Jump to content

HP iPAQ hx4700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα εγινα κατοχος και εγω του 4700.. Αλλα δυστυχως για εμενα τα προβληματα αρχισαν με την πρωτη εναρξη.. Συγκεκριμμενα οταν παω να χρησιμοποιησω το bluetooth μου βγαζει το ακολουθο error:

 

"The bluetooth radio failed to turn ON due to insufficient memory available. You must perform a normal reset before you can turn ON the bluetooth radio"

 

Εκανα reset αλλα το bluetooth δεν λεει να ενεργοποιηθει! Εχει παρουσιαστει σε κανενα αλλο το ιδιο προβλημα??

βγάλε την μπαταρία και ξανά βάλε την.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 640
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βγάλε την μπαταρία και ξανά βάλε την.

 

Αστα.. εβγαλα και ξαναεβαλα την μπαταρια, εκανα soft reset, hard reset... Τιποτα... Καμια αλλη ιδεα?

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

??? το έκανε από την πρώτη στιγμή αυτό?

 

είχα διαβάσει παλία όταν το είχαστο brighthand για κάποιον που το είχε αγοράσει έτσι και το πήγε πίσω και του το άλλαξαν.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Απο την πρωτη στιγμη! Περιμενω να παρω αυριο τηλεφωνο το play247 να δω τι θα κανω.. Κανενα software update δεν βλεπω να υπαρχει για να σωσει την κατασταση σωστα? Και αν δεν μου το αλλαξουν στο play το δινω για service? Ξερει κανεις ποσο καιρο κανουν στην hp για service?
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard reset και απενεργοποίησε το Rhino today plugin και ξαναδοκίμασε.

Πολλά today plugins πιάνουν το κομμάτι της ram Που χρησιμοποιεί ο driver της Widcomm με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ανοίξει το bt.

Αν μετά από αυτό δε σου δουλέψει τότε μάλλον έχει πρόβλημα hardware το bt.

Αν όντως είναι πρόβλημα hardware μη μπλέξεις με hp αλλά ζήτα αντικατάσταση από play 247

Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard reset και απενεργοποίησε το Rhino today plugin και ξαναδοκίμασε.

Πολλά today plugins πιάνουν το κομμάτι της ram Που χρησιμοποιεί ο driver της Widcomm με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ανοίξει το bt.

Αν μετά από αυτό δε σου δουλέψει τότε μάλλον έχει πρόβλημα hardware το bt.

Αν όντως είναι πρόβλημα hardware μη μπλέξεις με hp αλλά ζήτα αντικατάσταση από play 247

 

Επειδη ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω PPC μηπως μπορει καποιος να μου πει πως κανω disable το plugin? :O

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

settings-> personal-> today-> items και βγαλε το τσεκ

 

Το εκανα.. Παλι τα ιδια! Εχω κανει αμετρητα hard reset.. Μιλησα με 247 και μου ειπαν οτι ειτε τους το στειλω ειτε το στειλω στην HP ειναι το ιδιο πραγμα γιατι και εκεινοι το ιδιο θα κανουν.. Καμια αλλη ιδεα για να μην το στειλω και κανω να το δω κανενα μηνα?

 

Btw: Μηπως "στρωσει" αν του βαλω καμια SD? Καμια δοκιμασμενη προταση SD και απο που?

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα laptop Φουτζιτσου-Siemens M 1425 με ενσωματωμενη ασυρματη καρτα wireless και υποστηριξη του 802.11 β και g και θελω να κανω δικτυο με το 4700 μου!Τι κανω?Βοηθεια!Ρυθμισεις laptop και pOCKET pC!παρακαλω βοηθειστε!Μπορουν αυτα τα δυο να συνδεθουν και να εχουν κοινοχρηστα αρχεια?!!!!!ευχαριστω

 

 

παιδια καμια απαντηση για το δικο προβλημα???????

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα.. Παλι τα ιδια! Εχω κανει αμετρητα hard reset.. Μιλησα με 247 και μου ειπαν οτι ειτε τους το στειλω ειτε το στειλω στην HP ειναι το ιδιο πραγμα γιατι και εκεινοι το ιδιο θα κανουν.. Καμια αλλη ιδεα για να μην το στειλω και κανω να το δω κανενα μηνα?

 

Btw: Μηπως "στρωσει" αν του βαλω καμια SD? Καμια δοκιμασμενη προταση SD και απο που?

δε νομίζω. ή έχει περαστεί λάθος η ρομ (δεν έχει βγει νέα για να την περάσεις) ή (το πιο πιθανό) υπάρχει πρόβλημα στο υλικό.

 

μην ανησυχείς. στείλε το να το έχεις σύντομα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

OK.. Εστειλα την αιτηση. Ολοκληρη διαδικασια ειναι να το στειλεις για service. Μου ειπαν 5 εργασιμες απο το helpdesk της HP εδω. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι το κουτι του οταν ηρθε ηταν ανοιγμενο και η μπαταρια μισοφορτισμενη.. Για το κουτι να το καταλαβω γιατι μου ειχαν βαλει μεσα την αποδειξη αγορας, αλλα η μπαταρια ηταν σε ολους φορτισμενη??
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

εχει λιγο φορτιση απο το εργοστασιο. οπως και στα κινητα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα ήταν φορτισμένο.

Μια ερώτηση η μνήμη που αναφέρει σαν ελευθερη οταν το πρωτοπήρα ήταν 22(αυτό ειναι φυσιολογικό?) και τώρα έχει πέσει στα 16-18. Καμιά ιδέα για να την ανεβάσουμε? Μετέφερα τα help files στην sd αλλά δεν άλλαξε πολύ. Διάβασα για μεταφορά των dll αλλά πως γίνεται αυτό? Εχω το resco, αλλά πουθενα δεν βρήκα κάτι που να είναι αναλυτικά γραμμένο

Το pda το χρησιμοποιώ κατα βάση με gps για εκτος δρόμου διαδρομές με ozi και pathaway προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ψαχνοντας στο google οτι ενας τροπος να λυθει το προβλημα μου ειναι η αντικατασταση καποιων αρχειων που χρησιμοποιει το bt.. Μηπως μπορει καποιος χρηστης του hx4700 να μου τα στειλει μπας και γλυτωσω την αποστολη του στα κεντρικα της HP? Τα αρχεια που χρειαζομαι ειναι:

 

BTCeIF.dll

BTCeProfiles.dll

BTCeStack.dll

BTChooserlib.dll

BTTrayCE.exe

wbtapiCE.dll

 

Και βρισκονται στο φακελο των windows του 4700.. Thanx!

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τον καλλιτεχνη εδω ναι! Βεβαια εκεινος το εφτιαξε χρησιμοποιωντας τα δικα του dll αλλα αν τα δικα μου δεν εγκατασταθηκαν σωστα απο την αρχη, υπαρχει μια πιθανοτητα αν χρησιμοποιησω dll απο καποιο αλλο 4700 που λειτουργει κανονικα να στρωσει. Τι λες και εσυ alex?
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις μπλεχτεί..

Hard reset έχεις κάνει;

Αν έχεις κάνει και δε σου δουλεύει το bt ο,τι και να αντικαταστήσεις δε θα δουλέψει..Μετά από hard reset δεν μπορεί να μη σου δουλεύει..

 

Το πρόβλημα αυτό που βρήκες στο google είναι για όταν δεν ανοίγει το bt με εγκατεστημένα κάποια προγράμματα, γιατί όπως σου είπα και παραπάνω χρησιμοποιούν το κομμάτι της ram που χρησιμοποιεί ο Widcomm driver.

 

Αν με Hard reset δε σου δουλεύει το στέλνεις πίσω.

Και όχι στη hp (θα σου κάνει service- άρα θα πάρεις πίσω ένα refurbished μοντέλο που έχεις πληρώσει για καινούριο) αλλά στο play247 και θα ζητήσεις να σου στείλουν καινούριο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις μπλεχτεί..

Hard reset έχεις κάνει;

Αν έχεις κάνει και δε σου δουλεύει το bt ο,τι και να αντικαταστήσεις δε θα δουλέψει..Μετά από hard reset δεν μπορεί να μη σου δουλεύει..

 

Το πρόβλημα αυτό που βρήκες στο google είναι για όταν δεν ανοίγει το bt με εγκατεστημένα κάποια προγράμματα, γιατί όπως σου είπα και παραπάνω χρησιμοποιούν το κομμάτι της ram που χρησιμοποιεί ο Widcomm driver.

 

Αν με Hard reset δε σου δουλεύει το στέλνεις πίσω.

Και όχι στη hp (θα σου κάνει service- άρα θα πάρεις πίσω ένα refurbished μοντέλο που έχεις πληρώσει για καινούριο) αλλά στο play247 και θα ζητήσεις να σου στείλουν καινούριο

 

Καλα θα ηταν.. Και hard reset εκανα και την μπαταρια εβγαλα μεχρι να τελειωσει και η backup μπαταρια!! Μιλησα με 247 και μου ειπαν οτι ειτε σε αυτους το εστελνα ειτε στην hp θα ηταν το ιδιο πραγμα αφου και εκεινοι με την σειρα τους στην HP θα το εστελναν.. Και με συμβουλεψαν να το στειλω εγω για να γλυτωσω χρονο! Οποτε ουτε λογος για αντικατασταση.. Το μονο που μου μενει ειναι να το στειλω στην HP. Ξεκινησα την διαδικασια η οποια μου φαινεται εξαιρετικα χρονοβορα.. Απλα ευχομαι να το παρω πισω χωρις προβληματα. Τι αλλο μπορω να κανω?? :(

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

καμια διαφορα. ισως στο κουτι που εχουν και σε καποιες εφαρμογες στο σιντι.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

symplekti έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να ζητήσεις αντικατάσταση με καινούριο από το play247!

Και καλά θα κάνουν από το play247 αν θέλουν να αγοράζουμε από αυτούς και όχι από ξένα μαγαζιά όπως κατά καιρούς λένε μέσα από το forum να σέβονται αυτήν τη στοιχειώδη υποχρέωση τους.

Μέσα σε 30 μέρες και από τη στιγμή που το προϊόν σου έχει πρόβλημα οφείλουν να στο αντικαταστήσουν με καινούριο.

Πάρε τηλέφωνο και έπεμεινε να γίνει αντικατάσταση

Είναι δικαίωμα σου

Link to comment
Share on other sites

symplekti έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να ζητήσεις αντικατάσταση με καινούριο από το play247!

Και καλά θα κάνουν από το play247 αν θέλουν να αγοράζουμε από αυτούς και όχι από ξένα μαγαζιά όπως κατά καιρούς λένε μέσα από το forum να σέβονται αυτήν τη στοιχειώδη υποχρέωση τους.

Μέσα σε 30 μέρες και από τη στιγμή που το προϊόν σου έχει πρόβλημα οφείλουν να στο αντικαταστήσουν με καινούριο.

Πάρε τηλέφωνο και έπεμεινε να γίνει αντικατάσταση

Είναι δικαίωμα σου

 

Χαιρετισμούς σε όλους.

Ενημερώθηκα για την περίπτωση του symplekti και μάλλον είμαι και ο πλέον αρμόδιος να μιλήσω. Ο symplekti τηλεφώνησε στα γραφεία μας για το εν λόγω πρόβλημα. Στην κουβέντα που είχε με τον υπεύθυνο και επειδή φάνηκε να γνωρίζει από ρυθμίσεις κτλ, συμφώνησε να προσπαθήσει 2-3 πράγματακια ακόμα (σαν κι αυτά που παραπάνω αναφέρθηκαν και σε πολλές περιπτώσεις λύνουν το πρόβλημα) και τελικά δεν βρεθεί κάποια άκρη να επικοινωνήσει πάλι μαζί μας ή με την ΗΡ απευθείας.

 

Κανένας δεν του στέρησε το δικαίωμα του DOA των 30 ημερών της ΗΡ, που το Play247.gr καλύπτει 100%. Απλά είτε θα το έστελνε σε εμάς για ΑΜΕΣΗ αντικατάσταση, είτε θα το πήγαινε σε κάποιο εξουσιοδοτημένο Service (π.χ. Πουλιάδης) για ΑΜΕΣΗ και πάλι αντικατάσταση. Απλά αν επέλεγε την πρώτη περίπτωση, θα είχαμε μια καθυστέρηση 1-2 εργάσιμων ημερών, ωστε να στείλουμε εμείς το προιον στο Service για να πάρουμε και την τυπική έγκριση για αντικατάσταση λόγω DOA. Σε κάθε περίπτωση ο symplekti θα είχε μια συσκευή του "κουτιού" στα χέρια του ASAP.

 

symplekti ποιος σου είπε να μπλέξεις με Ολλανδίες κτλ? Γιατί δεν επικοινώνησες και πάλι μαζί μας;

 

kplr είσαι γνώστης και ξέρεις πολύ καλά το DOA 30 ημερών της HP. Γιατι να μην το σεβάστουμε; Αν δεν το κάναμε θα είχαμε πρόβλημα με την εταιρεία.

 

Εδώ αλλάζουμε ανοιγμένες κάρτες μνήμης των πελατών μας, που ήταν και φταίξιμο τους. Παράκαλω τα μέλη που εξυπηρετήθηκαν κατα αυτον το τρόπο να το αναφέρουν εδώ...

 

Κλασσικό παράδειγμα η αγορά MMC για Nokia 6260... :!:

Link to comment
Share on other sites

symplekti έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να ζητήσεις αντικατάσταση με καινούριο από το play247!

Και καλά θα κάνουν από το play247 αν θέλουν να αγοράζουμε από αυτούς και όχι από ξένα μαγαζιά όπως κατά καιρούς λένε μέσα από το forum να σέβονται αυτήν τη στοιχειώδη υποχρέωση τους.

Μέσα σε 30 μέρες και από τη στιγμή που το προϊόν σου έχει πρόβλημα οφείλουν να στο αντικαταστήσουν με καινούριο.

Πάρε τηλέφωνο και έπεμεινε να γίνει αντικατάσταση

Είναι δικαίωμα σου

 

Thanx kplr για την συμβουλη αλλα ηδη εχω κανει αιτηση για service.. Αν δεν ειχα βιαστει να την κανω θα επεμενα για αντικατασταση αφου εχω δικαιωμα αλλαγης μεσα σε 30 μερες (το οποιο δεν ηξερα). Δυστυχως ομως η ups χθες αφησε ειδοποιητηριο για την παραδωση των εγγραφων επειδη δεν βρηκε κανενα εδω. Οποτε λογικα τωρα δεν μπορω να κανω κατι τετοιο.

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...