Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έδωσες δηλαδή 800 φεύγα ευρώ για μια ομολογουμένως όμορφη συσκευή, και μετά έσκασες άλλα 400€ για το ρολόι, για να έχεις το κινητό στην τσέπη συνεχώς (δηλαδή να μην το βλέπεις) ?

 

Χαχα...Εννοείται οτι χαίρομαι το κινητό απλα οταν εισαι στο αμάξι η σε μηχανή ακομα κ στην δουλειά απάνω οπου της περισσότερες φορες εκει μου πέφτει το κινητό απο βιασύνη να μην χάσω την κλήση ...μπορω να πω οτι με εχει βολέψει παρα πολυ κ δεν το περίμενα. ...όσο για την τιμη τα πηρα πολυ φθηνότερα όπως κ η περισσότεροι εδω μεσα που ασχολούμαστε λιγο περισσότερο με της τιμες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγω το εχω στην τσεπη το 3,αλλα αντι για gear,εχω ενα απλο ΒΤ της Σονυ.:lol:

 

Χαχαχα σωστος .... απλα με το Gear S μπορείς να διαβάσεις κ γενικά να δεις της ειδοποίησης που εχεις ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαχα...Εννοείται οτι χαίρομαι το κινητό απλα οταν εισαι στο αμάξι η σε μηχανή ακομα κ στην δουλειά απάνω οπου της περισσότερες φορες εκει μου πέφτει το κινητό απο βιασύνη να μην χάσω την κλήση ...μπορω να πω οτι με εχει βολέψει παρα πολυ κ δεν το περίμενα. ...όσο για την τιμη τα πηρα πολυ φθηνότερα όπως κ η περισσότεροι εδω μεσα που ασχολούμαστε λιγο περισσότερο με της τιμες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χαχαχα σωστος .... απλα με το Gear S μπορείς να διαβάσεις κ γενικά να δεις της ειδοποίησης που εχεις ;-)

Αλήθεια το gear s που το βρήκες πολύ φθηνότερα από τα 400 της επίσημης τιμής του; εκτός από αγορά από Κορέα η κάποια επιδότηση δε νομίζω ότι μπορείς να το πάρεις από κάπου κάτω από 350 αυτή τη στιγμή...

Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα...Εννοείται οτι χαίρομαι το κινητό απλα οταν εισαι στο αμάξι η σε μηχανή ακομα κ στην δουλειά απάνω οπου της περισσότερες φορες εκει μου πέφτει το κινητό απο βιασύνη να μην χάσω την κλήση ...μπορω να πω οτι με εχει βολέψει παρα πολυ κ δεν το περίμενα. ...όσο για την τιμη τα πηρα πολυ φθηνότερα όπως κ η περισσότεροι εδω μεσα που ασχολούμαστε λιγο περισσότερο με της τιμες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χαχαχα σωστος .... απλα με το Gear S μπορείς να διαβάσεις κ γενικά να δεις της ειδοποίησης που εχεις ;-)

 

Μηνυματα,βγαζει και το ΒΤ.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις αλλά κάτι τύπου "θωρακισμένες" ας πούμε είναι απαίσιες και γίνεται το τηλέφωνο χοντρό και άσχημο. Ίσως μια σιλικονατη μονο πίσω αλλά και αυτές δεν νομίζω οτι προστατέυουν και πολύ.

 

Χωρίς πλάκα νομίζω ότι η καλύτερη λύση για να χαρείς το κινητό σου και να αποφύγεις λύσεις ΒΤ, GEAR S, χοντρές θήκες κ.λ.π. είναι να βάλεις στη δουλειά σου εκεί που αφήνεις το τηλεφωνό σου από κάτω ένα χοντρό χαλάκι-μοκέτα :p.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια το gear s που το βρήκες πολύ φθηνότερα από τα 400 της επίσημης τιμής του; εκτός από αγορά από Κορέα η κάποια επιδότηση δε νομίζω ότι μπορείς να το πάρεις από κάπου κάτω από 350 αυτή τη στιγμή...

Καλορίζικο!

 

Το πηρα κατω απο 350 ευρώ απο αμαζον Γερμανίας αλλά εχω αφμ επαγγελματικο για ενδοευρωπαϊκές συναλλαγές και δεν χρεώνομαι φπα συν ενα εκπτωτικο κωδικό τον 20 ευρω που ειχα. ..βαλε 385ε στο αμαζον αφαίρεσε -21% φπα -20ε ο κωδικός κ πάμε λιγο ποιο κατω απο 300 .. βέβαια αυτη η τιμη βγαίνει λογο εταιρείας με ενδοευρωπαϊκές συναλλαγές

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Το πηρα κατω απο 350 ευρώ απο αμαζον Γερμανίας αλλά εχω αφμ επαγγελματικο για ενδοευρωπαϊκές συναλλαγές και δεν χρεώνομαι φπα συν ενα εκπτωτικο κωδικό τον 20 ευρω που ειχα. ..βαλε 385ε στο αμαζον αφαίρεσε -21% φπα -20ε ο κωδικός κ πάμε λιγο ποιο κατω απο 300 .. βέβαια αυτη η τιμη βγαίνει λογο εταιρείας με ενδοευρωπαϊκές συναλλαγές

 

Off topic:επειδη το ακουω απο πολλους τον ΦΠΑ τελικα τον πληρωνεις στην Ελλαδα αν δεν κανω λαθος...

ή μηπως αυτο ισχυει μονο για προιοντα που μεταπωλουνται?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Off topic:επειδη το ακουω απο πολλους τον ΦΠΑ τελικα τον πληρωνεις στην Ελλαδα αν δεν κανω λαθος...

ή μηπως αυτο ισχυει μονο για προιοντα που μεταπωλουνται?

Το πληρώνεις σε περίπτωση που το μεταπωλήσεις μονο

Link to comment
Share on other sites

Και ναι αυτή η θήκη που παραθέτω στο link μπορώ να πω πως είναι η ποιο «διαστημική» για το note 4 που έχω δει μέχρι τώρα... :blink: Αν και 40$ περίπου σκέφτομαι να την χτυπήσω και αυτή!

 

https://www.youtube.com/watch?v=MzNRHdUobyw&list=UUFfCqe7b9YiDk2ZiAG8UIGA

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και το δικό μου από ύψος περίπου 1 μέτρο μου εφυγε απο τα χερια με την s view γυρισμένη στην πλάτη και έπεφτε με την οθόνη αλλά για καλή μου τύχη τελευταία στιγμή η s view έκλεισε και δεν έπαθε ούτε γρατσουνια τύχη βουνό
Link to comment
Share on other sites

Και ναι αυτή η θήκη που παραθέτω στο link μπορώ να πω πως είναι η ποιο «διαστημική» για το note 4 που έχω δει μέχρι τώρα... :blink: Αν και 40$ περίπου σκέφτομαι να την χτυπήσω και αυτή!

 

https://www.youtube.com/watch?v=MzNRHdUobyw&list=UUFfCqe7b9YiDk2ZiAG8UIGA

 

Πολλά τα λεφτά, μαζί με τα μεταφορικά θα βγει πάνω από πενηντάρικο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάνεις που να δίνει κάποια από τις spigen? Κατά προτίμηση τη neo hybrid? Αν ναι ας μου στείλει PM γιατί δε τη βρίσκω ετοιμοπαραδοτη Αθήνα...
Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα λεφτά, μαζί με τα μεταφορικά θα βγει πάνω από πενηντάρικο.

 

Βασικά στο official site http://www.urbanarmorgear.com/ γράφει για free worldwide shipping...:blink: Δεν έχω δοκιμάσει να προχωρήσω στην παραγγελία για να δω αν όντως ισχύει αυτό...Anyway μου κάνει πολύ κλικ και μπροστά στα τόσα που θα σκάσω για το note δεν το σκέφτομαι και πολύ!:D

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο official site http://www.urbanarmorgear.com/ γράφει για free worldwide shipping...:blink: Δεν έχω δοκιμάσει να προχωρήσω στην παραγγελία για να δω αν όντως ισχύει αυτό...Anyway μου κάνει πολύ κλικ και μπροστά στα τόσα που θα σκάσω για το note δεν το σκέφτομαι και πολύ!:D

 

Δεν έχει μεταφορικά παιδιά. 40 δολάρια τελική από το επίσημο site.

Για ακόμα πιο σύντομο χρόνο παράδοσης από το usps του επίσημου site είναι το γερμανικό Αμαζόν που θα σας βγει κάπου στα 41 ευρώ με τα μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Είμαι κι εγώ κάτοχος του Note 4 και ψάχνω να βρω μια βάση αυτοκινήτου. Το θέμα μου είναι ότι δεν έχω βρει κάτι που να μην “κόβει” πολύ απ’την ορατότητα του παρμπρίζ και προσανατολίζομαι σε βάση που να μπαίνει στην ποτηροθήκη. Ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας, είχε βρει κανείς κάτι ή υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και το δικό μου από ύψος περίπου 1 μέτρο μου εφυγε απο τα χερια με την s view γυρισμένη στην πλάτη και έπεφτε με την οθόνη αλλά για καλή μου τύχη τελευταία στιγμή η s view έκλεισε και δεν έπαθε ούτε γρατσουνια τύχη βουνό

 

Μεταξύ σοβαρού και αστείου και μη γελάτε γιατί κάποια στιγμή θα γίνει, με τόσους αισθητήρες που έχει το κινητό μια καλόσχεδιασμένη s view θα έπρεπε να ανοίγει σε ρόλο ... αλεξίπτωτου και να κόβει αρκετά από την ταχύτα πρόσκρουσης, για να μην πω για μικρούς αερόσακους :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Είμαι κι εγώ κάτοχος του Note 4 και ψάχνω να βρω μια βάση αυτοκινήτου. Το θέμα μου είναι ότι δεν έχω βρει κάτι που να μην “κόβει” πολύ απ’την ορατότητα του παρμπρίζ και προσανατολίζομαι σε βάση που να μπαίνει στην ποτηροθήκη. Ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας, είχε βρει κανείς κάτι ή υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;

Ευχαριστώ!

Πας για την original που αναφέρεται 1-2 σελίδες πριν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ σοβαρού και αστείου και μη γελάτε γιατί κάποια στιγμή θα γίνει, με τόσους αισθητήρες που έχει το κινητό μια καλόσχεδιασμένη s view θα έπρεπε να ανοίγει σε ρόλο ... αλεξίπτωτου και να κόβει αρκετά από την ταχύτα πρόσκρουσης, για να μην πω για μικρούς αερόσακους :rolleyes:.

 

Δυστυχώς δεν πιστεύω ότι θα δούμε κάτι τέτοιο, καθώς οι σπασμένες οθόνες θα γίνουν παρελθόν.

Πάντως εξαιρετική ιδέα και πιστεύω όχι τόσο δύσκολα υλοποιήσιμη, θα λειτουργούσε νομίζω αγχολυτικά για πολύ κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο official site http://www.urbanarmorgear.com/ γράφει για free worldwide shipping...:blink: Δεν έχω δοκιμάσει να προχωρήσω στην παραγγελία για να δω αν όντως ισχύει αυτό...Anyway μου κάνει πολύ κλικ και μπροστά στα τόσα που θα σκάσω για το note δεν το σκέφτομαι και πολύ!:D

 

Με αυτη την θηκη μεχρι και στον πολεμο πας :lol::lol:

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Με αυτη την θηκη μεχρι και στον πολεμο πας :lol::lol:

 

Πραγματικά πολύ πολεμική!Είναι που είναι από μόνο του το κινητό "commando" με αυτήν την θήκη τα έχεις όλα(όπλο,κράνος,εξάρτηση) και πας κατευθείαν στην μάχη! :lol:

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ πολεμική!Είναι που είναι από μόνο του το κινητό "commando" με αυτήν την θήκη τα έχεις όλα(όπλο,κράνος,εξάρτηση) και πας κατευθείαν στην μάχη! :lol:

Πρέπει να την δοκιμάσεις. Και αν δεν μπορείς, κάποια αντίστοιχη. Το κινητό είναι μεγάλο, οπότε να δεις πόσο γίνεται και με τη θήκη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται μόλις ήρθαν Ελλάδα οι θήκες της Montblanc και μάλιστα λίγο φτηνότερες από Αγγλία.

Η τιμή είναι 170€, μεταφορικά free και έρχεται με δώρο ένα ασημένιο κομπολόι.

Ναι, είναι ακριβή, αλλά απογειώνει την συσκευή.

Meisterstuck Soft Grain

Westside Extreme

 

Ναι,αλλα αυτου του τυπου οι θηκες,ετσι και πεσει κατω το τηλεφωνο,ανοιγουν στον αερα,και ετσι,ειναι σα να μην υπαρχουν.

 

Το NOTE 4 μου έχει μπει στο μυαλό και θα πάρω όταν πέσει με το καλό κάτω από 550. Για μένα κινητό χωρίς θήκη δεν παίζει! Ειδικά στα samsung οπωσδήποτε θήκη με s-view. Οι περισσότερες που υπάρχουν όμως είναι απαράδεκτες, ακόμη και οι γνήσιες, μια που το καπάκι τους δεν ασφαλίζει για να προστατεύσει το κινητό σε πτώση. Στο S4 που έχω έχω την γνήσια spiegen slim armor, αλλά προς το παρόν δεν βγαίνει για το ΝΟΤΕ 4. H επόμενη θήκη που σκέφτομαι είναι δερμάτινη s-view που έχω δει με μαγνητάκι στο καπάκι.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει ότι τα μαγνητακια επηρεάζουν κατα καιρούς την απόδοση του S-pen. Να το προσέξεις αυτό για τη θηκη σου.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...