα...απο την μεση και κατω απλα δεν δουλευει....

Εκτος οτι ειναι η 2η φορα που εχω προβλημα ,βλεπω οτι η εγγυηση μου τελειωνει σε 3 μερες(15/2/06) και φοβαμαι μην μου αρχισουν της εξυπναδες και τους αρχισω στα καντηλια...:mad:

 

Και ενα εξυπνο τωρα ουτε Βack up δεν μου περνει...

Φιλέ cellphone πηγαινε στην SONY ERICSSON κι αν σου αρχισουν τα περιεργα τριξ' τοθυσ λιγω τα δοντια για να κανεις την δουλεια σου. Δυστηχως ενα απο τα προβληματα που αποκτας οταν παρεις ενα SONY ERICSSON τηλεφωνο ειναι το σπαστικο service.
The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...