Jump to content

Χειμώνας


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ντουβουντου (dvd) , κουβερτουλα,παρεουλα, πατλακια (ποπ κορν ντε).Και εξω να βρεχει η να χιονιζει.Ειναι ωραιος ο χειμωνας.Και ρομαντικος

 

Ρομαντικος ειπαμε,μην ακουω κανει κρυο καιρος για τριο :p

 

Eιναι και πιο ανετο να κυκλοφορησεις απ'οτι το καλοκαιρι.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 482
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

epanafero sthn epifaneia to thread tou xeimona ka8os tora...einai h epoxh tou

alaksate gnomh mhpos meta tis teleutaies xionoptoseis gia to an sas aresei san epoxh?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

epanafero sthn epifaneia to thread tou xeimona ka8os tora...einai h epoxh tou

alaksate gnomh mhpos meta tis teleutaies xionoptoseis gia to an sas aresei san epoxh?

ρωτάς λές και είδαμε πρώτη φορά χιόνια.

αλλά κατα τα άλλα μια χαρά είναι.όσο το δυνατόν πιο ζεστά,σπιτάκι και βοτκίτσα να ζεσταινόμαστε ακόμα πιο πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω προτιμω χειμωνα. Εκτος του οτι δεν μου αρεσει η υπερβολικη ζεστη του καλοκαιριου ο χειμωνας ειναι πιο "φιλοσοφικη" εποχη,γενικα ο εγκεφαλος δουλευει πιο πολυ τον χειμωνα παρα το καλοκαιρι που γενικα σαν εποχη την αντιμετωπιζουμε καπως "φλου"
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει ο χειμωνας αν και φετος δε ξερω γιατι,νομιζω οτι τον εχω <<ακουσει>> περισσοτερο απο παλιοτερους χειμωνες.

οντως καιρος για δυο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα προτιμούσα τον χειμώνα. Αν κρυώνεις βάζεις κάτι περισσότερο, αν ακόμα κρυώνεις βάζεις ακόμα κάτι κλπ. Στο καλοκαίρι ακόμα και τα εσώρουχα να βγάλεις (λέμε τώρα!) μετά μόνο η σάρκα μένει η οποία δεν βγαίνει. Όσο κρύο και να κάνει το χειμώνα η λογική στον άνθρωπο παραμένει, ενω το καλοκαίρι σε βαράει στο κεφάλι και δεν ξέρεις τι σου γίνεται :( . Πιστέυω οτι και ο θάνατος απο το κρύο είναι πιο ανόδυνος απο τι της ζέστης :confused:

Στην Γερμανία που πήγα πριν απο 10 μέρες είχε φτάσει τους -12 και δεν ήταν τόσο ενοχλητηκό όσο αν πάει 40 βαθμούς το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, τόσα χρόνια υπέρμαχος του χειμώνα, φέτος χτύπησα μια ίωση τόσο ζόρικη, που να σηκωθεί να φύγει κι αυτός και τα χιόνια του και τα κρύα του κι όλα!!!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Χειμώνας 4 ever! Έχει μια παράξενη μαγεία που δεν μπορώ να την καταλάβω. Ωραία η άνοιξη αλλά οι επερχόμενες εξετάσεις και η αλλεργία που με πιάνει κάθε Πάσχα απο τα άνθη βλέπετε... Μια φορά αρρώστησα χειμώνα και χιόνιζε, σπάνια αρρωσταίνω και συνήθως το καλοκαίριhttp://www.myphone.gr/forum/image/smilies/blink.gifΟλες οι εποχές μου αρέσουν but Winter is the Best!

Ηδη εδώ στην Θεσσαλονίκη χάσαμε 4 μέρες σχολείο φέτος. (2 τον Ιανουάριο και 2 πρόσφατα).

 

0 βαθμούς τώρα και ωραία ζεστούλα στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

τον μισω τον χειμωνα ειναι χαλια δεν μπορεις να κυκλοφορησεις δεν μου αρεσει να καθομαι και πολυ σπιτι και αναγκαζομαι καλοκαιρι και παλι καλοκαιρι προτιμω να υποφερω απο ζεστη παρα απο κρυο και το καλυτερο οι νυχτες καλοκαιριου απλα τελεια.
Link to comment
Share on other sites

Xeimwnas for ever αντε με το καλοκαιρι και 40 βαθμους να κυκλοφορησεις εξω............μπαααααα χειμωνας και παλι χειμωνας, και με -2 βαζεις μπουφανακι, σκουφο και γαντια και την πας τη βολτουλα σου, ενω με +40 και το πετσι να βγαλεις εαν δεν καθεσαι κατω απο aircondition GAME OVER.....

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a6/Skoropud.jpg

 

ξεθαβω το θεματακι,γιατι ο χειμωνας,οσο και αν καποιοι δε το 8ελουν,ειναι προ των πυλων!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα ειναι ο χειμωνας αν χιονιζει, ειμαι διπλα σε ενα τζακι με καλη παρεα και κρασακι. ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΞΩ!Τον απεχθανομαι οσο τιποτα αλλο(παιδι του καλοκαιριου γαρ:lol: :lol: :lol: )

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Το κρύο και η βροχή δεν με πειράζουν καθόλου. Ισα ίσα, θα 'ναι μια ευχαριστη αλλαγή μετα το καλοκαίρι.

Αλλά αυτο που μου κακοφαινεται παρα πολύ, ειναι που σκοτεινιάζει απο τις πεντέμισυ. Χάλια..:(

Link to comment
Share on other sites

Το κρύο και η βροχή δεν με πειράζουν καθόλου. Ισα ίσα, θα 'ναι μια ευχαριστη αλλαγή μετα το καλοκαίρι.

Αλλά αυτο που μου κακοφαινεται παρα πολύ, ειναι που σκοτεινιάζει απο τις πεντέμισυ. Χάλια..:(

 

Ε τότε πήγαινε στην Βραζιλία το χειμώνα και το καλοκαίρι να ξαναέρχεσαι.:lol: :p

Link to comment
Share on other sites

:D na mh swsei na erthei!!!ginete na kanoume ena fast farward kai apo noemvrh na pame sto mai??

 

...αχ να γινότανε, αχ να μπορούσα...μαζί σου..δεν θέλω καθόλου το χειμώνα.

Μελαγχολώ αν δεν έχει ήλιο και δεν βλέπω θάλασσα! http://smileys.smileycentral.com/cat/28/28_1_18v.gif

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

επιτελους!

με το καλο να ερθει...:w00t:

σιχαθηκα το καλοκαιρι...:mad:

να βαλει κρυα και να παμε στο κρεβατι με παπλωματα και κουβερτες και να κανουμε κατι υπνους 12αωρους...:zzz:

Link to comment
Share on other sites

Οχι εμενα δεν μου αρεσει ο χειμωνας και ο κυριος λογος που τον κανει να μην μου αρεσει ειναι οπως ειπε και η garfield νυχτωνει νωρις!!! Εεε τωρα απο τις πεντεμιση να ειναι μαυρα μεσανυχτα εξω δεν ειναι και οτι καλυτερο....:( :( Αφηστε που με το κρυο και εσεις λετε πως παει με τον υπνο!!

Με τις βολτες ομως τι γινεται οταν εχει κρυο, οταν βρεχει????:confused: :ninja:

 

Καλοκαιρι rulezz:) :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Με τις βολτες ομως τι γινεται οταν εχει κρυο, οταν βρεχει????:confused: :ninja:

:blink:

οταν κανει κρυο ντυνεσαι σαν κρεμμυδι και οταν βρεχει απλα βρεχεσαι!!!

αυτα ειναι...:)

Link to comment
Share on other sites

επιτελους!

με το καλο να ερθει...:w00t:

σιχαθηκα το καλοκαιρι...:mad:

να βαλει κρυα και να παμε στο κρεβατι με παπλωματα και κουβερτες και να κανουμε κατι υπνους 12αωρους...:zzz:

 

+1 ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...

 

χιονοπολεμο,σκι,σνοουμποαρντ!!!:up:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

:blink:

οταν κανει κρυο ντυνεσαι σαν κρεμμυδι και οταν βρεχει απλα βρεχεσαι!!!

αυτα ειναι...:)

 

Αυτο ειναι που δεν μου αρεσει!!!!:p :p Ενω το καλοκαιρι....εισαι πολυ πιο χαλαρος και εχεις και διαφορετικη ψυχολογια!!!!

 

Αααμμ το αλλο που το πας?? Το καλοκαιρι ολες οι κοπελες ειναι με τις μινι φουστες τα σορτσακια...:p :lol: ενω τον χειμωνα στο δρομο φορανε τα παλτα τους!!! Αλλη αισθηση σου λεω το καλοκαιρι.....:D

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι που δεν μου αρεσει!!!!:p :p Ενω το καλοκαιρι....εισαι πολυ πιο χαλαρος και εχεις και διαφορετικη ψυχολογια!!!!

Αααμμ το αλλο που το πας?? Το καλοκαιρι ολες οι κοπελες ειναι με τις μινι φουστες τα σορτσακια...:p :lol: ενω τον χειμωνα στο δρομο φορανε τα παλτα τους!!! Αλλη αισθηση σου λεω το καλοκαιρι.....:D

το χειμωνα ιδρωνεις, βρωμας, ποναει το κεφαλι σου απο τη ζεστη και κινδυνευεις και απο θερμοπληξια!

να πω και αλλα?

Έχει κ ο χειμώνας τα καλά του..:wink:

+1

αν χειμωνιασει και βαλει πολυ κρυο να παμε για ποτο?:p

Link to comment
Share on other sites

το χειμωνα ιδρωνεις, βρωμας, ποναει το κεφαλι σου απο τη ζεστη και κινδυνευεις και απο θερμοπληξια!

να πω και αλλα?

 

Και τον χειμωνα κρυωνεις, αρρωσταινεις, ανεβαζεις πυρετο.....:p :p :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Και τον χειμωνα κρυωνεις, αρρωσταινεις, ανεβαζεις πυρετο.....:p :p :)

 

ναι αλλα δε βρωμας και παντα καταληγεις στο κρεβατι!;) (νοσοκομειου ή σπιτιου, αλλα ποιος νοιαζεται?):p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...