Jump to content

Sony Ericsson Z1010i


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Re paidia na kano mia paratirisoula, molis diavasa to review tou myphone gia to Z1010 kai leei oti: "Καταρχήν, από το Z1010 απουσιάζει η ανοικτή ακρόαση, γεγονός το οποίο καθιστά αδύνατη την πραγματοποίηση τέτοιου είδους κλήσεων χωρίς τη χρήση των στερεοφωνικών ακουστικών"

 

Den ksero an to exei anaferei kapoios alla otan milas me kapoion se mia klisi kai patiseis to kentriko pliktro sto navigation key kai epilekseis "Unmute Speaker" tote exeis kanonikotata anoixti akroasi :)

P4 2.6c @3.4| Epox 4PCA3+ | 1gb DDR400 | Thermalright SP94 | R9800 Pro | Audigy 2 | Seagate 120GB Sata | Antec SX1030B | Tagan TG480 | LG 1715S TFT
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geotech22 (16 Ιούν. 2004 , 08:45)

 

File pan82, efarmoges apo t610/630 DEN trexoun sto Z1010.... Ante na doume...

 

 

Αλήθεια;; :( :( Κρίμα, άδικα έχω κατεβάσει διάφορα παιχνιδάκια για να τα περάσω στο Κ700 όταν και αν με το καλό το πάρω, υπέθετα ότι θα παίζανε απλά όχι fullscreen. Aλλά αν δε παίζουν το Ζ1010 αποκλείεται να παίζουν στο Κ700, ίδια ανάλυση και ίδια java έχουν :(

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

File mu pan min stenaxoriese kai olo kai kati tha vgei... Den ginete na to afisoun etsi... Idi exoyme epistrateyti me tin parea mou kai psaxnoume molis exo nea th anevaso sxetiko link... Mexri tote ipomoni!!!

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geotech22 (17 Ιούν. 2004 , 00:05)

 

File mu pan min stenaxoriese kai olo kai kati tha vgei... Den ginete na to afisoun etsi... Idi exoyme epistrateyti me tin parea mou kai psaxnoume molis exo nea th anevaso sxetiko link... Mexri tote ipomoni!!!

 

 

Απλά είναι κρίμα τόσο έτοιμο υλικό που υπάρχει να μη μπορεί να χρησιμοποιηθεί, όλο και πιο δυσεύρετα γίνονται...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ώντος αλλά και τι να κάνουμε; Γι αυτό ΨΨΨΨΨΑΑΑΑΑΞΞΞΞΞΞΙΙΙΙΙΙΙΙΜΜΜΜΜΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα τελικά να το αγοράσω , αλλά πριν το πάρω ήθελα μερικές διευκρινίσεις για να μην την πατήσω :

 

1. Διάβασα σ' αυτό το forum ότι έχει πρόβλημα (μια παρτίδα) και ότι αυτό λύθηκε με αναβάθμιση του software. Με ποιό τρόπο θα ξέρω ότι αυτό που αγοράζω δεν έχει πρόβλημα; Υπάρχει κάποιος αριθμός σειράς ή έκδοσης που πρέπει να κοιτάξω;

- Επειδή κάπου αναφέρθηκε για συκευασία, αυτό που μου έδειξαν ήταν στον Γερμανό με το κουτί σε διάφανη ζελατίνα (χωρίς αυτοκόλλητο) και σε ασημί χρώμα (δεν μου το ανοίξανε , για να μπορούν να το επιστρέψουν αν δεν το πουλήσουν μου είπανε).

 

2. Μου είπαν ότι πρέπει να μου αλλάξουν την sim (του αριθμού cosmote που ήδη έχω) ώστε να είναι συμβατή με το 3G. Αυτή την νέα sim θα μπορώ να την χρησιμοποιώ και στα τηλέφωνα που ήδη έχω (P800 , nokia 6210) ή μόνο στο Z1010;

 

3. Έχω ενεργοποιημένο το internet easy (βλέπω ταχύτητα σύνδεσης στον φορητό 115,2 Κbps αλλά τα downloads είναι της τάξης των 4-6 kbytes/s). Με το Z1010 οι ταχύτητες αυτές θα μεγαλώσουν (ΠΧ 384KBPS) ή πρέπει να αλλάξω υπηρεσία στην cosmote πληρώνοντας πάγιο;

 

 

Τιμή 545Ε με σύνδεση cosmote 60.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

2. Οι usim είναι backward compatible επομένως δουλευουν και σε απλά gsm κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Loipon simera sindethika sto internet meso bluetooth me to z1010 kai 3G karta tis cosmote, i taxitita download koimenotan metaxi 21kb/sec kai 43kb/sec. Tromeri empeiria, kai krima pou pleon i cosmote xreonei me ogkoxreosei meta ta 40mb :(
Link to comment
Share on other sites

paidia kana theme pu 8a vrume?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τελικά το Z1010.

Οι πρώτες εντυπώσεις καλές , πολύ άνετο πληκτρολόγιο , οθόνη καλή (σε σχέση με το P800) και για τον όγκο του η αίσθηση που δίνει είναι ότι δεν είναι βαρύ.

 

Κάποιες πρώτες απορίες :

-Στην αναζήτηση δικτύων βρίσκει δύο GR Cosmote (το ένα με σήμα ένα σπιτάκι και το άλλο με το σπιτάκι και ένα άλλο σχέδιο , το οποίο σχέδιο το βγάζει μόνιμα στην οθόνη).Αυτό σημαίνει ότι στην περιοχή μου (ΒΟΛΟΣ) υπάρχει 3G; (έχω κάρτα USIM Cosmote).

-Εγκατέστησα το software από το cd , σύνδεσα το τηλέφωνο στον φορητό υπολογιστή με το καλώδιο , αναγνώρισε κανονικά το τηλέφωνο και εγκατέστησε όλους τους drivers. Οταν όμως τρέχω κάποιο από τα προγράμματα (πχ. συγχρονισμό ή image editor) αυτά δεν βλέπουν το τηλέφωνο. Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο ;

- Υπάρχει κάποιος αριθμός που θα μπορούσα να καλέσω για να δω πως λειτουργεί η βιντεοκλήση ; (δεν έχω γνωστό με αντίστοιχη συσκευή).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rov (26 Ιούν. 2004 , 08:07)

 

Κάποιες πρώτες απορίες :

-Στην αναζήτηση δικτύων βρίσκει δύο GR Cosmote (το ένα με σήμα ένα σπιτάκι και το άλλο με το σπιτάκι και ένα άλλο σχέδιο , το οποίο σχέδιο το βγάζει μόνιμα στην οθόνη).Αυτό σημαίνει ότι στην περιοχή μου (ΒΟΛΟΣ) υπάρχει 3G; (έχω κάρτα USIM Cosmote).

 

Ευχαριστώ

 

 

το δίκτυο με το "σπιτάκι" και το "τετραγωνάκι" είναι το 3G, όντως. Το σκέτο σπιτάκι είναι το 2G. Όταν δίπλα από την ένδειξη σήματος (πάνω αριστερα) υπάρχει το τετραγωνάκι, είσαι σε κάλυψη 3G. Με γεια φίλε Βολιώτη!

Link to comment
Share on other sites

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη πάντως βγήκε!

Tin erikses pano? Pos paei to mixanaki meta apo auto?

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Ντεν έχω Ζ1010, Nokiaς είμαι! Απλά ξέρω ότι βγήκε και είπα να σας ενημερώσω! :)

 

Ένας γνωστός μου το έχει, και πήγαμε μαζί στην Ericsson στην Δωδεκανήσου (Θεσ/νίκη). Έκανε 20 λεπτά η αναβάθμιση. Τα παιδιά από το service λένε ότι διορθώθηκαν αρκετά bug, με το πιο σημαντικό αυτό στην εναλλαγή 2G/3G δικτύου.

 

Οπότε, όσοι πιστοί προσέλθετε!

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια sos θελω να το παρω τωρα το Ζ1010 απλα θελω να ρωτησω το εξησ

σε εμασ που οι καημενοι εχουμε ξεμοινει στισ καρτεσ τισ Q-telecom

τι γινεται μπορω να το χρησιμοποιησω?

δεν το θελω για να κανω τα τρελλα του απλα σαν ενα κανονικο κινητο

του χρονου λεω να κανω κανονικη συνδεση

για φετοσ με q-telecom τιλετε θα δουλεψει ή θα δωσω αδικα τα χρηματα μου

HELP

:worry: :worry: :worry: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα να πάρεις αυτό το κινητό και να το δουλέψεις με την Q!! :( κάνε βρεε συ μια σύνδεση ΤΙΜ στο προγραμματάκι που έχει να το χαρείς και κράτα την Κιού στο κινητό που έχεις...Αλλιώς πάρε κάτι άλλο ;) :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sigmacom ( 3 Ιούλ. 2004 , 15:33)

 

Ντεν έχω Ζ1010, Nokiaς είμαι! Απλά ξέρω ότι βγήκε και είπα να σας ενημερώσω! :)

 

Ένας γνωστός μου το έχει, και πήγαμε μαζί στην Ericsson στην Δωδεκανήσου (Θεσ/νίκη). Έκανε 20 λεπτά η αναβάθμιση. Τα παιδιά από το service λένε ότι διορθώθηκαν αρκετά bug, με το πιο σημαντικό αυτό στην εναλλαγή 2G/3G δικτύου.

 

Οπότε, όσοι πιστοί προσέλθετε!

 

Να επιβεβαιώσω και εγώ από πελάτες μου ότι είδαν μεγάλη διαφορά με την αναβάθμιση...

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος phonexios (15 Ιούλ. 2004 , 21:42)

 

PES ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ?

ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΛΛΗ ΣΥΝΔΕΣΗ

ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΨΩ

 

Θα δουλέψει,αλλά πετάς λεφτά,με την συνδεση θα το πάρεις 140 ευρώ φτηνότερα.Για κοπέλα είναι ογκώδες.παρε το κ-700 ή το 6230,αυτή ειναι η γνώμη μου.Σαν να πάρεις πόρσε και να την πηγαίνεις με...30 χλμ!!! :D

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z1010i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...