Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει πουθενα back cover που να αντικαθιστα το original και να ειναι απο μεταλλικο υλικο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει πουθενα back cover που να αντικαθιστα το original και να ειναι απο μεταλλικο υλικο?

 

Δεν ξερω αν υπαρχει (αν και σιγουρα θα πετυχεις κατι στο ebay), αλλα εχε υποψη σου πως μπορει να σου δημιουργησει θεμα με το σημα gps/wifi κλπ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πουθενα back cover που να αντικαθιστα το original και να ειναι απο μεταλλικο υλικο?

 

Δεν ξερω αν υπαρχει (αν και σιγουρα θα πετυχεις κατι στο ebay), αλλα εχε υποψη σου πως μπορει να σου δημιουργησει θεμα με το σημα gps/wifi κλπ.

 

Σίγουρα θα βρεις αλλά δεν αξίζει σε καμία περίπτωση, αφού όπως προαναφέρθηκε θα δημιουργήσει πρόβλημα στη λήξη σήματος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Μόλις παρέλαβα το back cover by Samsung σε μπλε χρώμα... Απίστευτη θήκη και τρομερά κλικι τα κουμπιά...

 

Μόνος ενδοιασμος αν και ει σημάδια στο μεταλλικό φρειμ..

 

Παίζει τίποτα τέτοιο η τζάμπα το σκέφτομαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Μόλις παρέλαβα το back cover by Samsung σε μπλε χρώμα... Απίστευτη θήκη και τρομερά κλικι τα κουμπιά...

 

 

 

Μόνος ενδοιασμος αν και ει σημάδια στο μεταλλικό φρειμ..

 

 

 

Παίζει τίποτα τέτοιο η τζάμπα το σκέφτομαι?

 

 

Πρώτα από όλα μεγειά. Αν το βγάζεις συχνά απλά πριν το βάζεις να φυσάς καλά την θήκη ώστε να μην έχει σκόνη. Αυτή κάνει τη ζημιά. Εγώ την έβγαζα κάθε μέρα σημάδι δεν έκανε

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα αυτό το tempered glass.

Καλύπτει όλόκληρη την μπροστινή γυάλινη επιφάνεια και δεν αφήνει το παραμικρό κενό περιμετρικά. Όλες οι οπές είναι απόλυτα ευθυγραμμισμένες με τα σημεία ενδιαφέροντος του κινητού (σένσορες, κάμερα, ακουστικό κτλ), εκτός από τα software buttons, όπου είναι τοποθετημένα ελαφρώς πιο κάτω από όσο θα έπρεπε. Το σημαντικότερο για εμένα είναι ότι καλύπτει το logo της samsung στην πρόσοψη, μεγάλη υπόθεση!

 

Rock Dr V Semi Transparent Flip Cover Case.

Την παρέλαβα ως συνοδεία του κινητού από τον προηγούμενο κάτοχο και δεν μου γέμισε το μάτι,στην πορεία όμως εξελίχθηκε σε μεγάλο έρωτα! Λαστιχένιο υλικό πολύ καλής ποιότητας, εφαρμόζει σχεδόν άριστα και, κυριότατα, προστατεύει πολύ ικανοποιητικά την πίσω κάμερα, δημιουργεί ένα χείλος 1-2 mm, που θεωρώ πως είναι αρκετό. Το καλό χαρακτηριστικό της όμως είναι το ημιδιαφανές flip cover, το οποίο επιτρέπει να φαίνονται αυτά που συμβαίνουν στην οθόνη-κλήσεις, μηνύματα κτλ.

 

Περιμένω μία Spigen Ultra Hybrid crystal clear και πλέον ψάχνω ακόμη μία τύπου wallet. Μαύρη, από δέρμα (ας είναι και πολύ καλής ποιότητας μαλακό πλαστικό), που να προστατεύει καλά και να μην κοστίζει μία περιουσία, δεν με πειράζει αν αυξάνει τον όγκο της συσκευής. Α, και αν γίνεται να μπαίνει-βγαίνει όσο πιο εύκολα γίνεται, για να μην καταπονείται η συσκευή. Προτάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα κι εγω πρόσφατα την spigen neo hybrid. Καταπληκτική θήκη με τρομερό κράτημα.Αλλά παρατηρώ πτι το κινητό έχει θέμα με το σήμα.Μέσα στο σπίτι είχα σχεδόν πάντα full σήμα και τώρα έχω μια με δύο γραμμές.Λέτε να φταίει η θήκη;Το έχει προσέξει κι άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα κι εγω πρόσφατα την spigen neo hybrid. Καταπληκτική θήκη με τρομερό κράτημα.Αλλά παρατηρώ πτι το κινητό έχει θέμα με το σήμα.Μέσα στο σπίτι είχα σχεδόν πάντα full σήμα και τώρα έχω μια με δύο γραμμές.Λέτε να φταίει η θήκη;Το έχει προσέξει κι άλλος αυτό;

 

Με μια motomo αλουμινένια που είχα και την έβγαλα αμέσως είχα πρόβλημα στο gps καθ λίγο στο WiFi για το σήμα δεν είχα προσέξει

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω το ψάξιμο για θήκη τύπου wallet/flip και υπάρχουν αρκετοί που υποστηρίζουν πως όταν η θήκη έχει μαγνήτες, αυτοί δημιουργούν ή ενδέχεται να δημιουργήσουν προβλήματα στη λειτουργία της πυξίδας, του S-pen κτλ.

Πέρα από το προφανές-ότι δηλαδή οι μαγνήτες εκ των πραγμάτων επηρεάζουν την λειτουργία μίας ηλεκτρονικής συσκευής- στην πράξη υπάρχουν πραγματικά προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω το ψάξιμο για θήκη τύπου wallet/flip και υπάρχουν αρκετοί που υποστηρίζουν πως όταν η θήκη έχει μαγνήτες, αυτοί δημιουργούν ή ενδέχεται να δημιουργήσουν προβλήματα στη λειτουργία της πυξίδας, του S-pen κτλ.

Πέρα από το προφανές-ότι δηλαδή οι μαγνήτες εκ των πραγμάτων επηρεάζουν την λειτουργία μίας ηλεκτρονικής συσκευής- στην πράξη υπάρχουν πραγματικά προβλήματα;

 

Ναι έχουν αναφερθεί περιστατικά που στο σημείο της οθόνης που ακουμπούσε ο μαγνήτης δεν δούλευε το s-pen.

Προσωπικά δεν θα της σκεφτόμουν καν όσες έχουν μαγνήτη.

Link to comment
Share on other sites

To eshop έχει προσφορά την κάρτα μνήμης Samsung evo 64gb 26.90€ για όποιον ενδιαφέρεται!!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..ψαχνω ενα καλο tempered glass για το κινητο...εαν μπορειτε να προτεινετε κατι οχι ομως και σε τιμη που να ξεφευγει..εχω το n910f..ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..ψαχνω ενα καλο tempered glass για το κινητο...εαν μπορειτε να προτεινετε κατι οχι ομως και σε τιμη που να ξεφευγει..εχω το n910f..ευχαριστω εκ των προτερων..

Ψάξε μερικές σελίδες πριν,έχω βάλει ένα λινκ για ένα nanometer tempered glass,που είναι υπέροχο.Κάνει νομίζω 4,5£.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

ψάχνω βαση αυτοκινητου για το note4 που να στερεώνεται όμως στην υποδοχή του cd στο ταμπλώ (ο λόγος είναι η διάταξη του ταμπλώ μου κ το ότι θέλω να μην στέκεται του κινητό ούτε μπροστά απ τους αεραγωγούς ούτε κ κοντά στο παρμπριζ για να μην κάνει ηλιοθεραπεία).

επανέρχομαι λοιπον στο θέμα, η πιο καλή λύση ως τωρα ειναι η "ppyple cd-kati" αλλά τα μεταφορικά της απο ebay κοστίζουν όσο κ η ιδια η βαση, οποτε δεν συμφέρει. ούτε την βρίσκω κάπου πιο κοντά μου. έχετε υπόψιν ή ακόμα καλύτερα έχετε τεστάρει καμιά τέτοια βαση μπας κ την βρίσκω ποιο εύκολα από την άλλη?? σε κινεζομάγαζα βρήκα κάτι σαν αντιγραφή της ppyple με 5-6ε αλλά πιστεύω πως δεν θα αξίζουν ούτε αυτά τα λίγα ευρώ τους κ θα κλαίω με κάνα χτύπημα πτώσης στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp128da-eu-evo-128gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.576939

 

καλη τιμη νομιζω...:cool:

ποση ειναι πραγματικη χωρητικοτητα αραγε ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

@kek στην SanDisk, έχω καθαρά 119gb, κάπου εκεί παίζει λογικά και η evo.

 

Αν κάποιος έχει κάποια κάρτα της σειράς evo, αν μπορεί ας κάνει μια μέτρηση με το "A1 sd bench" (εφαρμογή από playstore ειναι) & να πει τι μετρήσεις έδωσε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Επειδή λέω να την πάρω, ειναι συμβατή με το note 4 ?

 

Ναι!!!

 

Ελπίζω να βοήθησα

 

Στην 1η sd card πάτα πάνω για να τρέξει το benchmark & πες μας τι νούμερα έβγαλε!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...