Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω ιδέα ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα! Μπορείς να μου δώσεις παραπάνω πληροφορίες;

 

 

 

 

Ποιον πάροχο έχεις ? έχεις σύνδεση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η ακτινοβολια δεν σε νοιαζει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_Telio_Sima/section/At_Home#

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία, δεν ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοια συσκευή και μένω πάνω από 10ετία σε υπόγειο με σχετικό πρόβλημα την ανυπαρξία σήματος στα κινητά από την εποχή του 3310.

 

Τώρα όσον αφορά την ακτινοβολία προφανώς και είναι θέμα γι αυτό και δεν ξέρω αν θα προβώ στην αγορά αντίστοιχου εξοπλισμού, απλά ήθελα σίγουρα να δω περί τίνος πρόκειται και πλέον τουλάχιστον ξέρω ότι υπάρχει η σχετική δυνατότητα.

 

:happy:

 

@Nikoskame:

Cosmote σύνδεση/συμβόλαιο έχω.

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα θα πάρω ένα power bank με 10400 μπαταρία με κανένα 25€ xiaomi η κάτι παρόμοιο και θα εχω το κεφάλι μου ήσυχο αν είμαι έξω απόγευμα βράδυ και να μην με νοιάζει που έχει μπριζα η να τρέχω στο αμάξι να το φορτησω....
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παίδες φορτισα εχθές το κινητό και το έβγαλα στο 98-99% και μετά κοιμήθηκα.

Έχοντας απενεργοποιήσει με Greenify οτι τρέχει σε background κλπ. ξυπνάω σήμερα και το βρίσκω στο 88%!

 

Το τηλέφωνο είναι αδρανές: χρήση 42%

Και άλλο τόσο η αναμονή (βέβαια τώρα είμαι σε νησί και δε παίζει καλό σήμα)

 

 

Πολύ δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες φορτισα εχθές το κινητό και το έβγαλα στο 98-99% και μετά κοιμήθηκα.

Έχοντας απενεργοποιήσει με Greenify οτι τρέχει σε background κλπ. ξυπνάω σήμερα και το βρίσκω στο 88%!

 

Το τηλέφωνο είναι αδρανές: χρήση 42%

Και άλλο τόσο η αναμονή (βέβαια τώρα είμαι σε νησί και δε παίζει καλό σήμα)

 

 

Πολύ δεν είναι;

Με κακό σήμα και αν εσύ το έχεις σε auto network mode τότε μόνο απόλυτα λογικό είναι αυτό το drain.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια μπορει καποιος να με βοηθήσει!πήρα σημερα το g3 και θερμαίνεται... Αλλα και η μπαταρια κραταει λιγο...ειμαι πρωταρη δεν ξερω τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να με βοηθήσει!πήρα σημερα το g3 και θερμαίνεται... Αλλα και η μπαταρια κραταει λιγο...ειμαι πρωταρη δεν ξερω τι να κανω

Καλορίζικο! Γενικά το τηλέφωνο είναι λίγο ζεστό. Η μπαταρία θα στρώσει με τις φορτισεις σιγά σιγά. Κατέβασε για τις θερμοκρασίες το cpu - z από το store και πήγαινε εκεί που λέει thermal να δεις θερμοκρασίες. Εγώ σκέψου έχω δει μέχρι 75 βαθμούς. Αν την ώρα που θερμανθηκε έκανε αναβαθμίσεις είναι φυσιολογικό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Γενικά το τηλέφωνο είναι λίγο ζεστό. Η μπαταρία θα στρώσει με τις φορτισεις σιγά σιγά. Κατέβασε για τις θερμοκρασίες το cpu - z από το store και πήγαινε εκεί που λέει thermal να δεις θερμοκρασίες. Εγώ σκέψου έχω δει μέχρι 75 βαθμούς. Αν την ώρα που θερμανθηκε έκανε αναβαθμίσεις είναι φυσιολογικό

Σε ευχαριστώ πολύ.. Κατέβασα την εφαρμογή και θα περιμένω και για μπαταρία!:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.. Κατέβασα την εφαρμογή και θα περιμένω και για μπαταρία!:D

 

Καλά μην περιμένεις να δεις αποτελέσματα τρελά όπως στο G2. Δεν ξέρω τι συσκευή είχες πριν αλλά μην ξεχνάς ότι εδώ πήρες 5,5" με UHD 1st generation για κινητό. Πολύ μεγάλη πηγή κατανάλωσης ενέργειας

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι εννοώ θα είναι λίγο καλύτερα σε σχέση με την πρώτη μέρα και γενικά με τις πρώτες φορτίσεις. Αναλόγως της χρήσης βγάζει την μέρα.

 

Εγώ έχω την αίσθηση οτι έχει πέσει η διάρκεια τη μπαταρίας του κινητού μου γενικά τις τελευταίες εβδομάδες.. Δεν ξέρω αν φταίει ο δικός μου τρόπος φόρτισης γιατι πολλές φορές το βάζω για λίγο και το βγάζω... Δεν εχω κάνει κάποια αλλάγη στις ρυθμίσεις ή στον τρόπο διαχείρισης της συσκευής και ούτε έχω κατεβάσει κάποιο καινούργιο πρόγραμμα για να πω οτι ρουφάει. Τώρα για την ποιότητα σήματος κινούμαι στις ίδιες περιοχές που ήμουν πάντα και δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή πχ. χαμηλότερη ισχύ κτλ. τεσπα ίδωμεν..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νο.1 η μπαταρία έχει σίγουρα πτώση ζωής. Δεν τίθεται θέμα. Ειδικά σε ένα κινητό που θέλει κάθε μέρα μία φόρτιση θα πέσει πιο γρήγορα από ένα άλλο που θέλει κάθε 2 ή 3 ημέρες.

Νο.2 η περιβαλλοντική θερμοκρασία ίσως δεν βοηθάει. Η μεγαλύτερη μέση θερμοκρασία περιβάλλοντος κατά 10 βαθμούς τουλάχιστον σου δίνει ένα πιο ζεστό τηλέφωνο σε κατάσταση αδράνειας. Πόσο μάλλον σε χρήση, είναι λογικό να ανεβάζει πιο εύκολα πιο υψηλές θερμοκρασίες οι οποίες επεκτείνονται και στην μπαταρία με αποτέλεσμα πιθανή μείωση της χωρητικότητας ή της απόδοσης της.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νο.1 η μπαταρία έχει σίγουρα πτώση ζωής. Δεν τίθεται θέμα. Ειδικά σε ένα κινητό που θέλει κάθε μέρα μία φόρτιση θα πέσει πιο γρήγορα από ένα άλλο που θέλει κάθε 2 ή 3 ημέρες.

Νο.2 η περιβαλλοντική θερμοκρασία ίσως δεν βοηθάει. Η μεγαλύτερη μέση θερμοκρασία περιβάλλοντος κατά 10 βαθμούς τουλάχιστον σου δίνει ένα πιο ζεστό τηλέφωνο σε κατάσταση αδράνειας. Πόσο μάλλον σε χρήση, είναι λογικό να ανεβάζει πιο εύκολα πιο υψηλές θερμοκρασίες οι οποίες επεκτείνονται και στην μπαταρία με αποτέλεσμα πιθανή μείωση της χωρητικότητας ή της απόδοσης της.

 

thanks for the info ειδικά για No2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην περιμένεις να δεις αποτελέσματα τρελά όπως στο G2. Δεν ξέρω τι συσκευή είχες πριν αλλά μην ξεχνάς ότι εδώ πήρες 5,5" με UHD 1st generation για κινητό. Πολύ μεγάλη πηγή κατανάλωσης ενέργειας

Το εχω υπόψη μου .. Ηδη με τη 2η φορτιση εχει γινει καλύτερο! Αν θελήσω αργότερα να ενισχύσω.. Να παρω 2η μπαταρία η powerbank

Link to comment
Share on other sites

Το εχω υπόψη μου .. Ηδη με τη 2η φορτιση εχει γινει καλύτερο! Αν θελήσω αργότερα να ενισχύσω.. Να παρω 2η μπαταρία η powerbank

Επίσης εφτασε 72 βαθμους με δεδομενα ανοιχτα σε ζεστη βεβαια μερα και με ανοιγμενη εφαρμογη tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εχω υπόψη μου .. Ηδη με τη 2η φορτιση εχει γινει καλύτερο! Αν θελήσω αργότερα να ενισχύσω.. Να παρω 2η μπαταρία η powerbank

Μια γνήσια μπαταρία έχει 15€. Ότι σε βολεύει καλύτερα απλά με powerbank κρεμονται καλώδια κτλ και δεν βολεύει τόσο.

Επίσης εφτασε 72 βαθμους με δεδομενα ανοιχτα σε ζεστη βεβαια μερα και με ανοιγμενη εφαρμογη tapatalk

Στον επεξεργαστή είναι normal η θερμοκρασία στην μπαταρια όταν ανεβαίνει είναι ανησυχητικό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια γνήσια μπαταρία έχει 15€. Ότι σε βολεύει καλύτερα απλά με powerbank κρεμονται καλώδια κτλ και δεν βολεύει τόσο.

 

Στον επεξεργαστή είναι normal η θερμοκρασία στην μπαταρια όταν ανεβαίνει είναι ανησυχητικό

Ναι αυτο το ειχα μπερδεψει η μπαταρια δεν ανεβαίνει.... Μονο ο επεξεργαστής

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν μιλάμε για παρτίδα τι εννοούμε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το ειχα μπερδεψει η μπαταρια δεν ανεβαίνει.... Μονο ο επεξεργαστής

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν μιλάμε για παρτίδα τι εννοούμε;

 

σου έχω απαντήσει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6205195#post6205195

 

αν θες γενικά ερωτήματα να τα κάνεις στο επίσημο νήμα για να μην μας βγάλουν off topic! (φιλικά :) )

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο το βαζω να φορτισει και λεει αργη φορτιση ενω εχει τον δικο ρου φορτιστη

Από υπολογιστή το φορτιζεις?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι κανονικα σε πριζα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από υπολογιστή το φορτιζεις?

Οχι σε πριζα κανονικα .. Χτες μου ελεγε ποση ωρα απομενει και τωρα λεει αργη φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Οχι κανονικα σε πριζα

 

δοκίμασε να βγάλεις πάλι τον φορτιστή απο το τηλέφωνο και δεν αν έχει κουμπώσει καλά το καλώδιο στον φορτιστή που είναι στην πρίζα γιατί αυτό που μου λες δεν είναι φυσιολογικό. Το καλώδιο που χρησιμοποιείς είναι αυτό που είχε στην συσκευασία?

 

edit. κάτι δεν έχει κουμπώσει σωστά. ¨η στο τηλέφωνο ή στον φορτιστή που είναι στην πρίζα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να βγάλεις πάλι τον φορτιστή απο το τηλέφωνο και δεν αν έχει κουμπώσει καλά το καλώδιο στον φορτιστή που είναι στην πρίζα γιατί αυτό που μου λες δεν είναι φυσιολογικό. Το καλώδιο που χρησιμοποιείς είναι αυτό που είχε στην συσκευασία?

Ναι ειναι του κουτιου

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ολα καλα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

με cm12.1 σε 45 ώρες είχα 4.45' οθόνη.με data ένα μισάωρο σε περιοχή με ελάχιστο σήμα, μισή ώρα κλησεις, viber, skype, instagram, twitter.πολύ καλά θα έλεγα και μόνο με greenify

 

φωτεινότητα 50% auto και sync on πάντα

 

μπορώ να πω πως πήγε αρκετά καλά

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

με cm12.1 σε 45 ώρες είχα 4.45' οθόνη.με data ένα μισάωρο σε περιοχή με ελάχιστο σήμα, μισή ώρα κλησεις, viber, skype, instagram, twitter.πολύ καλά θα έλεγα και μόνο με greenify

 

φωτεινότητα 50% auto και sync on πάντα

 

μπορώ να πω πως πήγε αρκετά καλά

 

Χωρις να θελω να σε προσβαλω,ομως αδυνατω να το πιστεψω κανε μου μια χαρη και βαλε screenshot.

Αυτο το νουμερο δεν το εχω δει ποτε,ουτε με aosp rom.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...