Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβως,και αφου την περασα στο κινητο τελικα την βρησκω σαν ρομ καθολου φιλικη στην χρηση και ας εχει ραδιοφωνο.ξαναγυρισα σε stockbased fulmick 5.2 εγγυηση.

να προσθεσω και το αβολο πληκτρολογιο στα μειον της ρομ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δοκιμασα και εγω απο περιεργεια και τωρα ξαναπερναω την ρομ.:p:mad: αυτος ο κερνελ μαλλον δεν ειναι για μας.εννοειται οτι τον φλασαρα με "ολες τις τιμες" και εβγαλε στο μυνημα για reboot οτι δεν υπαρχει λειτουργικο εγκατεστημενο.αν υπαρχει αλλος τροπος ας ενημερωσει καποιος.

 

Καταφερα να το περασω αλλα με αυτο το αρχειο εδω http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/kernel-xceed-t3222211/post66962435#post66962435

 

Αυτη τη φορα που το εκανα flash το kernel δεν εκανα wipe cache,data,system κτλ. το περασα απευθειας. Να επισημανω η ολη διαδικασια εγινε πριν περασω την 5.2 του fulmics ,ημουν ακομη στην 5.1 ..αν αυτο μπορει να επηρεασει. Ελπιζω το TWRP σου να ειναι full updated ...3.0.2.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις wile system τότε δεν έχεις λειτουργικό. Dalvik και cache μόνο χρειάζεται wipe

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Εχω twrp 2.87 αλλα κατεβασα το αρχειο bld4 και το περασε τωρα που ειναι οι διαφορες με αυτον τον κερνελ:cool:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω twrp 2.87 αλλα κατεβασα το αρχειο bld4 και το περασε τωρα που ειναι οι διαφορες με αυτον τον κερνελ:cool:

Το πήρες λίγο μονοκοματα και δεν βγάζω άκρη.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

:OΕχεις δικιο εννοω εκδοση twrp εκδοση κερνελ και εκφραζω απορια τι μπορω να κανω τωρα που αλλαξα κερνελ
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη έκδοση του kernel δεν μπορείς να κάνεις και πολλά γιατί έχει κλειδώσει τις επιλογές στο synapse.Κατέβασε μόνο την ταχύτητα απο το 2.6 στο 2.4 και άστα τα αλλά όπως είναι.Δούλεψε το κάνα 2~3 μέρες και δες πως πάει.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη έκδοση του kernel δεν μπορείς να κάνεις και πολλά γιατί έχει κλειδώσει τις επιλογές στο synapse.Κατέβασε μόνο την ταχύτητα απο το 2.6 στο 2.4 και άστα τα αλλά όπως είναι.Δούλεψε το κάνα 2~3 μέρες και δες πως πάει.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατι να το κανει downclock? Τι governor χρησιμοποιεις?

Link to comment
Share on other sites

έχει κανεις καποιο λινκ για την xcam (g3) MM γιατι του xda δεν δουλευουν;

 

Δουλευουν ...χθες το κατεβασα. Ο Host πρεπει να εχει προβλημα, οταν λυθει θα ειναι OK. Σε περιπτωση που βιαζεσαι και θες το flashable για MM, θα το ανεβασω

Link to comment
Share on other sites

Δουλευουν ...χθες το κατεβασα. Ο Host πρεπει να εχει προβλημα, οταν λυθει θα ειναι OK. Σε περιπτωση που βιαζεσαι και θες το flashable για MM, θα το ανεβασω

 

Μέσω twrp θα το περάσω έτσι; αν μπορείς να κάνεις την καλή θα με υποχρεώνες

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να το κανει downclock? Τι governor χρησιμοποιεις?

Το βάζεις απλώς στο κανονικό του 2400+ . Το 2600 είναι overclock. Αν θες το αφήνεις και βλέπεις πως θα σου πάει.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μέσω twrp θα το περάσω έτσι; αν μπορείς να κάνεις την καλή θα με υποχρεώνες

 

Ναι μεσω TWRP, το κατεβαζεις απο εδω

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις απο αλλαγη κερνελ,απο τον στοκ που εχει η fulmics σε xseed,τελειως αρνητικες μετα απο ενα χρονο περιπου στο ενα απο τα δυο g3 που εχω η θερμοκρασια εφτασε στα υψη,οποτε επαναφορα.δεν πειραξα τιποτε απο τον κερνελ.εχει κανεις αναλογο φαινομενο?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις απο αλλαγη κερνελ,απο τον στοκ που εχει η fulmics σε xseed,τελειως αρνητικες μετα απο ενα χρονο περιπου στο ενα απο τα δυο g3 που εχω η θερμοκρασια εφτασε στα υψη,οποτε επαναφορα.δεν πειραξα τιποτε απο τον κερνελ.εχει κανεις αναλογο φαινομενο?

Σε στοκ με xceed καλύτερες θερμοκρασίες.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχω θέμα με το multitasking στην fulmics.ενώ έχω προστατευμένες κάποιες εφαρμογές, πχ google photos, όταν τις ξανα ανοίγω τις φορτώνει από την αρχή.ας πούμε άφησα το google photos να κάνει sync και μόλις κλείνει η οθόνη σταματάει.το ίδιο με τον dolphin, κάθε φορά που τον ανοίγω φορτώνει την σελίδα ξανά.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις απο αλλαγη κερνελ,απο τον στοκ που εχει η fulmics σε xseed,τελειως αρνητικες μετα απο ενα χρονο περιπου στο ενα απο τα δυο g3 που εχω η θερμοκρασια εφτασε στα υψη,οποτε επαναφορα.δεν πειραξα τιποτε απο τον κερνελ.εχει κανεις αναλογο φαινομενο?
Στην fulmics δεν βαζω xceed για να μην χασω το ραδιοφωνο αλλα σε οποια αλλη ρομ τον περναγα ποτε δεν τον αφηνα ετσι , γυριζα παντα απο interactive σε conservative και εθετα την μεγιστη ταχυτητα στο 1,7 - 2,0 ghz απο τα 2,5.Δεν ειχα ποτε αισθηση μεγαλης θερμοκρασιας.Πλεον εχω και εγω τον στοκ κερνελ με fulmics 5.2 αλλα και παλι με conservative στα 2ghz max και optimized battery governor settings μεσω kernel booster.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.έβαλα την fulmics rom 5.1 over the air update σε 5.2 ολα καλα μια χαρα δουλεύει η ρομ αλλα παρατηρώ συχνά πυκνά signal drop για ένα δύο δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται....το έχει κανένας άλλος αυτο το θεμα ;μέχρι τώρα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.παίζει φιξ ;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.έβαλα την fulmics rom 5.1 over the air update σε 5.2 ολα καλα μια χαρα δουλεύει η ρομ αλλα παρατηρώ συχνά πυκνά signal drop για ένα δύο δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται....το έχει κανένας άλλος αυτο το θεμα ;μέχρι τώρα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.παίζει φιξ ;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εχω και εγώ... δεν βρηκα λυση ακομη

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Στην fulmics δεν βαζω xceed για να μην χασω το ραδιοφωνο αλλα σε οποια αλλη ρομ τον περναγα ποτε δεν τον αφηνα ετσι , γυριζα παντα απο interactive σε conservative και εθετα την μεγιστη ταχυτητα στο 1,7 - 2,0 ghz απο τα 2,5.Δεν ειχα ποτε αισθηση μεγαλης θερμοκρασιας.Πλεον εχω και εγω τον στοκ κερνελ με fulmics 5.2 αλλα και παλι με conservative στα 2ghz max και optimized battery governor settings μεσω kernel booster.

υποστηριζει πλεον ραδιοφωνο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...