Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πακεταρισα και το εστειλα πισω μετα απο αλληλογραφεια με τον ( απαραδεκτο ) πωλητη Michelle Trading Co (aliexpress 3000 κοματια flash sale) οταν μου ανεφερε refund. Τωρα που ειναι πια στο δρομο λεει θα σου στειλω ενα καινουργιο οταν το παραλαβω!!!! Του (της) ειπα οτι θελω τα λεφτα μου πισω και ανεφερα οτι πληρωσα και 16,40 ευρα για εξοδα αποστολης δε ξανακανω αλλλες υποχωρησεις και περιμενω. Πηρε κανεις τα λεφτα του πισω απο εκει?

 

φίλε μου και εγώ απο εκεί το πήρα σταμάτησαν να λειτουργούν τα touch buttons (λογικά θέλει αλλαγή digitizer). Το πακετάρισα και το έστειλα πίσω. Θα μου στείλει καινούργιο είπε, μιας και δεν δέχτηκα το τραγικό partial refund που μου πρόσφερε ($20). Με το που έρθει το πουλάω χωρίς καν να το ανοίξω.

Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε το βλεπω απλα να αλλαζει μπαταρια στο δικο μου κ να στο στειλει εσενα κ το ιδιο με το δικο σου σε εμενα :p

Πλακαα πλακα τουλαχιστον το δικο μου εκτος το θεμα της φουσκομενης μπαταριας, δεν εκανε τιποτα reboots και δουλευε "ρολοι" .... Τωρα αυτο που λεει οτι θα μου στειλει παιζει να εχει ολα τα κουσουρια μαζι...

Link to comment
Share on other sites

θα μου στείλει καινούργιο είπε, μιας και δεν δέχτηκα το τραγικό partial refund που μου πρόσφερε ($20). Με το που έρθει το πουλάω χωρίς καν να το ανοίξω.

 

καλά είναι δυνατόν? αντί να πάρεις τα λεφτά σου πίσω όλα full refund(εκτός τα μεταφορικά) από το paypal, συμβιβάστηκες με το να σου στείλει καινούργιο πίσω? θα έπερνες τα χρήματά σου με το που το έστελνες πίσω και έδινες στο paypal tracking number χωρίς καν να περιμένεις να φτάσει στην κίνα.... ειδικά αν σπατάλησες και το paypal case, (το οποίο πρέπει άμεσα να ανοίξεις και να κάνεις dispute και claim) ποιος σου λέει εσένα ότι θα σου στήλουν καινούργιο? απαξ και κλείσει το paypal case δεν ξανανοίγει .

ηθελέστα και παθέστα.... (εεεε βγαίνω από τα ρούχα μου με κάτι τέτοια). όχι μόνο εσύ, αλλά όλοι όσοι δεχτήκατε να στείλετε πίσω τα ελλατωματικά κινητά σας (και πληρώσατε με paypal) και να περιμένετε να σας έρθει καινούργιο πισω.... έχετε μόνο 45 μέρες να ανοίξετε case στο paypal..... τι να πω... good luck

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να του κάνει underclocking? Κατέβασα το nofrills cpu control για να το πάω στα 1.4 αλλά δεν το βλέπω να το αλλάζει στην ουσία. έχει κάποιος άλλη ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να του κάνει underclocking? Κατέβασα το nofrills cpu control για να το πάω στα 1.4 αλλά δεν το βλέπω να το αλλάζει στην ουσία. έχει κάποιος άλλη ιδέα?

φιλε μου ο kernel (πυρηνας) κανει μονος του την διαχειριση cpu και χρονισμου , τωρα αν θελεις να αλλαξεις το maximum clock frequency που ειναι 2,0Ghz θα πρεπει αυτο να το δωσεις στον πυρηνα, δηλαδη να θεσεις maximum clock 1.7Ghz, τοτε η cpu θα σταματαει στο 1.7......

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το δικο μου εχει θεμα μονο με τις τυχαιες επανεκκινησεις..!Τα gorrila glass εκει που ηταν ξεκολλημενα τα κολλησα και ησυχασα..! :whistle:

Η μπαταρια βγαζει μερα με καλη χρηση.Δεν ειχα θεμα με φουσκωματα μπαταριας και τετοια ενα μηνα τωρα που το χω. :ninja:

Ουτε τρελες υπερθερμανσεις εκτος απο κανα 2 φορες και παλι ηταν γυρω στους 40 βαθμους. :heat:

Κι απο εμφανιση;Διπλα στο Xiaomi Mi3 μου φαινεται κουφετο...!

Κριμα γιατι με το design αυτο, αν τα εκανε ολα σωστα η Umi θα τρελαινοταν στις πωλησεις, η μαλλον καλυτερα ακομα αν εχωνε και hardware ala Jiayu S3 και αλλα ,θα εκανε παταγο στην αγορα και δεν θα χε αντιπαλο για πλακα...! :shoot:

Απορω ωρες-ωρες με το τι μυαλα εχουν στη κεφαλα τους οι Κινεζοι της Umi... :ρ :dash:

Link to comment
Share on other sites

Δε μου δινει πισω τα λεφτα μου η... μη πω... (michelle trading co limited, aliexpress 3000 zero pre-sale) επιμενει να μου δωσει ενα κανουργιο ζερο που θα παρει απο την ουμι.

 

Δε θελω το κινητο θελω refund τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Δε μου δινει πισω τα λεφτα μου η... μη πω... (michelle trading co limited, aliexpress 3000 zero pre-sale) επιμενει να μου δωσει ενα κανουργιο ζερο που θα παρει απο την ουμι.

 

Δε θελω το κινητο θελω refund τι να κανω?

Να το δεχθεις και να ευχεσαι να ερθει σωστο...και μετα το πουλάς.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου δινει πισω τα λεφτα μου η... μη πω... (michelle trading co limited, aliexpress 3000 zero pre-sale) επιμενει να μου δωσει ενα κανουργιο ζερο που θα παρει απο την ουμι.

 

Δε θελω το κινητο θελω refund τι να κανω?

 

Κι εγώ θα το έπαιρνα, εξ άλλου τι άλλο να κάνεις? Να επιμεινεις μονο να είναι απο τις νεες παρτίδες της UMI μπας και τα έχουν συμμαζέψει. Πες τους ότι θα τσεκαρεις το S/N με την Umi...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βολεύτηκα μια χαρα με ενα ulefone be pro δεν εχω αναγκη το zero και την ανασφαλεια που μου προκαλει η ποιοτητα κατασκευης του (κατα τα αλλα μια χαρα κινητο το zero, καλυτερο απο το ulefone) Edited by idi
Link to comment
Share on other sites

γιατί να το δεχτεί ρε παιδιά αν αγοράστηκε με paypal? απλό case και απαιτηση refund και θα τα πάρετε τα λεφτά σας....... paypal case, μετά escalate claim για full refund και μόνο, και απλά το paypal θα σας ζητησει να το επιστρέψετε..... ρε μην την πατάτε έτσι διαβάστε λίγο το paypal ευνοεί τον αγοραστή σχεδόν πάντα...... και μην νομίζεται ότι θα είστε μονο εσείς που θα έχετε κάνει το συγκεκριμένο claim.....

με το σταυρό στο χέρι περιμένετε να πάρετε τα λεφτά σας πισω? δεν θέλει μπλα μπλα, το paypal γιαυτο το λογο ειναι. μην μασάτε ότι υπάρχει περίπτωση να χάσετε τα λεφτά σας..... είπαμε αν σας ζητησει μετά το claim το paypal να επιστρέψεται το κινητό, απλά βάζεται το tracking number της αποστολής (απαραίτητα συστημενο με ελτα και μονο το στέλνετε) και με το που το τσεκάρει το paypal περνετε τα λεφτά σας πισω και χωρις να φτάσει καν στην κινα το τηλέφωνο σας.....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

γιατί να το δεχτεί ρε παιδιά αν αγοράστηκε με paypal? απλό case και απαιτηση refund και θα τα πάρετε τα λεφτά σας....... paypal case, μετά escalate claim για full refund και μόνο, και απλά το paypal θα σας ζητησει να το επιστρέψετε..... ρε μην την πατάτε έτσι διαβάστε λίγο το paypal ευνοεί τον αγοραστή σχεδόν πάντα...... και μην νομίζεται ότι θα είστε μονο εσείς που θα έχετε κάνει το συγκεκριμένο claim.....

με το σταυρό στο χέρι περιμένετε να πάρετε τα λεφτά σας πισω? δεν θέλει μπλα μπλα, το paypal γιαυτο το λογο ειναι. μην μασάτε ότι υπάρχει περίπτωση να χάσετε τα λεφτά σας..... είπαμε αν σας ζητησει μετά το claim το paypal να επιστρέψεται το κινητό, απλά βάζεται το tracking number της αποστολής (απαραίτητα συστημενο με ελτα και μονο το στέλνετε) και με το που το τσεκάρει το paypal περνετε τα λεφτά σας πισω και χωρις να φτάσει καν στην κινα το τηλέφωνο σας.....

 

απο aliexpress το πηρε....δεν υποστηριζει paypal...

Link to comment
Share on other sites

απο aliexpress το πηρε....δεν υποστηριζει paypal...

 

ηθελέστα και παθέστα δηλαδή..... εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ από κίνα χωρίς το paypal...... βασικά γενικά απο εξωτερικο δεν θα αγόραζα ποτέ με κάρτα χρεωστική/πιστωτική..... άντε να βρεις άκρη μετά αν σου έρθει άλλο, η ελλατωματικό.......σε κάνουν ότι θέλουν...... ελπίζω πραγματικά να στείλουν άλλο τηλέφωνο, (όοοοοοταν φτάσει το δικό σας στην κίνα) να μην ισχυριστούν κάτι άλλο για ακύρωση εγγύησης, να μην στειλουν αλλο φτιαγμένο για καινούργιο (να μην έρθει με ανοιχτο κουτι πράγμα δύσκολο για κινέζικο) ......

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ηθελέστα και παθέστα δηλαδή..... εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ από κίνα χωρίς το paypal...... βασικά γενικά απο εξωτερικο δεν θα αγόραζα ποτέ με κάρτα χρεωστική/πιστωτική..... άντε να βρεις άκρη μετά αν σου έρθει άλλο, η ελλατωματικό.......σε κάνουν ότι θέλουν...... ελπίζω πραγματικά να στείλουν άλλο τηλέφωνο, (όοοοοοταν φτάσει το δικό σας στην κίνα) να μην ισχυριστούν κάτι άλλο για ακύρωση εγγύησης, να μην στειλουν αλλο φτιαγμένο για καινούργιο (να μην έρθει με ανοιχτο κουτι πράγμα δύσκολο για κινέζικο) ......

Το Ali είναι αξιόπιστο... Με την έννοια ότι δεν θα σου φάνε τα λεφτά. Ο πατέρας μου έχει πάρει και refund και κράτησε το (ελλατωματικο) προϊόν, με πρωτοβουλία του seller. Δεν είναι όλα τόσο ασχημα. Επίσης δεν είναι πάντα αποτελεσματικο το PayPal. Ψάξε εδώ στο φόρουμ να δεις τι παθανε πολλοί με το mionbuy.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

ηθελέστα και παθέστα δηλαδή..... εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ από κίνα χωρίς το paypal...... βασικά γενικά απο εξωτερικο δεν θα αγόραζα ποτέ με κάρτα χρεωστική/πιστωτική..... άντε να βρεις άκρη μετά αν σου έρθει άλλο, η ελλατωματικό.......σε κάνουν ότι θέλουν...... ελπίζω πραγματικά να στείλουν άλλο τηλέφωνο, (όοοοοοταν φτάσει το δικό σας στην κίνα) να μην ισχυριστούν κάτι άλλο για ακύρωση εγγύησης, να μην στειλουν αλλο φτιαγμένο για καινούργιο (να μην έρθει με ανοιχτο κουτι πράγμα δύσκολο για κινέζικο) ......

Υπερβολικα προκλητικος και προσβλητικος προς το μελος που εχει το προβλημα του και προς ολους μας που αγοραζουμε απο εξωτερικο με καρτες, και πως εκφερεις γνωμη και αποψη κυριε την στιγμη που λες οτι δεν εχεις καμια εμπειρια απο την ολη διαδικασια? Σε πληροφορω οτι το ali ειναι εξαιρετικα αξιοπιστο και βοηθαει στο να μην χασεις τα χρηματα σου, επισης η διαδικασια dispute ειναι μακραν καλυτερη προς τον αγοραστη σε σχεση με αυτην του paypal που δεν σε αφηνει να κανεις τιποτα παρα μονο να περιμενεις τι θα αποφασισει εκεινο, στο ali κυριε μου συμμετεχεις και συνομιλεις με τον πωλητη καθ ολη την διαρκεια του dispute, και μονο οταν δεν βρεθει λυση επεμβαινει το ali συνηθως προς οφελος του αγοραστη εαν φυσικα αυτο που διεκδικεις ευσταθει και μπορεις να το τεκμηριωσεις, και επειδη ετυχε να εργαστω για χρονια σε εταιρεια με υλικα τεχνολογιας σε πληροφορω οτι καλα κανουν και ανοιγουν τα κουτια για να επιβεβαιωσουν οτι δουλευει αυτο που μου στελνουν, μαθε ακομη οτι τα ελληνικα " μαγαζια" σε στελνουν στην αντιπροσωπεια να βγαλεις ακρη και ποτε δεν σου δινουν χρηματα πισω εκτος και αν πιεσεις-απειλησεις, αρα το ιδιο ειναι με τα κινεζικα, πιο ευκολα παιρνεις απαντηση απο σοβαρο κινεζικο μαγαζι παρα απο ελληνικη αντιπροσωπεια που δεν σηκωνουν ουτε τηλεφωνα, εμενα μ αρεσει η διαδικασια ευρεσης καλου κινητου σε σωστη τιμη, εσενα αν δεν σ αρεσει μπορεις να πληρωσεις 500+ ευρω για κλειστα κουτια, δικαιωμα σου, αλλα το να λες για φιλο μας εδω μεσα "ηθελεστα και παθεστα" ειναι πολυ ειρωνικο οπως και οτι μας βγαζεις ολους .........να μην πω τι, επειδη κανουμε αγορες απο το εξωτερικο με καρτες, 2015 εχουμε φιλε μου καλε, πλαστικο χρημα κυκλοφορει, εσυ ακομη κουβαλας βαμβακι με υδατογραφηματα επανω σου?

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Νταξυ δε τρεχει τιποτα φιλε μου δε τα παιρνω προσωπικα οσα διαβαζω σε φορα πια.

 

Το θεμα ειναι οτι ο πωλητης ειναι σιγουρα λαμογιο ,( το επιβεβαιωσε και η ιδια η umi με τροπο...) και αγορασα απο αυτον μονο λογο flash sale..

 

Επιμενω ...διακριτικα και οχι οπως θα εκανα με αξιοπιστο πωλητη κ ρωταω εδω μπας κ βρω κανα τρικ 'η να μαθω τι κανανε οι υπολοιποι, που σιγουρα υπαρχουν εδω αφου πουλησε 3000 κοματια αυτος ο απαταιωνας μεσα σε λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

Νταξυ δε τρεχει τιποτα φιλε μου δε τα παιρνω προσωπικα οσα διαβαζω σε φορα πια.

 

Το θεμα ειναι οτι ο πωλητης ειναι σιγουρα λαμογιο ,( το επιβεβαιωσε και η ιδια η umi με τροπο...) και αγορασα απο αυτον μονο λογο flash sale..

 

Επιμενω ...διακριτικα και οχι οπως θα εκανα με αξιοπιστο πωλητη κ ρωταω εδω μπας κ βρω κανα τρικ 'η να μαθω τι κανανε οι υπολοιποι, που σιγουρα υπαρχουν εδω αφου πουλησε 3000 κοματια αυτος ο απαταιωνας μεσα σε λιγες μερες

Δηλαδη φιλε μου το παρελαβε το κινητο σου και τωρα σου λεει οτι δεν δινει χρηματα πισω? Εχεις συζητηση μεσα στο ali που να φαινεται οτι συμφωνησατε αν το στειλεις πισω να σου επιστρεψει χρηματα? Αν ναι, προχωρα το με το ali να παρεμβει στην υποθεση. Απ την αλλη δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου, εγω παντως παντα βαζω το ali μπροστα να λυσει το θεμα αφου ομως εχω στοιχεια να παρουσιασω. Εχω καψει πωλητη λαμογιο οπως λες που ηθελε να τον πληρωσω εκτος πλατφορμας ali, εστειλα το e-mail του στο ali και τον πεταξαν εξω.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η tinydeal μου πρότεινε είτε να μου το φτιάξουν και να το στείλουν πίσω, είτε να μου δώσουν 159 ευρώ (-10%) λόγω των διαδικαστικών λένε... Δε θα κάτσω να ασχοληθώ άλλο... τους είπα οκ δώστε μου τα 159.... και πάμε γι'άλλα..... κρίμα γιατί αν δούλευε σωστα το umi zero θα το είχαμε κατευχαρηστηθεί... Κρίμα η θήκη η σιλικόνης που πήρα... :P
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε παιδιά αλλα εμενα μεχρι τωρα δουλεύει τζάμι:X Ηταν απο την νεότερη παρτίδα. Μεχρι και η ανωμαλη ενδειξη κατανάλωσης της μπαταρίας φαίνεται να εχει στρώσει (καλού κακoύ το φορτίζω απο το pc). Τι να πω... Αναρωτιέμαι πόσο θα κρατήσει η τύχη μου! Πολύ ψυχοφθόρο πράγμα:)
Link to comment
Share on other sites

fireblade1 δεν είχα σκοπό να προσβάλω κανέναν και ούτε θα καθήσω να σου αναλύσω την αποψη μου. λες να μην ξέρω από ali? ολόκληρος οδηγός στο myphone. άλλος μπορει να θέλει να έρχονται ανοιγμένα και ελεγμένα τα κινητά, με root και εγκατάσταση γλώσσας άλλος μπορεί να μην τους εμπιστεύεται. το δικό μου πχ, μου ήρθε ανοιχτό, και όταν άνοιξα το τζαμακι πίσω ήταν πειραγμένο μέσα λειπαν βίδες. συνεπώς μάλλον ήταν κάποιου άλλου αν δεν ηταν κατασκευαστικη αστοχία όπως μου είπαν

 

 

στο θέμα μας εγώ είχα πάρει ένα umi zero ελλατωματικό, κατάφερα ομως να παρω εντελως δωρεάν μια μπαταρία καινούργια από την ίδια την UMI (το battery kit που περιλαμβάνει και καπάκι) χωρίς να στείλω πίσω κανένα τηλέφωνο. απλες φωτογραφιες τους εστειλα. περιμένω βασικά να μου έρθει (μου δώσανε tracking number) και θα παραθέσω ολη τη συνομιλια μου με την UMI σε όποιο μέλος ενδιαφέρεται με πμ, όταν σιγουρευτώ ότι αυτό που μου έστειλε η UMI είναι όντως <<καλό>>.

 

σας αποχαιρετώ λοιπον

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αν αληθεύει ότι η umi έσωσε την κατάσταση με τις νέες παρτίδες, το κινητό ξαναγινεται vfm. Το θέμα είναι ποιον Κινέζο θα εμπιστευτουμε ότι θα μας δώσει από τα καινούρια...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εδω παιδια σας παραθετω το λινκ με τη δοκιμαστικη Miui V6 Rom για οποιον θελει να τη δοκιμασει.

http://pan.baidu.com/s/1i3L4fJ3

Link to comment
Share on other sites

Αν αληθεύει ότι η umi έσωσε την κατάσταση με τις νέες παρτίδες, το κινητό ξαναγινεται vfm. Το θέμα είναι ποιον Κινέζο θα εμπιστευτουμε ότι θα μας δώσει από τα καινούρια...

Με μια απλή αναζήτηση σε tinydeal, bangood, geekbuying, το τηλέφωνο κοστίζει απο 188 έως 207€. Ακόμα και κανένα πρόβλημα να μην έχει, για μένα δεν αποτελεί επουδενι vfm. Στα ίδια χρήματα πας σε πολύ ανώτερα σπεκς και προπαντώς σε 4g. Αλλωστε νομιζω οτι ένας λόγος που αγοράζουμε κινητά με μεγάλη οθόνη είναι το internet. Απλα ας αναρωτηθούμε αν διαθεταμε αυτά τα λεφτά, αν τα διναμε για ενα zero ή για 4g στις 5.5 ιντσες fhd, 32gb rom, καινουργιους σφαιρατους επεξεργαστές, gpu, κ.λπ. Θα πρεπει να αναθεωρηθεί η τιμή του σε ενα 25-30% για να θεωρηθεί vfm στις μέρες μας κατα τη γνωμη μου.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ηθελέστα και παθέστα δηλαδή..... εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ από κίνα χωρίς το paypal...... βασικά γενικά απο εξωτερικο δεν θα αγόραζα ποτέ με κάρτα χρεωστική/πιστωτική..... άντε να βρεις άκρη μετά αν σου έρθει άλλο, η ελλατωματικό.......σε κάνουν ότι θέλουν...... ελπίζω πραγματικά να στείλουν άλλο τηλέφωνο, (όοοοοοταν φτάσει το δικό σας στην κίνα) να μην ισχυριστούν κάτι άλλο για ακύρωση εγγύησης, να μην στειλουν αλλο φτιαγμένο για καινούργιο (να μην έρθει με ανοιχτο κουτι πράγμα δύσκολο για κινέζικο) ......

 

κάναμε την βλακεία και αγοράσαμε από alli....κανονικά έπρεπε να συνδέσουν και το paypal δεν μπορώ να τα καταλάβω...

το πάθημα έγινε μάθημα όμως

Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

κάναμε την βλακεία και αγοράσαμε από alli....κανονικά έπρεπε να συνδέσουν και το paypal δεν μπορώ να τα καταλάβω...

το πάθημα έγινε μάθημα όμως

ρε παιδια,

μου θυμιζετε το 1988 οταν εφερε η Hundai τα πρωτα αυτοκινητα στην Ελλαδα με standard αεροσακο οδηγου, εργοστασιακο ραδιοκασσετοφωνο , ζαντες αλουμινιου και αεροτομη και ΦΤΗΝΑ.

Τοτε λεγανε ολοι στις καφετεριες:

κινεζικο/Κορεατικο αμαξι θα παρεις;

ειναι πλαστικο, ενω το δικο μου (Citroen, Fiat, Renault) ειναι σιδερενιο.

θα σου χαλασει...κλπ κλπ...

Μετα 10 χρονια πολλοι ειχαν Κορεατικο αμαξι.

Μετα 30 χρονια εχει μπει στο εμποριο και "παιζει μπαλα" κανονικοτατα.

 

Το Aliexxpress, mionbuy, gearbest, DHGate, tinydeal,combuy, ebay, amazon κλπ κλπ δεν εχουν και καλο και κακο εμπορο και εμπορευμα.

Εμεις βιαζομαστε να αγορασουμε κατι με το που βγαινει και μας λεει ο πωλητης:

ειναι ευκαιρια, τρεχα να προλαβεις να το παρεις πρωτος

και συνηθως: Οποιος βιαζεται, σκονταφτει....

Ασε που νομιζουμε οτι πετυχαμε την ganga επειδη στην Ελλαδα εχει 400 ευρω και στην Κινα 250....

 

ΔΕΝ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ.

ολα ειναι μεσα στο παιχνιδι.

κερδιζεις καπου, χανεις καπου αλλου.

εμπορειο λεγεται.

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...