Jump to content

Honor 4X


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα, δυστυχώς και δεν κάνει τίποτα. Από το update, δεν το βρίσκει, μου βγάζει μήνυμα, "Δεν είναι δυνατή η εύρεση του πακέτου ενημέρωσης.Πραγματοποιήστε λήψη του πακέτου και αντιγράψτε το στην κάρτα sd ή στον κατάλογο dload του εσωτερικού χώρου". Από την κάρτα sd, όταν πάω να το τρέξω κατ'ευθείαν κάνει opening file και μετά downloading kai στο τέλος μου γράφει "no apllications found for this type file", χωρίς να έχει κάνει την αναβάθμιση. Καμιά ιδέα τι παίζει;;;; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω, εγώ έχω την Che2-L11 V100R001C432B064, η έκδοση CherryPlus-L11C432B310 που απευθύνεται, ποια είναι πιο παλιά και πια πιο καινούργια,. Πως μπορώ να πάω στην .....120, δεν την βρίσκω...
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν κάνει. Στο τέλος της εγκατάστασης μου βγάζει μήνυμα "No applications found for this file type". Μήπως θέλει root;;; Μήπως κάποιο άλλο πρόγραμμα να προσθέσω;;; Απογοήτευση..... Και από την αναβάθμιση, χειροκίνητα, δεν βρίσκει τους φακέλους. Κάντε, λέει download. Μάλλον μόνο η 120 > ...130 παίρνει την αναβάθμιση σε lollipo. Η ....64 που έχω εγώ, δεν...... Καμιά ιδέα, πρόταση;;;; Edited by Stisilaos
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν κάνει. Στο τέλος της εγκατάστασης μου βγάζει μήνυμα "No applications found for this file type". Μήπως θέλει root;;; Μήπως κάποιο άλλο πρόγραμμα να προσθέσω;;; Απογοήτευση..... Και από την αναβάθμιση, χειροκίνητα, δεν βρίσκει τους φακέλους. Κάντε, λέει download. Μάλλον μόνο η 120 > ...130 παίρνει την αναβάθμιση σε lollipo. Η ....64 που έχω εγώ, δεν...... Καμιά ιδέα, πρόταση;;;;

Εγώ την έκανα και στο δικό μου 4Χ και σε φίλου μου από την 64 μια χαρά,είναι απλο δημιούργησε στην κάρτα microSD εναν φάκελο και κάνε μετονομασία σε DLOAD και εκεί μέσα βάλε το αρχείο UPDATE.APP που είναι στο αρχείο zip που κατέβασες,μετά πάς στην ενημέρωση συστήματος και κάνεις τοπική ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό, όλα καλά. Δεν ξέρω γιατί δεν μου την έκανε τις προηγούμενες μέρες, ίσως γιατί έβαζα τον zip αυτούσιο μέσα;;; kai ήθελε μόνο το αρχείο της αναβάθμισης;;; Δεν ξέρω πάντως σήμερα έγινε αναβάθμιση...Είχα και εγώ αυτό το θέμα με την cosmote, να μην έχει σήμα αλλά με 4 γραμμές. Ελπίζω να έφτιαξε. Επειδή είμαι ακόμη στο ψάξιμο, τι άλλο παρατηρήσατε σε αλλαγές (εκτός από χρωματισμούς) οι πιο έμπειροι;;; Πάντως μου μίκραινε και τον ελεύθερο εσωτερικό χώρο, πλέον διαθέτω 1,3 gb. Λίγο δεν είναι;;;
Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό, όλα καλά. Δεν ξέρω γιατί δεν μου την έκανε τις προηγούμενες μέρες, ίσως γιατί έβαζα τον zip αυτούσιο μέσα;;; kai ήθελε μόνο το αρχείο της αναβάθμισης;;; Δεν ξέρω πάντως σήμερα έγινε αναβάθμιση...Είχα και εγώ αυτό το θέμα με την cosmote, να μην έχει σήμα αλλά με 4 γραμμές. Ελπίζω να έφτιαξε. Επειδή είμαι ακόμη στο ψάξιμο, τι άλλο παρατηρήσατε σε αλλαγές (εκτός από χρωματισμούς) οι πιο έμπειροι;;; Πάντως μου μίκραινε και τον ελεύθερο εσωτερικό χώρο, πλέον διαθέτω 1,3 gb. Λίγο δεν είναι;;;

 

Κανε ένα καθαρισμό

Και περνά τα apps στην sd

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Kai αυτό το έχω κάνει. Πάνω από 1.3/1.35 Gb δεν πάει ο κενός χώρος. Το google plus (G+) τι είναι γιατί το απενεργοποίησα. Σε κάποια λέει απεγκατάσταση, κάνει απενεργοποίηση αλλά δεν τα διαγράφει τελείως. Κάποια άλλα δεν μετακινούνται καν στην κάρτα sd. Καλό είναι, όσοι σκοπεύουν να το πάρουν, η πρώτη κίνηση που θα κάνουν να αλλάξουν το χώρο αποθήκευσης στην κάρτα SD. Οπότε ότι βάλουν θα πηγαίνει κατ'ευθείαν εκεί, και δεν θα χρειάζεται μετά μετακίνηση. Ευχαριστώ για την βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει τι περιεχει το κουτι μεσα;

παρακολουθω στο youtube διαφορα βιντεακια

σε αλλα το εχουν με μαυρο κουτι με ακουστικα τροφοδοτικο κλπ

και σε αλλα με γαλαζιο κουτι χωρις καν ακουστικα

ψαχνω να βρω ενα site να λεει τι περιεχει μεσα το κουτι κ δεν βρισκω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα σε γαλάζιο κουτί, και έχει μέσα μόνο φορτιστή, καλώδιο usb, και βιβλιαράκι οδηγιών.. Νάθινγκ έλς

Δλδ στην Ελλάδα μονο σε γαλάζιο κουτί υπαρχη;;; Ποσο κ απο που το πήρες φιλε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δλδ στην Ελλάδα μονο σε γαλάζιο κουτί υπαρχη;;; Ποσο κ απο που το πήρες φιλε;;;;

 

Γαλάζιο κ εγώ απο ΑΜΑΖΟΝ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

δλδ ελλαδα μοο σε γαλαιο υπαρχει΄γτ εδιαφερομαι για το μαυρο κουτι δωστα μου τα φωτα σας;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Γερμανό 229€ λόγω πιστωτικής και άτοκων δόσεων. Επειδή είμαι άσχετος ολίγον, :D, τι είναι το Cyanogenmod 13;;; Για μαύρο, μάλλον πρέπει να πάρεις στο ψάξιμο τα καταστήματα, εκτός και αν Ελλάδα έρχεται μόνον το γαλάζιο...
Link to comment
Share on other sites

Μου αποσυνδέεται αυτόματα από ασύρματο δίκτυο, καθώς και το bluetooth στο αυτοκίνητο. Ξέρει κανείς κάτι, μήπως είναι θέμα ρύθμισης;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,λίγο πριν την αγορά του τηλ έχω δύο τρεις ερωτήσεις εάν έχετε την ευγενή καλοσύνη.

1. Το Honor 4x Che02-L11 είναι dual sim full active όπως τα Honor 6 και 7;

2. Κάρτα sd υποστηρίζει 64gb;Γνωρίζω πως παίρνει έως 32Gb :p

3. Δέχεται otg (αναγνωριζει δηλ εξωτερικούς χωρους αποθήκευσης;)

4. Μπαταρία ποσό σας δίνει οθονη;

 

Οποίος απαντήσει θα του λυθούν οποιεσδήποτε αποριες software- update κτλ :lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

>>> Για full active αν εννοείς αν 4G και οι δύο κάρτες, με την αναβάθμιση σε lollipop μου δείχνει ότι παίρνει και στις δύο κάρτες 4G,όπου και το ρυθμίζεις, τώρα αν μπορεί να είναι και οι δύο σε λειτουργία σε 4G αυτό δεν το γνωρίζω γιατί η μία κάρτα μου είναι 2G.

>>> Στα χαρακτηριστικά του, καθώς και στο GSMARENA το δίνουν για πάνω από 32Gb υποστήριξη.

>>> Έχω συνδέσει και usb stick και εξωτερικό σκληρό δίσκο, και λειτουργούν.

>>> Αυτό δεν το κατάλαβα, τι ποσό χωρητικότητας η μπαταρία, τι μέγεθος η οθόνη, ή τι κατανάλωση η οθόνη στο ποσοστό της μπαταρίας;;; Ελπίζω να βοήθησα για τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

>>> Για full active αν εννοείς αν 4G και οι δύο κάρτες, με την αναβάθμιση σε lollipop μου δείχνει ότι παίρνει και στις δύο κάρτες 4G,όπου και το ρυθμίζεις, τώρα αν μπορεί να είναι και οι δύο σε λειτουργία σε 4G αυτό δεν το γνωρίζω γιατί η μία κάρτα μου είναι 2G.

>>> Στα χαρακτηριστικά του, καθώς και στο GSMARENA το δίνουν για πάνω από 32Gb υποστήριξη.

>>> Έχω συνδέσει και usb stick και εξωτερικό σκληρό δίσκο, και λειτουργούν.

>>> Αυτό δεν το κατάλαβα, τι ποσό χωρητικότητας η μπαταρία, τι μέγεθος η οθόνη, ή τι κατανάλωση η οθόνη στο ποσοστό της μπαταρίας;;; Ελπίζω να βοήθησα για τα άλλα.

 

 

Dual Full active σημαίνει ενεργές και οι δύο κάρτες για κλήσεις ταυτόχρονα. Δηλ μιλάς στη μια γραμμή και όταν σε καλουν στη δεύτερη χτυπάει κανονικά και κανείς εναλλαγή κλήσης :D

Για την μπαταρία εννοώ πως μετά από μια πλήρη φόρτιση και χρήση του κινητού έως το 10% εάν πας εκεί που λέει μπαταρία ->οθόνη βλέπεις πόση ώρα εχεις

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μου αποσυνδέεται αυτόματα από ασύρματο δίκτυο, καθώς και το bluetooth στο αυτοκίνητο. Ξέρει κανείς κάτι, μήπως είναι θέμα ρύθμισης;;;

 

 

Πήγαινε. 1. WiFi->μενού->σύνθετες ρυθμισεις και δες τι θες και 2. Bluetooth->μενου->λήξη χρονικού ορίου προβολής και επέλεξε να φαίνεται πάντα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

1-2 φορές, έχω κάνει εναλλαγή κλίσης όταν με καλέσανε, αλλά δεν πρόσεξα αν ήταν cosmote η μία και wind η άλλη, ή απλά μπήκε σε αναμονή η 2η κλίση στην ίδια γραμμή. Δεν μπορώ να σου απαντήσω επακριβώς, δεν το πρόσεξα. Πάντως πολλές φορές μου βγάζει Χ στην δεύτερη γραμμή, έστω για λίγο, αν και δεν χάνει την επωνυμία του φορέα (Cosmote σε αυτήν την περίπτωση) και δείχνει φουλ σήμα...

Πήγα εκεί που αναφέρεις, γράφει ένα ποσοστό π.χ. 51% και πατώντας πάνω σε αυτό με πάει στις λεπτομέρειες χρήσης, όπου μου γράφει το ποσοστό που χρησιμοποιήται από τον φωτισμό και την προβολή του φόντου, χρόνος ενεργής λειτουργίας, και κάτω ρυθμίσεις οθόνης, όπου με πάει μετά στην προβολή (Θερμοκρασία χρώματος, ταπετσαρία, μέγεθος γραμματοσειράς κ.α.). Δεν ξέρω αν μπορώ να ρυθμίσω τον χρόνο ενεργής λειτουργίας με υπόλοιπο χρόνου....

Τα bluetooth το έφτιαξα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από χθες λοιπον του Honor 4x CHE2-L11 και το ετοιμαζω προς χρήση περνώντας την Β64d και καπάκι την lollipop B310.Μεσ την καλή χαρά λοιπόν καποια στιγμη μιλάω με κολλητό και μετά που κλείνουμε μου ερχετε μηνυμα χαμένης κλήσης.Αμέσως με καλεσα και στα δύο νούμερα ταυτόχρονα και διαπίστωσα πως δεν είναι full active και χω ξενερωσει απίστευτα.:(

Θα το βάλω αγγελία και οποίος ενδιαφέρεται ας μου στειλει π.μ.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από χθες λοιπον του Honor 4x CHE2-L11 και το ετοιμαζω προς χρήση περνώντας την Β64d και καπάκι την lollipop B310.Μεσ την καλή χαρά λοιπόν καποια στιγμη μιλάω με κολλητό και μετά που κλείνουμε μου ερχετε μηνυμα χαμένης κλήσης.Αμέσως με καλεσα και στα δύο νούμερα ταυτόχρονα και διαπίστωσα πως δεν είναι full active και χω ξενερωσει απίστευτα.:(

Θα το βάλω αγγελία και οποίος ενδιαφέρεται ας μου στειλει π.μ.

 

Εχει καποια ρυθμιση για εναλλαγη

Ψαξτο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποια ρυθμιση για εναλλαγη

Ψαξτο

 

 

Δεν βρήκα τίποτα πουθενά φιλέ μου...δυστυχώς.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...