Jump to content

Huawei Ascend G630


memostrikas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πρόβλημα και χρειάζομαι τη βοήθεια σας έχω το huawei g630. Κολλάει στο logo της εταιρίας και μετά από λίγα δευτερόλεπτα δείχνει με γκρι γράμματα τη λέξη android, δεν κάνει τίποτα άλλο. Μπήκα σε recovery πάτησα reboot now τίποτα, πάτησα wipe data/cache τίποτα, πάτησα το factory setting τίποτα. Τη διαδικασία την ακολουθεί αλλά επιμένει στο πρόβλημα του logo κλπ. Υποψιάζομαι soft brick αν και μπορεί να κάνω λάθος πήγα να περάσω το update.app στο φάκελο dload στην sd card αλλά όταν το επιλέγω βγάζει update package's ext name error installation aborted, η εγγύηση έχει λήξει και για service δεν...... :cry: μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω για να επανέλθει; Το pc δεν αναγνώριζε τη συσκευή έτσι κι αλλιώς πόσο μάλλον τώρα στη κατάσταση που είναι. Γράψτε μου έναν οδηγό αν μπορείτε με το τι πρέπει να κάνω για να το επαναφέρω στην εργοστασιακή του κατάσταση (βήμα-βήμα). Ευχαριστώ όσους απαντήσουν!:O :worry: :cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ.Γ η συσκευή δεν είναι root ούτε υπήρξε τροποποίηση με custom rom

 

διαβασε το ποστ #137

και θα εισαι ενταξει

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας ενας γνωστος μου ειχε ποβλημα με το huawei g630 και πηγα να του κανω φορματ ,αλλα επειδη δεν ανοιγε και κολλουσε στο logo οταν πηγαινα να το ανοιξω προσπαθησα μεσω recovery mode...Τωρα εχει 2 μερες που λεει formating data....το αφησα ολη τη νυχτα και δεν ξερω μετα απο ποσο χρονο,ομως το κινητο απενεργοποιηθηκε...Το ξανανοιξα και μου ξαναεβγαλε formating data,ενω μετα απο λιγη ωρα ξαναεκλεισε και οποτε το ξανανοιγω μου ξαναεβγαζει το ιδιο..Υπαρχει καποιος τροπος να γινει κατι?Επιπλεον να αναφερω πως δεν μπορω να μπω σε καμια λειτουργια,ουτε στο recovery mode,ειτε ειναι ανοιχτο και λεει formating data ειτε ειναι κλειστο.ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ενας γνωστος μου ειχε ποβλημα με το huawei g630 και πηγα να του κανω φορματ ,αλλα επειδη δεν ανοιγε και κολλουσε στο logo οταν πηγαινα να το ανοιξω προσπαθησα μεσω recovery mode...Τωρα εχει 2 μερες που λεει formating data....το αφησα ολη τη νυχτα και δεν ξερω μετα απο ποσο χρονο,ομως το κινητο απενεργοποιηθηκε...Το ξανανοιξα και μου ξαναεβγαλε formating data,ενω μετα απο λιγη ωρα ξαναεκλεισε και οποτε το ξανανοιγω μου ξαναεβγαζει το ιδιο..Υπαρχει καποιος τροπος να γινει κατι?Επιπλεον να αναφερω πως δεν μπορω να μπω σε καμια λειτουργια,ουτε στο recovery mode,ειτε ειναι ανοιχτο και λεει formating data ειτε ειναι κλειστο.ευχαριστω εκ των προτερων..

 

θα σου συνιστουσα να κανεις οτι λεει στο ποστ #137

αν εχεις προβλημα με τη ρομ πες μου να σου στειλω λινκ

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

θα σου συνιστουσα να κανεις οτι λεει στο ποστ #137

αν εχεις προβλημα με τη ρομ πες μου να σου στειλω λινκ

 

Ενα λινκ θα βοηθουσε,γιατι δεν ειναι δικο μου και δεν θελω να κανω καμια βλακεια..αλλα εχω καποιες ερωτησεις

1)Θα εχει ελληνικα?

2)Γενικα εχει προβληματα σαν ρομ?

3)Η καρτα μνημης πειραζει να εχει αλλα αρχεια μεσα?

4)Οποτε προσπαθω να κλεισω το τηλεφωνο ανοιγει μονο του παλι,κανω εγω κατι λαθος η ετσι γινεται κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Ενα λινκ θα βοηθουσε,γιατι δεν ειναι δικο μου και δεν θελω να κανω καμια βλακεια..αλλα εχω καποιες ερωτησεις

1)Θα εχει ελληνικα?

2)Γενικα εχει προβληματα σαν ρομ?

3)Η καρτα μνημης πειραζει να εχει αλλα αρχεια μεσα?

4)Οποτε προσπαθω να κλεισω το τηλεφωνο ανοιγει μονο του παλι,κανω εγω κατι λαθος η ετσι γινεται κανονικα?

 

ελληνικα εχει

δεν υπαρχουν προβληματα με τη ρομ γιατι ειναι επισημη

δεν εχει θεμα με αλλα αρχεια αρκει να εχεις τη ρομ μεσα στο dload φακελο

και εγω προσπαθησα να κλεισω το τηλ αλλα δεν.... οποτε πατησα τα τρια πληκτρα οπου βρισκομουνα εκεινη τη στιγμη:)

 

σου στελνω λινκ με πμ

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε το εξής: η rom που θα πρέπει να περνάτε στο κινητό σας να είναι ιδία με αυτή που έχετε, η μεταγενέστερη! Αν π.χ έχουμε την 127 και περάσουμε την 156 όλα οκ! Αν όμως πάμε να περάσουμε ξανά την 127 και εμείς έχουμε την 156 δεν θα την δεχτεί το συγκεκριμένο κινητό! Με λίγα λόγια εδω downgrade είναι πολύ πολύ δύσκολο να γίνει! Και επίσης όλες οι rom είναι γνήσιες και με ελληνικά σε όλα τους!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας και παλι,ευχαριστω για την βοηθεια,το κινητο εφτιαξε,αλλα ο εξυπνος ξαδερφος νομιζε πως το κινητο του κολλουσε και ειπε να δοκιμασει μονος του να κανει μια επαναφορα ρυθμισεων...Μου ειπε πως την εκανε και απο τοτε το κινητο του εγραψε πως κανει επανεκκινηση και δεν ξανανοιξε...Δοκιμασα να ξανακανω το ιδιο κολπο,αλλα δεν μπαινει στο recovery mode,δοκιμασα επισης μεσω του hisuite να κανω επαναφορα συστηματος αλλα ουτε εκει ειδα φως..Γενικα το κινητο δεν ανοιγει και οποτε το βαζω για φορτιση δεν ανοιγει καν καποιο λαμπακι...Υπαρχει κατι που μπορω να κανω?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι,ευχαριστω για την βοηθεια,το κινητο εφτιαξε,αλλα ο εξυπνος ξαδερφος νομιζε πως το κινητο του κολλουσε και ειπε να δοκιμασει μονος του να κανει μια επαναφορα ρυθμισεων...Μου ειπε πως την εκανε και απο τοτε το κινητο του εγραψε πως κανει επανεκκινηση και δεν ξανανοιξε...Δοκιμασα να ξανακανω το ιδιο κολπο,αλλα δεν μπαινει στο recovery mode,δοκιμασα επισης μεσω του hisuite να κανω επαναφορα συστηματος αλλα ουτε εκει ειδα φως..Γενικα το κινητο δεν ανοιγει και οποτε το βαζω για φορτιση δεν ανοιγει καν καποιο λαμπακι...Υπαρχει κατι που μπορω να κανω?Ευχαριστω

1) στην καρτα μνήμης δημιουργείς ενα φάκελο με όνομα dload και μεσα την rom(update.app) χυμα!

2) πατάς και τα 3 κουμπιά + - & power έως ότου βγεί το roboτακι! Μετά αφήνεις τα κουμπιά και ξεκινάει αυτόματα η διαδικασία εγκατάστασης της rom!

3) μετα που θα τελειώσει... θα επανεκκινηση αυτόματα!

4) Αυτό ήταν!

Link to comment
Share on other sites

1) στην καρτα μνήμης δημιουργείς ενα φάκελο με όνομα dload και μεσα την rom(update.app) χυμα!

2) πατάς και τα 3 κουμπιά + - & power έως ότου βγεί το roboτακι! Μετά αφήνεις τα κουμπιά και ξεκινάει αυτόματα η διαδικασία εγκατάστασης της rom!

3) μετα που θα τελειώσει... θα επανεκκινηση αυτόματα!

4) Αυτό ήταν!

 

οπως ειπα το δοκιμασα,ομως και παλι δεν ανοιγει το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα το δοκιμασα,ομως και παλι δεν ανοιγει το κινητο...

Κοίτα εδω: https://boycracked.com/2016/04/18/official-huawei-ascend-g630-g630-u20-stock-rom/

 

Και εδώ:http://forum.xda-developers.com/android/help/restoring-broken-huawei-smartphones-t3047748 και προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι δεν μπαινει ουτε στο fastboot mode ...Το μονο που δειχνει πως η συσκευη δεν ειναι τελειως τελειωμενη ειναι ο ηχος των windows οταν την συνδεω..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...