Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτές οι θήκες μου θυμίζουν γυναικεία πορτοφόλια.

Ασε που το λουράκι στο πλάι τις κάνει ακόμα πιο δυσχρηστες.

 

Για μενα όποιος θέλει 100% προστασία επιλέγει την οριτζιναλ polycarbonate κι ενα screen protector καλό και τέλος.

 

Προσωπικά έκανα αμάν να δω αληθινό μέταλλο απο την samsung. Πάντα έβαζα στα κινητά της ακριβές θήκες για να καλύψω τα άθλια πλαστικά της.

Τωρα που έβαλε μέταλλο θα το σκεπασω?

 

Μια σιλικόνης για εκδρομές και σπορ και γυμνό η έστω με το δερμάτινο back cover στην κανονική χρηση.

 

Αν κάνει σημάδια απο χτυπήματα θα του βάλω ενα metal bumper και τέλος.

Έπαψα να κλείνω τα κινητά μου σε θωρακισμένες θήκες και να τα χαίρεται αυτός που το αγοράζει απο έμενα.

Καλύτερα να χάσω 100-150€ στην μεταπώληση πάρα να μην απολαμβάνω την αίσθηση που μου δίνει.

 

Μετα απο 17 θηκες (ναι, τοσες δοκιμασα, τις περισσοτερες τις πουλησα και κρατησα 3 μονο), χρησιμοποιω ανελλιπως το note 4 μου με την original tpu polycarbonate (απο τις ελαχιστες tpu που δεν κανουν σημαδια, προφανως δεν ειναι μονο θεμα σκονης που περναει αλλα και αλλων παραγοντων, οπως το χειλος καποιων θηκων, οπως των spigen, που ειναι πολυ αιχμηρο στις ακρες) και αραια και που βαζω ενα bumper της nilkin και την 0.6mm silicon case της nilkin παλι. Θα παρω ξανα και την original sview cover με την πρωτη ευκαιρια (στη σωστη τιμη ομως, καθως πανω απο 30 ευρω δεν αξιζει σε καμια περιπτωση).

ΥΓ Τη spigen metal neo hybrid ξεχαστε τη. Πλεον βεβαιωθηκα 100% οτι μειωνει τη ληψη gps (οχι gsm, μονο το gps) και την πεταξα στο συρταρι μου, δεν την πουλαω για να μην παρω κανενα στο λαιμο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χωρις βεβαια να εχω κανει τις δοκιμες που εχει κανει ο v@gelis...αλλα εχοντας απο την αρχη την polycorbonate μπορω να πω οτι καθεται γαντι εχει πολυ καλο grip και εχω και ησυχο το κεφαλι μου...

Ειναι ευκολο να ποσταρεις τα προιοντα της nillkin που αναφερεις αν δεν σου κανει κοπο....Ευχαριστω!

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

@ Βαγγέλη εσύ χρειάζεσαι οπωσδήποτε θήκη που προσφέρει 100% ασφάλεια γιατί αλλάζεις συχνά συσκευές και εστω ενα σημαδακι ρίχνει την αξία πολυ.

 

Οπως έλεγα στον Pik χθες, αν μου κάνει σημάδια στο μέταλλο θα το γυαλοχαρταρω να δείχνει ολο βουρτσισμένο:D:p δεν πρόκειται να σκάσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@ Βαγγέλη εσύ χρειάζεσαι οπωσδήποτε θήκη που προσφέρει 100% ασφάλεια γιατί αλλάζεις συχνά συσκευές και εστω ενα σημαδακι ρίχνει την αξία πολυ.

 

Οπως έλεγα στον Pik χθες, αν μου κάνει σημάδια στο μέταλλο θα το γυαλοχαρταρω να δείχνει ολο βουρτσισμένο:D:p δεν πρόκειται να σκάσω.

Χαχαχαχα.....καλό!στο Note 3 πού είχα και το χρησιμοποιούσα παντού....βάζω πλακάκια οπότε και στην οικοδομή το είχα μόνιμα μαζί μου και δεν Μου είχε πάθει το παραμικρό με μία τύπου wallet οπότε και στο Note 4 σε τέτοια πήγα και παράγγειλα αυτή...http://www.mythiki.gr/products/thikes/samsung/galaxy-note-4/terrapin-wallet-case-black-galaxy-note-5-detail.html

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε η καρτα μνημης απο ebay http://www.ebay.com/itm/291367586466?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT. την φορμαρω σε ntfs η την αφηνω οπως ειναι exfat?

 

Τελικά γνωρίζει κάποιος στην παραπάνω ερώτηση ποιο ειναι το καλύτερο που πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζει κάποιος στην παραπάνω ερώτηση ποιο ειναι το καλύτερο που πρέπει να κάνω;

Σε τι είναι τώρα?ότι είναι άφησε την εγώ δεν εχω αλλάξει format και την εχω 2 χρόνια σε 3 διαφορετικές συσκευές!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι είναι τώρα?ότι είναι άφησε την εγώ δεν εχω αλλάξει format και την εχω 2 χρόνια σε 3 διαφορετικές συσκευές!

 

exFAT είναι οπως την ανοιξα απο το κουτι της.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η Spigen silver σημερα.

Μετα απο την slim guard του Lg g3 που ειχα(top case) νομιζω οτι η αμεσως καλυτερη θηκη που ειχα ειναι αυτη η Spigen.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η Spigen silver σημερα.

Μετα απο την slim guard του Lg g3 που ειχα(top case) νομιζω οτι η αμεσως καλυτερη θηκη που ειχα ειναι αυτη η Spigen.

Δώσε και καμιά φωτογραφία ρε μάστορα. Πες μας εντυπώσεις γενικά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η Spigen silver σημερα.

Μετα απο την slim guard του Lg g3 που ειχα(top case) νομιζω οτι η αμεσως καλυτερη θηκη που ειχα ειναι αυτη η Spigen.

 

Και εγώ την περινένω απο μέρα σε μέρα την metal όχι με το πλαστικό…

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δώσε και καμιά φωτογραφία ρε μάστορα. Πες μας εντυπώσεις γενικά

Το σκ θα βαλω και το τζαμακι και θα ανεβασω φωτο μαζι και με την θηκη :D ;)

Και εγώ την περινένω απο μέρα σε μέρα την metal όχι με το πλαστικό…

Και εγω την μεταλ πηρα

:D:D

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Επειδη η θηκη για την οποια θα μιλησω ειναι για μενα ακριβη για θηκη που δεν εχει εξελιγμενα κολπα και τα 50€ της δεν ξερω αν τα αξιζει, θα γραψω μονο τα εξης, απευθυνομενος σε οσους συνυπηρξαν με Manna θηκη σε προηγουμενα Note μοντελακια.

 

Ακομα καλυτερη απο τις προηγουμενες version στην αισθηση και ομορφια, με ενα ΦΟΒΕΡΟ μειονεκτημα. Αφηνει εκτεθειμενη την γωνια του spen με αποτελεσμα αν, λεω ΑΝ, πεσει το κινητο και βρει σε αυτο το σημειο μπορει να γινει θριψαλα η οθονη ολακερη (το εχω παθει παλαιοτερα). Κατα τα αλλα προστατευει παντου. Αρα οποιος ειχε παλαιοτερη εμπειρια καταλαβαινει.

Για οποιον δεν εχει δοκιμασει Manna θηκη να πω οτι δινει την παρα πολυ ωραια ευκαιρια να απολαμβανει κανεις τα υλικα του κινητου του, προστατευοντας το παραλληλα σε βαθμο σχεδον (πλεον) απολυτο. Για μενα κανει και το πιασιμο του κινητου πιο ευκολο.

 

Απλα πριν εναμιση χρονο αγοραζες 20€ και τωρα 50€. Well done νεοφιλελευθεροι ευρωπαιοι! Συνεχιστε και του χρονου θα προτιμησω να πεταξω τα λεφτα μου στον ιπποδρομο απο τα να τα στειλω σε γερμανικη εταιρια.:X

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, για εμας που αγορασαμε το note 4 τωρα τι θηκες εχετε να προτεινετε??εαν μπορουσατε να στελνατε και λινκ θα βοηθουσατε ακομη περισσοτερο..ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, για εμας που αγορασαμε το note 4 τωρα τι θηκες εχετε να προτεινετε??εαν μπορουσατε να στελνατε και λινκ θα βοηθουσατε ακομη περισσοτερο..ευχαριστω πολυ!

 

Είναι ανάλογα τι ψάχνεις...Στο παρακάτω link μπορείς να πάρεις μια γεύση:

 

 

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ θήκες στης Spigen και είμαι ευχαριστημένος... ;)

 

http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy-note/galaxy-note-4.html

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

απλα ορισμενες θηκες της Spigen λενε οτι χαλανε το κινητο στις ακρες..μηπως ξερεις κατι για αυτο??

 

Για να μην λέμε τα ίδια συνέχεια δες μερικές σελίδες ποιο πριν (σελ.60) όπου είχα σχολιάσει post άλλου φίλου πάνω σε αυτό με δικό μου post#887:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403129&page=60

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, για εμας που αγορασαμε το note 4 τωρα τι θηκες εχετε να προτεινετε??εαν μπορουσατε να στελνατε και λινκ θα βοηθουσατε ακομη περισσοτερο..ευχαριστω πολυ!

Παντως φιλε μου αν θες την απολυτη προστασια απο πτωσεις σημαδια στο αλουμινιο ,καλο grip,πολυ καλη ποιοτητα,χωρις να δινει ιδιαιτερο ογκο...σου προτεινω να πας στην original

http://e-choice.gr/Samsung-Protective-Cover-EF-PN910BLEGWW-gia-N910-Galaxy-Note-4-Blue

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παντως φιλε μου αν θες την απολυτη προστασια απο πτωσεις σημαδια στο αλουμινιο ,καλο grip,πολυ καλη ποιοτητα,χωρις να δινει ιδιαιτερο ογκο...σου προτεινω να πας στην original

http://e-choice.gr/Samsung-Protective-Cover-EF-PN910BLEGWW-gia-N910-Galaxy-Note-4-Blue

Αυτήν περιμένω από Δευτέρα. Τα σπάει και είναι και πανέμορφη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παντως φιλε μου αν θες την απολυτη προστασια απο πτωσεις σημαδια στο αλουμινιο ,καλο grip,πολυ καλη ποιοτητα,χωρις να δινει ιδιαιτερο ογκο...σου προτεινω να πας στην original

http://e-choice.gr/Samsung-Protective-Cover-EF-PN910BLEGWW-gia-N910-Galaxy-Note-4-Blue

Και εγώ την έχω σε μαύρη και είναι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκεινο το γυαλι που λεγατε οτι εφαρμοζει σωστα και χωρις το halo effect το δοκιμασε κανενας?Και ποιο ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκεινο το γυαλι που λεγατε οτι εφαρμοζει σωστα και χωρις το halo effect το δοκιμασε κανενας?Και ποιο ειναι?

Νομίζω σήμερα είπε ένα παιδί ότι θα το τοποθετούσε και θα έβαζε φωτογραφίες και τις εντυπώσεις του!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκεινο το γυαλι που λεγατε οτι εφαρμοζει σωστα και χωρις το halo effect το δοκιμασε κανενας?Και ποιο ειναι?

http://www.ebay.com/itm/181590077274

 

Δεν ξέρω πόσες σελίδες είναι πίσω. Ένα παλικάρι έχει ανεβάσει φωτογραφία

Το βρήκα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6010120

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...