Jump to content

ZTE Blade Vec 4G


pan05
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βρήκα θήκη σιλικόνης και temperated glass screen protector από το shop66.gr εντάξει λίγο ακριβά βέβαια αλλά τουλάχιστον βρήκαμε εντός Ελλάδας.

 

Tempered glass δέν βρήκα στο link που έδωσες για να συγκρίνω , αλλά τουλάχιστον η θήκη είναι σε διπλή τιμή σε σχέση με το e-bay.

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 109
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tempered glass δέν βρήκα στο link που έδωσες για να συγκρίνω , αλλά τουλάχιστον η θήκη είναι σε διπλή τιμή σε σχέση με το e-bay.

 

Εδώ είσαι: Shop66.gr Κοίταξε εδώ στην Ελλάδα πάντα ήμασταν ακριβότεροι από όλες τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες. Οπότε κάποιος που δεν έχει την δυνατότητα να αγοράσει από εξωτερικό (όπως εγώ), αναγκάζεται να το πληρώσει μέχρι και 4 φορές πάνω από την αξία του. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι: Shop66.gr Κοίταξε εδώ στην Ελλάδα πάντα ήμασταν ακριβότεροι από όλες τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες. Οπότε κάποιος που δεν έχει την δυνατότητα να αγοράσει από εξωτερικό (όπως εγώ), αναγκάζεται να το πληρώσει μέχρι και 4 φορές πάνω από την αξία του. :mad:

 

Δέν νομίζω ότι είναι tempered glass το συγκεκριμένο προιόν (με 5H προστασία) για ρώτα τους.

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

Δέν νομίζω ότι είναι tempered glass το συγκεκριμένο προιόν (με 5H προστασία) για ρώτα τους.

 

Ρώτησα φίλε μου την Norton (επισημος προμηθευτής) και μου είπε ότι είναι όντως temperated glass (χαμηλής κατηγορίας βέβαια αλλά παραμένει temperated glass) . Τι να σου τώρα, δεν ξέρω!

 

Για τις τιμές τον καταστηματων δεν ευθύνονται τα ίδια τα καταστήματα αλλά οι προμηθευτές. Βέβαια εδώ στην Ελλάδα νομίζουν ότι κάποιοι είναι, συγνώμη για τυχών παρεξήγηση).

 

Edit: Πριν από λίγο με κάλεσαν απο την norton και με πληροφορησε ο Δημήτρης, οτι εχει γινει λάθος, δεν ειναι temperated glass αλλα ζελατινα υψηλής αντοχης. Αντε βγαλε ακρη!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρόνια πολλά , καλά με υγεία και λεφτά !

 

Έχω ένα ΖΤΕ BLADE VEC 4G αγορασμένο από κατάστημα cosmote . Το έχω 2 μήνες περίπου και ένα κρύο βράδυ του χειμώνα διαπίστωσα κάτι πολύχρωμα pixels δεξιά στην μαύρη άτυχη οθόνη μου . Είναι πάρα πολλά παιδιά πάνω από 200 pixels τα οποία φαίνονται μόνο όταν είναι μαύρη η οθόνη. Είχε πάθει και ένα εγκεφαλικό ο κινέζος πριν από 2 βδομάδες και δεν υπάκουε σε τίποτα !!! εντελώς άναρχος ο σχιστομάτης!

Οπότε αποφάσισα να του κάνω ένα hard reset 2 τα χαράματα ! Η δεύτερη σφαλιάρα ήταν τα καμμένα pixels .

 

Πήγα λοιπόν στο κατάστημα και είπα ότι έχω ελλατωματικη συσκευή ! Ενημερώθηκα ότι θέλει 15 εργάσιμες μέρες στην ουσία 1 μήνα στην ξεφτίλα . Ξενέρωσα τόσο πολύ που θέλω να αλλάξω συσκευή άμεσα .

 

Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κανέναν στην συγκεκριμένη συσκευή ??

Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Δες μηπως ειναι κολλημενα και οχι καμενα με καποια εφαρμογη η οποια μπορει να σου τα ξεκολλησει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρόνια πολλά , καλά με υγεία και λεφτά !

 

Έχω ένα ΖΤΕ BLADE VEC 4G αγορασμένο από κατάστημα cosmote . Το έχω 2 μήνες περίπου και ένα κρύο βράδυ του χειμώνα διαπίστωσα κάτι πολύχρωμα pixels δεξιά στην μαύρη άτυχη οθόνη μου . Είναι πάρα πολλά παιδιά πάνω από 200 pixels τα οποία φαίνονται μόνο όταν είναι μαύρη η οθόνη. Είχε πάθει και ένα εγκεφαλικό ο κινέζος πριν από 2 βδομάδες και δεν υπάκουε σε τίποτα !!! εντελώς άναρχος ο σχιστομάτης!

Οπότε αποφάσισα να του κάνω ένα hard reset 2 τα χαράματα ! Η δεύτερη σφαλιάρα ήταν τα καμμένα pixels .

 

Πήγα λοιπόν στο κατάστημα και είπα ότι έχω ελλατωματικη συσκευή ! Ενημερώθηκα ότι θέλει 15 εργάσιμες μέρες στην ουσία 1 μήνα στην ξεφτίλα . Ξενέρωσα τόσο πολύ που θέλω να αλλάξω συσκευή άμεσα .

 

Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κανέναν στην συγκεκριμένη συσκευή ??

Ευχαριστώ !!

 

Δεν είσαι ούτε ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος, μπορεί να συμβεί στις περισσότερες συσκευές, απλά είσαι άτυχος.

 

Δες μηπως ειναι κολλημενα και οχι καμενα με καποια εφαρμογη η οποια μπορει να σου τα ξεκολλησει.

Δεν κάνουν τίποτα αυτές οι εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν δεν υπάρχει σοβαρή αντιπροσωπεία από πίσω είναι δράμα η κατάσταση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Eξουσιοδοτημένο service της ΖΤΕ:

PROCORDIA

Κριμαίας 7-9

ΤΚ 115 26

Αθήνα – Ν. Ψυχικό

210 7777 076

Τηλέφωνο

210 6146179

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλά καλή χρονια σε όλους. Μήπως ξέρει κανεις που μπορώ να κατεβάσω Gps χωρίς να χρειάζεται internet έχω κατεβάσει το "Sygic" 14.6.6 αλλα δεν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Δες μηπως ειναι κολλημενα και οχι καμενα με καποια εφαρμογη η οποια μπορει να σου τα ξεκολλησει.

 

 

καλή χρονία .

 

Ρώτησα ένα φιλαράκι που είναι τεχνικός συσκευών ερασιτέχνης μεν πολύ ψαχμένος δε , και μου είπε πως είναι θέμα μόνωσης ... δηλαδή άμα η συσκευή χρησιμοποιείτε για ταινίες μεγάλα video στο youtube εμφανίζεται αυτό το φαινόμενο ... ειδικά σε λεπτές συσκευές . Μου είπε επίσης και να το φτιάξω με την χρήση που του κάνω θα το ξανά πάθω !! Ισχύει για όλες τις συσκευές αλλά ειδικά για τις λεπτές. Στο δικό του όταν το αγόρασε ένα inew V3 πρόσθεσε πάστα γιαυτό το λόγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eξουσιοδοτημένο service της ΖΤΕ:

PROCORDIA

Κριμαίας 7-9

ΤΚ 115 26

Αθήνα – Ν. Ψυχικό

210 7777 076

Τηλέφωνο

210 6146179

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και το ενδιαφέρον , αλλά θα κερδίσω κάτι (χρόνο) άμα μιλήσω απευθείας με την ZTE? Υποψιάζομαι ότι μόνο μέσω γερμανού με καλύπτει η εγγύηση .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλά καλή χρονια σε όλους. Μήπως ξέρει κανεις που μπορώ να κατεβάσω Gps χωρίς να χρειάζεται internet έχω κατεβάσει το "Sygic" 14.6.6 αλλα δεν δουλεύει.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα και χρονια πολλά καλή χρονια σε όλους. Μήπως ξέρει κανεις που μπορώ να κατεβάσω Gps χωρίς να χρειάζεται internet έχω κατεβάσει το "Sygic" 14.6.6 αλλα δεν δουλεύει.

 

Σωστή η παραπάνω πρόταση αλλά για τέτοια θέματα, απευθύνσου στο σχετικό thread... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσπαθήσει κάποιος να μοιράσει mobile internet μέσω της συσκευής ?

 

Εγώ δέν μπόρεσα να το κάνω.

Εκανα τη ρύθμιση , οι άλλες συσκευές το έβλεπαν σαν ρούτερ , αλλά με ένδειξη "no internet access"

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει προσπαθήσει κάποιος να μοιράσει mobile internet μέσω της συσκευής ?

 

Εγώ δέν μπόρεσα να το κάνω.

Εκανα τη ρύθμιση , οι άλλες συσκευές το έβλεπαν σαν ρούτερ , αλλά με ένδειξη "no internet access"

 

Κανένας δεν έχει προσπαθήσει να το κάνει αυτό ???

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

Φιλε , σε εμενα δουλευει κανονικα το wifi tethering , τσεκαρε αν εχεις ανοιξει τη συνδεση δεδομενων. εχουμε κανα νεο απο καποιον σχετικα με το root?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπερα σας!

Μηπως ξερετε ποτε και αν θα βγει το lollipop 5 για τη συσκευη αυτη?

Αν εχει βγει ηδη, που μπορω να την κατεβασω?

Τελος, μηπως ξερετε κανενα site με custom roms αυτης της συσκευης?

Ευχαριστω πολυ!!!

(Ειμαι καινουργιος στα Android phones)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Μολις κατεβασα το towelroot αλλα δεν εκανα κλικ στο rain απο φοβο γιατι δεν εχω κανει σωσιμο τα αρχεια ,εφαρμογες

Ο μονος λογος για το ροοτ αυτη τη στιγμη ειναι οτι θελω να διωχνω εφαρμογες στην εικονικη sd,ειναι τρομερο σπασιμο να εχεις χωρο και να μη μπορεις να τον αξιοποιησεις οπως θελεις,αυτο με το ροοτ γινετε;οι εφαρμογες θα σβηστουν αν ρουταρω;δεν θελω να παω σε αλλη ρομ,και απο ασφαλεια τι γινετε;

Link to comment
Share on other sites

SOS! Κόλλησε το κινητό. Εκτός από reset (που σημαίνει ότι χάνω όσες φωτογραφίες δεν έχω κάνει backup) υπάρχει άλλη λύση? :scared:

 

Update: έφαγε hard reset και κράτησε όλα τα αρχεία. Δε χάθηκε τίποτα. Δεν παίζει να αγοράσω ποτέ πια άλλο κινητό! ZTE μόνο. Best value for money επιλογή σε κινητό!

Edited by jemi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...