Jump to content

Android για απαιτητικους (300-350€)


jpsih
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψαχνομαι για μια οικονομικη αλλα ουσιαστικη αναβαθμιση απο το τιμιο LG Optimus G που εχω τωρα.

 

τιμη κινουμαστε αυστηρα στα 300-350 και μονο σε android. σιγουρα αυξηση απο τις 4.7 HD ιντσες σε 5+ FullHD (ιδανικα στις 5.2 - οριακα στις 5.5 θα ελεγα)

 

καλο θα ηταν να γινει και αναβαθμιση στη ram απο τα 2gb στα 3gb χωρις βεβαια να ειναι και dealbreaker το συγκεκριμενο στοιχειο

 

αλλο ζητουμενο ειναι τα 32gb ή τα 16gb αλλα με υποστηριξη sd. εξισου σημαντικη παραμετρος ειναι η αυτονομια, θελουμε εδω κατι πολυ πανω απο τον μεσο ορο.

 

τα υπολοιπα χαρακτηριστικα δεν μας ενδιαφερουν ιδιαιτερα (πχ αν θα εχει snapdragon 800 ή 801 ή το ποσα mpixels ειναι η καμερα ή αν γραφει 4k video κλπ)

 

στο μυαλο μου εχω προχειρα το lg g2 (32gb στα 335 περιπου) ιδιως για οτι εχω ακουσει για την εξαιρετικη αυτονομια του αλλα και το one plus one 64gb στα 300

 

με προβληματιζει το oneplus για το μεγεθος, την υποστηριξη -αν χρειαστει- απο την εταιρια ενω δε γνωριζω πως τα παει απο αυτονομια.

 

οποιοδηποτε σχολιο ή εναλλακτικη προταση θα ηταν καλοδεχουμενα

 

ευχαριστω

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το g2 από 1+1 για θέματα άμεσης υποστήριξης κλπ

Επίσης δες και το πολύ καλό Note 3 neo που είναι στα σκρουτζομαγαζα στα 288€ αυτή την στιγμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

LG g3 στα 365€ για εγγύηση από Ελλάδα

Το one plus σαφώς είναι ανώτερο..το μέγεθος του είναι επίσης πολύ καλό δεν θα έχεις θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Αν ανέβεις λίγο budget παίρνεις το εξαιρετικοτατο z2 που αποτελεί μια πολύ σημαντική αναβάθμιση σε σχεςη με το παρόν κινητό σου.

Η με αλλα λόγια μέρα με την νύχτα οι διάφορες υπέρ του Sony.

http://www.skroutz.gr/s/4503696/Sony-Xperia-Z2-LTE-16GB.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που σε προβληματίζει το oneplus σε επίπεδο υποστήριξης, θα έπρεπε να σε προβληματίζει και το LG G2 32gb που από όσα έχω διαβάσει, δεν καλύπτεται με εγγύηση από ελληνική αντιπροσωπεία.

 

Κατά τα άλλα και βάσει προτεραιοτήτων που έχεις, θα έβαζα το χέρι λόγο πιο βαθιά στην τσέπη και θα έπαιρνα το Xperia Z2.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περίπου δύο μήνες που η αντιπροσωπεία πλέον αναγνωρίζει την εγγύηση και στο LG G2 32GB.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Οπότε το θέμα για εμένα είναι LG g2 32gb ή αν υπάρχει η δυνατότητα για κάτι παραπάνω το Sony Xperia Z2.

 

Έχει πέσει αρκετά το LG G3 16GB. Δεν είναι κακή επιλογή πλέον. ;)

Link to comment
Share on other sites

θα ελεγα οτι προτιμαω το oneplus στα 309 απο το G3 με 16GB & 2GB ram στα 350+

 

τo note neo δεν με τραβαει και γενικα θα κανω καιρο να κοιταξω ξανα προς samsung μερια (απο εποχες S2)

 

γενικα τεινω στο διδυμο oneplus one 64GB (309€) και LG G2 32GB (335€)

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

θα ελεγα οτι προτιμαω το oneplus στα 309 απο το G3 με 16GB & 2GB ram στα 350+

 

τo note neo δεν με τραβαει και γενικα θα κανω καιρο να κοιταξω ξανα προς samsung μερια (απο εποχες S2)

 

γενικα τεινω στο διδυμο oneplus one 64GB (309€) και LG G2 32GB (335€)

 

Και γω το oneplus θα ψήφιζα, με μόνο θέμα το after sale support.

Που το βρίσκεις 309 το 64άρι?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως αυτό που σου ταιριάζει είναι το Oppo find 7a

 

1) android , 360 ευρώ με την ένδειξη κάπιου φοιτητικού πάσου, μόλις 10 ευρώ πάνω από τα λεφτά που μπορείς να δώσεις

2)Full HD οθόνη, 5.5 inches οθόνη , μέσα στο όριο σου

3)παίρνει microsd και από τι ξέρω έχει καλή αυτονομία

4)camera έχει πολή καλή και έχει και snapdragon 801

5) έχει 4G LTE

 

Τι άλλο να ζητήσει κανείς από ένα κινητό? νομίζω πως αποτελεί την πιο ολοκληρωμένη επιλογή, καθώς επίσης η υποστήριξη της oppo είναι αρκετά καλή από αυτά που έχω ακούσει και έχεις και εγγύηση..

 

αα επίσης με την αγορά του Find7a παίρνεις τα εξής δώρα:

1x FREE Easy-Cover Navy Blue

1x FREE Extra Battery 2800mAh

1x FREE 32GB MicroSD Card

 

και από τι βλέπω στο site τους η συσκεύη περιλαμβάνει και ακουστικά της oppo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...