Jump to content

LG G3s mini


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

0.0001% οι πιθανότητες να πάρει περσινό midrange της LG 2η σημαντική αναβάθμιση....

Το g2 mini δεν πήρε lollipop?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 696
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το g2 mini δεν πήρε lollipop?

 

Ναι και το G3S βγήκε με κιτκατ και πήρε lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και το G3S βγήκε με κιτκατ και πήρε lollipop.

Δεν ξέρω πιστεύω υπάρχει μια ελπίδα να την πάρουν την 6.0 μόνο και μόνο επειδή η lollipop το κατέστρεψε το g3s. Μπας και ευσθητοποιηθει η LG και δεν το αφήσει έτσι!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έπαθε και το LG L9 II από τζελί σε κιτκατ αλλά δεν έγινε τίποτα....
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έπαθε και το LG L9 II από τζελί σε κιτκατ αλλά δεν έγινε τίποτα....

Κατάλαβα... Τεσπα ίδωμεν μακάρι να την δώσει μπας και σωθεί η κατάσταση... Το έχει μια φίλη και έχει ξενερώσει... Μάλλον θα της το κατεβάσω σε kit Kat να τελειώνουμε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το είχα πριν πάρει lollipop και όντως με κιτκατ ήταν αξιοπρεπέστατο.

Από LG έχω το ταμπλετ V490. H πρώτη lollipop που πήρε ήταν τρισάθλια, Από τότε πήρε άλλες 3 αναβαθμίσεις πάνω στην λολι και τρέχει μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Τεσπα ίδωμεν μακάρι να την δώσει μπας και σωθεί η κατάσταση... Το έχει μια φίλη και έχει ξενερώσει... Μάλλον θα της το κατεβάσω σε kit Kat να τελειώνουμε

 

αν το κανεις kit kat πες μας πως το εκανες

Link to comment
Share on other sites

αν το κανεις kit kat πες μας πως το εκανες

Δεν είναι δύσκολο από όσο ξέρω. Κατεβάζεις το LG flashtool βρίσκεις την Rom και την φλασαρεις

 

Από εδώ κατεβάζεις το firmware http://lg-phone-firmware.com/mobile/index.php?id_mod=99 όπου v10 είναι Kit Kat και την φλασαρεις. Απλά πάρε back up γιατί διαγράφονται όλα

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου είναι από Πολωνια αλλα βλέπω ότι έχει 6 διαφορετικά v10 firmware , έχει σημασία ποιο θα βάλω ; παράδειγμα έχει αυτό ( 111 POL/POLAND ) έχει αυτό (112 TPL/T-MOBILE(POLAND)) έχει αυτό ( 113 ORP/ORANGE(POLAND)
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο firmware πρέπει να είναι unbraded χωρίς δηλαδή εφαρμογές από πάροχο ή φωτογραφίες του στο boot up/shut down.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς έτσι είναι όπως τα λες , αυτό έχω τώρα το POL/POLAND και δεν έχει τίποτα μέσα από κανέναν πάροχο , δεν με πειράζει να έχει και καμια εφαρμογή μέσα από τον πάροχο αρκεί να είναι η kit kat , να δοκιμάσω λες firmware από T-MOBILE η μήπως από ORANGE ???
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς έτσι είναι όπως τα λες , αυτό έχω τώρα το POL/POLAND και δεν έχει τίποτα μέσα από κανέναν πάροχο , δεν με πειράζει να έχει και καμια εφαρμογή μέσα από τον πάροχο αρκεί να είναι η kit kat , να δοκιμάσω λες firmware από T-MOBILE η μήπως από ORANGE ???

Όχι να δοκιμάσεις καλύτερα κάποιο unbranded γιατί αν βάλεις εταιρίας θα είναι φορτωμένο με άχρηστο bloatware και μετά θα ψάχνεις τρόπο να το ξεφορτωθεις γιατί θα σου τρώνε τσάμπα χώρο, μπαταρία και ενδεχομένως ram. Καλυτερα μια καθαρή Rom και είσαι κομπλέ

 

Θεωρητικά εσύ χρειάζεσαι το v10d που είναι το το τελευταίο που είχε βγει με Kit Kat (μάλλον έχει και όλα τα update πριν την lollipop)

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα που μου έδωσες με τα firmware για την 'καθαρή' kit Kat γράφει οτι δεν υπάρχει (not found)

 

Προσπάθησες να κατεβάσεις την 111 και δεν την κατεβάζει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι , τώρα δοκίμασα πάλι και γραφή τα ίδια , not found

και το περίεργο είναι ότι μπορώ να κατεβάσω όλες τις v10 εκτος από αυτήν που θέλω ! (POL/POLAND)

Edited by yo_rover
Link to comment
Share on other sites

ναι , τώρα δοκίμασα πάλι και γραφή τα ίδια , not found

και το περίεργο είναι ότι μπορώ να κατεβάσω όλες τις v10 εκτος από αυτήν που θέλω ! (POL/POLAND)

Γιατί δεν κατεβάζεις άλλης χώρας? Και αν τυχόν και γίνει κάτι κάποια στιγμή με οθόνη κτλ και χρειαστείς εγγύηση φλασαρεις της χώρας του.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γίνετε να βάλω άλλης χώρας ? αν είναι έτσι να βάλω την ελληνική τις κοσμοτέ

Ότι θες βάζεις από όσο ξέρω. Απλά αν πάει για σέρβις (μακριά από εμάς :p) πρέπει να πάει με την μαμά Rom

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το μυστήριο λύθηκε , κατέβασα την rom που ήθελα από την ενότητα 'most popular' που είναι τέρμα επάνω στην σελίδα , όλη η διαδικασία κράτησε 6 λεπτά και πλέον είμαι επιτέλους με kit kat ! δεν χρειάζεται να πω βέβαια ότι το κινητό ζωντανεψε και πάλι ...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το μυστήριο λύθηκε , κατέβασα την rom που ήθελα από την ενότητα 'most popular' που είναι τέρμα επάνω στην σελίδα , όλη η διαδικασία κράτησε 6 λεπτά και πλέον είμαι επιτέλους με kit kat ! δεν χρειάζεται να πω βέβαια ότι το κινητό ζωντανεψε και πάλι ...

Good!!!! Αντε να το χαρείς πάλι!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορουμε να εχουμε ενα πληρη οδηγο root-επιστροφη σε kit-kat?

 

δεν έχω κάνει root αλλα η επιστροφή σε kit kat είναι πανεύκολη και δεν χρειάζεται τίποτα το ιδιαίτερο , κατέβασε το firmware που θέλεις από εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=99 και ακόλουθα αυτήν την διαδικασία http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53452990&postcount=1 πρώτα διάβασε την να την καταλάβεις και μετά προχωρα , όλη η διαδικασία σε μένα κράτησε 6 λεπτά

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητό αυτό, γενικά με Lollipop lagάρει;; Από υπερθέρμανση κλπ πως είναι;

 

μόλις ήταν διαθέσιμη η lollipop την κατέβασα και το μετάνιωσα από την πρώτη στιγμή , μονο lag και παλι lag , τίποτα το ιδιαίτερο , βεβαια αν σκεφτείς ότι η επιστροφή στην kit kat είναι απλή υπόθεση αξίζει να αναβάθμισης σε lollipop για να δεις πως ειναι , από θερμοκρασίες δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν παίζω παιχνίδια , πάντως μια φορα που το είχα στο φορτιστεί αυτοκινητου με το gps ανοιχτό για 1.5 ώρες δεν μπορώ να πω ότι έβραζε κιόλας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G3s mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...