Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aντε καλωσόρισα και εγω στο G3! Κανα 2 ερωτησεις παιδια θελω να σας κανω:το καλωδιο και ο φορτιστης του G2 κανει για το G3; Οπως και τα ακουστικα ειναι τα ιδια και στα 2 μοντελα;Οι φωτογραφιες-βιντεο καλυτερα δεν ειναι να αποθηκευονται στην sd καρτα,ωστε να ειναι ποιο ελαφρια η κυριως καρτα;Και ενα τελευταιο με το QuickRemote:το συγχρονίζω με το κοντρολ του αποκοδικοποιητη μου αλλα δεν ακουει με τιποτα...Εχει θεμα αυτη η εφαρμογή; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι λογικό 44% μπαταρία οι εφαρμογές? Πολύ μου φαίνεται

 

[ATTACH]63228[/ATTACH]

 

απαντώ στον εαυτό μου.ήταν το ημερολόγιο και το ρολόι το πρόβλημα.για κάποιο λόγο είχαν πολύ wackelock, τα έκανα disable και βρήκα την υγεία μου.4 ώρες οθόνη και είμαι στο 30%

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.Στην CloudyG3 2.5 παιδια ποιο ειναι καλυτερα να επιλεξω: sharpening disable η ενα απο τα παρακατω που λενε sharpening set to 25% κτλ

Sharpening disable

Link to comment
Share on other sites

Παιδες Καλημέρα φοραω cloudy rom...σκέφτομαι να περασω xposed αλλα ακουω διαφορα...για πείτε δουλεύει κανονικα?
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδες Καλημέρα φοραω cloudy rom...σκέφτομαι να περασω xposed αλλα ακουω διαφορα...για πείτε δουλεύει κανονικα?

 

Αφού έχεις cloudy 2.5 είχες επιλέξει αρχικά να σου κάνει την προετοιμασία για xposed? Νομίζω υπάρχει θέμα με το smart notice και το weather αν και το weather εμένα το έχει. Παίζει κανονκότατα και πλέον το θεωρώ και απαραίτητο. Όποιος βάλει τον συνδυασμό των Greenify+donate σε συνδυασμό με amplify ρυθμισμένο σωστά και powernap θα καταλάβει τι εννοώ ότι είναι απαραίτητο.

 

Φυσικά ο τρόπος εγκατάστασης του xposed έχει αλλάξει αλλά φαντάζομαι το έχεις ψάξει/διαβάσει λίγο το θέμα του στο xda.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις cloudy 2.5 είχες επιλέξει αρχικά να σου κάνει την προετοιμασία για xposed? Νομίζω υπάρχει θέμα με το smart notice και το weather αν και το weather εμένα το έχει. Παίζει κανονκότατα και πλέον το θεωρώ και απαραίτητο. Όποιος βάλει τον συνδυασμό των Greenify+donate σε συνδυασμό με amplify ρυθμισμένο σωστά και powernap θα καταλάβει τι εννοώ ότι είναι απαραίτητο.

 

Φυσικά ο τρόπος εγκατάστασης του xposed έχει αλλάξει αλλά φαντάζομαι το έχεις ψάξει/διαβάσει λίγο το θέμα του στο xda.

Ναι το ειδα αλλα δεν το εβαλα.. Εχεις καποιο link?

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα αλλα δεν το εβαλα.. Εχεις καποιο link?

 

http://forum.xda-developers.com/xposed/official-xposed-lollipop-t3030118

 

Διάβασε και δες και πως το κάνεις εγκατάσταση. Δεν κατεβάσεις απλώς ένα apk.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το κάνω ροοτ με καποια εφαρμογή απο το app store??? Για λολιποπ μιλαω

Μακάρι να ήταν τόσο πολύ απλο. Όχι ότι είναι και δύσκολο.

 

Για το xposed που είχε ρωτήσει ο mhproduction είχα γράψει έναν πολύ απλο οδηγό πριν μερικές εδώ μέσα αλλά κάποιος τον έσβησα. Γι'αυτό και δεν ξαναγράφω άλλον οδηγό.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ γιατι αν θυμαμαι καλα καπως ετσι ειναι στα iphone to jailbreak το ειχε κανει ο αδερφος μου.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/xposed/official-xposed-lollipop-t3030118

 

Διάβασε και δες και πως το κάνεις εγκατάσταση. Δεν κατεβάσεις απλώς ένα apk.

Σε ευχαριστώ πολυ φιλε

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε προβλημα εσεις με το QuickRemote;Σε εμενα το χειρηστηριο του αποκοδικοποιητη το συγχρονιζω αλλα τιποτα...δεν ακουει.Καποια λυση υπαρχει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα... Παίζει το OTE TV κανονικότατα

Λες να το βγαλω και να το ξανα εγκαταστησω;Αλλα που θα το βρω;:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναμένεται και η νέα έκδοση του Gabriel Kernel για όποιον ενδιαφέρεται. Ακούγεται πολλά υποσχόμενη με έλεγχο μάλιστα ανά πυρήνα πλέον τόσο σε χρονισμό όσο και governor. Ο BuLLet στο δικό του προφίλ έφερε σχεδόν 7 ώρες σε 29 ώρες μπαταρίας με τηλέφωνο ενός χρόνου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναμένεται και η νέα έκδοση του Gabriel Kernel για όποιον ενδιαφέρεται. Ακούγεται πολλά υποσχόμενη με έλεγχο μάλιστα ανά πυρήνα πλέον τόσο σε χρονισμό όσο και governor. Ο BuLLet στο δικό του προφίλ έφερε σχεδόν 7 ώρες σε 29 ώρες μπαταρίας με τηλέφωνο ενός χρόνου.

Αυτος ο kernel Gabriel αξιζει να τον βαλουμε.Υπαρχει σοβαρη βελτιωση σε θεμα μπαταριας κτλ;Μηπως δημιουργει προβληματα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει 100%... Και από μπαταρία με κάποιο από τα profile που υπάρχουν, αν ταιριάζουν στην χρήση σου έχεις εξαιρετικά αποτελέσματα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει 100%... Και από μπαταρία με κάποιο από τα profile που υπάρχουν, αν ταιριάζουν στην χρήση σου έχεις εξαιρετικά αποτελέσματα.

Κοιτα φιλε εγω την χρηση που του κανω ειναι σερφαρισμα facbook,email να δω και φωτογραφιες η βιντεακι να βγαζω.Παιχνιδια κτλ δεν παιζω καθολου.Οποτε ποιο αρχειο να βαλω(και πως κανω εγκατασταση) κ τι ρυθμισεις μετα να κανω;Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε εγω την χρηση που του κανω ειναι σερφαρισμα facbook,email να δω και φωτογραφιες η βιντεακι να βγαζω.Παιχνιδια κτλ δεν παιζω καθολου.Οποτε ποιο αρχειο να βαλω(και πως κανω εγκατασταση) κ τι ρυθμισεις μετα να κανω;Ευχαριστω.

+1 και εμένα θα με ενδιέφεραν κάποιες πληροφορίες περί αυτού, μιας και κάνω ακριβώς την ίδια χρήση..

Ή αλήθεια είναι ότι το κινητό μου βγάζει περίπου στις 15ωρες με sot περίπου στις 2ωρες.. Μην σας κάνει εντύπωση.. Έχω μόνιμα 3g-wifi.. Κυρίως 3g..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι στην υπογραφή μου. Από εκεί και πέρα διαβάζετε εκεί και δοκιμάζετε διάφορα προφίλ, είτε αυτό με το οποίο έρχεται pre-fixed η τελευταία έκδοση.

 

Θα πρότεινα όμως να περιμένετε μία μέρα γιατί η νέα έκδοση είχε 1-2 bug και θα βγάλει άμεσο fix. Ήδη έχει δώσει 2 fix και θα δώσει και ένα τελικό.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι στην υπογραφή μου. Από εκεί και πέρα διαβάζετε εκεί και δοκιμάζετε διάφορα προφίλ, είτε αυτό με το οποίο έρχεται pre-fixed η τελευταία έκδοση.

 

Θα πρότεινα όμως να περιμένετε μία μέρα γιατί η νέα έκδοση είχε 1-2 bug και θα βγάλει άμεσο fix. Ήδη έχει δώσει 2 fix και θα δώσει και ένα τελικό.

Με φλασαρισμα το zip κανονικα κανουμε.Ποιο zip βαζουμε το Horstastic - V1 η το BuLLeT's Based - V1. Κανουμε κανα wipe πρίν η μετά;Εαν θελουμε να τον απεγκαταστησουμε τι κανουμε;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Με φλασαρισμα το zip κανονικα κανουμε.Ποιο zip βαζουμε το Horstastic - V1 η το BuLLeT's Based - V1. Κανουμε κανα wipe πρίν η μετά;Εαν θελουμε να τον απεγκαταστησουμε τι κανουμε;

 

Διάβασε λίγο στο θέμα πρώτα. Προς το παρόν καλύτερα να βάλεις του bullet καθώς το καινούριο έχει κάποια θέματα σε μερικούς και από ώρα σε ώρα μέρα σε μέρα θα βγεί το τελικό με το fix. Διάβασε στο θέμα εκεί και θα τα μάθεις όλα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο στο θέμα πρώτα. Προς το παρόν καλύτερα να βάλεις του bullet καθώς το καινούριο έχει κάποια θέματα σε μερικούς και από ώρα σε ώρα μέρα σε μέρα θα βγεί το τελικό με το fix. Διάβασε στο θέμα εκεί και θα τα μάθεις όλα.

Nα ηξερα αγγλικα ωραια θα ηταν.Το βαζω σε μεταφραση αλλα δε καταλαβαινω τιποτα.Για αυτο ρωταω κ ισως γινομαι ενοχλητικος.Ενταξει το περασα αλλα απο κει κ περα τι ρυθμισεις κανουμε για νορμαλ χρηση.Πρεπει να βαλουμε και mods μετα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...