Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.....ξερετε γιατι δεν αλλαζει ο ηχος ειδοποιησης του ημερολογιου? Παω στο ημερολογιο- ρυθμισεις ηχου ειδοποιησης-παταω με βγαζει αυτοματα στο audiko που εχω στο κινητο για να κατεβαζω ηχους.Βαζω ποιον ηχο θελω αλλα δεν αλλαζει.Το προσπαθω κ απο το audiko βαζω ηχο για notificatios αλλα στο ημερολογιοωδεν αλλαζει!Πρεπει να κανω κατι αλλο? Σε αλλες συσκευες αλλαζε ο ηχος σε ολες τις ειδοποιησης με αυτον τον τροπο....τι να κανω? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ξερει κανεις αν υπαρχει κανα ζιπακι να περασω το plug n pop σε οποιαδηποτε 5.0 στοκ ρομ ; Στο G2 γινοταν αλλα δεν εχω ψαχτει για το 3.
Link to comment
Share on other sites

Xceed για στοκ θα έλεγα και Nebula για aosp... Εγώ δοκιμάζω και gabriel τώρα σε stock να δω πως πάει

Σε ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω τον xceed

Link to comment
Share on other sites

Ο xceed σου δουλεύει? Τον εγκατέστησα 2 φορές και δεν μου διαβάζει την εξωτερική κάρτα και το synapse που προτείνει δεν δουλεύει. gabriel και πάλι gabriel με stock rom.

 

Τώρα είμαι σε δοκιμή gabriel αλλά το κινητό και κάνει μικρό λαγκαρισματάκια και έχει χειρότερη μπαταρία. 4η προς 5η μέρα πλέον. Xceed ήταν απείρως ανώτερος απλώς χωρίς παραμέτρους. Μια χαρά δούλευε το synapse.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στους φιλους!ΕΙχα ενα θεμα πριν 2 μερες καθως η συσκευη μου δεν ανοιγε κ επρεπε να περασω την στοκ 4.4.2 για την επαναφερω στη ζωη :P . Τωρα με λιγα λογια ειμαι πληρως στοκ, εχω κανει 3 αναβαθμισεις της kitkat μεσω του κινητου.Επειδη ομως θελω να αλλαξω και να παω στην lollipop και συγκεκριμενα σε στοκ παλι εβαλα το lg pc suite εκανα ελεγχω και οπως ηταν αναμενομενο βρηκε την 21α.Ξεκινωντας ομως να κατεβαζει την αναβαθμιση σε ακαθοριστο ποσοστο μου βγαζει μηνυμα οτι η αναβαθμιση δεν μπορει να ολοκληρωθει και αν θελω να προσπαθησω ξανα.Ειναι κατι συνηθες αυτο ή μονο σε μενα εχει παρατηρηθει??Αλλος τροπος να βαλω stock lollilop??Δεν εχω κανει ακομα root,θελω να κανω root μετα την lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι σε δοκιμή gabriel αλλά το κινητό και κάνει μικρό λαγκαρισματάκια και έχει χειρότερη μπαταρία. 4η προς 5η μέρα πλέον. Xceed ήταν απείρως ανώτερος απλώς χωρίς παραμέτρους. Μια χαρά δούλευε το synapse.

Και γω τελικά κατάφερα και έβαλα τον xceed και περιμένω να δω αποτελέσματα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στους φιλους!ΕΙχα ενα θεμα πριν 2 μερες καθως η συσκευη μου δεν ανοιγε κ επρεπε να περασω την στοκ 4.4.2 για την επαναφερω στη ζωη :P . Τωρα με λιγα λογια ειμαι πληρως στοκ, εχω κανει 3 αναβαθμισεις της kitkat μεσω του κινητου.Επειδη ομως θελω να αλλαξω και να παω στην lollipop και συγκεκριμενα σε στοκ παλι εβαλα το lg pc suite εκανα ελεγχω και οπως ηταν αναμενομενο βρηκε την 21α.Ξεκινωντας ομως να κατεβαζει την αναβαθμιση σε ακαθοριστο ποσοστο μου βγαζει μηνυμα οτι η αναβαθμιση δεν μπορει να ολοκληρωθει και αν θελω να προσπαθησω ξανα.Ειναι κατι συνηθες αυτο ή μονο σε μενα εχει παρατηρηθει??Αλλος τροπος να βαλω stock lollilop??Δεν εχω κανει ακομα root,θελω να κανω root μετα την lollipop.

 

Μου είχε συμβεί αυτό καιρό πριν και τότε χρειάστηκαν 2-3 προσπάθειες για να ολοκληρώσει.

Εναλλακτικά θα μπορούσες με το flashtool να περάσεις ένα kdz (το 21a ή προηγούμενο αν νομίζεις ότι θα σε διευκολύνει από εκεί για root) και να είσαι εντελώς stock.

Link to comment
Share on other sites

Και γω τελικά κατάφερα και έβαλα τον xceed και περιμένω να δω αποτελέσματα.

 

Βάλε και conservative governor και είσαι κομπλέ. Καμία απώλεια στην απόδοση για να μην πω ότι είναι και καλύτερος.

 

edit1: καινούριος μέσα στην μέρα.

 

edit2: Βγήκε ;)

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

η διαφορά στις στοκ είναι τα gapps, ξηλώστε τα, βάλτε από opengapps το pico και θα κερδίσετε 1+ ωρα οθόνη.μόνο με αυτή την αλλαγή χτύπησα 5.30 ώρες οθόνη και 1 ώρα κλήσεις σε 24 ώρες. απίστευτο το πόσο wakelock και battery drain έχουν τα gapps από στοκ ρομς.0% wakelock έχω τωρα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Έχω αυτη τη στιγμή την 20t και σκέφτομαι να βάλω την 21α stock ota.Κάπου διάβασα ότι δεν μπορεί να κάνει κάποιος root την 21a όπως τις προηγούμενες,αλλά είναι μια νέα μέθοδος στο xda.Ισχύει κάτι τέτοιο?Αν κάνω root την 20t που έχω τώρα μέσα θα μου μείνει το root για την 21a αν την κατεβασω ξεχωριστα?Βασικα αξιζει η 21α ή να μην την κατεβάσω;
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα απο το να ασχολουμαι να ξαναπερασω στοκ και ρουτ και λοιπα . περασα την Novastock 5.5 που ειναι βασισμενη σε v21a και καθαρισα.Τουλαχιστον εχω δει τεραστια βελτιωση στα redraws του Lg home.Δεν ξερω αν εχει να κανει με την εκδοση της ρομ αλλα σε σχεση με την cloudy που ειχα πριν με ιδιο κερνελ και εφαρμογες , τωρα ειναι πολυ καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να κανεις μια συντομη αναφορα των βηματων για αυτη την μεταβαση ;

 

ξηλώνεις με titanium backup όλες τις μπούρδες της google, play store, google framework, services κλπ, κατεβάζεις από εδώ http://opengapps.org/ το pico για την 5 και έχεις μόνο τα απαραίτητα.οι περιττές σαχλαμάρες της google κάνουν συλλογή και αποστολή δεδομένων και σκίζουν την μπαταρία του κινητού.έχω δει τεράστια βελτίωση από όταν τα σούταρα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλε μου μολις το εκανα....Υποθετω πως το ζουμι βρισκετε κυριως στις υπηρεσιες google play οπου εχει καμια 20αρια υποεργασιες αν θυμαμαι καλα απο ενα θεμα που ειχα διαβασει παλιοτερα...

 

Για να δουμε πως θα παει. :)

Link to comment
Share on other sites

είχα διαβάσει στο φορουμ ότι στην 5 η google αύξησε και άλλο την συλλογή δεδομένων και για αυτό ρουφάει την μπαταρία τόσο.οπότε δεν άφησα τίποτα μέσα, τα ξήλωσα όλα και πέρασα άλλα και είδα τρομερή διαφορά
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως ειχα ετσι και αλλιως αφησει λιγα μεσα.Ειχα αφαιρεσει απο παλιοτερα τον συγχρονισμο ημερολογιου και επαφων και σημερα απο τη λιστα εντοπισα και αφαιρεσα μονο τις υπηρεσιες και το playstore.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Έχω αυτη τη στιγμή την 20t και σκέφτομαι να βάλω την 21α stock ota.Κάπου διάβασα ότι δεν μπορεί να κάνει κάποιος root την 21a όπως τις προηγούμενες,αλλά είναι μια νέα μέθοδος στο xda.Ισχύει κάτι τέτοιο?Αν κάνω root την 20t που έχω τώρα μέσα θα μου μείνει το root για την 21a αν την κατεβασω ξεχωριστα?Βασικα αξιζει η 21α ή να μην την κατεβάσω;

ναι φιλε γινεται ρουτ τελικα,και εμενα μου ανοιξε τα ματια ενας συμφορουμιτης.και ναι αξιζει γιατι παρατηρησα καλυτερη διαχειριση μπαταριας,κατα τα αλλα λανγκ πχ δεν ειδα τιποτα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες ειχα ρωτησει γιατι δεν αλλαζει ο ηχος ειδοποιησης για τις υπενθυμισεις στο ημερολογιο και στις εργασιες....δεν εχω βρει ακομα τροπο να το αλλαξω!Δεν αλλαζει γραφει ηχος ειδοποιησης schedule.....πως μπορω να το αλλαξω????please λογη βοηθεια γιατι βαζω υπενθυμισεις και δεν τος ακουω γιατι ο ηχος δεν ειναι δυνατος!
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες ειχα ρωτησει γιατι δεν αλλαζει ο ηχος ειδοποιησης για τις υπενθυμισεις στο ημερολογιο και στις εργασιες....δεν εχω βρει ακομα τροπο να το αλλαξω!Δεν αλλαζει γραφει ηχος ειδοποιησης schedule.....πως μπορω να το αλλαξω????please λογη βοηθεια γιατι βαζω υπενθυμισεις και δεν τος ακουω γιατι ο ηχος δεν ειναι δυνατος!

δεν γνωριζω πολλα απο υπενθημησεις αλλα η ενταση ηχου δεν ρυθμιζεται απο τις ρυθμισεις-ηχος-ενταση?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ξηλώνεις με titanium backup όλες τις μπούρδες της google, play store, google framework, services κλπ, κατεβάζεις από εδώ http://opengapps.org/ το pico για την 5 και έχεις μόνο τα απαραίτητα.οι περιττές σαχλαμάρες της google κάνουν συλλογή και αποστολή δεδομένων και σκίζουν την μπαταρία του κινητού.έχω δει τεράστια βελτίωση από όταν τα σούταρα

Kαλημερα.Ενταξει κ εγω τα εβγαλα της google.Kατεβασα το open_gapps-arm-5.0-pico-20151124 που ειναι σε rar αρχειο.Εκει μεσα εχει πολλους φακελους.Τι κανουμε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το δοκίμασα και δεν με αφήνει να μπω στο play store... Μου γράφει Google play services has stopped.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε μένα δουλεύει άψογα και τώρα και παλιά που το είχα ξανακάνει
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει να κάνει με την ρομ... Δεν ξέρω. Σε novastock που είμαι εγώ δεν γίνεται. Τώρα τι να πω. Όχι ότι είχα θέμα απλώς το έκανα για δοκιμή. Έτσι και αλλιώς έχω backup πάντα απλά το αναφέρω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...