Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από όσο έχω δεί, πολλοί από σας προτείνετε την EVO 32GB για επέκταση μνήμης. Υπάρχει 64 ή/και 128 ? Αλλά τόσο γρήγορη όσο η 32άρα... ???

 

Μήπως υπάρχει κάποιο link? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιωνω οτι η επισημη back cover + ειναι εκπληκτικη θηκη.

Μου θυμιζει τις παλιες καλες case mate tough case.

Παιζει να ειναι η καλυτερη non flip για το note 4.

Link to comment
Share on other sites

Περνα τα περιεχομενα της παλιας καρτας στον υπολογιστή, εχοντας ενεργοποιησει την επιλογη να φαίνονται τα κρθφα αρχεια και φακελοι (στο pc το κανεις).

Μετα περνα τα στη νεα καρτα και νομιζω θα εισαι οκ.

 

αυτο ηταν το πρωτο που ειχα κανει και δεν παιζει εκτος των media αρχειων.

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια απο τις παρακάτω σαν πιο κομψη λύση σε εξοδους.

 

http://www.e-shop.gr/samsung-flip-case-leather-ef-wn910fk-for-galaxy-note-4-n910-classic-black-p-TEL.019094

http://www.e-shop.gr/samsung-flip-case-leather-ef-wn910bc-for-galaxy-note-4-dark-grey-p-TEL.020376

 

Εχουν και οι δύο ενεργό πορτάκι ?Η μονη τους διαφορά ειναι στη σχεδίαση?Πιο πολύ τείνω προς την κλασσική ...

Link to comment
Share on other sites

 

Ξερω ποια ειναι .

Δεν ειναι αρκετα bulky/χοντρή ?

Ρωταω γιατι την ειχα σε παλιοτερο note

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια απο τις παρακάτω σαν πιο κομψη λύση σε εξοδους.

 

http://www.e-shop.gr/samsung-flip-case-leather-ef-wn910fk-for-galaxy-note-4-n910-classic-black-p-TEL.019094

http://www.e-shop.gr/samsung-flip-case-leather-ef-wn910bc-for-galaxy-note-4-dark-grey-p-TEL.020376

 

Εχουν και οι δύο ενεργό πορτάκι ?Η μονη τους διαφορά ειναι στη σχεδίαση?Πιο πολύ τείνω προς την κλασσική ...

 

Προσωπικά εάν άφηνα την samsung protective cover για κάτι ποιο official και διαφορετικό σε σχέση με τις προηγούμενες θήκες που έχω θα πήγαινα στην MOTIMO Royal Brown Leather Case ή MOTIMO Oriental Leather Case!Αν και πάρα πολύ ακριβή και παρά το γεγονός ότι δεν χρησιμοποιώ τέτοιου είδους θήκες μου είχε κάνει κλικ από την πρώτη στιγμή που είχα πάρει το note!Παραθέτω και links:

 

 

http://zoarah.com/motimo-royal-brown-leather-case.html

 

http://zoarah.com/motimo-oriental-leather-case.html

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Προφανώς δεν υπάρχει το πρόβλημα με την καμπυλότητα του κινητού όπου αυτές οι προστασίες οθόνης δεν εφαρμόζουν καλά στο πλάι. Επειδή έχει 2 τύπους, ποια από τις 2 παρήγγειλες;;; Την right angle edge 0.3 mm ή την ARC edge 0.3 mm +1,5 euro;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν πουθενά αυτά τα IC Chips που μπαίνουν στις θήκες για το Note ώστε να τις αναγνωρίσει το κινητό? Βρίσκω στο e-bay μερικά αλλά είναι για το S5 ή για το Note 3. Εκτός αν είναι ο ίδιος τύπος και κάνει και για το δικό μας. Πήρα μια flip case και της λείπει το τσιπάκι οπότε είναι σχεδόν άχρηστη χωρίς αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σχετικά με το μέγεθος της ZENUS: Σε περίμετρο, είναι όση ακριβώς και η protective (την έχω από την αρχή αυτήν). Σε πάχος είναι μεγαλύτερη, αλλά προστατεύει ΚΑΙ την οθόνη, και ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ με το κλιπ. Και είναι και λίγο κυριλέ, και βάζεις και κάρτες, και μερικά χρήματα, αν θες φυσικά όλα αυτά....

 

Εμένα με βολεύει, και αισθάνομαι και μεγαλύτερη ασφάλεια.

 

Από Ελλάδα δε νομίζω να μπορείς να τη βρεις, αλλά από ότι διάβασα, θα ανοίξουν ΑΜΕΣΑ οι αγορές από internet.

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

Για δες σιλικόνης by nilkin.

Θα την κοιτάξω

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ποια θήκη θεωρείται καλή για την συσκευή??

 

Ήμουν μεταξύ Samsung cover σε μπλε χρώμα και spigen capsule.

Διάβασα διαφορα σχόλια για γρατζουνιες στο φρειμ. Τις έχει δοκιμάσει κανείς? Ποια θα προτείνατε?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγο καιρό είχα την Samsung protective cover και ήμουν ευχαριστημένος στο μέγιστο. Ήθελα όμως να δοκιμάσω την Samsung Led flip case και την θεωρώ εκτός από πάρα πολύ όμορφη, και απίστευτα πρακτική λόγω του led που σε ειδοποιεί για τα πάντα. Πολλές φορές δεν έβλεπα το led της συσκευής και αργούσε να απαντήσω σε μηνύματα κτλ αλλά τώρα με την θήκη αυτή τα βλέπω πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση... Πράγματι η λέντ είναι κορυφαία στο είδος της αλλά θα προτιμούσα μια back cover... Οποτε λες να προχωρήσω άφοβα? Δεν παίζει να κάνει σημάδια?
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγο καιρό είχα την Samsung protective cover και ήμουν ευχαριστημένος στο μέγιστο. Ήθελα όμως να δοκιμάσω την Samsung Led flip case και την θεωρώ εκτός από πάρα πολύ όμορφη, και απίστευτα πρακτική λόγω του led που σε ειδοποιεί για τα πάντα. Πολλές φορές δεν έβλεπα το led της συσκευής και αργούσε να απαντήσω σε μηνύματα κτλ αλλά τώρα με την θήκη αυτή τα βλέπω πάντα.

 

Την εχω σκεφτει κι εγω την LED να σου πω την αληθεια, αλλα δεν εχω καταληξει ακομα αν ειναι οντως πρακτικο ή απλα καλο για show off. Ειδικα οταν υπαρχει η κλασικη S View. Οντως ψαχνω λογο για να την προτιμησω γιατι φαινεται εντυπωσιακη, οποτε για δωσε λιγο περισσοτερο feedback αν θελεις :)

Η αληθεια ειναι πως προς το παρον εχω βολευτει με μια Zenus στυλ πορτοφολι η οποια παιρνει και καρτες και ταυτοτητα κλπ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση... Πράγματι η λέντ είναι κορυφαία στο είδος της αλλά θα προτιμούσα μια back cover... Οποτε λες να προχωρήσω άφοβα? Δεν παίζει να κάνει σημάδια?

Με κλειστά μάτια πάρε την protective τότε. Πολλοί από εδώ μέσα αυτήν έχουμε, τις άλλες τις βάλαμε στα συρτάρια ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση... Πράγματι η λέντ είναι κορυφαία στο είδος της αλλά θα προτιμούσα μια back cover... Οποτε λες να προχωρήσω άφοβα? Δεν παίζει να κάνει σημάδια?

Όσο την είχα (4 μήνες περίπου ) δεν δημιούργησε κανένα σημάδι. Φυσικά και να προχωρήσεις. Είναι κορυφαία θήκη και δεν θα το μετανιώσεις.

Την εχω σκεφτει κι εγω την LED να σου πω την αληθεια, αλλα δεν εχω καταληξει ακομα αν ειναι οντως πρακτικο ή απλα καλο για show off. Ειδικα οταν υπαρχει η κλασικη S View. Οντως ψαχνω λογο για να την προτιμησω γιατι φαινεται εντυπωσιακη, οποτε για δωσε λιγο περισσοτερο feedback αν θελεις :)

Η αληθεια ειναι πως προς το παρον εχω βολευτει με μια Zenus στυλ πορτοφολι η οποια παιρνει και καρτες και ταυτοτητα κλπ.

Ανέκαθεν δεν μου άρεσαν οι S view και δεν τις θεωρώ designάτες.

Η Led όπως είπα είναι εκτός από πολύ όμορφη και διακριτική, και πρακτική λόγω του led. Είχα ενδοιασμούς μήπως το Led της θήκης συνεργαζόταν μόνο με συγκεκριμένες εφαρμογές της Samsung αλλά ευτυχώς δεν ισχύει.

Σίγουρα όμως τέτοιου είδους θήκες είναι αρκετά άβολες σε συγκεκριμένες χρήσεις.

Πχ δεν βγάζεις βιαστικά μια selfie ή γενικά μια φώτο έχοντας το πορτάκι να πηγαίνει εδώ και εκεί.

Προς το παρών δεν την αλλάζω αλλά αν αρχίζει να με δυσκολεύει, έχω και την back cover και κάνω την αλλαγή.

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Όσο την είχα (4 μήνες περίπου ) δεν δημιούργησε κανένα σημάδι. Φυσικά και να προχωρήσεις. Είναι κορυφαία θήκη και δεν θα το μετανιώσεις.

 

Ανέκαθεν δεν μου άρεσαν οι S view και δεν τις θεωρώ designάτες.

Η Led όπως είπα είναι εκτός από πολύ όμορφη και διακριτική, και πρακτική λόγω του led. Είχα ενδοιασμούς μήπως το Led της θήκης συνεργαζόταν μόνο με συγκεκριμένες εφαρμογές της Samsung αλλά ευτυχώς δεν ισχύει.

Σίγουρα όμως τέτοιου είδους θήκες είναι αρκετά άβολα σε συγκεκριμένες χρήσεις.

Πχ δεν βγάζεις βιαστικά μια selfie ή γενικά μια φώτο έχοντας το πορτάκι να πηγαίνει εδώ και εκεί.

Προς το παρών δεν την αλλάζω αλλά αν αρχίζει να με δυσκολεύει, έχω και την back cover και κανω την αλλαγή.

 

Ευχαριστω. Ενδιαφερον feedback. :)

 

Θα βαλω μια αγγελια για την red plum αν την πετυχω γιατι μου αρεσει πολυ το χρωμα αυτο ετσι οπως το ειδα και λεω να μην ρισκαρω 55 ευρω και να μη μου κατσει σωστα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέληξα σε 3 :p

Μια Samsung back cover μαύρη για τον δρόμο, μια μαύρη sview για το γραφείο , και μια zenus diary για τις βραδινές εξόδους.

Αν θυσίαζα κάποια ,θα ήταν η sview. ..

Link to comment
Share on other sites

Ξερω ποια ειναι .

Δεν ειναι αρκετα bulky/χοντρή ?

Ρωταω γιατι την ειχα σε παλιοτερο note

 

Έχω την κλασική της samsung που έδειξες και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Το δέρμα είναι αρκετά ανθεκτικό και δεν παθαίνει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..μια ερωτησουλα...εχω το note 4 και του εχω αλλαξει το πισω καπακι γιατι το φορτιζω ασυρματα...επειδη το καπακι φουσκωνει ξερετε αν υπαρχουν θηκες που να μπαινουν με αυτο το καπακι; ειναι το καπακι που δινει η ιδια η samsung....ευχαριστω για τον χρονο σας!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...