Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εγώ έριξα σύρμα στο παυπαλ σχετικά με το κουλικουλ, μιας και από ότι φαίνεται είχαν ελάχιστα τηλέφωνα σε στοκ και τώρα λένε ότι περιμένουν 3000 τηλέφωνα και όπως το βλέπω θα τα στείλουν μετά τις 20 δεκέμβρη, Δευτέρα θα το περάσω σε θέμα του παυπαλ να πάρω τα λεφτά μου πίσω να το παραγγείλω από κάπου που θα μου επιβεβαιώσουν πρώτα ότι θα το στείλουν ΑΜΕΣΑ οχι μετά από δέκα χρόνια.

Στο mionbuy παιδιά πότε θα σας το στείλουν;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το mionbuy μου φαίνεται ψιλό απάτη. Σε όλα τα μοντέλα έχει πολύ χαμηλότερες τιμές από ότι τα γνωστά μαγαζιά. Πριν κάτι μήνες είχε εμφανιστεί ένα ανάλογο site και όσοι αγόρασαν από εκεί τους έστειλε αντί για κινητό screen protector. Έχει αγοράσει κανείς από εκεί και έχει παραλάβει κανονικά; κατά τα άλλα οι τιμές του μοιάζουν πολύ δελεαστικές
Link to comment
Share on other sites

 

Και γω απο δω

Εφοσον εχει paypal ο μονος κινδυνος δεν ειναι να καθυστερησουμε να παρουμε τα λεφτα μας πισω αν συμβει κατι;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έριξα σύρμα στο παυπαλ σχετικά με το κουλικουλ, μιας και από ότι φαίνεται είχαν ελάχιστα τηλέφωνα σε στοκ και τώρα λένε ότι περιμένουν 3000 τηλέφωνα και όπως το βλέπω θα τα στείλουν μετά τις 20 δεκέμβρη, Δευτέρα θα το περάσω σε θέμα του παυπαλ να πάρω τα λεφτά μου πίσω να το παραγγείλω από κάπου που θα μου επιβεβαιώσουν πρώτα ότι θα το στείλουν ΑΜΕΣΑ οχι μετά από δέκα χρόνια.

Στο mionbuy παιδιά πότε θα σας το στείλουν;;;

 

ποτε εκανεσ παραγγελια??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το mionbuy μου φαίνεται ψιλό απάτη. Σε όλα τα μοντέλα έχει πολύ χαμηλότερες τιμές από ότι τα γνωστά μαγαζιά. Πριν κάτι μήνες είχε εμφανιστεί ένα ανάλογο site και όσοι αγόρασαν από εκεί τους έστειλε αντί για κινητό screen protector. Έχει αγοράσει κανείς από εκεί και έχει παραλάβει κανονικά; κατά τα άλλα οι τιμές του μοιάζουν πολύ δελεαστικές

Το οποίο τυχαία λεγόταν hotinbuy.

Αφού βρίσκουν πρόσφορο έδαφος καλά κάνουν και το γλεντάνε.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

[Off topik]

Γι ολους οσους εκαναν αγορα απο το http://www.mionbuy.com μια συμβουλη :

Ανοιξτε το δεμα στο ταχυδρομειο μπροστα σε μαρτυρες ( τους υπαλληλους ) και εαν μπορειτε μαζι με εναν φιλο που θα τραβα βιντεακι .

Γιατι εαν εχει μεσα κατι αλλο αντε να αποδειξεις στο Paypal οτι δεν ειχε μεσα το τηλέφωνο και να παρεις refund .

 

Επισης καντε ενα capture την σελιδα του προιοντος και της παραγγελιας καλου κακου

[/Off topik]

 

Μακαρι ομως να σας πανε ολα καλα να παραλαβετε και να εχουμε ενα νεο μαγαζι "price killer" απο την κινα .

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ερθει στον μηνα dispute στο paypal κατ ευθειαν

 

παντως στα email τους κ το ολο στησιμο του μαγαζιου φαινεται επαγγελματικη δουλεια σε ολα του

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

επειδη θορυβηθηκα αρκετα βλεποντας αυτο

 

http://www.scamadviser.com/is-mionbuy.com-safe.html

 

τους εστειλα μνμα ακυρωσης της παραγγελιας μου,θα ξερουμε πολυ συντομα λοιπον τι γινεται με αυτους

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

αν δεν ερθει στον μηνα dispute στο paypal κατ ευθειαν

 

παντως στα email τους κ το ολο στησιμο του μαγαζιου φαινεται επαγγελματικη δουλεια σε ολα του

 

Το θεμα ειναι οτι εχεις Tracking και παρακολουθοντας το θα δει καποιος οτι εφτασε Ελλαδα και παραδωθηκε .

Αλλα τι θα εχει μεσα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπως ειπωθηκε και αλλου

To mionbuy είναι το φετινό χριστουγενιάτικο (ibuymi) αν προσέξετε καλά στα review έχει σε όλα τα προϊόντα 5 αστέρια χωρίς καμία αξιολόγηση όπως είχε και πέρυσι το ακατονόμαστο ibuymi .......

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

δεν μου εχουν στειλει τπτ ακομα κ δεν εχω tracking number φυσικα

 

απο την αντιδραση στην ακυρωση θα δουμε τι φρουτα ειναι

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ισπανο που παρελαβε αυθεντικο hongmi 1s πριν λιγο καιρο απο αυτους .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Και με το ibuymi έτσι ακριβώς είχε γίνει. Κάποιοι παρέλαβαν κανονικά στην αρχή και μετά που έπεσαν οι μαζικές παραγγελίες ο Κινέζος την έκανε. Μακάρι να μην ισχύει το ίδιο και με αυτό το μαγαζί και να παραλάβουν όλοι κανονικά
Link to comment
Share on other sites

update

 

1 ωρα σχεδον αφοτου εστειλα 2 email ακυρωσης μου εστειλαν μνματα email οτι το πακετο μου εφυγε με singapore post το οποιο εχει κ tracking number φυσικα (το οποιο θελει τουλαχιστον 1 - 2 ημερες για να φανει στο συστημα tracking της singapore post)

 

εχω κρατησει screenshots τα οποια βεβαια δεν ειναι αδιασειστα στοιχεια αν κ εφοσον μπλεξω βεβαια

 

το μονο σιγουρο ειναι οτι θα κρατησω κ video ανοιγματος του πακετου

 

προσωπικα η ολη ιστορια μου φαινεται το λιγοτερο υποπτη

 

θα δουμε

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

ποτε εκανεσ παραγγελια??

 

Φίλε 24 του μήνα έκανα παραγγελία με την προυπόθεση ότι ήταν σε στοκ, μετά είδα στην κεντρική σελίδα του προϊόντος ότι περιμένουν 3000 κομμάτια(ότι ακριβώς γράφει και το EFOX.COM) και ότι για παραγγελίες μετά τις 26/11 θα τα στείλουν δεκέμβριο στις 20, άρα δηλαδή την δική μου για μέσα δεκέμβρίου την πάνε... Όπως και να έχει δεν είμαι διατεθειμένος να τους περιμένω, έκανα dispute στο παυπαλ και μέχρι την δευτέρα αν δεν το έχουν στείλει θα κάνει escalate στο παυπαλ να το αγοράσω από αλλού που ξέρω ότι το έχουν σε στοκ 100% και ας δώσω 10ευρώ παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε 24 του μήνα έκανα παραγγελία με την προυπόθεση ότι ήταν σε στοκ, μετά είδα στην κεντρική σελίδα του προϊόντος ότι περιμένουν 3000 κομμάτια(ότι ακριβώς γράφει και το EFOX.COM) και ότι για παραγγελίες μετά τις 26/11 θα τα στείλουν δεκέμβριο στις 20, άρα δηλαδή την δική μου για μέσα δεκέμβρίου την πάνε... Όπως και να έχει δεν είμαι διατεθειμένος να τους περιμένω, έκανα dispute στο παυπαλ και μέχρι την δευτέρα αν δεν το έχουν στείλει θα κάνει escalate στο παυπαλ να το αγοράσω από αλλού που ξέρω ότι το έχουν σε στοκ 100% και ας δώσω 10ευρώ παραπάνω...

 

κοιτα λογικα εισαι μεσα στην πρωτη παρτιδα....και εγω 17 την εκανα και δεν την εστειλαν ακομη...εγω θα σε συμβουλευα μιας και εισαι σε αυτουσ που εκαναν παραγγελια πριν τις 25 να περιμενεις αλλη μια βδομαδα ακομη..γιατι ετσι και αλλιως απο οπου και να παρεις αυτην την στιγμη γινεται ενα μπαχαλο επειδη τωρα ειναι απο τα πιο hot κινητα..

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

αν δεν ερθει στον μηνα dispute στο paypal κατ ευθειαν

 

παντως στα email τους κ το ολο στησιμο του μαγαζιου φαινεται επαγγελματικη δουλεια σε ολα του

 

Θελω να πιστευω οτι πλακα κανετε και δεν τα λετε σοβαρα αυτα.

Μπηκα στο πειρασμο να ριξω μια ματια στο site τους και ειναι τοσο εξωφθαλμα προχειροδουλεια κ ακρατος τυχοδιωκτισμος με την πλεον εντονη οσμη απατης.

Πως ειναι δυνατον να το ειδατε τοσο καλοστημενο !!

Ερασιτεχνικο στησιμο απο οχι απο επαγγελματια creator με πολυ delay στο ανοιγμα, μονο 2 flash images στο main, kai ta links του facebook, twitter, etc στο κατω μερος στελνουν στη κεντρικη σελιδα και οχι σε δικη τους υποσελιδα.

 

Το note 4g το εχει 147 οταν ολες αυτες τισ μερες που ηταν οι μεγαλυτερες εκπτωσεις της χρονιας κανενας δεν το εδωσε κατω απο 167-165 $.

Και αυτο ειναι το πλεον επικινδυνο, το βαζει στα 147 δλδ 20-30 $ λιγοτερο απο τους αλλους γιατι αν σου το εδινε 100 $ τοτε θα εφευγαν ολοι μακρια μη πιστευοντας οτι ειναι δυνατον να ειναι και αληθινη προσφορα.

 

Tωρα το πως αρισμενοι φιλοι εδω που βλεπω για 20$ λιγοτερο στο UMI πηγαν να τραβηχτουν κ να μπλεξουν σε μια ατερμονη διαδικασια στοιχομυθιας και αλεπαλληλων email για να δικαιωθουν, ομολογω οτι μου κανει ιδιατερα εντυπωση.

Φυσικα ευχομαι να δικαιωθουν αυτοι και να ειμαι εγω λαθος στην τελικη.

 

........ και βεβαια το προβλημα αν ειναι απατη ειναι οχι στο να μην σου στειλει καθολου , γιατι το κολπο θα ειναι στημενο στο οτι θα σου στειλει σιγουρα πακετο ..... με το οτι βεβαια θα περιεχει αυτο μεσα ,,,,,, και εκει θα ειναι το μπλεξιμο κ ο μπελας που θα αρχισει να ξετυλιγεται.

 

*** Εξυπακουεται οτι σε αυτες τισ περιπτωσεις το καλο φαγητο τους και το κυριως δαγκωμα ειναι σε οσους πληρωσουν με καρτα και με money transfer και οχι τοσο απο το paypal (εκτος απο οσους το αμελησουν η δεν ενδιαφερθουν ιδιατερα και συντομα) γιατι εκει θα εχουν πολλες απωλειες σε refunds (γιατι ειναι σοβαρος παροχος και αν δει οτι ειναι μαζικα τα claims θα κανει ευκολα το refund χωρις ενδελεχη ελεγχο και πολλα πολλα περαιτερω).

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Ποτε εκανες την παραγγελια?

 

2014-11-25 Πιστεύω να το παραλάβω το παράγγειλα http://www.coolicool.com.

Εχω tracking number.

Edited by TASOS_KAR
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να περιμενουμε να περασει μηνας η κ να παραλαβουμε οτι εστειλαν για να κανουμε dispute?

 

γενικως πως κινουμαστε απο την στιγμη που υποτιθεται εχουν στειλει κατι με tracking number?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

κοιτα λογικα εισαι μεσα στην πρωτη παρτιδα....και εγω 17 την εκανα και δεν την εστειλαν ακομη...εγω θα σε συμβουλευα μιας και εισαι σε αυτουσ που εκαναν παραγγελια πριν τις 25 να περιμενεις αλλη μια βδομαδα ακομη..γιατι ετσι και αλλιως απο οπου και να παρεις αυτην την στιγμη γινεται ενα μπαχαλο επειδη τωρα ειναι απο τα πιο hot κινητα..

Φίλε το έχω βρει ήδη από άλλες δύο πολύ πιο αξιόπιστες πηγές με άμεση αποστολή εντός 24ώρου... Δεν μπορώ να περιμένω μια εβδομάδα(δευτέρα και πολύ) γιατί έχω ήδη πουλήσει το ζοπο μου και αν βγάλω τον καινούργιο χρόνο χωρίς κινητό θα πάω κίνα να γίνω δολοφόνος... :) :) :) Επίσης με το ντισπουτ το ρίχνω σαν μέτρο πίεσης για να κουνήσουν τον πισινό τους λίγο παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το έχω βρει ήδη από άλλες δύο πολύ πιο αξιόπιστες πηγές με άμεση αποστολή εντός 24ώρου.......

 

Πες μας και εμας να ξερουμε απο που

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι εδω καλα.

 

https://drive.google.com/folderview?id=0Bw7d4gcbqMySTHA1QjhYdWQ1MVk&usp=sharing

Ο Θεός και το Paypal ειναι μεγάλος και τα λεφτα σκέτο χαρτί...

Υγεία να έχουμε.

 

========[off topic]==============

Μην σκάτε για τα 150 ευρω που δωσατε, αν σας κλεψουν οι κινεζοι.

Σκεφτειτε τα εισοδηματα που ειχατε το 2009 και αυτα που εχετε τωρα.

Μετα, σκεφτειτε τους φορους που πληρωνατε το 2009 και αυτους που πληρωνετε τώρα.

Μετα σκεφτείτε τον ΕΝΦΙΑ (οσοι εχετε σπιτι, χωραφι...κλπ κλπ που δεν ειναι στις περιπτωσεις που απαλλασονται του ΕΝΦΙΑ) .

Τωρα μπορειτε να στεναχωρηθειτε.

========[off topic]==============

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

kingsoft και εγω εχω ενδιασμο για το σαιτ...εντω μεταξυ εδω και 2 μερες δεν δουλευει το paypal τους.και τους εστειλα μηνυμα και μου επαν οτι θα φτιαχτει και λογω της βλαβης αυτης εχασα και το blackfriday και μου ειπαν οτι θα βαλουν κουπονι χριστουγεννων 5 τοις εκατο κατω....η ακηθεια ειναι οτι και εγω εχω αμφιβολιες...μια λυση ειναι βεβαια αυτη με το βιντεο που λεει ο φιλος πιο πισω..
Link to comment
Share on other sites

.....εντω μεταξυ εδω και 2 μερες δεν δουλευει το paypal τους............

 

Υποπτο αυτο .

Λες να ειναι για να σπρωξουν τους κ@υλωμενους στα υπολοιπα :

Western Union/MoneyGram

Wire transfer (with extra bank commission)

Credit Cards

Μoneybookers

Webmoney

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...