Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη πότε στο έστειλαν αυτό το mail?

Στο 1 που γράφεις...

Ποιο δέμα μπορούν να σου στείλουν "αύριο"?

Παιδία δεν έχουν στοκ στο e-fox από 15/1/2015 λένε ότι θα έχουν

η παραγγελία μου ήταν από της 24/11

 

αυτό μου έστειλαν σαν απάντηση

Dear Sir,

I am so sorry for informing you that the Umi Zero with shipping from China you ordered hasn't been shipped out yet because the company umi is unable to offer us the umi zero in time. And this is the info in umi official facebook: https://www.facebook.com/u...type=1&theater

 

and we also feel so sorry about this and these are the solutions for this embarrassed situation:

1. ship parcel out tomorrow

2. exchange the Kingzone n3, kolina 100+, elephone p2000, inew v3 plus with shipping from Gremany with no VAT&duty

3. cancel the order.

 

I appologize once again with all my sincerity for the shipping delay and the trouble we bring to you, sorry.

 

Leslie

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λινκ του φεισμπουκ σε έστελνε σε ένα ποστ της umi που αναφερόταν ότι για την καλύτερη εξυπηρέτηση ελέγχονται τα κινητά ένα ένα και γι αυτό υπάρχει καθυστερήσει στης παραγγελίες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά η απάντηση νούμερο 1) αναφέρεται στο 2)

παιδία δεν θέλω να σας μπερδέψω … αυτό μου απάντησαν … περίμενα 30 μέρες αν είχαν στοκ όπως έλεγαν θα το είχαν στήλη το τηλέφωνο …

 

δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου και να τρέξετε να ακυρώσετε την παραγγελία σας , ψάξτε το και εσείς ρωτήστε τους και πράξτε ανάλογα …

 

εγώ θα παρακολουθώ το θέμα του umi από εδώ και μετά της γιορτές που θα είναι ποιο ξεκάθαρα τα πράγματα θα δω …

 

καλές γιορτές σε όλους σας

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να γίνω συνήγορος κανενός δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες..Η απάντηση του 1 δεν αναφέρεται κατ ανάγκη στο 2...Και εξηγούμαι..

Είναι γνωστό ότι υπήρχε θέμα διαθεσιμότητας λόγω θεμάτων της UMI.

Είναι επίσης γνωστό ότι από τις 23-12 αυτά λύθηκαν μερικώς με 6000 κομμάτια που έστειλε η UMI

https://www.facebook.com/umicommunity?fref=ts

Είναι επίσης σαφές ότι αν το παραγγείλεις τώρα, θα σου έρθει σε 20-25 μέρες οπότε σου λένε επειδή έχεις ήδη περιμένει κάμποσες

μέρες μήπως θέλεις να παραγγείλεις μία συσκευή που είναι διαθέσιμη στη Γερμανική αποθήκη και θα την έχεις λογικά πιο γρήγορα..

Τελείως φιλικά όλα αυτά....

Λογικά η απάντηση νούμερο 1) αναφέρεται στο 2)

παιδία δεν θέλω να σας μπερδέψω … αυτό μου απάντησαν … περίμενα 30 μέρες αν είχαν στοκ όπως έλεγαν θα το είχαν στήλη το τηλέφωνο …

 

δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου και να τρέξετε να ακυρώσετε την παραγγελία σας , ψάξτε το και εσείς ρωτήστε τους και πράξτε ανάλογα …

 

εγώ θα παρακολουθώ το θέμα του umi από εδώ και μετά της γιορτές που θα είναι ποιο ξεκάθαρα τα πράγματα θα δω …

 

καλές γιορτές σε όλους σας

Link to comment
Share on other sites

spirospatra : Γιααυτο είπα ότι δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου , , επίσης ώμος διάβασα ότι λόγο γιορτών θα ξεκινήσουν να στέλνουν από της 15/1/2015 οπότε δεν με έπαιρνε η χρονική κάλυψη του paypal , και όπως προανέφερα ρωτήστε τους και πράξτε ανάλογα .

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Thanx φίλος! Οπότε θεωρητικά αν το έχουν όντως στείλει, θα πάει πρώτα Σιγκαπούρη, από εκεί Σουηδία και μετά θα έρθει εδώ και όλα αυτά μέσα σε περίπου 14 μέρες...:blink:

 

Θα σας ενημερώσω για το Sweden Post όταν και αν παραλάβω.

 

Πρέπει νά τό έχουν στείλει γιατί συνέπεσαν φωτογραφίες AntElife στό χώρο τους μέ κούτες Zero μία μέρα μετά τήν ανακοίνωση* τής UMI στό φού μπού 23/11 ότι έχουν νέο στόκ. Δέν μπορώ νά εκτιμήσω γιά περίοδο γιορτών αλλά στίς άλλες περιπτώσεις πού βρήκαμε, ή Sweden Post (Posten) έδεινε τράκιν ίνφο στό 7ήμερο, γενικά μόνο από τήν ώρα πού έφτανε κάτι επί Σκανδιναβικού εδάφους. Ουσιαστικά ή Posten φαίνεται νά είναι ό Ευρωπαϊκός διαχειριστής τής Singapore. Τήν χειρίζονται τά ΕΛΤΑ είδα στόν κατάλογο συνεργατών.;)

1472849_843174262412328_4561068111837835305_n.jpg?oh=556b3a448bb2bde41ba9528a730b6746&oe=54FD213A&__gda__=1429447795_bda2ee2114f1324488654407cb570a51

*Dear Friends,

I have a greatest news for you today. Today we finished sending UMI Zero to all our vendors and we even have 3000 devices left! Furthermore there 6000 UMI Zero on the way from manufacture. We apologizing for the delay and thank you for your patience. Our team wish you a Merry Christmas and Happy New Year.

P.S. People who still waiting for their orders to be shipped, please, contact your vendor. They can't say that they don't have UMI Zero anymore.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εμένα 24/11 μού είπαν στείλαμε, άρα κολλάει. Επίσης κολλάνε τά 3000 τεμάχια πού βγήκαν καπάκι στό Ali. Πρέπει νά είναι ή ίδια ή UMI ό πωλητής ή κάποιος άμεσος συνεργάτης της.

Edited by Instek
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το paypal.Για το άλλο πιστεύω ότι στέλνουν καθημερινά...

spirospatra : Γιααυτο είπα ότι δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου , , επίσης ώμος διάβασα ότι λόγο γιορτών θα ξεκινήσουν να στέλνουν από της 15/1/2015 οπότε δεν με έπαιρνε η χρονική κάλυψη του paypal , και όπως προανέφερα ρωτήστε τους και πράξτε ανάλογα .

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Aπο Το2c το εχει παραγγειλει κανεις? Νομιζω οτι καποιος το ανεφερε οτι εδωσε παραγγελια......και αν ναι πηρε tracking number?

Εριξα μια παραγγελια χθες βραδυ (πνευμα Χριστουγεννων γαρ:)) να δουμε αν και ποτε θα το στειλουν...

Παντως οτι λογο γιορτων και βλακειες οτι δεν δουλευουν δεν ισχυει γιατι επισης χθες βραδυ πηρα εναν κλωνο i phone απο το καθολα αναξιοπιστο Fastcardtech και σημερα πηρα tracking number:cool:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Aπο Το2c το εχει παραγγειλει κανεις? Νομιζω οτι καποιος το ανεφερε οτι εδωσε παραγγελια......και αν ναι πηρε tracking number?

Εριξα μια παραγγελια χθες βραδυ (πνευμα Χριστουγεννων γαρ:)) να δουμε αν και ποτε θα το στειλουν...

Παντως οτι λογο γιορτων και βλακειες οτι δεν δουλευουν δεν ισχυει γιατι επισης χθες βραδυ πηρα εναν κλωνο i phone απο το καθολα αναξιοπιστο Fastcardtech και σημερα πηρα tracking number:cool:

 

Ακομη οχι γιατι μου απαντησαν οτι ειναι αργια Χριστουγεννων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σάν windnoise ακούγεται. Μπορεί ή ζέστη νά ξεκόλλησε τό διάφραγμα τού μικροφώνου. Pre-production unit είναι; Γράψε άμεσα στήν UMI.

 

Θα κανω επαναφορα εργ. ρυθμισεων και θα περασω την v3.02 απο needrom, Εστειλα στην umi μηνυμα και περιμενω.

το θεμα ειναι οτι δε το κανει συνεχεια αλλα οποτε του καπνισει, επισης ζεσταινετε πολυ οταν παιζεις ενα παιχνιδι, ή οταν σερφαρεις και γινει καποια κλιση. Οταν φορτιζει επισης αν εχεις ανοιχτη εφαρμογη καιει το πανω μερος που μπαινει το καλωδιο φορτισης, πρεπει να το κλεισω και να το αφησω ακινητο για να κρυωσει.

Στην τελικη αν δεν στρωσει θα το κανω σπαραλια και θα βγαλω βιντεο να δουμε τι εχει μεσα :lol::lol:, σιγα μην σκασω για το μαραφετι ....

 

Α και κατι αλλο, τραβαει στιγμιοτυπα χωρις να το θελω, αμα ακουμπισει .... καπως , δεν ξερω πως, τραβαει στιγμιοτυπα...:mad:

Edited by jonb
Link to comment
Share on other sites

Ακομη οχι γιατι μου απαντησαν οτι ειναι αργια Χριστουγεννων

 

Ρε παιδια εχουν αργια στην Κινα λογω Χριστουγεννων? Αφου ειναι αθεοι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια εχουν αργια στην Κινα λογω Χριστουγεννων? Αφου ειναι αθεοι?

 

Ποιοι είναι άθεοι; Ότι να'ναι διαβάζω μέρες που είναι! :wacko:

 

Τέλος πάντων, ας θυμίσω ότι έχουμε ξεχωριστά θέματα όπου συζητάμε περί αγορών και αποστολών από Κίνα. Παρακαλώ στο παρόν θέμα να περιοριστούμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο. Τα εκτός θέματος φυσικά θα διαγράφονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω επαναφορα εργ. ρυθμισεων και θα περασω την v3.02 απο needrom, Εστειλα στην umi μηνυμα και περιμενω.

το θεμα ειναι οτι δε το κανει συνεχεια αλλα οποτε του καπνισει, επισης ζεσταινετε πολυ οταν παιζεις ενα παιχνιδι, ή οταν σερφαρεις και γινει καποια κλιση. Οταν φορτιζει επισης αν εχεις ανοιχτη εφαρμογη καιει το πανω μερος που μπαινει το καλωδιο φορτισης, πρεπει να το κλεισω και να το αφησω ακινητο για να κρυωσει.

Στην τελικη αν δεν στρωσει θα το κανω σπαραλια και θα βγαλω βιντεο να δουμε τι εχει μεσα :lol::lol:, σιγα μην σκασω για το μαραφετι ....

 

Α και κατι αλλο, τραβαει στιγμιοτυπα χωρις να το θελω, αμα ακουμπισει .... καπως , δεν ξερω πως, τραβαει στιγμιοτυπα...:mad:

 

Περίεργα πράγματα. Νά δούμε άν θά εμφανιστούν τέτοια θέματα καί στά άλλα παιδιά πού έχουν παραλάβει. Εσένα είναι κανονικής σειράς παραγωγής ή ανήκει στά πρωτότυπα πού κυκλοφόρησαν ώς παρουσίασης, ή ώς βραβεία διαγωνισμών προώθησης κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι είναι άθεοι; Ότι να'ναι διαβάζω μέρες που είναι! :wacko:

 

Τέλος πάντων, ας θυμίσω ότι έχουμε ξεχωριστά θέματα όπου συζητάμε περί αγορών και αποστολών από Κίνα. Παρακαλώ στο παρόν θέμα να περιοριστούμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο. Τα εκτός θέματος φυσικά θα διαγράφονται.

 

Συγνωμη για το offtopic, αλλα πως γινεται να εχουν αργια τα Χριστουγεννα οταν ΔΕΝ εχουν επισημη θρησκεια σαν χωρα? Αυτο μου κινει υποψιες σχετικα με την διαθεσιμοτητα του κινητου, τι με νοιαζει εμενα τι πιστεουν, το θεμα ειναι να μην μας δουλευουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τελικά έφαγα άκυρο από το e-fox μου απάντησαν πριν λίγο , αναφέρθηκαν στο ότι η umi δεν τους έχει δόση στοκ για τον λόγο αυτό : https://www.facebook.com/u...type=1&theater , Και επίσης ότι το πλοίο φεύγει αύριο αν κατάλαβα καλά , Ακύρωσα την παραγγελία και όταν περάσουν η γιορτές , θα έχει κυκλοφορήσει κάτι καλύτερο από umi οποτε….

 

Κουράγιο σε αυτούς που περιμένουν ακόμα από το συγκεκριμένο κατάστημα

 

Kαλά, άμα φύγει με πλοίο ξέρεις πόσες ημέρες θα κάνει να έρθει από Κίνα; Βάλε καμιά 60αριά και είσαι μέσα! Προφανώς σου έγραψαν ότι η αποστολή θα φύγει αύριο (it is going to be shipped tomorrow). Άλλο το ένα και άλλο το άλλο... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδία το e-fox μόλις παρέλαβε 1000 κομμάτια , μου έστειλαν μαιλ πριν 1 ώρα , χθες το πρωί ζήτησα ρεφαουντ από το πευπαλ μπορώ να το ακυρώσω το ρεφαουντ ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδία το e-fox μόλις παρέλαβε 1000 κομμάτια , μου έστειλαν μαιλ πριν 1 ώρα , χθες το πρωί ζήτησα ρεφαουντ από το πευπαλ μπορώ να το ακυρώσω το ρεφαουντ ?

 

Τελικά όλα καλά είπαν ότι θα μου το στείλουν σήμερα , άντε να δούμε…

 

καιρός να πέσω για ύπνο :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τηλέφωνο το έχω 12 μέρες δουλεύει κανονικά ουτε πρόβλημα με ηχείο είχα ένα κώλυμα στην κάμερα τίποτα το σοβαρό το τηλέφωνο είναι φοβερό. Edited by TASOS_KAR
Link to comment
Share on other sites

[off topik]

 

Συγνωμη για το offtopic, αλλα πως γινεται να εχουν αργια τα Χριστουγεννα οταν ΔΕΝ εχουν επισημη θρησκεια σαν χωρα? Αυτο μου κινει υποψιες σχετικα με την διαθεσιμοτητα του κινητου, τι με νοιαζει εμενα τι πιστεουν, το θεμα ειναι να μην μας δουλευουν...

 

http://www.timeanddate.com/holidays/china/

 

[/off topik]

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχτες εκανα dispute στο paypal και μου εστειλαν τα παρακατω μηνυματα θελω την βοηθεια σας

τι πρεπει να κανω

απο paypal

Hello YOANNIS

AUKEY INTERNATIONAL LIMITED has posted a message in the Resolution Center regarding this dispute.

Log in to your PayPal account and visit the Resolution Center to review the seller's message and post a response.

If you would like to escalate this dispute to a PayPal claim, you must do so before 1/14/2015 or it will automatically close. A closed dispute cannot be reopened or escalated to a claim.

To learn more about PayPal's dispute resolution process, log in to your account and click the Tutorials link on the Resolution Center tab.

 

Και απο efox

 

Dear Sir or madam,

I am the germany Service of Efox _ Shop .

I am very sorry , that I answer your Email with Germany not English.

In this case, i extend my sincere apologies to you.

Please forgive me . please please please. iam very very very sorry ,sorry.

Due to the Christmas , the Colleague in our germany warehause will not work.

and this phone is still in booking for advance.

According to your order time, We will send it am 15,01,2015 to you. is it ok?

Please waite for a moment.

and because of my falt, i will in Next month dismissed.

but I hope you can forgive me, and hope you have a good time.

Best Wishes for you

Efox_ Shop Team

Xj

 

και απο efox μεσω paypal

Hello

yes, we could send the items 20/01/2015, if you couldn't wait for it, we could send the phone from China or refund you

would you please close the dispute first?

have a nice day

Hellen

 

ποια η καλυτερη λυση που πρεπει να ακολουθησω για να μην χασω τα λεφτα μου ??????

το κινητο το θελω

Link to comment
Share on other sites

Μην κλείσεις το dispute για κανένα λόγο. Πάρε τα λεφτά σου πίσω και όταν το έχουν διαθέσιμο το αγοράζεις ξανά.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πες τους να σου γυρίσουν τα χρήματα και το παραγγελνεις εκ νέου. Αφού έχεις ανοίξει dispute σε 10 μέρες είτε θα πρέπει να το κλείσεις είτε να κάνεις escalate. Δε νομίζω να προλάβει να έρθει από Κίνα σε 10 μέρες με απλό ταχυδρομείο.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλε το Vickmall σημερα το κινητο..

http://www.vickmall.com/umi-zero-smartphone-mtk6592t-octa-core-2-0ghz-android-4-4-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-fhd-super-amoled-ogs-corning-gorilla-glass-3-screen.html

Θεωρω οτι ειναι πολυ αξιοπιστο μαγαζι για να ψωνισει κανεις...

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλε το Vickmall σημερα το κινητο..

http://www.vickmall.com/umi-zero-smartphone-mtk6592t-octa-core-2-0ghz-android-4-4-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-fhd-super-amoled-ogs-corning-gorilla-glass-3-screen.html

Θεωρω οτι ειναι πολυ αξιοπιστο μαγαζι για να ψωνισει κανεις...

 

Ναι αλλα +15$ απο τον επισημο - προτεινόμενο απο το εργοστασιο reseller που εχει και δωρο την θηκη ! ! !

 

Επσιης οποιος δεν πηρε ακομα καλο ειναι να περιμενει πλεον reviews tests και να δουμε που θα σταθεροποιηθει πλεον η τιμη

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...