Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι εννοώ τις κάνω unzip και μου δείχνει πολλά αρχειά...τα στέλνω όλα μαζί στο κινητό;
οχι. το αρχειο με την καταληξη .sis ειναι το προγραμμα εαν εχει αλλα με καταληξη .nfo η .app η read me θα διαβασεις το read me να δεις πως πρεπει να γινει η εγκατασταση
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

thanks!και δύο ακόμα ερωτήσεις:πως παίρνουμε από το Ρ910 με απόκρυψη και επίσης, γίνεται να γράψουμε στα ελληνικά με την γραφίδα ή με το πληκτρολόγιο;
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση αν μπορεί κάποιος να απαντήσει, γιατί έχω.... Φρικάρει!!! Έχω περάσει τις ρυθμίσεις Wap&Gprs της εταιρείας μου (ΤΙΜ), αλλά δε συνδέεται τίποτα στο internet παρά μόνο ο browser του τηλεφώνου!!! Οτιδήποτε άλλο... αρνείται! (και ο opera και 1-2 προγράμματα στα οποία πάω να ενημερώσω τον καιρό (worldmate, agendus...).

Έχει κανείς καμμία πρόταση?

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

thanks!και δύο ακόμα ερωτήσεις:πως παίρνουμε από το Ρ910 με απόκρυψη και επίσης, γίνεται να γράψουμε στα ελληνικά με την γραφίδα ή με το πληκτρολόγιο;

Σχετικά με την απόκρυψη.

Ελληνικά με την γραφίδα δεν μπορείς να γράψεις. Με το πληκτρολόγιο τι ακριβώς εννοείς; Το εικονικό ή με το flip του κινητού;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση αν μπορεί κάποιος να απαντήσει, γιατί έχω.... Φρικάρει!!! Έχω περάσει τις ρυθμίσεις Wap&Gprs της εταιρείας μου (ΤΙΜ), αλλά δε συνδέεται τίποτα στο internet παρά μόνο ο browser του τηλεφώνου!!! Οτιδήποτε άλλο... αρνείται! (και ο opera και 1-2 προγράμματα στα οποία πάω να ενημερώσω τον καιρό (worldmate, agendus...).

Έχει κανείς καμμία πρόταση?

Μήπως έχεις καρτοκινητό; Αν ναι, χρειάζεσαι σύνδεση με συμβόλαιο για να έχεις πλήρη πρόσβαση στο ίντερνετ (με Opera π.χ.).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

thanks!και δύο ακόμα ερωτήσεις:πως παίρνουμε από το Ρ910 με απόκρυψη και επίσης, γίνεται να γράψουμε στα ελληνικά με την γραφίδα ή με το πληκτρολόγιο;

 

Με ανοιχτό το πορτάκι, κάνεις αντιγραφή και επικόλληση τον αριθμό που θέλεις στο μενού με το τηλέφωνο, και μετά στην αριστερή καρτέλα που γράφει ''τηλέφωνο'' επιλέγεις ''αποκρ. αριθμ. μου''.

 

Για να γράψεις ελληνικά με τη γραφίδα, χρειάζεσαι κάποιο πρόγραμμα που να αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες, όπως το ezitap, που αναγνωρίζει και τον δικό σου γραφικό χαρακτήρα.

 

Για να γράψεις ελληνικά με το πληκτρολόγιο, πηγαίνεις στον Πίνακα Ελέγχου, και στην δεξιά καρτέλα (Γενικές) επιλέγεις την τελευταία ρύθμιση ''Ρυθμίσεις για πορτάκι''. Εκεί διαλέγεις την διάταξη ςΕΡΤΥΘ.

 

EDIT: με πρόλαβε ο florinaperis!

Link to comment
Share on other sites

Και το ezitap που μπορούμε να το βρούμε?

 

sorry, άλλο πρόγραμμα είχα στο μυαλό μου:O. Το Decuma alphabetic ήθελα να πω!

Αν θέλεις, για να μην είμαστε off-topic εδώ, γράψε στο apps request, δώσε ένα mail και θα σου το στείλω!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις καρτοκινητό; Αν ναι, χρειάζεσαι σύνδεση με συμβόλαιο για να έχεις πλήρη πρόσβαση στο ίντερνετ (με Opera π.χ.).

 

 

Όχι φίλε μου, σύνδεση έχω... (λειτουργεί, δεν είναι κομμένη). Δε μπορώ να καταλάβω...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, σύνδεση έχω... (λειτουργεί, δεν είναι κομμένη). Δε μπορώ να καταλάβω...

 

Κάτι είναι λάθος στις ρυθμίσεις. Επικοινώνησες με την TIM και στις έστειλε με sms ή τις κατέβασες από το site της SE;

 

Αν τις πήρες από το site της SE, ίσως να φταίει το ότι εκεί υπάρχουν οι ρυθμίσεις για Mobile internet (WAP).

 

Πάρε ένα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών της TIM και ζήτησε να σου στείλουν τις ρυθμίσεις για ίντερνετ (όχι για wap), για την συσκευή σου.

 

(δεν ξέρω ακριβώς τι αλλαγές χρειάζονται στις ρυθμίσεις ίντερνετ του κινητού σχετικά με την TIM, γιατί όσο είχα TIM δεν χρησιμοποίησα εξωτερικό browser στο κινητό, πλην του ενσωματωμένου που δουλεύει με τις ρυθμίσεις wap).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά επειδή είμαι άσχετος,πως επιλέγεις να σου έρθει αναφορά όταν έχεις κλειστό το πορτάκι;
Link to comment
Share on other sites

Eχω κατεβασει το αρχειο με το προγραμμα για να κανεις οn line update το software του κινητου.Δεν δουλευει ομως μου λεει ΄server is busy .Try later'

 

Το κανει και σε κανεναν αλλο?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Eχω κατεβασει το αρχειο με το προγραμμα για να κανεις οn line update το software του κινητου.Δεν δουλευει ομως μου λεει ΄server is busy .Try later'

 

Το κανει και σε κανεναν αλλο?

To κανει και σε μενα συνεχεια , αλλα αν επιμεινεις 6-7 φορες θα συνδεθει τελικα.

μετα ομως , πριν ξεκινησει το update μου λεει οτι δεν βρισκει την βαση συγχρονισμο. μου το εχει κανει παρα πολλες φορες , ενω η βαση συγχρονισμου δουλευει κανονικα. ξερει κανεις τιποτε , τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

To κανει και σε μενα συνεχεια , αλλα αν επιμεινεις 6-7 φορες θα συνδεθει τελικα.

μετα ομως , πριν ξεκινησει το update μου λεει οτι δεν βρισκει την βαση συγχρονισμο. μου το εχει κανει παρα πολλες φορες , ενω η βαση συγχρονισμου δουλευει κανονικα. ξερει κανεις τιποτε , τι φταιει?

Πραγματι φιλε στην 6 προσπαθεια ξεκινησε το προγραμμα.

Εκανε κανα 3 λεπτο loading .

Μετα μου εδωσε καποιες οδηγιες,της ακολουθησα αλλα μου πεταξε μυνημα μετα οτι δεν υπαρχει βαση συνχρονισμου συνδεδεμενη.

Δοκιμασα και σε αλλες θυρες(οχι οτι 8α δουλευε αλλα λεμε τωρα:O )τζιφος..

Κανενας αλλος δεν το εχει κατεβασει ωστε να το τεσταρουμε?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια τα ιδια με εσας. Δεν βρισκει τη βαση, η οποια δουλευει κανινικα βεβαια στο συγχρονισμο, κλπ. Τι bug ειναι παλι τουτο;
Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια τα ιδια με εσας. Δεν βρισκει τη βαση, η οποια δουλευει κανινικα βεβαια στο συγχρονισμο, κλπ. Τι bug ειναι παλι τουτο;
μπειτε στο phone connection manager στο taskbar <-\\-> και ξεσεκαρε την θυρα που δεσμευει την θυρα για να συνδεθει. και κατι ακομα εαν υπαρχει προηγουμενο προγραμμα update service στον υπολογιστη σας να απεγκατασταθει και να πατε στο c:\program\files\sonyericsson\update service και να διαγραψετε τον φακελλο μετα δοκιμασετε παλι. ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΩΣΤΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ απεγκαταστησετε το προγραμμα και πηγαινετε παλι πισω στο c:\program\files\sonyericsson\update service και να διαγραψετε τον φακελλο παλι και εγαταστησετε το προγραμμα απο την αρχη. και μετα να επανεκκινησετε τον υπολογιστη σας. και εαν σας βγαζει ''server busy'' να επιμενετε και θα σας βαλει μεσα. καλη τυχη
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρόβλημα:όταν πάω να στείλω μήνυμα κ πατάω για παραλήπτη δεν μου δείχνει όλες μου τις επαφές, ενώ όταν τις ανοίγω από τον κατάλογο, τις δείχνει κανονικά...τι λάθος έχει γίνει;πως διορθώνεται;και κάτι άλλο:δεν γίνεται να στείλουμε ένα μήνυμα κατευθείαν σε πολλούς παραλήπτες;πολύ μπελαλίδικο κινητό...:(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρόβλημα:όταν πάω να στείλω μήνυμα κ πατάω για παραλήπτη δεν μου δείχνει όλες μου τις επαφές, ενώ όταν τις ανοίγω από τον κατάλογο, τις δείχνει κανονικά...τι λάθος έχει γίνει;πως διορθώνεται;και κάτι άλλο:δεν γίνεται να στείλουμε ένα μήνυμα κατευθείαν σε πολλούς παραλήπτες;πολύ μπελαλίδικο κινητό...:(

δεν εχεις ορισει στον τηλεφωνικο καταλογο τους αριθμους με επιλογη κινητα και δεν τα βλεπει,κανε το αυτο και θα τα δει. οσον αφορα το ''μπελαλιδικο'' δεν ειναι καθολου.... εσυ εισαι ο αρχαριος.....:D

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

μπειτε στο phone connection manager στο taskbar <-\\-> και ξεσεκαρε την θυρα που δεσμευει την θυρα για να συνδεθει. και κατι ακομα εαν υπαρχει προηγουμενο προγραμμα update service στον υπολογιστη σας να απεγκατασταθει και να πατε στο c:\program\files\sonyericsson\update service και να διαγραψετε τον φακελλο μετα δοκιμασετε παλι. ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΩΣΤΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ απεγκαταστησετε το προγραμμα και πηγαινετε παλι πισω στο c:\program\files\sonyericsson\update service και να διαγραψετε τον φακελλο παλι και εγαταστησετε το προγραμμα απο την αρχη. και μετα να επανεκκινησετε τον υπολογιστη σας. και εαν σας βγαζει ''server busy'' να επιμενετε και θα σας βαλει μεσα. καλη τυχη

Πηγα στο phone connection manager(control panel),ξετσεκαρα την COM1 που ειναι η βαση του κινητου.

Εκανα Unistall ,μετα πηγα στο φακελο Sony Ericsson εσβησα απο μεσα το folder update service.

ΤΟ εκανα install ,μετα restart αλλα και παλι εχω το μυνημα

Η Βάση δεν ειναι συνδεδεμενη.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

α γι'αυτό ρε γμτ? :P εμμ...και ξέρει κανείς πως κάνουμε προσθήκη πολλών παραληπτών μαζί?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...