Jump to content

[Smartphones] Qtek Smartphones: Προγράμματα, Themes, .PiT, Plugins


sugardad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hsigma

Είχε ρωτήσει με ποιό πρόγραμμα αναπαράγουμε τα .amr, mp4, 3gp κτλ

στο PC, μα φυσικά με τον Philips Platform 4 Player for PC

εάν δεν τον βρίσκεις pm me ;)

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ πάλι με την activesync 4 δεν μπόρεσα να καταφέρω συγχρονισμό pc με qtek 8010. Με κανένα τροπο... οπότε γύρισα πίσω στην προηγούμενη έκδοση... :?:

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Όπως είχαμε διαβάσει και δεί απο διάφορες πηγές τα "πολυπόθητα"

κινητά παραθύρια 2005 a.k.a CE 5.0 με αυτόματα πατζούρια και μάνταλα με immobilizer (μεταξύ πολλών άλλων)

κυκλοφόρησαν όπως είχαν προγραμματιστεί 10/05 2005

περισσότερα εδώ!

επίσης στην κεντρική σελίδα Windows Mobile είδα κάτι που με χαροποίησε ιδιαίτερα...

τα H/PC downloads επανεμφανίσθηκαν!!

 

Για περισσότερα για τα Windows Mobile 5.0

Επισκευτείτε το νέο Official Windows Mobile 5.0 Site

 

 

 

αυτο εχει καμια πρακτιση αξια για εμας..εννοω οτι προβλεπεται στο αμεσο μελλον να ειναι διαθεσιμα και σε εμας;;;ή χρειαζονται καλυτερο hardware κτλ κτλ...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

filippos

Είσαι απο τις εξαιρέσεις φιλε μου, γιατι:

έχω PDA με winCE 2.0 Everex Freestyle

H/PC Jornada 728

Qtek 8010, 8020

Qtek S100

DeLL AXiM X30 ---> (χθές επωλήθη)

και μπορώ να πώ, πως η λειτουργία του ήταν απλά απρόσκοπτη.....

Εάν μας έλεγες κάποιο μνμ λάθους που μπορεί να σου έβγαλε

ίσως κ να μπορούμε να βοηθήσουμε.....

 

χμμμμμμ Chameleon

Το πρώτο (ίσως) mobile λειτουργικό

τόσο αρρηκτα συνδεδεμένο τόσο με το καινούργιο Visual Studio .net 2005

όσο και με την core τεχνολογία των XP.

Πέρα απο αυτά αν συνδιάσουμε την ευχρηστία των παραπάνω

το ανανεωμένο/(ξαναγραμμένο) λειτουργικό, την σταθερότητα,

τις multimedia Ικανότητές του (MediaPlayer 10 κτλ)

ΝΕΟΣ Επαναστατικός τρόπος Update του λειτουργικού

και την διατήρηση των ίδιων "σχετικά" απαιτήσεων όσον αφορά το hardware

δεν βλέπω άλλο λόγο για να μήν μας αφορά....

Τώρα όσον αφορά την αξία που υπονοείς ως "end-user"

δηλ. καταληκτικά αν αυτή η έκδοση αν θα φτάσει ώς την συσκευή σου

αρμόδια για την υλοποίηση είναι ΜΟΝΟN ή ACE-Hellas, QTEK, DeLL, HP, HTC,

Samsung, Motorolla, iMate, Siemens, Everex, Compaq

Κ πάλι εδώ θα φανούν ποιές εταιρίες σέβονται τον πελάτη και τα χρήματα που ξόδεψε

δίνοντας του την δυνατότητα για Upgrades

ενώ δεν θα λείψουν κ εταιρίες που δεν θα διστάσουν να κάνουν κ πάλι αφαίμαξη

ήδη η DeLL εξήγγειλε 2005 Update για το AXiM X50 επι χρηματικής καταβολής

Ενώ η HP κ αυτή εξήγγειλε τα ίδια δέν έχει κανει λόγο ακόμη για τον τρόπο/μέθοδο...

αυτά!

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

hsigma

Είχε ρωτήσει με ποιό πρόγραμμα αναπαράγουμε τα .amr, mp4, 3gp κτλ

στο PC, μα φυσικά με τον Philips Platform 4 Player for PC

εάν δεν τον βρίσκεις pm me ;)

 

Philips Platform 4 Player for mobile, exeis?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το μήνυμα λάθους:

 

"Synchronization cannot start because this desktop computer cannot access necessary information. Restart this desktop computer and synchronize again. If the problem persists and this desktop computer is running Microsoft Outlook 2000, open Microsoft Outlook 2000, click Help, and then click Detect and Repair."

 

Δεν το κατάφερα πάλι να λειτουργίσει...

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

hsigma Είχε ρωτήσει με ποιό πρόγραμμα αναπαράγουμε τα .amr, mp4, 3gp κτλ

στο PC, μα φυσικά με τον Philips Platform 4 Player for PC

εάν δεν τον βρίσκεις pm me ;)

Με 3gp και mp4 στο smartphone δεν υπάρχει πρόβλημα, υπάρχουν players, ακόμα και το ενσωματωμένο "Αλμπουμ" τα βλέπει. Με .amr η μονη γνωστή λύση είναι να φτιάξεις ένα MMS, να επισυνάψεις το .amr και να κάνεις αναπαραγωγή. Ξέρει κανείς κάτι διαφορετικό;

 

Βρήκα τον pvPlayer για Smartphone, που σε άλλες πλατφόρμες (Symbian κλπ) παίζει και .amr. Στο Smartphone όμως όχι, φαίνεται να παίζει μόνο 3gp videos :(

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι με την activesync 4 δεν μπόρεσα να καταφέρω συγχρονισμό pc με qtek 8010.
Kατα την διάρκεια της εγκαταστάσεις το smathphone ήταν συνδεδεμένο με τον Η/Υ;Μου φαίνεται πως δεν πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Kατα την διάρκεια της εγκαταστάσεις το smathphone ήταν συνδεδεμένο με τον Η/Υ;Μου φαίνεται πως δεν πρέπει.

 

Οχι δεν ήταν

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το LengSmart, διότι δεν έβρισκα το InterKey.Μπορείτε να μου πείτε πια έκδοση σας δείχνει; Διότι τώρα μου εμφανίζει Ρυθμίσεις-5 Σχετικά(τέρμα πάνω) Version 4.21.1088(Build 14132). Και στη Διαχείριση Αρχείων Ver.1.30(Build17424) πιο κάτω αντί για IA Style ή HTC δείχνει High Tech Compyter Corp.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το LengSmart, διότι δεν έβρισκα το InterKey.Μπορείτε να μου πείτε πια έκδοση σας δείχνει; Διότι τώρα μου εμφανίζει Ρυθμίσεις-5 Σχετικά(τέρμα πάνω) Version 4.21.1088(Build 14132). Και στη Διαχείριση Αρχείων Ver.1.30(Build17424) πιο κάτω αντί για IA Style ή HTC δείχνει High Tech Compyter Corp.

Ακριβώς τα ίδια μου δείχνει και μένα.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Rightman τι ακριβώς πρόβλημα έχεις με τα SMS;

Εγώ σήμερα συνειδητοποίησα οτι ενώ έστειλα ένα μήνυμα 159 χαρακτήρων το έστειλε σε τρία μηνύματα.Το μήνυμα περιείχε ελληνικούς και αγγλικούς χαρακτήρες, μικρά και κεφαλαία.

Το SMS 160 από τις επιπλέον ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένο.

Καμιά ιδέα κανείς;

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Rightman τι ακριβώς πρόβλημα έχεις με τα SMS;

Εγώ σήμερα συνειδητοποίησα οτι ενώ έστειλα ένα μήνυμα 159 χαρακτήρων το έστειλε σε τρία μηνύματα.Το μήνυμα περιείχε ελληνικούς και αγγλικούς χαρακτήρες, μικρά και κεφαλαία.

Το SMS 160 από τις επιπλέον ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένο.

Καμιά ιδέα κανείς;

an perieixe ellinika mikra tote tha to esteile san unicode

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να την εγκαταστήσεις γιατί είναι "κλειδωμένη" με το IMEI του κινητού. Η ACE-Hellas δίνει την ελληνική ROM μόνο σε όσους έχουν αγοράσει το 8080 από τα κανάλια της και δεν εγκαθίσταται σε άλλες συσκευές δυστυχώς....
Link to comment
Share on other sites

Rightman τι ακριβώς πρόβλημα έχεις με τα SMS;
Για παράδειγμα όταν μπαίνω να γράψω SMS και μου βρίσκετε στα αγγλικά, για να καταφέρω να γράψω ελληνικά,μόνο με την επιλογή έξυπνη γραφή(T9) με αφήνει. Κάποιες φορές είμαι τυχερός και όταν μπαίνω βρίσκετε από μόνο του στα ελληνικά ABΓ
Link to comment
Share on other sites

unique δεν μπόρεσα όλο αυτόν τον καιρό

να βρώ τον εν λόγω player για τα smarties μας...

Ο μόνος που έχω είναι για τa desktop peecee's μας.. :(

 

Παιδιά το mnm λάθους του activesync ΔΕΝ το έχω ξαναματαδει!!

 

Εμένα λειτουργεί απλά Τ Ε Λ Ε Ι Α !

 

 

Επίσης για τα sms εχετε απενεργοποιήσει την επιλογή send as unicode?

εγώ την είχα και την έχω off και τα μικρά ελληνικά τα μετατρέπει αυτοματα σε μεγάλα...

 

sorry gia ta bold ειμαι σε inet cafe με fu%^ed up peecee's...#@%$!@^T#@$

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα όταν μπαίνω να γράψω SMS και μου βρίσκετε στα αγγλικά, για να καταφέρω να γράψω ελληνικά,μόνο με την επιλογή έξυπνη γραφή(T9) με αφήνει. Κάποιες φορές είμαι τυχερός και όταν μπαίνω βρίσκετε από μόνο του στα ελληνικά ABΓ

Στις τοπικές ρυθμίσεις (από Έναρξη > ρυθμίσεις) έχεις Γλώσσα=ελληνικά, Τοπικές ρυθμίσεις=ελληνικά; Όταν στέλνω SMS το πληκτρολόγιο είναι πάντα στα ελληνικά. Οι αγγλικοί χαρακτήρες ακολουθούν μετά (πχ πλήκτρο 3 = δ ε φ έ d e f ) ενώ το Τ9 χρησιμοποιεί τη γλώσσα που του έχεις ορίσει.

Επίσης για τα sms εχετε απενεργοποιήσει την επιλογή send as unicode?

sugardad αυτό ακριβώς ήταν το πρόβλημα.Ευχαριστώ.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

hello paidia, panw se auto pou lete gia ta ellinika sta sms exw kai egw ena problimataki! Basika exw to imate sp3i sto opoio exw balei to elliniko patch apo pouliadi. 1on den exw T9 oute sta agglika oute sta ellinika kai 2on an den energopoiisw na ta stelnei us unicode ta minimata oi alloi sta ellinika pairnoun erwtimatika (???????????)! Me apotelesma na grafw sms me 70 xaraktires... ti mporw na kanw? (kai gia ta 2 8emata...)
Link to comment
Share on other sites

Στις τοπικές ρυθμίσεις (από Έναρξη > ρυθμίσεις) έχεις Γλώσσα=ελληνικά, Τοπικές ρυθμίσεις=ελληνικά; Όταν στέλνω SMS το πληκτρολόγιο είναι πάντα στα ελληνικά. Οι αγγλικοί χαρακτήρες ακολουθούν μετά (πχ πλήκτρο 3 = δ ε φ έ d e f ) ενώ το Τ9 χρησιμοποιεί τη γλώσσα που του έχεις ορίσει.
Οι ρυθμίσεις ήταν σωστές. Διότι στις ρυθμίσεις έχω Γλώσσα=Greek,Τοπικές ρυθμίσεις=ελληνικά. Διαγράφω όμως το LengSmart μήπως και αλλάξει κάτι. Το πρόβλημα παρέμεινε. Η πλάκα είναι ότι έχω δοκιμάσει την αναβάθμιση σε Win.XP GR Home & Pro :(
Pantos elpizo h ace-hellad na balei ta nea windows mobile sto 8010 an mporesei...
Μάλλον δεν έχεις κοιτάξει εδώ Microsoft: Παρουσιάζει τα Magneto
Basika exw to imate sp3i sto opoio exw balei to elliniko patch apo pouliadi. 1on den exw T9 oute sta agglika oute sta ellinika
Είναι φυσιολογικό αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, διαβασα για το νεο λειτουργικο και νομιζω οτι η ΜΣ θελει να κανει ανοικτο πολεμο με αλλες πλατφορμες...για να δουμε τι θα καταφερει τελικα...
Link to comment
Share on other sites

hello paidia, panw se auto pou lete gia ta ellinika sta sms exw kai egw ena problimataki! Basika exw to imate sp3i sto opoio exw balei to elliniko patch apo pouliadi. 1on den exw T9 oute sta agglika oute sta ellinika kai 2on an den energopoiisw na ta stelnei us unicode ta minimata oi alloi sta ellinika pairnoun erwtimatika (???????????)! Me apotelesma na grafw sms me 70 xaraktires... ti mporw na kanw? (kai gia ta 2 8emata...)

Αν γράφεις ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ δεν υπάρχει το πρόβλημα με τους 80 χαρακτήρες, το SMS σου μπορείς να το φτάσεις στους 160 χαρακτήρες. Με τα μικρά Ελληνικά (unicode) υπάρχει πρόβλημα.

 

Η Motorola επίσης είχε βγάλει ένα ανεξάρτητο προγραμματάκι για το MPX-200 που σου επιτρέπει να γράφεις SMS με Ελληνικούς χαρακτήρες ακόμα κι αν το Smartphone σου δεν έχει καθόλου Ελληνικά. Αν σε ενδιαφέρει, PM me ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...