Jump to content

Δωρεάν κάρτες SIM


DonPitbull
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Βρήκα αυτή τη σελίδα που ισχυρίζεται ότι δίνει δωρεάν αριθμούς (sim cards) σε όποιον παραγγείλει.

Προβληματίζομαι όμως ότι στη σελίδα που συμπληρώνουμε τα στοιχεία μας ζητάει το ΑΦΜ και τον αριθμό της ταυτότητας μας.

ΟΚ δεκτό ότι για να κάνουν την ενεργοποίηση τα χρειάζονται αυτά τα στοιχεία αλλά κατά πόσο επικίνδυνο είναι να δώσω αυτά τα στοιχεία?

Δε θέλω να πάω να πληρώσω για να αγοράσω 2 καινούργια νούμερα που χρειάζομαι γιατί δε περισσεύουν τα € τώρα και δε πρόκειται να είναι τα πρωτεύοντα νούμερα μου απλά τα χρειάζομαι για φίλους και συγγενείς που δεν έχουν τώρα What's up. Ήθελα 2 CU για μένα και τη γυναίκα μου.

Έχει κάποιος κάποια επιπλέον πληροφορία να δώσει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/packageDeliveryRequest.action

 

Τελικά η Vodafone τα δίνει μόνη της δωρεάν σε αυτή τη σελίδα. Πάω να δώ και στη Wind ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο η Vodafone δίνει δωρεάν κάρτες sim. Όλες οι άλλες μόνο τις πουλάνε.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σε όποιον το κάνει, το ΑΦΜ δεν ζητείται στη φόρμα της ταυτοποίησης καρτοκινητών. Δεν υπάρχει τέτοιο πεδίο. Προσοχή λοιπόν. Δεν θα έπρεπε να το ζητάει η σελίδα.

 

Για δωρεάν αριθμούς, αγοράζεις ένα αριθμό βονταφον και τον κάνεις φορητότητα. Σε 1 εβδομάδα έχεις την νέα κάρτα κοσμοτέ χωρίς καμία χρέωση. Επίσης έξω από το μετρό στο Γκάζι τις βραδινές ώρες δίνονται αριθμοί κοσμοτέ προς 1-2Ε νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβλημάτισε το FROG Tourist ... δεν έχω δει ξανά τέτοιο πακέτο ...
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή γιατί μπορεί να είναι απατεώνες,εγώ πάντως κάνω παραγγελίες μόνο από τα επίσημα sites cu,Q,f2g κτλπ,έχω πάρει μέσω internet με courrier μέσα σε δυο εργάσιμες μέρες και θέλει μόνο μια φωτοτυπία ταυτότητας,τίποτα άλλο...συνήθως όταν συμπληρώσεις τη φόρμα των στοιχείων σε καλούν από την εταιρία για ενημέρωση και λεπτομέρειες παραλαβής. Edited by odim
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα στα επίσημα.

Στα άλλα δεν ξέρεις που μπορούν να καταλήξουν τα στοιχεία σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη λειτουργει 2-3 χρονια τωρα ... βεβαια οχι μονο ΑΦΜ αλλα και Αρ Ταυτοτητας ζηταει και αναλυτικα ολα τα στοιχεια ...

Προσωπικα δεν θα εμπιστευομουν να δωσω σε καποιον που δεν αναγραφει καν τα στοιχεια της επιχειρησης του στην σελιδα.

Καλιο γαιδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Να ξέρεις ότι τώρα αυτή την περίοδο γενικά όλες οι εταιρίες δίνουν δωρεάν νούμερα έξω στο δρόμο* εκτός της Cosmote που το χρεώνει 1€, όλες οι άλλες εταιρίες δίνουν όσα νουμεράκια δωρεάν θέλεις, εγώ που δουλεύω για τα καρτοκινητά της Wind αν σε ενδιαφέρει κάτι μπορώ να σε βοηθήσω. *Στο δρόμο εννοώ αν είσαι Αθήνα από το πρωί έως και το βράδυ μέχρι της 6 με 8 συνήθως σε κεντρικά σημεία μετρό ηλεκτρικό μπορείς να βρεις καθημερινά (Ομόνοια, Αττική, Βικτώρια, Σύνταγμα, Ευαγγελισμός )

Link to comment
Share on other sites

Στο δρόμο εννοώ για να ξεκαθαρίσω την θέση μου Promotion δηλαδή: προωθούν μια προσφορά (τρέχει εκείνη την περίοδο) που έχουν και ενώ άμα πας στο κατάστημα δεν έχει αυτές της προσφορές
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην εμπιστευτείτε κάτι τέτοιο! Πρόσφατα έκανα μια παραγγελία από το site της vodafone για νέο αριθμό. Η εξυπηρέτηση αν και καλή κάναμε την διαδικασία 3 φορές μέχρι που πήρα κωδικό αίτησης και ήμασταν σίγουροι ότι η αίτηση μου καταχωρήθηκε! Όσο για το ΑΦΜ όταν με κάλεσε ο εκπρόσωπος της vodafone για επαλήθευση στοιχείον και να κανονίσουμε "ραντεβού" με τον κούριερ όπως μου είπε στο τηλέφωνο, μου ζήτησε όλα τα στοιχεία για επαλήθευση που ζητούσε και η ηλεκτρονική φόρμα καθώς και το ΑΦΜ μου που η φόρμα δεν το ζητούσε. Το ίδιο και στην cosmote όταν έκανα μεταφορά του αριθμού μου στο όνομα μου ήθελαν να καταχωρήσουν το ΑΦΜ.
Link to comment
Share on other sites

To ΑΦΜ, μου το έχει ζητήσει και μένα η κοσμοτε σε ένα επίσημο κατάστημα της, όταν πήγα να αλλάξω τα στοιχεία ταυτότητας μου σε έναν αριθμό καρτοκινητού που έχω.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...