Jump to content

Doogee DG900 Turbo


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ειδους βοηθεια περιμενεις? Ετσι πως τα εγραψες, αν το παρεις απο εδω, κανενα 80ρι παραπανω θα ακουμπησεις..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 250
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το παρω απο την Ευρωπαϊκη αποθηκη ενος κινεζικου μαγαζιου βγαινει στα 200 ευρω. Μια χαρα τιμη δλδ. Απλα δε ξερω τι γινεται με την εγγυηση και ποσες ημερες κανει. Κανεις δεν το εχει αγορασει απο Ευρωπη το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω απο την Ευρωπαϊκη αποθηκη ενος κινεζικου μαγαζιου βγαινει στα 200 ευρω. Μια χαρα τιμη δλδ. Απλα δε ξερω τι γινεται με την εγγυηση και ποσες ημερες κανει. Κανεις δεν το εχει αγορασει απο Ευρωπη το κινητο;
Απ οτι φαινεται εδω στο νημα 3-4 ατομα το πηραν και αυτοι απο Κινα, κανεις απο Ευρωπη μερια. Οι μερες που παραλαμβανεις (με κουριερ) ειναι το πολυ μια εβδομαδα, οσον αφορα την εγγυηση ισχυει (απ οτι ξερω) οτι και για Κινα, μια που εκει το στελνεις αν παρουσιασει προβλημα. Για σιγουρια γιατι δεν γραφεις ενα μειλ να τους ρωτησεις? Σε πια Ευρωπαικη αποθηκη το εχουν?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από έμενα!παρέλαβα μόλις σήμερα το εν λόγω κινητό,όλα δείχνουν άψογα μέχρι στιγμής!πληροφοριακά παρήγγειλα απο vickmall κ μεσα σε 17 μερες παρέλαβα!:D:D:D

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 28-11-2014 14:57 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 08-12-2014 23:30 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 11-12-2014 16:54 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 12-12-2014 03:05 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ 12-12-2014 07:46 ΒΕΡΟΙΑΣ - ΕΛΤΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 12-12-2014 13:17 ΒΕΡΟΙΑΣ - ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις εδώ ->

http://www.etotalk.com/doogee-dg900-turbo2_p6683.html

 

λέει για 0.5

Δες εδώ :

 

http://www.doogeemobile.com/doogee-dg900-android-4-4-mtk6592-octa-core-smartphone-5-inch-2gb-16gb.html

σε ερώτηση στο τέλος

From Vince at 10/6/2014 5:44 AM

 

αλλά και εδώ:

http://www.fony.sk/clanky/9133-doogee-turbo-2-dg900

 

ΥΓ

Και πάλι όμως κανείς δεν είναι απόλυτα σίγουρος εαν είναι αλήθεια όλα αυτά..

Edited by manos72
Link to comment
Share on other sites

Πιο αξιοπιστο κινεζικο μαγαζι, για να το παραγγειλω απο Ευρωπαϊκη Αποθηκη; Θα ηθελα εαν γινεται να υπαρχει επιλογη για ελεγχο του κινητου πριν το στειλουν. Μη την πατησω και εγω με το back button και μετα τρεχω και δε φτανω!!
Link to comment
Share on other sites

Τετοια επιλογη δεν υπαρχει σε κανεναν. Ολους τους λεμε να τα ελεγξουν και μαλλον ολοι μας..γραφουν. Ευρωπαικη αποθηκη εφ οσον ειναι απο τα αξιοπιστα μαγαζια ειναι και αξιοπιστη (συμπεριλαμβανομενου και του efox).

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!υστερα απο την ενασχοληση μου με το κινητο, μπορω να πω οτι εναι αψογο,καλη αυτονομια,καλη καμερα,στιβαρη συσκευη κ γενικα ειναι πολυ γρηγορο,τα κουμπια δουλευουν αψογα!το μονο προβλημα που εχω ειναι στις θεσεις για τις sim του κινητου,αν βαλω μονο μια δουλευει κανονικα!αν βαλω 2 μαζι τοτε εχω θεμα,πιθανον δεν ''κουμπωνει'' σωστα η δευτερη sim και δημιουργει προβλημα κ στην πρωτη!αν καποιο παιδι αντιμετωπιζει προβλημα ας πει την αποψη του κ πως το ελυσε το θεμα,αν το ελυσε... :( :( Edited by dimitrisemm
Link to comment
Share on other sites

Πιο πανω και αλλος ειχε θεμα με το κουμπωμα των σιμ.Γενικα σχεδον σε ολους εχει βγαλει θεματα...
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως προβλημα; Το κινητο το παρηγγειλα εχθες και το μοναδικο που με ενδιεφερε ηταν να ειναι dual sim!
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις παραπανω αναφερω αναλυτικα το προβλημα,μακαρι το δικο σου να μην εχει θεμα...απο που το παρηγγειλες?
Link to comment
Share on other sites

Apo to2c europe warehouse. Πηρα και tracking number. Ερχεται απο Γερμανια με Dhl. Λογικα δε θα κανει πανω απο μια εβδομαδα.

 

Το oppo παντως εκανες λιγοτερο απο 24 ωρες για να ερθει με Dhl.

 

Λογικα πρεπει να ειναι μεμονωμενα προβληματα, οπως και το back button, και η εφαρμογη της καμερας που δε μπαινει. Και το κακο ειναι οτι δε γινεται να λυθουν με software updates..

 

Αλλα πιστευω αυτο με τη sim, ισως να υπαρχει καποια πατεντα, αν δε κανει καλη επαφη, ισως να δοκιμαζες με λιγο χαρτι ή αλουμινοχαρτο και να μας πεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,τελικα βρηκα μια λυση για το προβλημα με τη sim,δοκιμασα να λυγισω λιγο την υποδοχη των καρτων κ το προβλημα λυθηκε...προς το παρον :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια πηρα το κινητο σημερα το πηρα απο ebay ηρθε αλλα το μικροφωνο δεν δουλευει καμοια λυση ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω και εγω στην κατοχη μου το κινητο περιπου 2 βδομαδες.το μονο προβλημα που εχω ειναι με το gps.Δεν κλειδωνει γρηγορα και οταν τα καταφερει κανει οτι ναναι κολλαει συνεχεια και με βγαζει εκτος δρομου πανω στον χαρτη(ndrive,sygic).το ρουταρα του ξαναεβαλα παλι την ιδια ρομ γιατι δεν εχει βγει καμια αλλη, αλλα τιποτα.εχετε καμια λυση πανω σε αυτο?θα μπορουσα να βαλω καποια αλλη ρομ απο αλλο μοντελο της doogee για να δοκιμασω μηπως διορθωθει?γενικα το κινητο ειναι πολυ καλο.ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω και εγω στην κατοχη μου το κινητο περιπου 2 βδομαδες.το μονο προβλημα που εχω ειναι με το gps.Δεν κλειδωνει γρηγορα και οταν τα καταφερει κανει οτι ναναι κολλαει συνεχεια και με βγαζει εκτος δρομου πανω στον χαρτη(ndrive,sygic).το ρουταρα του ξαναεβαλα παλι την ιδια ρομ γιατι δεν εχει βγει καμια αλλη, αλλα τιποτα.εχετε καμια λυση πανω σε αυτο?θα μπορουσα να βαλω καποια αλλη ρομ απο αλλο μοντελο της doogee για να δοκιμασω μηπως διορθωθει?γενικα το κινητο ειναι πολυ καλο.ευχαριστω!!!

Μέσω της εφαρμογής faster gps προσπάθησες Μήπως και έχει διαφορά;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια βοηθεια πηρα το κινητο σημερα το πηρα απο ebay ηρθε αλλα το μικροφωνο δεν δουλευει καμοια λυση ;

 

Αν στο κάνει και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων τότε μάλλον πας για επιστροφή ή αλλαγή ακουστικού.

 

καλησπερα εχω και εγω στην κατοχη μου το κινητο περιπου 2 βδομαδες.το μονο προβλημα που εχω ειναι με το gps.Δεν κλειδωνει γρηγορα και οταν τα καταφερει κανει οτι ναναι κολλαει συνεχεια και με βγαζει εκτος δρομου πανω στον χαρτη(ndrive,sygic).το ρουταρα του ξαναεβαλα παλι την ιδια ρομ γιατι δεν εχει βγει καμια αλλη, αλλα τιποτα.εχετε καμια λυση πανω σε αυτο?θα μπορουσα να βαλω καποια αλλη ρομ απο αλλο μοντελο της doogee για να δοκιμασω μηπως διορθωθει?γενικα το κινητο ειναι πολυ καλο.ευχαριστω!!!

 

Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Παρέλαβα ένα από to2c (ευρωπαικό) 7 εργάσιμες παράδοση για ένα φίλο.

 

Το σετάρισα εχθές και έκανα και κάποιες δοκιμές και σχεδόν τα πάντα παίξανε άξογα.

 

Το μόνο που είδαμε σήμερα στο γραφείο ήταν ένα θεματάκι με το bluetooth. Ενώ το βλέπουμε από άλλες συσκευές (και αυτό) και κάνουμε και ζεύξη (αν και δεν μας βάζει να πληκτρολογήσουμε τον κωδικό ζεύξης) όταν πάμε να στείλουμε μία φωτό σε αυτό ή από αυτό, δεν πηγαίνει ποτέ χωρίς όμως και να χτυπάει κάτι. Απλώς δεν πάει ποτέ.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι αντίστοιχο ?

 

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι πολύ εντυπωσιακό με κύρια στοιχεία του την οθόνη του και την φωτογραφική του.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε η dhl απο το ευρωπαϊκο to2c και ελειπα. Ελεος δλδ.. Ενα τηλεφωνο πριν ερθουν δε μπορουν να κανουν; Τωρα θα ξαναερθουν την Δευτερα..
Link to comment
Share on other sites

Τα στέλνουν πίσω αεροδρόμιο, επειδή είναι δέματα απο εξωτερικό. Ακόμα και το tracking number δεν το είχε στο ελληνικό site, αλλά στο γερμανικό.
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε τελικα και το δικο μου 24/12.Μεχρι στιγμης χωρις καποιο απο τα γνωστα προβληματα.Θα ενημερωσω για εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...