Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τώρα δεν έχω δεδομένα στο κινιτό αλλά όταν βάζω το αφήνω στο 2g και εγώ γιατί πιο πολύ μηνύματα στέλνω.ίσως κάποια εφαρμογή να μην συνεργάζεται καλά με την 5.0.χ τι να πω
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως? τι εκανες ακριβως?

 

 

Στο XDA απ οτι διαβασα, παρα πολλοι, βαζουνε και ενα φυλλο χαλκου, παχους 0.5mm και θερμοαγωγιμη παστα. Αυτο εγω το θεωρω extreme για κινητο. Οποτε, εβαλα απλα ενα thermal pad 1mm και ολα τελεια τωρα.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

 

Στο XDA απ οτι διαβασα, παρα πολλοι, βαζουνε και ενα φυλλο χαλκου, παχους 0.5mm και θερμοαγωγιμη παστα. Αυτο εγω το θεωρω extreme για κινητο. Οποτε, εβαλα απλα ενα thermal pad 1mm και ολα τελεια τωρα.

ωραια! ευχαριστω πολυ !!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω με ρεκοβερυ την 20p αλλά έγραψε κάτι για αχρηστευση τις συσκευης[twrp].Μήπως θέλει φλασάρισμα με φλαςτουλ? Την κατέβασα από το λινκ, που δείχνει κάποιος φίλος πιο πίσω.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

oxi zip ειναι,απλα μηπως η προειδοποιηση ειναι ουτως η αλλως μονιμη στο twrp? η μηπως η 20p ειναι προγενεστερη,δεν ξερω τι να υποθεσω.το αρχειο γραφει D855 20P2.zip επισης κερνελ περναμε με ρεκοβερυ?

 

edit τελικα την περασα,αλλα παρουσιασε καποια κολυματα με googleplay εκανα ρεσετ την εφαρμογη για να δουλεψει,και κολλησε κανενα 20λεπτο με της ληψεις ραδιοφωνου και αλλων εφαρμογων και ...ξαναγυρησα στην cloudy.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για downgrade σε κιτκατ απο λολλιποπ ακολουθούμε τον οδηγό με τα KDZ ή την TOT method; Ποια ειναι καλύτερη;
XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες cm12.1 πίστευα ότι θα δω μια απίστευτη μπαταρία και βλέπω αυτό [ATTACH]63798[/ATTACH][ATTACH]63799[/ATTACH]
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

όπως είπε και ο κώστας είναι θέμα τι χρησιμοποιείς, τι apps αν είσαι σε ήλιο, 3g κλπ.με την στοκ στην πρώτη φόρτιση δεν είχα καλά νούμερα αλλά τώρα με την 2η βλέπω διαφορά, ίδια νούμερα με cm.απλά μου κάνει κουλά με ρισταρτ και δεν ξέρω ποιο μοντ είναι
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

όπως είπε και ο κώστας είναι θέμα τι χρησιμοποιείς, τι apps αν είσαι σε ήλιο, 3g κλπ.με την στοκ στην πρώτη φόρτιση δεν είχα καλά νούμερα αλλά τώρα με την 2η βλέπω διαφορά, ίδια νούμερα με cm.απλά μου κάνει κουλά με ρισταρτ και δεν ξέρω ποιο μοντ είναι

Μονο wifi .. Χρησιμοποιώ amplify greenify και δεν μπαίνει σε deep sleep καθόλου...:(

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Μονο wifi .. Χρησιμοποιώ amplify greenify και δεν μπαίνει σε deep sleep καθόλου...:(

 

αλλαξε kernel η cm ακομα φτιαχνει το ενα χαλαει κατι αλλο. Δες με wakelock detector τι παιζει και δεν εχει deepsleep.

 

Α τωρα ειδα της Pics. system OS κατι τρεχεις στο συστημα πατα πανω να δεις τι ειναι να σου πω. και στο download manager ισως το media scaner. βαλε pic με αυτα που τρεχει η πεσμου τα ονοματα τους να σου πω τι να κανεις.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για downgrade σε κιτκατ απο λολλιποπ ακολουθούμε τον οδηγό με τα KDZ ή την TOT method; Ποια ειναι καλύτερη;

 

kdz δεν υπαρχει λογος για tot ειναι ταλαιπωρια. απλα φροντισε να βρεις kdz για 16gb η 32gb αναλογα τη G3 εχεις. αν θες root κανεις και απο lollipop δεν χρειαζεται downgrade νε σε KK.

Link to comment
Share on other sites

Μπα και σε μενα κολπα κανει του Cloudy.Λεω να περασω την stock με root.Εαν κρατησω backup μονο το data οι ρυθμισεις και τα wifi απο οσα εχω θα παραμεινουν;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες data τι ενοεις;φυσικά αν κάνεις αυτό που λες Πρέπει να κάνεις καθαρή εγκατάσταση όποτε ρυθμίσεις χάνονται.φωτο Μουσική κλπ αντίγραφο στην εξωτερική μνήμη.επίσης επειδή έχω την ίδια αναφέρεις τι κόλπα σου κανει; Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες data τι ενοεις;φυσικά αν κάνεις αυτό που λες Πρέπει να κάνεις καθαρή εγκατάσταση όποτε ρυθμίσεις χάνονται.φωτο Μουσική κλπ αντίγραφο στην εξωτερική μνήμη.επίσης επειδή έχω την ίδια αναφέρεις τι κόλπα σου κανει;

H cloudy μου εκανε μπερδεματα με την καμερα...δεν αναβε αμεσως το φως,το wifi κολαγε δραματικα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το φλας το πρόσεξα και εγώ.μάλλον πάω για στοκ που δεν έχει τέτοια προβληματα
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με στοκ βρήκα την υγεία μου! Βγάζω μια χαρά τη μέρα με μπαταρία και μου μένει και ένα 15-25% εκεί που πριν ηθελα φορτισμα κατά τις 9 το βράδυ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με έπιασε η μανία φλασαρίσματος και δοκιμών και είπα να δώσω άλλη μία ευκαιρία στις CM και συγκεκριμένα στην RR με Nebula kernel. Αλλά έβαλα το προφίλ του bullet πάνω. Μένει να κάνω δοκιμές τώρα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με έπιασε η μανία φλασαρίσματος και δοκιμών και είπα να δώσω άλλη μία ευκαιρία στις CM και συγκεκριμένα στην RR με Nebula kernel. Αλλά έβαλα το προφίλ του bullet πάνω. Μένει να κάνω δοκιμές τώρα!

Εμενα με εχει πιασει η μανια αλλαγης...Πηρε η δικια μου galaxy s6 edge και το μικροβιο αλλαγης εμφανιστηκε παλι.Πφφφ και δεν ξερω και τι να παρω.Κανενα απο τα καινουρια δεν γινεται ρουτ χωρις να χαθει η εγγυηση κι απο αυτονομια ειναι απλα για κλαμματα..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν σκεφτομαι αλλαγη,ειναι πολυυυ νωρις,αλλα εχω καποια κριτηρια που πρεπει να εχει μια συσκευη,καρτα μνημης-μπαταρια αποσπωμενη-ραδιοφωνακι+το hardware.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με εχει πιασει η μανια αλλαγης...Πηρε η δικια μου galaxy s6 edge και το μικροβιο αλλαγης εμφανιστηκε παλι.Πφφφ και δεν ξερω και τι να παρω.Κανενα απο τα καινουρια δεν γινεται ρουτ χωρις να χαθει η εγγυηση κι απο αυτονομια ειναι απλα για κλαμματα..

 

Εμενα με βλεπω να πηγαινω σε g4 premium. μεχρι τοτε, μενω εδω και απλα αραζω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά περιμένω review από Moto X και να βγεί και Huawei Nexus. Μέχρι τότε αναμονή και πείραγμα στο G3.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά περιμένω review από Moto X και να βγεί και Huawei Nexus. Μέχρι τότε αναμονή και πείραγμα στο G3.

Κωστη περιμενω εντυπωσεις απο resurrection

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κωστη περιμενω εντυπωσεις απο resurrection

 

Θα δώσω σε 3-4 ημέρες... Ελπίζω να πάει καλά και να μείνω σε CM. Τώρα σετάρω προφίλ του κερνελ σε ανάλογο του bullet. Οπότε θα δούμε πως θα πάει...

Όποιος έχει του bullet και μπορεί ας μου δώσει μερικά screenshot από τις ρυθμίσεις του.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...