Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς κάποιον να επισκευάζει το βύσμα φόρτισης του κινητού; Μάλλον από τη χρήση ξεκόλλησε

Περιοχή Χολαργός

Edited by misterbean
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από μένα.

Έχω και εγώ ένα cubot s168 το οποίο παρουσίασε πρόβλημα και το έστειλα για επισκευή σε μια ταχυδρομική θυρίδα στα Ελτά Αιγάλεω και συγκεκριμένα :

 

MINIDEAL

Τ.Θ 41011

ΑΙΓΑΛΕΩ 12210

ΑΤΤΙΚΗ

 

Το τηλέφωνο παρέμεινε ένα μήνα στα Ελτά και με επικοινωνία με τα Ελτά μου είπαν ότι η θυρίδα είναι υπαρκτή και αυτός που έχει την θυρίδα έρχεται μέρα παρά μέρα. Τελικά το παρέλαβε μετά από ένα μήνα.

Από τις 9-10-15 που το έστειλα το παρέλαβε την 11-11-15.

Από την παραλαβή και μετά έχει περάσει ένας μήνας και σε επανειλημμένα εμαιλ που έστειλα δεν έχω απάντηση.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει στείλει τηλέφωνο για επισκευή και τι κατάληξη είχε.

Ένας χρήστης εδώ μέσα το έστειλε και το παρέλαβε γρήγορα απ' ότι μιλήσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το συγκεκριμένο τηλέφωνο εδώ και καιρό για την γυναίκα μου και λειτουργεί μια χαρά ακόμα. Σήμερα όμως που πήγα να παραγγείλω και άλλο ένα για την μάνα μου που ξέμεινε από κινητό, είδα ότι το έχουν αποσύρει και δεν κυκλοφορεί πια στα κινεζικομάγαζα.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο και αξιόπιστο να μου προτείνετε σε αυτά τα λεφτά?;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το συγκεκριμένο τηλέφωνο εδώ και καιρό για την γυναίκα μου και λειτουργεί μια χαρά ακόμα. Σήμερα όμως που πήγα να παραγγείλω και άλλο ένα για την μάνα μου που ξέμεινε από κινητό, είδα ότι το έχουν αποσύρει και δεν κυκλοφορεί πια στα κινεζικομάγαζα.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο και αξιόπιστο να μου προτείνετε σε αυτά τα λεφτά?;)

 

εγω θα κοιταγα για cubot X9 και cubot P11

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Με το κινητό έχω κλείσει πλεον 15 μήνες συμβίωσης χωρίς κανένα πρόβλημα. Το χρησιμοποιώ εδω και κάτι μήνες με ραγισμενη οθονη αλλά μερικές φορές δεν ανταποκρινεται το touch. Θελω να διαβάσω γνωμες και για τα δικά σας, αν αντεξαν στον χρονο.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω από τον Νοέμβριο του 14 και εκτός από τη λογική φθορά της μπαταρίας δεν έχω αλλά θέματα. Η αφή σε κάποια σημεία της οθόνης δεν έχει την ίδια απόκριση βέβαια, αλλά δεν δίνω σημασία :)
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα από τον Δεκέμβριο του 14. δούλευαν όλα κομπλέ για ένα χρόνο ακριβώς. μετά το έδωσα σε μια κοπέλα και έσπασε την υποδοχή των καρτών sim, έβαλε ανάποδα την κάρτα, μάγκωσε, την τράβηξε με δύναμη, του *** τα ράμματα :(

δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ να το στείλω για φτιάξιμο (σε ένα συμφορουμίτη που αναλαμβάνει τέτοιες βλάβες) .

το άναψα χτες, δουλεύει ακόμα, κανένα πρόβλημα με Touchscreen. είχα αγοράσει και δεύτερη μπαταρία.

το κινητό για τα λεφτά του τότε, ήταν πολύ επιτυχημένη αγορά (γύρω στα 60 ευρώ με κουπόνι από γκήαρμπεστ)

btw, αν κάποιος ενδιαφέρεται να το πάρει και να το φτιάξει, το δίνω κάνα εικοσάρικο (με την δεύτερη μπαταρία) . PM me αν ψήνεται κανείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω πάρει για την γυναίκα μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο και λειτουργεί άψογα ακόμα, αλλά η γυνή κατάφερε να κάνει το θαύμα της και να ραγίσει την οθόνη.

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση? πως μπορούμε να το φτιάξουμε και αν συμφέρει να μπούμε σε αυτή την διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει, εκτίμηση κάνω ότι δύσκολα θα βρεις οθόνη για αλλαγή, αλλά ακόμη και να βρεις πιστεύω ότι η δαπάνη θα είναι πολύ κοντά στην αγορά νέου τηλεφώνου (κοντά στα €50 έχει πολύ καλές προτάσεις τώρα). Εδώ εγώ ψάχνω να αγοράσω μπαταρία και δεν έχω βρει πουθενά. Πάντως κάνε μια ερώτηση στην εταιρία που εκπροσωπεί την Cubot στην Ελλάδα ( info@cubot.com.gr), μήπως και έχει κάποια καλή πρόταση.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Αν κάποιος έχει ακόμη μπαταρία για το Cubot S168, ενδιαφέρομαι να την πάρω, καθώς η δική μου έχει πρηστεί και είναι στα τελευταία της.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...