Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να βαλω άλλη rom σε note4 C αλλά δεν έχω ΙΔΕΑ :( πως μπαίνει. Υπάρχει κανένα video για ταχύρυθμα μαθήματα? Αξίζει να το κάνω τι καρδιζω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να βαλω άλλη rom σε note4 C αλλά δεν έχω ΙΔΕΑ :( πως μπαίνει. Υπάρχει κανένα video για ταχύρυθμα μαθήματα? Αξίζει να το κάνω τι καρδιζω?

 

Το μοναδικό «αρνητικό» που έχει μια τέτοια κίνηση είναι ότι «θυσιάζεις» την εγγύηση...Απ'την άλλη κερδίζεις πολλά...Έχεις εσύ τον πλήρη έλεγχο της συσκευής,μπορείς να αφαιρέσεις εφαρμογές που δεν χρειάζεσαι και να στήσεις την συσκευή όπως θες και άλλα πολλά...Μια γεύση για ένα γρήγορο setup μιας custom rom μπορείς να πάρεις στο παρακάτω link:

 

 

Ωστόσο μια αναζήτηση στο youtube να κάνεις θα βρεις παρόμοια video...Επίσης χρήσιμα links με αναλυτικές οδηγίες έχει και στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403111

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω άλλη rom σε note4 C αλλά δεν έχω ΙΔΕΑ :( πως μπαίνει. Υπάρχει κανένα video για ταχύρυθμα μαθήματα? Αξίζει να το κάνω τι καρδιζω?

 

θα σου προτεινα να διαβασεις πολυ καλα τι πρεπει να κανεις.και να δεις πολλα βιντεο πριν ξεκινησεις να κανεις οτιδηποτε

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω simplerom εδώ και πολύ καιρό και ουδέν πρόβλημα..

Το μόνο που έχω παρατηρήσει αλλά έχω την αίσθηση ότι μου το έκανε και με τη stock rom που είχα αρχικά, είναι ότι ενώ είμαι συνδεδεμένος με wifi και ενώ η ρύθμιση για να μένει ανοικτό το wifi during sleep είναι στο always, μόλις το "ξυπνάω" μου βγάζει toast notification ότι συνδέθηε με το wifi και ξεκινούν οι μπάρες να δείχνουν πάλι σύνδεση.. Αυτό σημείναι ότι είχε αποσυνδεθεί από το wifi κατά τη διάρκεια του "ύπνου"?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς lollipop 5.1.1 ?

Όχι ακόμα. Μόνο ένας πάροχος στην Αμερική έχει δώσει 5.1.1 οπότε υπομονή.

Παίδες έχω simplerom εδώ και πολύ καιρό και ουδέν πρόβλημα..

Το μόνο που έχω παρατηρήσει αλλά έχω την αίσθηση ότι μου το έκανε και με τη stock rom που είχα αρχικά, είναι ότι ενώ είμαι συνδεδεμένος με wifi και ενώ η ρύθμιση για να μένει ανοικτό το wifi during sleep είναι στο always, μόλις το "ξυπνάω" μου βγάζει toast notification ότι συνδέθηε με το wifi και ξεκινούν οι μπάρες να δείχνουν πάλι σύνδεση.. Αυτό σημείναι ότι είχε αποσυνδεθεί από το wifi κατά τη διάρκεια του "ύπνου"?

Ναι και δεν θα έπρεπε να λειτουργεί έτσι εφόσον το έχεις στο always.

Με στοκ τουλάχιστον δεν συμβαίνει.

Κάνε έναν έλεγχο μήπως έχεις βάλει κάποιον χρονοδιακόπτη στις ρυθμίσεις του Wi-Fi ειδάλλως κάτι σου το κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Θα αρχίσω να βλέπω βίντεο γιατί μου φαίνεται πάρα πολύ δύσκολο να το κάνω όλο αυτό.

 

ειναι αρκετα ευκολο.μολις ξεκινησεις θα το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε simplerom παντως το μονο που εχω flashaρει ειναι το pack για το wifi direct δεν ξερω τι ελλείψεις θα εχει η lite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές επιλογές και πρέπει να διαλέξω η είναι μόνο μία όπως ios jb?

 

ο τροπος ειναι ενας.επιλογες αρκετες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...πρώην κάτοχος note 3 με xnote 21 Rom πήγα σε note 4 με lollipop stock....ερώτηση....γίνεται root χωρίς να βαρέσει ο knox??? Βασικά για αρχή θέλω να μείνω με stock Rom και root μέχρι να πάω σε κάποια custom...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...πρώην κάτοχος note 3 με xnote 21 Rom πήγα σε note 4 με lollipop stock....ερώτηση....γίνεται root χωρίς να βαρέσει ο knox??? Βασικά για αρχή θέλω να μείνω με stock Rom και root μέχρι να πάω σε κάποια custom...ευχαριστώ

 

Για την ώρα όχι φίλε...Κάνοντας root ή βάζοντας κάποια custom rom αυτομάτως γράφει knox οπότε ξεχνάς την εγγύηση...Ένας λόγος που δεν προχωράω και εγώ είναι αυτός...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...πρώην κάτοχος note 3 με xnote 21 Rom πήγα σε note 4 με lollipop stock....ερώτηση....γίνεται root χωρίς να βαρέσει ο knox??? Βασικά για αρχή θέλω να μείνω με stock Rom και root μέχρι να πάω σε κάποια custom...ευχαριστώ
Οχι, δεν γίνεται root χωρίς να γράψει το knox.
Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα όχι φίλε...Κάνοντας root ή βάζοντας κάποια custom rom αυτομάτως γράφει knox οπότε ξεχνάς την εγγύηση...Ένας λόγος που δεν προχωράω και εγώ είναι αυτός...

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση....τίποτα hacks υπάρχουν που να μας κάνουν την ζωή ευκολότερη στην stock Rom ????

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση....τίποτα hacks υπάρχουν που να μας κάνουν την ζωή ευκολότερη στην stock Rom ????

 

Μόνο με τις «Επιλογές Προγραμματιστή» μπορείς να παίξεις ρυθμίζοντας κάποια extra settings αλλά προσωπικά δεν έχω πειράξει τίποτα από εκεί.... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο σχόλιο του θέματος υπάρχει ένας σύνδεσμος που παραπέμπει σε εναλλακτικές λύσεις για μη rooted συσκευές.

Φυσικά και δεν είναι το ίδιο αλλά μέχρι προσωπικά τουλάχιστον να ρουτάρω μερικές από αυτές μου έλυσαν τα χέρια. :-)

Link to comment
Share on other sites

Στο μοντέλο note 4 C exynos οι εφαρμογές call recorders δεν καταγράφουν τον συνομιλητή οταν εισαι με Bluetooth , άμα πειραχτεί το τηλέφωνο ( rom, firmware πχ ) θα , μπορέσει να καταγράφει η ειναι γενικό το κακό ? Edited by st9
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα C που είχε περάσει από τα χέρια μου και τώρα το F δεν άντεξα και τον έγραψα τον Knox και τέρμα. Root και TWRP για αρχή και βλέπουμε. Πάντως ακόμα και με greenify ξήλωμα αρκετής σαβούρας κλπ πάλι δουλειά δε βλέπω να γίνεται. Υπερβολικά βαρύ το Touchwiz αυτή τη φορά στο Note. Κάποια στιγμή θα μπει Simpl όταν βρω την ευκαιρία.
Link to comment
Share on other sites

Για το C ποια προτείνετε? Simple ή τη simple lite? Το private mode λειτουργεί και στος δυο? Και παρεμπιπτοντως πριν φλασαρω πρεπει να βηαλω ο,τι εχω στο private ή θα το βλεπει και μετα την αλλαγή της ρομ?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Για το C ποια προτείνετε? Simple ή τη simple lite? Το private mode λειτουργεί και στος δυο? Και παρεμπιπτοντως πριν φλασαρω πρεπει να βηαλω ο,τι εχω στο private ή θα το βλεπει και μετα την αλλαγή της ρομ?

Πέτρο βάλε την simple lite, την έχει ο γιος μου αρκετό καιρό και δουλεύει σωστά. Με την κανονική simple είχε θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο βάλε την simple lite, την έχει ο γιος μου αρκετό καιρό και δουλεύει σωστά. Με την κανονική simple είχε θέματα.

 

Εκλεισε λοιπόν!! Ευχαριστώ Πάρη. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Στην lite το SPen δουλεύει κανονικά με όλες του τις λειτουργίες?

Ναι, κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...