Jump to content

[Note 4] Φωτογραφίες & Βίντεο


Guest Logi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχουμε κανα τιπ για τις νυχτερινες μας φωτο?

οσο αψογες ειναι οι φωτο ημερας,τοσο κακες(σχετικα με τις ημερας)ειναι οι φωτο της νυχτας....

Σε πολύ χαμηλό φωτισμό ενεργοποιείται αυτόματα το night Mode που ανεβάζει το ios στα ύψη για να φωτίσει την φώτο και έτσι γεμίζει θόρυβο.

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις manual το iso στο 100. Θα είναι σκοτεινή αλλά όχι με τόσο θόρυβο .

Μην περιμένεις όμως θαύματα. Η Samsung στις βραδινές δεν τα πήγαινε πότε καλά λόγο software κάμερας.

 

Αν υπάρχει φωτισμός που δεν κάνει το night Mode να ενεργοποιηθεί τότε καλύτερα να έχεις το hdr στο on.

Τραβά καλύτερα και κρατά το ios στο 320.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 139
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα τα δοκιμασω.ευχαριστω

 

 

 

να δοκιμασω καποια ανεξαρτητη εφαρμογη(και εαν ναι ποια..),ή τσαμπα ο κοπος?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

θα τα δοκιμασω.ευχαριστω

 

 

 

να δοκιμασω καποια ανεξαρτητη εφαρμογη(και εαν ναι ποια..),ή τσαμπα ο κοπος?

Μπα δεν κάνουν κάτι περισσότερο γιατί είναι κλειδωμενοι οι drivers και δεν επιτρέπουν στις εφαρμογές να αυξήσουν τον χρόνο κλείστρου ώστε να περάσει περισσότερο φως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Είδα σε κάποια βίντεο μια ρύθμιση για το βίντεο εκεί που επιλέγουμε την ποιότητα, που λέγεται smooth motion στα 60 fr/s, αλλά στο κινητό μου δεν υπάρχει αυτή η ρύθμιση. Εσείς έχετε τέτοια ρύθμιση;;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Είδα σε κάποια βίντεο μια ρύθμιση για το βίντεο εκεί που επιλέγουμε την ποιότητα, που λέγεται smooth motion στα 60 fr/s, αλλά στο κινητό μου δεν υπάρχει αυτή η ρύθμιση. Εσείς έχετε τέτοια ρύθμιση;;

 

Υπάρχει η ρύθμιση. Στις ρυθμίσεις της κάμερας, στο video size, έχει επιλογή FHD 60P.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η ρύθμιση. Στις ρυθμίσεις της κάμερας, στο video size, έχει επιλογή FHD 60P.

Να είσαι καλά. Το ψιλιάστικα για αυτή τη ρύθμιση, αλλά επειδή έχει άλλη ονομασία είπα μήπως δεν είναι αυτή. Ίσως άλλαξε (η ονομασία) με τις αναβαθμίσεις του λογισμικού.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω αυτές τις μέρες την camera fv-5.

Γνωρίζει κανείς, αν μπορώ να ρυθμίσω το χρόνο κλείστρου & που βρίσκεται αυτή η επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω ΚΑΜΙΑ εφαρμογή δεν είναι καλύτερη από αυτή του κινητού.;)
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω ΚΑΜΙΑ εφαρμογή δεν είναι καλύτερη από αυτή του κινητού.;)

Σε καποια ξένα fora αναφέρουν το dslr camera pro. Αν το εχει δοκιμάσει κανείς ας μας πει εντυπώσεις

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις αγόρασα ένα ΝΟΤΕ 4 προερχόμενος από το ΝΟΤΕ 3 και νιώθω πως δεν με δικαιώνει η επιλογή μου καθ ότι βγάζοντας κάποιες φώτο αισθάνομαι πως το νοτε 3 έβγαζε καλύτερες δεν ξέρω αν φταίει η οθόνη η κάτι άλλο. .... Έπειτα στο νοτε 3 έκανα ταπ στην οθόνη πριν την λήψη και εστιάζε σε αυτό τώρα με το ταπ τραβάει φωτο. . Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ και σε αυτό με το ταπ να εστιάζει και να μην τραβάει. .. όσοι προέρχεστε από ΝΟΤΕ 3 έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο ?? Μήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στην κάμερα του ΝΟΤΕ 4 ??? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις της κάμερας και απενργοποιησε την επιλογή που έχω κυκλωσει:

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/20/b26fc5d73933aa518251247bd3a5ec1b.jpg

 

Γενικά θεωρώ ότι στην κάμερα το 4 είναι αρκετά καλύτερο από το 3.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αν και δεν είδα τέτοια επιλογή .... Κάτι άσχετο με την ενότητα επειδή έχω ακούσει πολλά το κινητό το άνοιξα εξάντλησα την μπαταρία του και έβαλα να το φορτίσω στον 4% πόση ώρα να το αφήσω μιας και θεωρητικά είναι η πρώτη φόρτιση του? ?
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αν και δεν είδα τέτοια επιλογή .... Κάτι άσχετο με την ενότητα επειδή έχω ακούσει πολλά το κινητό το άνοιξα εξάντλησα την μπαταρία του και έβαλα να το φορτίσω στον 4% πόση ώρα να το αφήσω μιας και θεωρητικά είναι η πρώτη φόρτιση του? ?

 

Το αφήνεις να φτάσει μέχρι 100% και είσαι οκ. Γενικά να προτιμάς πλήρεις φορτίσεις.(Από 15-20 ως 100%).

Δεν χρειάζεται να μείνει 8h όπως κάναμε παλιά.

Για τέτοιες ερωτήσεις καλύτερα στο επίσημο, εδώ είμαστε off topic.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδεία γεια χαρά και από μένα το s3 μου σήμερα το κήδεψα,

και πάμε για άλλα είμαι μεταξύ του νοτε 4 και του lg g4 δώστε τα φώτα σας προς τα που να πάω δεν αλλάζω κινητό κάθε χρόνο, η χρήση που κάνω είναι φωτος εσωτερικές κάτι που από ότι διάβασα το g4 είναι κορυφή αλλά είναι τόσο μεγάλη η απόσταση με το note ? στο note πάω λόγο οθόνης και πενάκι καθότι είμαι σχεδιαστής και φαντάζομαι θα είναι χρηστικό αλλά και ότι σχεδιάζουμε το φωτογραφίζουμε σε πρώτη φάση με το κινητό ( για ανταλλαγή μεταξύ της σχεδιαστικής ομάδας) άρα θέλουμε και μια κάμερα αν όχι την κορυφαία, τουλάχιστον πολύ καλή .....ΒΟΗΘΕΙΑ....

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

παιδεία γεια χαρά και από μένα το s3 μου σήμερα το κήδεψα,

και πάμε για άλλα είμαι μεταξύ του νοτε 4 και του lg g4 δώστε τα φώτα σας προς τα που να πάω δεν αλλάζω κινητό κάθε χρόνο, η χρήση που κάνω είναι φωτος εσωτερικές κάτι που από ότι διάβασα το g4 είναι κορυφή αλλά είναι τόσο μεγάλη η απόσταση με το note ? στο note πάω λόγο οθόνης και πενάκι καθότι είμαι σχεδιαστής και φαντάζομαι θα είναι χρηστικό αλλά και ότι σχεδιάζουμε το φωτογραφίζουμε σε πρώτη φάση με το κινητό ( για ανταλλαγή μεταξύ της σχεδιαστικής ομάδας) άρα θέλουμε και μια κάμερα αν όχι την κορυφαία, τουλάχιστον πολύ καλή .....ΒΟΗΘΕΙΑ....

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

με βαση τις αναγκες σου θα ελεγα Νοτε 5 που ειναι 2 σε 1 ! αχαχα αλλα κριμα γιατι δεν ερχεται Ευρωπη! LG G4 ναι εχει αρκετη διαφορα με το Νοτε 4 σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου,σε κανονικες ημερας δεν θα δεις και τρελη διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

παιδεία γεια χαρά και από μένα το s3 μου σήμερα το κήδεψα,

και πάμε για άλλα είμαι μεταξύ του νοτε 4 και του lg g4 δώστε τα φώτα σας προς τα που να πάω δεν αλλάζω κινητό κάθε χρόνο, η χρήση που κάνω είναι φωτος εσωτερικές κάτι που από ότι διάβασα το g4 είναι κορυφή αλλά είναι τόσο μεγάλη η απόσταση με το note ? στο note πάω λόγο οθόνης και πενάκι καθότι είμαι σχεδιαστής και φαντάζομαι θα είναι χρηστικό αλλά και ότι σχεδιάζουμε το φωτογραφίζουμε σε πρώτη φάση με το κινητό ( για ανταλλαγή μεταξύ της σχεδιαστικής ομάδας) άρα θέλουμε και μια κάμερα αν όχι την κορυφαία, τουλάχιστον πολύ καλή .....ΒΟΗΘΕΙΑ....

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Eξαρτάται πόσο χρήσιμο είναι για σένα το πενάκι.

Αν εξαιρέσεις το πενάκι, την μπαταρία & ότι το note έχει μεταλλικό σκελετό(έναντι του πλαστικού του g4), στα υπόλοιπα είναι μπροστά το g4.

Link to comment
Share on other sites

νοτε 5 ....μμμμμμμμμμ ....πολλά τα λεφτά φίλε δεν το φτάνω και στο 4 είμαι πάνω από το ταβάνι μου...χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν και ντρεπομαι θα την κανω την ερωτηση,αν και μαλλον θα ειναι τερμα noobικη....

 

Λοιπον ευτυχης κατοχος note 4 κλπ κλπ...οταν ανοιγω τη καμερα και ειμαι σε κατασταση αναμονης,δεν μου βγαζει το γραναζι πανω αριστερα,για να μπω στις ρυθμισεις...τα 3 εικονιδια που βγαζει στο πανω μερος,απο αριστερα προς τα δεξια ειναι :φλας-hdr-αλλαγη σε σελφυ...επισης οταν ανοιγω τις λειτουργιες στη καμερα,μου βγαζει 3 επιλογες,χωρις να εχει επιλογη download για περισσοτερες...

τελος κ για να μη γραφω κ σε αλλο θεμα,δεν μου φωτιζουν τα πληκτρα αφης...

 

Αυτα παιδια και σορρυ για το επιπεδο γνωσεων μου:cry::X

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα αυτά που λες!:confused: Είναι σίγουρα γνήσιο το τηλέφωνο;;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αν και ντρεπομαι θα την κανω την ερωτηση,αν και μαλλον θα ειναι τερμα noobικη....

 

Λοιπον ευτυχης κατοχος note 4 κλπ κλπ...οταν ανοιγω τη καμερα και ειμαι σε κατασταση αναμονης,δεν μου βγαζει το γραναζι πανω αριστερα,για να μπω στις ρυθμισεις...τα 3 εικονιδια που βγαζει στο πανω μερος,απο αριστερα προς τα δεξια ειναι :φλας-hdr-αλλαγη σε σελφυ...επισης οταν ανοιγω τις λειτουργιες στη καμερα,μου βγαζει 3 επιλογες,χωρις να εχει επιλογη download για περισσοτερες...

τελος κ για να μη γραφω κ σε αλλο θεμα,δεν μου φωτιζουν τα πληκτρα αφης...

 

Αυτα παιδια και σορρυ για το επιπεδο γνωσεων μου:cry::X

 

Ανοίγοντας την camera κανονικά πρέπει να σου βγάζει το γρανάζι κάτω αριστερά ή πάνω δεξιά -ανάλογα πως έχεις το κινητό- και επιλέγοντας το μετά σου βγάζει πάνω ή κάτω τρεις οριζόντιες τελείες για επιπλέον ρυθμίσεις…

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι σιγουρα γνησιο το τηλεφωνο,εχει κουτι χαρτια τα παντα

αυτο λεω δε υπαρχει πουθενα το γραναζι,βγαζει μονο τα εικονιδια που ειπα στο επανω μερος,στο κατω εχει κουμπι καμερας-λειτ-εναλλαγγη καμερα φωτ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Φωτογραφίες & Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...