Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ πρακτική η ασύρματη φόρτιση και αποφεύγεις την καλωδίωση... Ωστόσο εγώ επέλεξα μία «έμμεση» λύση σε όλα αυτά, το extra battery kit όπου μπορείς να φορτίζεις και εκεί την μπαταρία και έχει και το πλεονέκτημα της 2ης μπαταρίας που σου παρέχει οπότε πάντα έχεις 100% ποσοστό...Η μόνη «φασαρία» είναι το βάλε-βγάλε αλλά anyway...Το αναμένω σύντομα! ;)

 

Την καλωδίωση δεν την αποφεύγεις, ένα καλώδιο θα το έχεις έτσι η αλλιώς, απλώς η ευκολία είναι που διαφέρει, όσο για το κιτ έξτρα φόρτισης αυτο θα βοηθήσει στο θέμα αυτονομίας του κινητού εν κινήσει, ο ασύρματος φορτιστής είναι για την πρακτικότητα εντός του σπιτιού, του γραφείου κλπ
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω μια ακόμα μπαταρία για το Note 4. Δεν έχω βγάλει άκρη από όσα διαβάζω. Οι bulk τελικά είναι αυθεντικές ή όχι? Η είναι πολύ ρίσκο? Από που προτείνετε να αγοράσω μπαταρία? Έχω πάρει και το extra battery κιτ με το εξωτερικό φορτιστή αλλά η μπαταρία που είχε μέσα είναι χειρότερη από την παλιά μου. Φαίνεται για γνήσια αλλά η χαμηλότερη απόδοση με κάνει να αμφιβάλλω. Μπορώ κάπως να επιβεβαιωσω ότι είναι γνήσια?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω μια ακόμα μπαταρία για το Note 4. Δεν έχω βγάλει άκρη από όσα διαβάζω. Οι bulk τελικά είναι αυθεντικές ή όχι? Η είναι πολύ ρίσκο? Από που προτείνετε να αγοράσω μπαταρία? Έχω πάρει και το extra battery κιτ με το εξωτερικό φορτιστή αλλά η μπαταρία που είχε μέσα είναι χειρότερη από την παλιά μου. Φαίνεται για γνήσια αλλά η χαμηλότερη απόδοση με κάνει να αμφιβάλλω. Μπορώ κάπως να επιβεβαιωσω ότι είναι γνήσια?

Ευχαριστώ!

 

δες αν οι κωδικοι ταιριαζουν.το battery kit που πηρα εγω οι αποδοση ειναι ελαχιστα καλυτερη στην καινουργια γιατι η παλια δεν εχει πεσει σε αποδοση.επισης τσεκαρε στην samsung αν οι κωδικοι του κιτ ειναι σωστοι.

Link to comment
Share on other sites

δες αν οι κωδικοι ταιριαζουν.το battery kit που πηρα εγω οι αποδοση ειναι ελαχιστα καλυτερη στην καινουργια γιατι η παλια δεν εχει πεσει σε αποδοση.επισης τσεκαρε στην samsung αν οι κωδικοι του κιτ ειναι σωστοι.

Πως εννοείς να ελέγξω αν οι κωδικοί είναι σωστοί? Πάντως η νέα μπαταρία είναι αρκετά χειρότερη από τη παλιά :worry:

Απο τις bulk μπαταρίες έχει κανείς επειρία?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες καλομελέταγα το samsung gear VR....και τελικά σήμερα μου ήρθε δώρο εξ ουρανού από τον διαγωνισμό του myphone το VR Shinecon!:lol: :D :thanks: Τους ευχαριστώ ξανά και από εδώ!:rolleyes: Μόλις το παραλάβω θα ενημερώσω εκ νέου για εντυπώσεις... :)

 

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω μια ακόμα μπαταρία για το Note 4. Δεν έχω βγάλει άκρη από όσα διαβάζω. Οι bulk τελικά είναι αυθεντικές ή όχι? Η είναι πολύ ρίσκο? Από που προτείνετε να αγοράσω μπαταρία? Έχω πάρει και το extra battery κιτ με το εξωτερικό φορτιστή αλλά η μπαταρία που είχε μέσα είναι χειρότερη από την παλιά μου. Φαίνεται για γνήσια αλλά η χαμηλότερη απόδοση με κάνει να αμφιβάλλω. Μπορώ κάπως να επιβεβαιωσω ότι είναι γνήσια?

Ευχαριστώ!

 

Στη smartec ρώτησες τιμή ? Και στο extreme mobile θα έχει γνήσιες, play 24/7 κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά στη smartec μπορεί για να αγοράσεις μπαταρία να σε βάλουν να κάνεις Hard reset. Τί πράγμα και αυτό ακόμα και όταν δεν έχει σχέση το πρόβλημα με το ζόρι hard reset. Σε λίγο θα είναι υποχρεωτικό για να περάσεις την είσοδο
Link to comment
Share on other sites

Στη smartec ρώτησες τιμή ? Και στο extreme mobile θα έχει γνήσιες, play 24/7 κτλ.

Όχι δεν έχω ρωτήσει στη smartec. Θα πάρω ένα τηλ να ρωτήσω αύριο! Το θέμα είναι αν τελικά αυτές οι bulk που πουλούν τα skroutzoμάγαζα αν είναι γνήσιες. Θέλω να πάρω 3 μπαταρίες σύνολο και για άλλα 2 κινητά οπότε αν τις πάρω bulk γλιτώνω κάνα 40αρι. Το θέμα είναι όμως να είναι και καλές!

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες θα ειμαι και εγω κατοχος του Note 4 και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις σχετικα με 2 θηκες και 1 tempered glass.

Εχω βρει απο ενα καταστημα Tempered Glass inos 9H http://pics.redblue.de/artikelid/GR/1150796/fee_786_587_png και μια θηκη πορτοφολι Terrapin http://www.gadgetlab.gr/image/cache/data/cases/Samsung/71hfqr8mi-l._sl1000_-700x700.jpg και τα 2 μαζι μου βγαινουν καπου στα 25 ευρω.

Επισης σκεφτομαι να αγορασω και την Spigen Neo Hybrid ειτε σε electric blue ειτε σε champagne gold.

Εχει καποιος καποιο απο τα παραπανω ανιτκειμενα μου πει τη γνωμη του οσο καιρο τα χρησιμοποιει?

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες θα ειμαι και εγω κατοχος του Note 4 και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις σχετικα με 2 θηκες και 1 tempered glass.

Εχω βρει απο ενα καταστημα Tempered Glass inos 9H http://pics.redblue.de/artikelid/GR/1150796/fee_786_587_png και μια θηκη πορτοφολι Terrapin http://www.gadgetlab.gr/image/cache/data/cases/Samsung/71hfqr8mi-l._sl1000_-700x700.jpg και τα 2 μαζι μου βγαινουν καπου στα 25 ευρω.

Επισης σκεφτομαι να αγορασω και την Spigen Neo Hybrid ειτε σε electric blue ειτε σε champagne gold.

Εχει καποιος καποιο απο τα παραπανω ανιτκειμενα μου πει τη γνωμη του οσο καιρο τα χρησιμοποιει?

 

Καλώς να έρθεις στην παρέα! ;) Από spigen έχω 2 neo hybrid εκ των οποίων η μία με το μεταλλικό περίβλημα και μία tough armor...Στην αρχή τις χρησιμοποιούσα πολύ μέχρι που αγόρασα την samsung protective cover και τις έκανα στην άκρη.. Δεν είναι κακές οι spigen αν εξαιρέσω λίγο την ταλαιπωρία στο βάλε-βγάλε και το ενδεχόμενο να σου αφήσει κάποια σημάδια ενώ αυτή με το μεταλλικά σκελετό πιθανότατα να σου επιρεάζει και το σήμα… Για θήκη wallet οι καλύτερες για μένα είναι η zenus (που χρησιμοποιώ καθημερινά πλέον) και για ποιο "official καταστάσεις" η motimo oriental leather case αλλά είναι και πολύ ποιο ακριβές… :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες θα ειμαι και εγω κατοχος του Note 4 και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις σχετικα με 2 θηκες και 1 tempered glass.

Εχω βρει απο ενα καταστημα Tempered Glass inos 9H http://pics.redblue.de/artikelid/GR/1150796/fee_786_587_png και μια θηκη πορτοφολι Terrapin http://www.gadgetlab.gr/image/cache/data/cases/Samsung/71hfqr8mi-l._sl1000_-700x700.jpg και τα 2 μαζι μου βγαινουν καπου στα 25 ευρω.

Επισης σκεφτομαι να αγορασω και την Spigen Neo Hybrid ειτε σε electric blue ειτε σε champagne gold.

Εχει καποιος καποιο απο τα παραπανω ανιτκειμενα μου πει τη γνωμη του οσο καιρο τα χρησιμοποιει?

 

 

πηγαινε κατευθειαν στην protective cover της σαμη! ειναι ολα τα λεφτα και ολοι σχεδον αυτην εχουμε! και εγω ειμαι ενα που εκανε περα την spingen και δεν ξανα εβαλα αλλη θηκη

Link to comment
Share on other sites

...και μια θηκη πορτοφολι Terrapin http://www.gadgetlab.gr/image/cache/data/cases/Samsung/71hfqr8mi-l._sl1000_-700x700.jpg και τα 2 μαζι μου βγαινουν καπου στα 25 ευρω. Εχει καποιος καποιο απο τα παραπανω ανιτκειμενα μου πει τη γνωμη του οσο καιρο τα χρησιμοποιει?

 

Υπάρχει μία συζήτηση σχετικά με το αν το κλείσιμο σε θήκες τύπου wallet πρέπει να γίνεται με μαγνήτη ή άλλον τρόπο. Υποτίθεται πως αν το κλείσιμο γίνεται με μαγνήτη επηρεάζεται η οθόνη και το πενάκι δυσλειτουργεί στην περιοχή όπου βρίσκεται ο μαγνήτης. Άλλοι λένε πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ πάντως δεν το διακινδυνεύω και ακόμη ψάχνω για wallet που να μου κάνει κλικ, έξι μήνες μετά την αγορά του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία συζήτηση σχετικά με το αν το κλείσιμο σε θήκες τύπου wallet πρέπει να γίνεται με μαγνήτη ή άλλον τρόπο. Υποτίθεται πως αν το κλείσιμο γίνεται με μαγνήτη επηρεάζεται η οθόνη και το πενάκι δυσλειτουργεί στην περιοχή όπου βρίσκεται ο μαγνήτης. Άλλοι λένε πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ πάντως δεν το διακινδυνεύω και ακόμη ψάχνω για wallet που να μου κάνει κλικ, έξι μήνες μετά την αγορά του κινητού...

 

Σωστα, αυτο δεν το ειχα σκεφτει.

Αν κοψω το λουρακι που κουμπωνει στο μαγνητη και μεινει σαν μια απλη wallet που δεν κλεινει, λες να υπαρχει ακομα θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία συζήτηση σχετικά με το αν το κλείσιμο σε θήκες τύπου wallet πρέπει να γίνεται με μαγνήτη ή άλλον τρόπο. Υποτίθεται πως αν το κλείσιμο γίνεται με μαγνήτη επηρεάζεται η οθόνη και το πενάκι δυσλειτουργεί στην περιοχή όπου βρίσκεται ο μαγνήτης. Άλλοι λένε πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ πάντως δεν το διακινδυνεύω και ακόμη ψάχνω για wallet που να μου κάνει κλικ, έξι μήνες μετά την αγορά του κινητού...

 

Αν δεν σκέφτεσαι το οικονομικό σου προτείνω ανεπιφύλακτα την zenus που δεν κλείνει με μαγνήτη όπως και την motimo που έχει 3 διαφορετικούς τύπους κλεισίματος επίσης χωρίς μαγνήτη αλλά είναι και από τις ποιο ακριβές… ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guys, αγόρασα μία θήκη flip τηs USAMS και δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει κάποια μεμβράνη από μέσα που βγαίνει. Είναι αυτή με όλη την οθόνη παράθυρο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστα, αυτο δεν το ειχα σκεφτει.

Αν κοψω το λουρακι που κουμπωνει στο μαγνητη και μεινει σαν μια απλη wallet που δεν κλεινει, λες να υπαρχει ακομα θεμα?

 

Μάλλον ναι, γιατί θα πρέπει να βγάλεις και τον μαγνήτη από το cover.

Το έκανα σε μία που αγόρασα. Έβγαλα τους μαγνήτες και από τις δύο πλευρές και το αντικατέστησα με velcro. Το αποτέλεσμα δεν είναι άριστο, γιατί το velcro είναι παχύ και το κλείσιμο έγινε ελαφρώς πιο χοντροκομμένο, αλλά η δουλειά γίνεται.

 

Αν δεν σκέφτεσαι το οικονομικό σου προτείνω ανεπιφύλακτα την zenus που δεν κλείνει με μαγνήτη όπως και την motimo που έχει 3 διαφορετικούς τύπους κλεισίματος επίσης χωρίς μαγνήτη αλλά είναι και από τις ποιο ακριβές… ;)

 

Τις Zenus τις γλυκοκοιτάω, κάποια στιγμή ίσως να το κάνω, για την ώρα τα σκέφτομαι τα €30-40 που ζητάει. Γενικά πάντως τις δερμάτινες wallet δεν τις έχω σε προτεραιότητα, το κινητό το ταλαιπωρώ αρκετά στην καθημερινότητα και χρησιμοποιώ μία πιο χοντροκομμένη. Το δερμάτινο wallet μου αρέσει, αλλά δεν με εξυπηρετεί πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Guys, αγόρασα μία θήκη flip τηs USAMS και δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει κάποια μεμβράνη από μέσα που βγαίνει. Είναι αυτή με όλη την οθόνη παράθυρο.

Αν εννοείς αυτή,http://caseofmine.com/collections/usams/products/usams-merry-series-for-samsung-galaxy-note4 ,από ό,τι κατάλαβα,πρέπει να έχει κάποιο διαφανές,πλαστικό ή γυαλί,που επιτρέπει να χρησιμοποιείς την οθόνη χωρίς να ανοίγεις τη θήκη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτή,http://caseofmine.com/collections/usams/products/usams-merry-series-for-samsung-galaxy-note4 ,από ό,τι κατάλαβα,πρέπει να έχει κάποιο διαφανές,πλαστικό ή γυαλί,που επιτρέπει να χρησιμοποιείς την οθόνη χωρίς να ανοίγεις τη θήκη.

Αυτή που έχω έχει όλη την οθόνη "ελεύθερη" και όχι μόνο ένα μικρο παραθυράκι. Απλά φαίνεται σαν αυτό το πλαστικό να έχει και μια ζελατίνα την οποία όμως δεν μπορώ να αφαιρέσω.

 

http://www.usams.com/aimg/usams/NOTE4CD-1.jpg

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας, θα εχω υπ' οψιν μου τις προτασεις σας :D

Μια τελευταια ερωτηση μονο , η συγκεκριμενη (δεν ξερω αν επιτρεπεται να ποσταρω λινκς απο sites , αν δεν ειπτρεπεται θα διαγραψω τη συγκεκριμενη απαντηση) http://www.amazon.com/Yousave-Accessories-Samsung-Galaxy-Leather/dp/B00M9408XO που εχει το μαγνητη στην πλατη, λετε να προκαλεσει θεμα στο κινητο?

Ρωταω γιατι εχω μια τετοια θηκη εδω και 2.30 χρονια για το P880 που εχω μεχρι στιγμης και δεν ειχα ποτε θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας, θα εχω υπ' οψιν μου τις προτασεις σας :D

Μια τελευταια ερωτηση μονο , η συγκεκριμενη (δεν ξερω αν επιτρεπεται να ποσταρω λινκς απο sites , αν δεν ειπτρεπεται θα διαγραψω τη συγκεκριμενη απαντηση) http://www.amazon.com/Yousave-Accessories-Samsung-Galaxy-Leather/dp/B00M9408XO που εχει το μαγνητη στην πλατη, λετε να προκαλεσει θεμα στο κινητο?

Ρωταω γιατι εχω μια τετοια θηκη εδω και 2.30 χρονια για το P880 που εχω μεχρι στιγμης και δεν ειχα ποτε θεμα.

 

Όπως είπε και ένας φίλος τις θήκες με τα μαγνητάκια τις είχαμε συζητήσει και παλιά σε αυτό το thread… Κάποιοι λέγανε ότι δεν είχανε θέμα… κάποιοι άλλοι αντιμετωπίζανε διάφορα προβλήματα όπως π.χ. με την λειτουργία του s-pen όπου δεν ανταποκρινόταν σωστά σε όλη την οθόνη…Οι απόψεις διίστανται! :p Για την συγκεκριμένη που λες δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη... ;)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ένας φίλος τις θήκες με τα μαγνητάκια τις είχαμε συζητήσει και παλιά σε αυτό το thread… Κάποιοι λέγανε ότι δεν είχανε θέμα… κάποιοι άλλοι αντιμετωπίζανε διάφορα προβλήματα όπως π.χ. με την λειτουργία του s-pen όπου δεν ανταποκρινόταν σωστά σε όλη την οθόνη…Οι απόψεις διίστανται! :p Για την συγκεκριμένη που λες δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη... ;)

 

Τελικα το εψαξα και εγω στο νετ, και διαβασα οτι παρα πολλα ατομα εχουν θεμα με το s pen με τετοιου ειδους θηκες, οποτε δεν το διακινδυνευω και εγω :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...