Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως στο νημα του gabriel kernel ειναι αχταρμας.Αλλου οι οδηγιες,αλλου τα λινκς.Απο το tapatalk που μπηκα τωρα δεν εβγαλα ακρη.

Θα τα φλασαρω οταν παω Αθηνα γιατι ετσι με βλεπω να μενω χωρις κινητο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

κώστα όχι δεν έχω έρρορ.

 

καλά γενικά όλοι αυτοί οι devs είναι αχταρμάς.ότι να ναι.το θέμα πανηγύρι, οδηγίες τρέχα γύρευε.αν δεν ήταν η κάμερα στην μέση, θα έβαζα aosp χωρίς σκέψη.φλασάρεις και τέλος.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν συμφωνώ... Βοηθάνε πάρα πολύ. Είναι μόνιμα εκεί και δίνουν support συνέχεια.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά τα θέματα είναι αχταρμάς.πρέπει να διαβάσεις 20000 ποστς να βρεις που είναι τα update.

 

εσείς που έχετε aosp τι κάμερα έχετε?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια τα αρχεια του Gabriel υπαρχουν αλλου να τα κατεβασω διοτι με το mega δεν τα βλεπω στις ληψεις μου οταν ολοκληρωνεται το κατεβασμα...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

εχει 2 αρχεια το UKM_v3.8.1.zip και το UKM 3.8.1 Mod τα φλασσαρουμε και τα 2
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

πατάς download as zip και περιμένεις λίγο.είναι λίγο χαζομάρα αυτό το μεγκα.

 

δεν ξέρω από μπαταρία πως θα πάει το νεο σεταπ, λίγο λαγκ όμως το έχει με πολλές εφαρμογές.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια τα αρχεια του Gabriel υπαρχουν αλλου να τα κατεβασω διοτι με το mega δεν τα βλεπω στις ληψεις μου οταν ολοκληρωνεται το κατεβασμα...

Στο φάκελλο mega είναι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Lag εμένα δεν έχει καθόλου με το νέο προφίλ. Πραγματικά πολύ smooth.

Για μπαταρία σούπερ!!! 26 ώρες 3,5 ώρες sot με το 50% αυτών σε 3g και όχι wifi που είναι πιο ενεργοβόρο, 2 ώρες wifi hotspot με 3g και έχω ακόμα 32%. Φυσικά sync, data ανοιχτά πάντα. Δεν κλείνουν ποτέ!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στοκ... Έχω καιρό να βάλω nova αν και έχω τον prime. Κάνω testing σε lg ui.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά τα θέματα είναι αχταρμάς.πρέπει να διαβάσεις 20000 ποστς να βρεις που είναι τα update.

 

εσείς που έχετε aosp τι κάμερα έχετε?

Port από HTC M9 και δουλεύει άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Port από HTC M9 και δουλεύει άψογα!

Καλημερα.Τι ειναι το port αυτο που λες φιλε;Μπορεις να δωσεις λινκ;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το port σημαίνει ότι έχουν πάρει την κάμερα του HTC M9 και την έχουν έχουν μετατρέψει έτσι ώστε να λειτουργεί σε AOSP και να μην χρειάζεται το framework της HTC. Δεν είναι εφαρμογή. Η cloudyG3 ας πούμε πλέον έχει κάνει port εφαρμογές και UI του G4.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το port σημαίνει ότι έχουν πάρει την κάμερα του HTC M9 και την έχουν έχουν μετατρέψει έτσι ώστε να λειτουργεί σε AOSP και να μην χρειάζεται το framework της HTC. Δεν είναι εφαρμογή. Η cloudyG3 ας πούμε πλέον έχει κάνει port εφαρμογές και UI του G4.

Καλημερα.Εχω Κωστα βαλει απο χθες τον δικο σου Gabriel-Bullet 0808 Archi 5.2 που εχεις στην υπογραφη σου.Θελει τιποτα ιδιαιτερες ρυθμισεις;Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Lag εμένα δεν έχει καθόλου με το νέο προφίλ. Πραγματικά πολύ smooth.

Για μπαταρία σούπερ!!! 26 ώρες 3,5 ώρες sot με το 50% αυτών σε 3g και όχι wifi που είναι πιο ενεργοβόρο, 2 ώρες wifi hotspot με 3g και έχω ακόμα 32%. Φυσικά sync, data ανοιχτά πάντα. Δεν κλείνουν ποτέ!

 

δεν υπάρχουν τέτοια νούμερα σε μένα.1 ώρα οθόνη θέλω 20% με wifi.με data βγάζω δεν βγάζω 3 ώρες

 

στο 85% έχω 14.30 ώρες και 50 λεπτά οθόνη μόνο με wifi και τις 8 ώρες ήταν flight mode.δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι, μου φαίνεται πως δεν είναι.Εσύ πως το βλέπεις.

 

χρήση μόνο viber skype insta twitter

 

υγ πάντως στην θερμοκρασία είναι κομπλέ.είναι αρκετά κρύο λόγο του ότι δουλεύουν λιγότεροι πυρήνες

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν τέτοια νούμερα σε μένα.1 ώρα οθόνη θέλω 20% με wifi.με data βγάζω δεν βγάζω 3 ώρες

 

στο 85% έχω 14.30 ώρες και 50 λεπτά οθόνη μόνο με wifi και τις 8 ώρες ήταν flight mode.δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι, μου φαίνεται πως δεν είναι.Εσύ πως το βλέπεις.

 

χρήση μόνο viber skype insta twitter

 

υγ πάντως στην θερμοκρασία είναι κομπλέ.είναι αρκετά κρύο λόγο του ότι δουλεύουν λιγότεροι πυρήνες

 

Μόνο? Το skype από μόνο του είναι γνωστό ότι είναι ο χειρότερος μπαταριοφάγος. Στα άλλα κάνουμε ίδια χρήση. Viber συνέχεια, hangouts, fb messenger, fb, insta, twitter tapatalk,news sites apps, browsing και γενικότερα τέτοια χρήση.

 

Χθες λοιπόν επειδή δεν άντεξα άλλο και κοιμήθηκα, είχα 8% ακόμα σε 29 ώρες μπαταρίας με 4,5 ώρες οθόνης, 2 wifi hotspot και χρήση 50% σε wifi(όταν έχω wifi 2g στο δίκτυο) και 50% 3g auto. Το hotspot φυσικά σε 3g. Δεν μπαίνω ποτέ σε airplane mode. Data και sync πάντα ON ότι και να γίνει. Φωτεινότητα στο 60% auto! Όπως βλέπεις τα νούμερα είναι σούπερ. Χωρίς το wifi hotspot ίσως ήμουν πάνω από 20%. Άρα θα είχα 1 με 1,5 ώρα ακόμα οθόνης!!!! Και Σίγουρα έπιανα το 5ωρο φράγμα στο 0-2% μπαταρία.

Πραγματικά το κινητό πλέον έχει τρομερή αυτονομία!!!

 

Υ.Γ. Ποιος σου είπε ότι δουλεύουν λιγότεροι πυρήνες?? Ίσα ίσα. Κάθε άλλο. Δουλεύουν μόνιμα 2 αν δεις και τις ρυθμίσεις!!!! Και αυτό είναι για καλύτερη αυτονομία!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω, εγώ τέτοια νούμερα δεν έχω, τέτοια είχα πιο παλιά.πιο ενεργοβόρο το skype από όλα αυτά που έχεις εσύ δεν είναι σε καμία περίπτωση.δεν ξέρω τι παίζει

 

υγ τώρα είμαι 81% σε 15:27 με 1:05 οθόνη και φωτεινότητα 50% auto και sync auto πάντα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

yπαρχει καπου port(σικ) πληκτρολογιο σαν του νοτ2 σε γκρι χρωμα,γιατι ειναι ποιο ευκολο και γενικα μου αρεσε πολυ για να το περασω? ειδα μερικα για lg στo xda αλλα ειναι πανομοιοτηπα σχεδον με το γνησιο lg.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω, εγώ τέτοια νούμερα δεν έχω, τέτοια είχα πιο παλιά.πιο ενεργοβόρο το skype από όλα αυτά που έχεις εσύ δεν είναι σε καμία περίπτωση.δεν ξέρω τι παίζει

 

υγ τώρα είμαι 81% σε 15:27 με 1:05 οθόνη και φωτεινότητα 50% auto και sync auto πάντα

 

αν διαβάσεις στο xda θα δείς ότι το skype είναι αρκετά. Ειδικά σε video κλήσεις! Πάντως σίγουρα κάτι σου τρώει την μπαταρία! Greenify-Amplify-Powernap έχεις βάλει? Είδα τρομακτική βελτίωση από αυτόν τον συνδυασμό. Βασικά ότι έχω στην υπογραφή μου

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν διαβάσεις στο xda θα δείς ότι το skype είναι αρκετά. Ειδικά σε video κλήσεις! Πάντως σίγουρα κάτι σου τρώει την μπαταρία! Greenify-Amplify-Powernap έχεις βάλει? Είδα τρομακτική βελτίωση από αυτόν τον συνδυασμό. Βασικά ότι έχω στην υπογραφή μου

 

ναι τα έχω βάλει όλα αυτά.μα μόνο για να γράφω είναι το skype.υπάρχει άλλο app να δέχεται skype?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Δεν χρησιμοποιώ skype. Όλοι έχουν κάτι από τα υπόλοιπα. Αλλά σε chat ίσως δεν καίει. Πάντως από wakelocks πως τα πας? Εγώ έχω μηδενικά σε deep sleep και μετά μόνο alarms από τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ όταν το έχω ανοιχτό. Ίσως παίζει ρόλο αυτό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...