Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω μια της Nillkin και κάνει το κινητό όσο ποιο λεπτό γίνεται δεν θέλω να βάλω μεγαλύτερη σε πάχος θήκη είναι που είναι τερατάκι το εργαλείο! Οπότε κάτι θα υπάρχει και για μας. .

 

samsoung protective case εδω και ποσους μηνες την ιδια λεμε σε ολους σχεδον! δεν υπαρχει καλυτερη!

 

https://www.skroutz.gr/s/5757382/Samsung-Back-Case-Blue-N910F-Galaxy-Note-4.html

 

https://www.skroutz.gr/s/5757382/Samsung-Back-Case-Blue-N910F-Galaxy-Note-4.html

 

υπαρχει και σε μαυρο που εχω αλλα δεν την βρηκα

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Η protective case είναι ότι καλύτερο για το νοτέλι! Απίστευτη θήκη!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ανήκω στους ικανοποιημενους με την protective case.. Θα τη βρείτε κ στο eshop που δεν είναι στο skroutz
Link to comment
Share on other sites

samsoung protective case εδω και ποσους μηνες την ιδια λεμε σε ολους σχεδον! δεν υπαρχει καλυτερη!

 

https://www.skroutz.gr/s/5757382/Samsung-Back-Case-Blue-N910F-Galaxy-Note-4.html

 

https://www.skroutz.gr/s/5757382/Samsung-Back-Case-Blue-N910F-Galaxy-Note-4.html

 

υπαρχει και σε μαυρο που εχω αλλα δεν την βρηκα

 

Δεν κάνει την συσκευή πιο "χοντρή" ? ?

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει την συσκευή πιο "χοντρή" ? ?

 

Σε σχέση με την ασφάλεια που προσφερει που ειναι παρόμοια με της spigen,όχι. Μπορεί να φαίνεται έτσι αλλα κάνει ακόμα καλύτερο το πιάσιμο του τηλέφωνο και ειναι και όμορφη και ποιοτική

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link υπάρχει για αξιόπιστο wireless charging kit (και φορτιστή και το ανταπτοράκι που μπαίνει από πίσω);

Θα ήθελα να ακούσω και γνώμες από εσάς που το χρησιμοποιήσατε..

Ευχαριστώ

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link υπάρχει για αξιόπιστο wireless charging kit (και φορτιστή και το ανταπτοράκι που μπαίνει από πίσω);

Θα ήθελα να ακούσω και γνώμες από εσάς που το χρησιμοποιήσατε..

Ευχαριστώ

 

Προσωπικα κανα δυο ανταπτορακια που ειχα παρει (wireless receiver βασικα) απεδειχθησαν μαπα. Δεν φορτιζαν σωστα και απηυδησα. Πηρα λοιπον το back cover της samsung με ασυρματη φορτιση και ειναι μια χαρα. Στα θετικα του πως η συσκευη ακομα και με αυτο μπαινει ανετα στη Zenus θηκη μου, οποτε ειναι win win :)

 

Οσον αφορα τα trasmitters, τους φορτιστες δηλ. η αποψη μου ειναι πως ολα ειναι πανω κατω τα ιδια.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα κανα δυο ανταπτορακια που ειχα παρει (wireless receiver βασικα) απεδειχθησαν μαπα. Δεν φορτιζαν σωστα και απηυδησα. Πηρα λοιπον το back cover της samsung με ασυρματη φορτιση και ειναι μια χαρα. Στα θετικα του πως η συσκευη ακομα και με αυτο μπαινει ανετα στη Zenus θηκη μου, οποτε ειναι win win :)

 

Οσον αφορα τα trasmitters, τους φορτιστες δηλ. η αποψη μου ειναι πως ολα ειναι πανω κατω τα ιδια.

 

E.... μα και εσύ... βάλε μια φωτό και ένα link να μαθαίνουμε και μεις..... (πάντα φιλικα)

 

Ποιά zenus έχεις? Ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ και για τον charger

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

E.... μα και εσύ... βάλε μια φωτό και ένα link να μαθαίνουμε και μεις..... (πάντα φιλικα)

 

Ποιά zenus έχεις? Ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ και για τον charger

 

To back cover ειναι αυτο http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EP-CN910IWUSTA

http://www.skroutz.gr/s/6336657/Samsung-Inductive-Charging-Back-Cover-White-N910F-Galaxy-Note-4.html

Ξερω οτι πολλα μελη εδω εχουν τα κλασικα αποσπωμενα receivers αλλα οπως ειπα στο Note 4 δε μου δουλεψε κανενα σωστα και βαρεθηκα να ασχοληθω περαιτερω :)

O charger ειναι αυτος, αλλα ολοι το ιδιο ειναι, εγω τον ειχα απο το Note 3 και τον πηρα επειδη εχει αυτην την κλιση αλλα πραγματικα ειναι ολοι το ιδιο http://www.ebay.co.uk/itm/QI-Wireless-Charger-Charging-Pad-For-Samsung-Galaxy-Note-4-N9100-LG-G3-BC314-/131327510347?hash=item1e93bac74b:g:3G8AAOSwv0tVNe4m

 

Εχω τη Zenus lettering κατι, αν θυμαμαι καλα ειναι αυτη που εχεις κι εσυ :)

 

Εδω να πω πως η πλατη αυτη για την ασυρματη φορτιση δινει ενα μικρο εξτρα στη συσκευη απο αποψη ογκου και βαρους. Οχι κατι εξαιρετικο ή που να κανει τη διαφορα, απλως καταλαβαινεις οταν το πιανεις πως ειναι λιιιιγο διαφορετικο απ'ο,τι πριν. Αλλα no big deal.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

χεχε μα καλά, πως δεν πέφτει? Μαγικά κάνετε? Δε γλιστράει έτσι με την κλίση που έχει?

 

Είδα στο youtube κάτι βιντεάκια μα κάτι πλαστικά φύλλα που μπαίνουν κάτω από το δικό του back cover. Αυτά είναι αμφιμβόλου ποιότητας?

 

Άσχετο: Σήμετα το έβγαλα από τη θήκη (zenus lettering wallet) και είδα πόσο ωραίο τηλ είναι. Αλλά ρε παιδιά, γλιστράει σα χέλι. Και για να πω και την αλήθεια, ψιλοπεθύμησα τη samsung protective (έχω τη μπλε), ίσως την ξαναβάλω για λίγο καιρό, αλλά αφήνει ακάλυπτη την οθόνη....

 

Σε ευχαριστώ για την προηγούμενη πληροφόρηση :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έψαξα με το search αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι. Θέλω να πάρω nfc tags για το Note 4. Διαβάζω ότι τα παλιά tectiles δεν κάνουν κι ότι πρέπει να πάρω τα tectiles 2.

Προσπαθώ να τα βρω εδώ Ελλάδα αλλά δεν βγάζω άκρη αν είναι τα παλιά ή τα καινούρια. Έχετε να μου προτείνετε από που να τα πάρω?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

To back cover ειναι αυτο http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EP-CN910IWUSTA

http://www.skroutz.gr/s/6336657/Samsung-Inductive-Charging-Back-Cover-White-N910F-Galaxy-Note-4.html

Ξερω οτι πολλα μελη εδω εχουν τα κλασικα αποσπωμενα receivers αλλα οπως ειπα στο Note 4 δε μου δουλεψε κανενα σωστα και βαρεθηκα να ασχοληθω περαιτερω :)

O charger ειναι αυτος, αλλα ολοι το ιδιο ειναι, εγω τον ειχα απο το Note 3 και τον πηρα επειδη εχει αυτην την κλιση αλλα πραγματικα ειναι ολοι το ιδιο http://www.ebay.co.uk/itm/QI-Wireless-Charger-Charging-Pad-For-Samsung-Galaxy-Note-4-N9100-LG-G3-BC314-/131327510347?hash=item1e93bac74b:g:3G8AAOSwv0tVNe4m

 

Εχω τη Zenus lettering κατι, αν θυμαμαι καλα ειναι αυτη που εχεις κι εσυ :)

 

Εδω να πω πως η πλατη αυτη για την ασυρματη φορτιση δινει ενα μικρο εξτρα στη συσκευη απο αποψη ογκου και βαρους. Οχι κατι εξαιρετικο ή που να κανει τη διαφορα, απλως καταλαβαινεις οταν το πιανεις πως ειναι λιιιιγο διαφορετικο απ'ο,τι πριν. Αλλα no big deal.

 

Φίλε πως στηρίζεται έτσι στα πλάγια;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πως στηρίζεται έτσι στα πλάγια;

 

χεχε μα καλά, πως δεν πέφτει? Μαγικά κάνετε? Δε γλιστράει έτσι με την κλίση που έχει?

 

Είδα στο youtube κάτι βιντεάκια μα κάτι πλαστικά φύλλα που μπαίνουν κάτω από το δικό του back cover. Αυτά είναι αμφιμβόλου ποιότητας?

 

Κοιτα πολλοι θα σου πουν πως αυτα τα φυλλα (receivers) ειναι πολυ καλα. Και σε μενα λειτουργουσαν αψογα στο Note 3. Σε εμενα απλα δε λειτουργησαν σωστα :)

 

Σχετικα με την κλιση, ο κυκλος που φαινεται σε γκρι χρωμα ειναι λαστιχενιος οποτε εχει αντισταση.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αν έπαιρνα ασύρματη φόρτιση, θα έπαιρνα αυτήν.

Λογικά είναι γνήσια και η διαφορά στην τιμή με τις no name είναι μικρή για να αξίζουν τα πειράματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω μια protective της caseology. Γυρο στο 20 με τα μεταφορικα αλλα προστασια και ομορφος σχεδιασμος αψωγα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις αγόρασα ένα Νοτε 4 το n910 c προερχόμενος από το εξαιρετικό ΝΟΤΕ 3 .... Θα θελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος χρησιμοποιεί ένα τεμπερντ γκλας που να κάθεται καλά στο κινητό γτ αγόρασα ένα και η γωνίες δεν κολλάνε. ..έπειτα έχετε να προτείνετε κάποια θήκη όπως ήταν η smartgeek για το νοτε 3???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις αγόρασα ένα Νοτε 4 το n910 c προερχόμενος από το εξαιρετικό ΝΟΤΕ 3 .... Θα θελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος χρησιμοποιεί ένα τεμπερντ γκλας που να κάθεται καλά στο κινητό γτ αγόρασα ένα και η γωνίες δεν κολλάνε. ..έπειτα έχετε να προτείνετε κάποια θήκη όπως ήταν η smartgeek για το νοτε 3???

 

Καλησπέρα φιλε μου. Σημερα περασα ενα τζαμακι σε ενα καταστημα , το οποιο καθισε πολυ καλα καθως οι διαστασεις του στο πλατος ειναι οσο η ενεργη οθονη και ετσι δεν παταει στο κυρτο μερος. Το τζαμακι δεν προσεξα τι μαρκα ειναι αλλα μπορω αν επιτρεπεται απο το φορουμ να σου πω που το εβαλα. Κοστος 10 ευρω με τοποθετηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε μου. Σημερα περασα ενα τζαμακι σε ενα καταστημα , το οποιο καθισε πολυ καλα καθως οι διαστασεις του στο πλατος ειναι οσο η ενεργη οθονη και ετσι δεν παταει στο κυρτο μερος. Το τζαμακι δεν προσεξα τι μαρκα ειναι αλλα μπορω αν επιτρεπεται απο το φορουμ να σου πω που το εβαλα. Κοστος 10 ευρω με τοποθετηση.

Αν δεν σου κάνει κόπο στείλε μου μήνυμα ... ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε μου. Σημερα περασα ενα τζαμακι σε ενα καταστημα , το οποιο καθισε πολυ καλα καθως οι διαστασεις του στο πλατος ειναι οσο η ενεργη οθονη και ετσι δεν παταει στο κυρτο μερος. Το τζαμακι δεν προσεξα τι μαρκα ειναι αλλα μπορω αν επιτρεπεται απο το φορουμ να σου πω που το εβαλα. Κοστος 10 ευρω με τοποθετηση.

 

 

Πες μας κ εμάς

Link to comment
Share on other sites

10 ευρω για ενα tempered glass στο note 4 ? :lol: Τοσο δεν κανει ουτε για surface/note 12.2 κλπ θηρια.

Κοστος 1-2 ευρω για note 4.

Λεφτα υπαρχουν :worry:

 

 

Eπισης

Παρελαβα αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/New-Metal-Frame-Bumper-Double-Colors-Aegis-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Note-4-/161886722765?var=&hash=item25b1335acd:m:m-zj5D5UDN9hhFPhCccQ71Q και ειναι τρομερη για τα λεφτα της.

Σε υφος spigen neo hybrid metal, με εφαμιλλη, αν οχι καλυτερη εφαρμογη.

Τολμω να πω οτι ειναι καλυτερη για 2 ακομη λογους.

1. Το τηλεφωνο δεν το παχαινει πολυ

2. Πολυ καλυτερο σημα wifi-gps-κινητης απ οτι με την spigen.

 

Σε αυτη την τιμη ειναι κλοπη

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα που μπορώ να βρώ zenus diary case note 4

Όποιος φίλος μπορεί ας βοηθήσει.

 

Έψαχνα και εγώ την συγκεκριμένη θήκη στην Ελλάδα αλλά ήταν αδύνατον να την βρω...Την αγόρασα τελικά από amazon… ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή για πες: Καλή η zenus?

 

Την έχω και γω σε μαύρο, αυτή με τα σκαλιστά γράμματα. Δεν είναι φοβερή?

 

Ώρες ώρες όμως, πεθυμώ να καναφορέσω την sumsung protective

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή για πες: Καλή η zenus?

 

Την έχω και γω σε μαύρο, αυτή με τα σκαλιστά γράμματα. Δεν είναι φοβερή?

 

Ώρες ώρες όμως, πεθυμώ να καναφορέσω την sumsung protective

 

 

Δύο βδομάδες που την χρησιμοποιώ -αν και δεν ήμουν αυτών θηκών γενικά- μπορώ να πω ότι έχω κάνει στην άκρη στην samsung protective...;) Αρκετά καλή σε ποιότητα και πολύ πρακτική!Ωστόσο περιμένω και μια MOTIMO από μέρα σε μέρα και φαντάζομαι θα είναι ακόμα ποιο ΤΟΥΜΠΑΝΟ απο την zenus...Μόλις την παραλάβω θα ανεβάσω photos!

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...