Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι σιγουρα μπορει να βρει καποιος και με 10-30 ευρω λιγοτερα απλα το εβαλα γιατι εχει ολα τα αξεσουαρ του note μαζι και μπορει ο καθενας να ριξει μια ματια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

νομιζω οτι ειναι πανεμορφες αλλα και πανακριβες!

 

56 ευρω απο εδω http://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-OEM-GENUINE-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-4-SM-N910-WALLET-LED-FLIP-COVER-CASE-/111565196749?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item19f9cdcdcd

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Με φοβίζει λίγο το φερμουάρ της θήκης, μέσα έξω κάποια στιγμή θα αφήσει κάτι, καλύτερα κάτι σε "σχρατς".

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i57.tinypic.com/k4w5d2.jpg[/img]

 

Ένα μήνα που έχω το κινητό δεν υπάρχει το παραμικρό ίχνος από το φερμουάρ...Για να συμβεί αυτό θα πρέπει να βάλω με πολύ «μίσος» το κινητό στην θήκη!Anyway με έχει βολέψει πολύ πάντως! :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις φιλε εδω αλλα και στο xda αρκετοι..... εχουν δοκιμασει πολλα tempered φτηνα και ακριβα ...αλλα δυστυχως λογω της κουρμπας της οθονης κανενα δεν καθεται απολυτα καλα...

πριν μερικες μερες βγηκε ενα tempered της bodyguardz (crown)...που αναμενεται να λυσει το θεμα ....με υψηλο κοστος ομως.

Και εγω δοκιμασα ενα (δεν εμεινα ικανοποιημενος) και τελικα εβαλα ενα screen protector πιο ανθεκτικο (5h)... και αναμενω τις εξελιξεις!!!

Nuglas παίδες πολύ καλο το εχω πανω. Εφαρμόζεται τέλεια και ούτε τατσωνει. Από ebay αν θυμάμαι καλά κάπου κοντά στα 10 ευρώ..

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Nuglas παίδες πολύ καλο το εχω πανω. Εφαρμόζεται τέλεια και ούτε τατσωνει. Από ebay αν θυμάμαι καλά κάπου κοντά στα 10 ευρώ..

 

Μπορείς να βάλεις καμιά φωτογραφία να δούμε πως είναι;

Link to comment
Share on other sites

Σε θήκη τύπου pouch υπάρχει κάτι καλό για το κινητό μας;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το περιμετρικό bezel αντικαθίσταται μόνο του ή πάει σετάκι με την οθόνη(όπως στο 3άρι) ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοήθεια λίγο αν μπορείτε έβαλα σήμερα πρώτη φορά temperad glass πέρα του ότι στεναχωρεθηκα το γεμισα με δαχτυλιές και σκόνες δεν κάθεται πολύ καλά(το to nuglas που ανεφεραι καποιος πιο πριν δεν καθεται καλα στις γωνιες) από το βάλε βγάλε βάλε βγάλε συνέχεια τώρα παρατήρησα ότι από κάτω έχει μείνει μια μικρή τρίχα στα δεξιά κάτω τις οθόνης και δεν ξέρω τι να κάνω να προσπαθήσω πάλι να την βγάλω και λογικά να το χαλάσω πιο πολύ και να μην κάθετε καλά η να το αφήσω Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Να το βγαλεις και να το αφησεις χωρίς τιποτα να το χαρεις, μην το μπουκωνεις gorilla glass 4 εχει... ...εγω δεν εχω βαλει τιποτα και δεν εχει κανενα θεμα...

 

Παντως η αποφαση ειναι δικη σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η spigen δεν βγάζει slim armor s-view για το note 4. Για το 3 είχε....:mad:
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Να το βγαλεις και να το αφησεις χωρίς τιποτα να το χαρεις, μην το μπουκωνεις gorilla glass 4 εχει... ...εγω δεν εχω βαλει τιποτα και δεν εχει κανενα θεμα...

 

Παντως η αποφαση ειναι δικη σου.

Αν πέσει με την μούρη δεν σε σώζει τίποτα...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αν πεσει με την μουρη ουτε το temperad glass σε σωζει...απλα υπαρχει μια πιθανοτητα πολυ μικρη μηπως και σωθει...προσωπικα το ρισκαρω για να χαρω το κινητο οπως ειναι... οπως εχω πει αυτα ειναι γουστα..τοσα χρονια ποτε δεν ειχα θηκες μεμβρανες κτλ μονο τωρα αναγκαστικά εβαλα οτι πιο απλό υπηρχε...μια s view και πιο πολυ την εχω γιατι με βολευει στο κρατημα..το κραταω σαν βιβλιο καθε μερια με ξεχωριστο χερι...
Link to comment
Share on other sites

Αν πεσει με την μουρη ουτε το temperad glass σε σωζει...απλα υπαρχει μια πιθανοτητα πολυ μικρη μηπως και σωθει...προσωπικα το ρισκαρω για να χαρω το κινητο οπως ειναι... οπως εχω πει αυτα ειναι γουστα..τοσα χρονια ποτε δεν ειχα θηκες μεμβρανες κτλ μονο τωρα αναγκαστικά εβαλα οτι πιο απλό υπηρχε...μια s view και πιο πολυ την εχω γιατι με βολευει στο κρατημα..το κραταω σαν βιβλιο καθε μερια με ξεχωριστο χερι...

Αν πέσει με την μούρη το tempered glass μπορεί να σε σώσει μην γράφεται ανακρίβειες υπάρχουν παιδιά που μπαίνουν για ενημέρωση :mad:

Link to comment
Share on other sites

Απο τι υψος μιλατε ρε παιδια οτι σε σωζει? Γιατι με το gorilla glass 4 που φοραει το note σε καλυπτει μεχρι ενα μετρο (καποιος το ειχε ανεβασει σε καποιο thread) Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Απο τι υψος μιλατε ρε παιδια οτι σε σωζει? Γιατι με το gorilla glass 4 που φοραει το note σε καλυπτει μεχρι ενα μετρο (καποιος το ειχε ανεβασει σε καποιο thread)

 

Και 4 που έχει εγώ είδα ήδη δύο μικρές γρατσουνιές στην οθόνη πολύ δύσκολα τις παρατηρείς βέβαια θέλει σε κατάλληλει γωνία να το δεις και σε φως αλλά αυτό έγινε από το φερμουάρ στο τσαντάκι έτσι όπως το βάζω και με έπιασε μια φοβία μιας και πρώτη φορά σκάω τόσα λεφτά σε κινητό

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρωταω για την προστασια που εχει σε πτωση... απο τι υψος προστατευει η επιπλεον προστασια με το τζαμι !!!

 

 

...για τις γρατζουνιες δεν εχω κατι να πω..εμενα δεν εχει τιποτα και δεν το προσεχω κιολας...

Link to comment
Share on other sites

Σε πτώση με tempered, θα σπάσει εντελώς το tempered αλλά θα μείνει λογικά ανεπαφο το εργοστασιακο γυαλι, οπότε βγαίνει το tempered και είσαι μια χαρά. Εκτός και αν είναι πραγματική σκληρή πτώση.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και κατι επιπλεον σαν το tempered glass θα βοηθησει, αλλα γιατι υψος μιλαμε όμως. .γιατι αν ειναι 30-50 cm και η πτωση ειναι απλη (δηλ. Απλα σου γλυστρησε ) το τηλ προστατευεται (πολυ πιθανο) και με την gorilla glass 4 που εχει..αν απο την αλλη οπως λες ειναι βίαιη η πτωση την οθονη δεν την προστατευει τιποτα...και σε ολα παιζει ρολο και σε πιο μερος και με τι γωνια θα χτυπησουν πχ μαρμαρο πεζοδρομιο ...κτλ

Εγω παντως εδωσα λιγα ακόμα μια και μου καναν καλη εκπτωση (σαν δωρο ) και ασφαλισα την οθονη απο πεσιμο/σπασιμο μεχρι και υγρασια απο νερο ποτα κτλ δικης μου μαλιστα υπαιτιότητας, μονο και μονο για να μην μπουκωνω το κινητο με επιπλεον πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς ασύρματη φόρτιση και αν ναι από την πήρε, πόσο κοστισε και πια είναι η καλύτερη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς ασύρματη φόρτιση και αν ναι από την πήρε, πόσο κοστισε και πια είναι η καλύτερη?

 

Εγω πηρα απο το ebay εναν φτηνο, αλλα δεν χωραει το αναπτορακι απο πισω, μαλλον επειδη εχει και NFC. Παρηγγειλα τωρα ενα καπακι πλατης και θα ενημερωσω.

 

 

Επισης, ενδιαφερεται κανεις για iCarez Tempered Glass? http://forum.xda-developers.com/note-4/accessories/tempered-glass-screen-protectors-t2878038/page227

Βρηκα ενα παιδι να μου στειλει απο XDA. Μου στελνει 40$ την μια και 70$ τις δυο.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...