Jump to content

Κλοπή ή απώλεια κινητού: Εμπειρίες, συμβουλές, αντιμετώπιση


 Κοινοποίηση

Σας έχουν κλεψει ποτε το κινητο;  

552 members have voted

  1. 1. Σας έχουν κλεψει ποτε το κινητο;



Recommended Posts

ακομη δεν εχω χασει ή μου εχουν κλεψει κινητο!

αλλα περιμενω την ωρα και τι στιγμη που ενας ή δυο ή τρεις ή παραπανω θα μου πουν: "φιλαρακι δωσε το κινητο σου αλλιιως..."

ε ρε, χαμος εχει να γινει :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακομη δεν εχω χασει ή μου εχουν κλεψει κινητο!

αλλα περιμενω την ωρα και τι στιγμη που ενας ή δυο ή τρεις ή παραπανω θα μου πουν: "φιλαρακι δωσε το κινητο σου αλλιιως..."

ε ρε, χαμος εχει να γινει :ninja:

 

Προσεχε τι ευχεσαι, γιατι μπορει να βγει αληθινο... Αμα ερθουν δυο ή τρεις με τιποτα μαχαιρια και πιστολια (τα παντα βρισκεις στο Ελλαδισταν πλεον), ή αμα σου καρφωσουν κανενα απο αυτα τα πτυσσομενα μαχαιρια στην πλατη (μια φορα μου το εκανε ενας απο το σχολειο για πλακα και πηγε η ψυχη μου στην κουλουρη, μονο απο το παραθυρο δεν τον κρεμασα μετα), θα τους το δωσεις και θα τους αγορασεις και καρτα ανανεωσης κιολας για να γλιτωσεις εσυ ο ιδιος. Πιστεψε με, ουτε χαμος θα γινει ουτε τιποτα.

 

Ασε, ειναι απο τις χαλια καταστασεις, γι αυτο και γω παντα παω σε ασφαλη μερη. Δεν ειμαι για τετοια.

 

Τωρα αμα προσπαθησει κανενας μπαμπουϊνος να στο παρει απο το τραπεζι ή ειναι τιποτα ψευτομαγκες, εκει οντως θα εχει καποια φαση. Αλλα αυτες ειναι οι εξαιρεσεις στον κανονα...

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 5-7-10

ΒΡΕΘΗΚΕ IPHONE ΑΦΗΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ ΛΙΜΑΝΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ MAZI ME ENA ΑΛΛΟ ΑΠΛΟ ΝΟΚΙΑ KAI ΔΩΘΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΤΟΥ ΛΙΜΑΝΙΟΥ ΣΤΗΝ ΠΥΛΗ,ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΒΑΤΖΩΣΕ Ο ΙΔΙΟΣ, ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΗΡΕ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ, ΕΛΠΙΖΩ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΚΤΗΤΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ HAPPY :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

Θα ήθελα να μάθω σε ποιο σημείο του forum θα μπορούσα να βάλω αγγελία πώλησης του Omnia II ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Η δυνατότητα του Buy & Sell είναι διαθέσιμη μόνο σε μόνιμα και ενεργά μέλη.

Περισσότερα εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

12 Σεπτεμβρίου 2004 , ώρα 8 το πρωί έφυγα να πληρώσω την ΔΕΗ , οπότε η τσάντα μου εκτός το κινητό μου , είχε μέσα τα λεφτά & τα τσιγάρα μου .Και εκεί που περπατούσα αμέριμνη επάνω στο πεζοδρόμιο δίπλα απο ένα βενζινάδικο , περνάει ένας με μια μηχανή μεγάλου κυβισμού & με ρίχνει κάτω μου παίρνει την τσάντα και φεύγει , ευτυχώς να είναι καλά τα παιδιά στο βενζινάδικο που με μαζέψανε , διότι εγώ μόνη μου να σηκωνόμουν δεν μπορούσα διότι με είχε χτυπήσει ριχνόντας με κάτω στο κεφάλι & στο αριστερό μέρος του σώματος μου, αφού δεν θυμόμουν το τηλέφωνο του σπιτιού μου & ευτυχώς πήρα την εταιρία που δουλεύω & απο εκεί ήρθαν και με πήγαν στο Τζάνειο & με περιέλθαψαν .

Η συμβουλή που δίνω είναι ότι ποτέ το κινητό μέσα στην τσάντα , ούτε καν στην κωλότσεπη , μόνο στην τσέπη μπροστά ή σε τσάντα που μπαίνει πλάγια .Και βέβαια στην καφετέρεια και όπου αλλού το κινητό όχι στο τραπεζάκι διότι το παίρνουν σε χρόνο dt .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
βγαινω απο το προπο που επαιζα στοιχημα και διπλα ηταν το διαμερισμα μου.με το που βγαινω με ακολουθαν 2 ρωσσοι.δεν πηρα χαμπαρι ωσπου διπλα απο την πορτα της πολυκατοικιας μου λενε να τους δωσω το κινητο,αρνουμαι,και μου βγαζουν μαχαιρι..το εδωσα φυσικα και εφυγαν..τραυματικη εμπειρια..ειναι οι κανονες του βαρδαρη απ οτι φαινεται!
Δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι,υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ειχα παρει το omnia gt i8000 στις 31/12/2009 και μου το εκλεψαν στις 1/1/2010....η καλη χρονια απο την πρωτοχρονια φαινεται....:mad::mad::mad::mad:ΠΙΚΡΑ!!!!!!!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρόλα αυτά θα στείλω το IMEI του κινητού μόλις γυρίσω στο σπίτι μου

 

Αν δεν κανω λαθος ειναι ενας κωδικος η ενας αριθμος που βρισκεις σε κατι σαν "κρυφο" μενου στο κινητο σου ετσι?

(διορθωστε με αν κανω λαθος)

σε τι θα χρησιμευσει να το στειλεις, (εννοεις στην υπηρεσια του δικτυου σου αν καταλαβα καλα)?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ειναι ενας κωδικος η ενας αριθμος που βρισκεις σε κατι σαν "κρυφο" μενου στο κινητο σου ετσι?

...

 

Είναι γραμμένο κάτω από τη μπαταρία και εμφανίζεται και στην οθόνη αν πληκτρολογήσεις *#06#

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ειναι ενας κωδικος η ενας αριθμος που βρισκεις σε κατι σαν "κρυφο" μενου στο κινητο σου ετσι?

(διορθωστε με αν κανω λαθος)

σε τι θα χρησιμευσει να το στειλεις, (εννοεις στην υπηρεσια του δικτυου σου αν καταλαβα καλα)?

 

Ο κωδικός ΙΜΕΙ για το κινητό είναι ό,τι ο αριθμός πλαισίου για τα αυτοκίνητα και εκτός από την ίδια τη συσκευή, αναφέρεται πάνω στη συσκευασία καθώς και στην απόδειξη αγοράς/τιμολόγιο. Θεωρητικά (και το τονίζω πολύ το θεωρητικά) μπορείς με τον κωδικό ΙΜΕΙ να κλειδώσεις/μπλοκάρεις το κινητό σου και να μη μπορεί να το χρησιμοποιεί αυτός που το βούτηξε. Παλιότερα είχε γίνει προσπάθεια να το εφαρμόζουν όλοι αυτό με σκοπό να καταστούν άχρηστα τα κλεμμένα και να σταματήσουν να τα αρπάζουν. Πρακτικά δε μπόρεσε να εφαρμοστεί αφού οι εταιρίες κινητής προέβαλαν διάφορες δικαιολογίες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά δεν έγινε προσπάθεια ποτε.

Μόνο στην Αγγλία.

 

Αν αλλάξει το ΙΜΕΙ της συσκευής όμως τότε και πάλι δεν έγινε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχασα το κινητό πριν λιγο καιρό σε μια ανυποπτη στιγμη.Στο κινητό είχα κλειδώσει την καρτα sim. Αμα το πήρε κάποιος θα μπορέσει να το ξεκλειδώσει ή θα του είναι άχρηστο.
Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλειδώνει, ειδικά αν η συσκευή είναι κάποια που αξίζει να ασχοληθεί ο "νέος κάτοχος" της.

Το κλείδωμα της κάρτας υπάρχει απλά για να τον καθυστερήσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

δεν μου έχουν κλέψει ποτέ κινητό.

 

Τι προστασία όμως μπορώ να έχω;

 

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για se g705 που να εντοπίζει το κινητό σε περίπτωση κλοπής;

ή δωρεάν ή επί πληρωμή;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για se g705 που να εντοπίζει το κινητό σε περίπτωση κλοπής;

ή δωρεάν ή επί πληρωμή;

Το πρωτο που πρέπει να κανεις ειναι να βαλεις "κωδικο συσκευης". Κι αυτο γιατι ο "κωδικος PIN" προστατευει μονο την καρτα SIM, οποτε το μονο που εχει να κανει ο νεος κατοχος ειναι να την πεταξει και να βαλει μια δικια του SIM.

Κωδικο συσκευης μπορεις να βαλεις απο το μενου ρυθμισεις --> ασφαλεια του κινητου.

 

Το προβλημα ειναι οτι, αν το κανεις αυτο, μετα θα πρέπει να πληκτρολογεις δυο password κατα την εκκινηση του τηλεφωνου (κωδικος PIN + κωδικος συσκευης).

 

Αμα ομως η καρτα SIM σου αντιστοιχει σε νουμερο με καρτα, τοτε δεν υπαρχει κανενας λογος να εχεις κλειδωμενη την SIM, για να σωσεις τα 5-10 ευρω που μπορει να εχει μεσα. Οποτε μια καλη ιδεα θα ηταν να απενεργοποιησεις το "αιτημα κωδικου PIN", ωστε να μην στο ζηταει κατα την εκκινηση. Αυτο γινεται απο το μενου ρυθμισεις --> ασφαλεια του κινητου. Ετσι, δεν θα χρειαζεται να πληκτρολογεις δυο password κατα την εκκινηση, θα πληκτρολογεις μονο ενα (τον κωδικο συσκευης) και θα εχεις προστατευμενη την συσκευη σου και οχι την (μικρης αξιας) SIM.

 

Τωρα αμα το νουμερο σου ειναι με συνδεση (οπου ο νεος κατοχος μπορει να αρχισει να σε χρεωνει τα αντερα του μεχρι το επομενο πρωϊ που θα πας να κανεις αποσυνδεση), τοτε αναγκαστικα θα εχεις δυο passwords. Ενα για την SIM (τον κωδικο PIN) και ενα για τη συσκευη (τον κωδικο συσκευης) ωστε να τα εχεις προστατευεμενα και τα δυο. Δηλαδη θα πληκτρολογεις δυο password κατα την εκκινηση, δεν γινεται αλλιως.

 

Φυσικα υπαρχουν μεθοδοι να παρακαμφθει ο κωδικος συσκευης, αλλα ειδικα στα συχρονα τηλεφωνα θελει γνωσεις και γενικα θα τον δυσκολεψεις τον τυπο.

 

 

Οσον αφορα τον εντοπισμο συσκευης, αυτο γινεται μονο σε smartphone. Απ οτι βλεπω, το τηλεφωνο σου ειναι java phone, και μεχρι στιγμης δεν υπαρχουν εφαρμογες εντοπισμου σε java (τουλαχιστον οχι που να λειτουργουν στο backround χωρις να το παρει ειδηση ο αλλος και να τις κανει διαγραφη).

Οποτε εκτος και αν κανω λαθος και το τηλεφωνο σου ειναι smartphone, τοτε η απαντηση στην ερωτηση "υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για se g705 που να εντοπίζει το κινητό σε περίπτωση κλοπής;" ειναι οχι.

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά. Η προστασία SIM είναι για να μην χρησιμοποιούν την κάρτα σου και η προστασία τηλεφώνου για να μη χρησιμοποιούν γενικά τη συσκευή. Ο πρώτος κωδικός σού ζητείται κάθε φορά που ανοίγεις το τηλέφωνο ενώ ο δεύτερος μόνο όταν πας να αλλάξεις SIM και ίσως αν πας να αλλάξεις κάποιες σημαντικές ρυθμίσεις.

Όντως η πρώτη ασφάλεια (sim) δεν προσφέρει τίποτα γιατί είναι πολύ πιθανό να βρουν το τηλέφωνό σου ενεργοποιημένο και άρα να κάνουν όσες κλήσεις θέλουν, ενώ αν αλλάξουν την κάρτα μπορούν να το χρησιμοποιούν επ' αόριστο. Και η δεύτερη προστασία όμως δεν κάνει και πολλά αφού αρκεί να πάει τη συσκευή σε κάποιο κατάστημα και να κλαφτεί "Αχ έχασα το PUK μου" και με συνοπτικές διαδικασίες θα το ξεκλειδώσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχει και για τα htc και για τα apple και ίσως και για αλλα.

Το σημαντικότερο πλεονέκτημα είναι πως μπορείς να σβήσεις το τηλέφωνο από τα ευαίσθητα προσωπικά σου δεδομένα. Γιατί για το θέμα του εντοπισμού κατα την άποψη μου είναι λίγο δωρον άδωρον. Και να βλέπεις που είναι το κινητό πολύ λίγα πράγματα θα μπορείς να κανεις

"I'm all in favor of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters." (Frank Lloyd Wright)
Link to comment
Share on other sites

Η προστασία SIM (κωδικος PIN) είναι για να μην χρησιμοποιούν την κάρτα σου

Σωστα

και η προστασία τηλεφώνου (κωδικος συσκευης) για να μη χρησιμοποιούν γενικά τη συσκευή.

Σωστα

Ο πρώτος κωδικός (δηλαδη ο PIN) σού ζητείται κάθε φορά που ανοίγεις το τηλέφωνο

Σωστα, αλλα αυτο αλλαζει απο τις ρυθμισεις ασφαλειας, αμα θες. Εγω προσωπικα εχω απενεργοποιησει το "αιτημα κωδικου PIN" και, μιας και δεν εχω βαλει ουτε κωδικο συσκευης, το κινητο ανοιγει κατευθειαν με το που πατας το κουμπι, σαν να ειναι pc! (να ποσταρω και βιντεο αμα θες). Φυσικα μενω στα Ιωαννινα οπου εχουμε μηδενικη εγκληματικοτητα.

ενώ ο δεύτερος (δηλαδη ο κωδικος συσκευης) μόνο όταν πας να αλλάξεις SIM και ίσως αν πας να αλλάξεις κάποιες σημαντικές ρυθμίσεις.

Αυτη ειναι η εργοστασιακη ρυθμιση (δηλαδη να ζηταει κωδικο συσκευης μονο οταν πας να αλλαξεις καποια ρυθμιση).

Αλλα, αμα θες, παλι απο τις ρυθμισεις ασφαλειας, μπορεις να το ρυθμισεις να ζηταει τον κωδικο συσκευης καθε φορα που ανοιγεις το τηλεφωνο, αλλα και (σε ορισμενα τηλεφωνα), καθε φορα που ξυπναει απο screensaver. Ψαξε για "αιτημα κωδικου συσκευης" ή κατι τετοιο. Το εχω δει να γινεται, και παλι αμα θες ποσταρω βιντεο.

 

Και η δεύτερη προστασία όμως δεν κάνει και πολλά αφού αρκεί να πάει τη συσκευή σε κάποιο κατάστημα και να κλαφτεί "Αχ έχασα το PUK μου" και με συνοπτικές διαδικασίες θα το ξεκλειδώσουν.

Ο κωδικος συσκευης ειναι ανεξαρτητος απο το PIN/PUK της καρτας. Ο πρωτος βρισκεται αποθηκευεμενος μεσα στην συσκευη, το PIN/PUK στο τσιπάκι της καρτας. Οποτε οτι και να κανει ο network carrier, και να σου κανει reset το PIN/PUK, ο κωδικος συσκευης μενει εντελως απαραλαχτος.

Ο μονος τροπος να σπασεις τον κωδικο συσκευης ειναι πηγαινοντας το στον κατασκευαστη (οπου συνηθως ζητανε αποδειξη). Υπαρχουν χακεριες και αλλες μεθοδοι, αλλα διαφερουν απο τηλεφωνο σε τηλεφωνο και γενικα χρειαζονται γνωσεις.

 

ΥΓ: Στα nokia ο κωδικος συσκευης αναφερεται μερικες φορες και ως "κωδικος κλειδωματος", και το "αιτημα κωδικου συσκευης" ως "περιοδος αυτοματου κλειδωματος". Αχ αυτη η Nokia με τις ωρολογιες της...

ΥΓ: Αλλαξα λιγο τα quotes, για να χρησιμευει το topic και ως knowledge base για οσους αλλους ενδιαφερονται. Δεν εγινε παρεξηγηση, εε;

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

@kurkosdr

Τα Νοκια εχουν και μια επιλογη να ζητησουν Κωδικο Ασφαλειας κατα την εκκινηση αν η καρτα sim εχει αλλαχθει με αλλη.

Αρα κανεις τη συσκευη αχρηστη σε καποιον που σου την εκλεψε και εβαλε δικια του sim.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Όντως υπάρχουν πολλές επιλογές στα κλειδώματα. Εγώ πχ έχω κρατήσει μόνο το PIN και μόνο κατά το άνοιγμα της συσκευής, έτσι ώστε αν πέσει σε λάθος χέρια να μην χρεωθώ (αν ήμουν τυχερή και το έχασα ενώ το είχα κλείσει, δηλαδή φέξε μου και γλίστρησα).

 

Τώρα για το πόσο εύκολα ξεκλειδώνεται/ξεμπλοκάρεται, νομίζω ότι αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όλα μηδενίζουν. Όπως και να έχει, πρέπει να γίνεται σχετικά εύκολα αφού κλέβουν καθημερινά άπειρα κινητά. Εκτός αν πολλά από αυτά που βουτάνε πάνε χαμένα λόγω κωδικού και ξαναπουλάνε μόνο όσα ο ιδιοκτήτης δε μερίμνησε να κλειδώσει σωστά...

 

Υ.Γ.: Εφόσον δεν παραποίησες τα λεγόμενά μου, δεν υπάρχει πρόβλημα στην αλλαγή των quotes :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να κανεις επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων πρεπει 1)να ειναι σε λειτουργια το τηλεφωνο! και 2)να γνωριζεις τον κωδικο κλειδωματος.

 

1)για να ειναι σε λειτουργια το κινητο πρεπει να βαλεις τον κωδικο κλειδωματος της συσκευης :p

2)οπως και να το κανουμε πρεπει να τον γνωριζεις :D

ΑΛΛΙΩΣ σου ειναι μια αχρηστη συσκευη!

 

μονο κατι νοκια παλια ξεκλειδωνουν απλα γνωριζοντας το imei. (για αλλες μαρκες δε ξερω)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
νομίζω ότι αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όλα μηδενίζουν. Όπως και να έχει, πρέπει να γίνεται σχετικά εύκολα αφού κλέβουν καθημερινά άπειρα κινητά.

Οπως ειπαν και τα αλλα παιδια, καθημερινα κλεβουν απειρα κινητα επειδη κανεις δεν εχει ενεργοποιήσει το αιτημα κωδικου συσκευης κατα την εκκινηση. Ολοι το εχουν στην εργοστασιακη ρυθμιση, οπου δεν ζητειται κωδικος συσκευης κατα την εκκινηση. Μερικοι μαλιστα εχουν και τον κωδικο συσκευης στο default, που ειναι παντα "0000", "00000" ή "12345" ή κατι παρόμοιο.

 

Αμα το εχεις κανει να ζηταει κωδικο συσκευης κατα την εκκινηση, δεν μπορει ο κλεφτης να ανοιξει το κινητο και να μπει στα μενου να κανει επαναφορα ρυθμισεων. Βεβαια υπαρχουν χακιές, αλλα οπως ειπα θελουν γνωσεις και διαφερουν απο μαρκα σε μαρκα.

 

Το αστειο ειναι που ολοι -μα ολοι- εχουν ενεργοποιημενο το αιτημα κωδικου PIN (επειδη ετσι ειναι η εργοστασιακη ρυθμιση), ακομα και αν εχουν καρτοκινητο, λες και αν καποιος μου κλεψει την SIM με τα 3 ευρα υπολοιπο που κολλαει κιολας αμα πας να μπεις στο SIM menu κατι εγινε :O

Ενω το HTC Desire (ή το iPhone τους) που κανει ενα σωρο λεφτα το εχουν χωρις αιτημα κωδικου συσκευης (επειδη ετσι ειναι οι εργοστασιακες ρυθμισεις).

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...